Forum Klubu ROVERki.pl :: [All] Wybór radioodtwarzacza (Alpine vs Kenwood)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[All] Wybór radioodtwarzacza (Alpine vs Kenwood)
Autor Wiadomość
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 16:35   [All] Wybór radioodtwarzacza (Alpine vs Kenwood)

Witam, czy miał ktoś styczność i okazję słuchać jakiegoś z tych odtwarzaczy?

Kenwood BT60U
http://www.kenwood.eu/pro...vers/KDC-BT60U/

Alpine CDE-114BTi
http://www.alpine.com.pl/...cde-114bti.html

Alpine CDA-117Ri
http://www.alpine.com.pl/.../cda-117ri.html

Proszę o pomoc w wyborze z tych trzech. Zależy mi na radioodtwarzaczu z Bluetooth. Alpine CDA-117Ri nie posiada Bluetooth (chyba, że dodatkowo się dokupi), jednak jest klasą nieco wyższą podobno - czy jakość jest znacząco lepsza od pozostałych tutaj wymienionych?
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Cze 15, 2011 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 21, 2010 16:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 16:40   

Nie wiem jak te Alpjy ale ja mam Alpine IDA-X311 i zasieg Radia Fm jest jest fatalny. Na blaupunktcie super byl odbior a tutaj lipa. Tylko straszne silne stacje ledwo co łapie. Wiele ludzi co ma Alpiny narzeka na to :sad:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 16:45   

Stacji radiowych słucham tylko na dłuższych trasach. Zazwyczaj jednak włączona jest muzyka z własnego źródła, więc słaby odbiór z anteny nie jest dla mnie dużym minusem. Głównym priorytetem dla mnie jest jakość odtwarzanej muzyki.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 16:50   

ownstlr, Jakość mojego Alpine jest superowy tak o proc tego odbioru w porównaniu do Blaupunkta :wink:
Alpine CDE-114BTi miał kolega mój kiedyś i tez sobie chwalił bo fajna EQ jest i mu się super z Subwoofer'em stroiło.

Uważam ze Alpine maja bardzo łatwa obsługę menu, ja bez instrukcji od razu wszystko z rozumiałem :wink: Fajne i szybkie dojście do najważniejszych funkcji :wink:

Keenwoodow niestety nie znam :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
karolkos 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 116
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Pon Lis 22, 2010 02:51   

Ja również nie miałem Kenwooda ( nie licząc jednego z najniższych modeli, z którym kupiłem roverka). Miałem jednak kiedyś Sony z serii explod, które jako jedno z pierwszych obsługiwało Mp3. Cena na kartonie wynosiła grubo ponad tysia. Klasowo bylo b.dobre, ale odkąd zmieniłem je na Alpine CDE 9880, uważam że system zaczął zupełnie inaczej grać. Ponoć Alpinki mają tendencję do "ostrzenia góry", nie mniej jednak uważam że grają świetnie.Miłośnicy car audio polecają serię CDA.
Co do słabego łapania stacji radiowych, to u mnie nie spotkałem się z takim problemem.
 
 
 
balcer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 84
Skąd: Krk/O-c Św.

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 11:17   

Kolego, jeżeli już musi być coś z powyższych to polecam zdecydowanie Kenwooda, ma bardzo neutralną barwę i zdecydowanie polecę go do "cywilnego" systemu. Osobiście jestem miłośnikiem wyższych Clarionów. Alpinek również kilka przemaglowałem, ale jeśli już masz się decydować na tego producenta to jedynie serie CDA, CDE są tandetnie wykonane, dźwięk zupełnie bez porównania, plastikowy, płytki, CDA owszem serie 98xx mają tendencję do ostrzenia, jak kolega wyżej zauważył, najlepszym wyborem byłyby 78xx, ale to raczej jedynie używane egzemplarze, a Tobie jak mniemam zależy na nowym sprzęcie. Co normalnego słuchania wystarczy Ci i powyższa Alpine CDA, jednak ze względu na neutralną barwę wybrałbym Kenwooda, jak nie tego to inny, np starszy model o oznaczeniu conajmniej 6xxx.
Pozdr.
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 11:40   

Obawiałem się właśnie jakości w CDE (miałem nadzieję, że w ,,wyższych'' modelach CDE jest już trochę lepiej). Więc ten model już odpada ;-)

Dodam jeszcze resztę konfiguracji do skomentowania w całości.
Radio będzie na początku zasilało mi przód - DLS R6A + DLS T25.
Myślałem, też nad umieszczeniem z tyłu DLS Nobelium 5.2 (pomimo opinii niektórych osób, że tył psuje scenę oraz 13cm głośniki nie dadzą odpowiedniej częstotliwości - te głośniki podpięte pod wzmacniacz dadzą chyba radę) w standardowych miejscach dodając od spodu obudowę zamkniętą. Wiosną chciałbym to wszystko podpiąć pod odpowiedni wzmacniacz.
 
 
 
balcer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 84
Skąd: Krk/O-c Św.

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 12:33   

Zdecydowanie odradzę Ci ładowanie głośników na tył, nie chodzi tu już o to że z głośników 13-16cm basu nie uzyskasz, bo od tego jest subwoofer, ale bardziej o to, że całkowicie zburzy Ci to scenę, szkoda zwyczajnie wydawać Twoją kasę 2 razy na ewentualne poprawki. Co do zestawu widzę, że nie kupujesz pierwszego lepszego piźdźinga dlatego jako źródło dźwięku również polecę Ci się rozejrzeć za czymś lepszym, nowy model Alpine CDA mi tutaj nie pasuje, polecam, wyższego Clariona lub Kenwooda, ewentualnie Alpine CDA 7xxx i w pierwszej kolejności, oczywiście po zakupie radia zainwestować we wzmacniacz na przód, ewentualnie 4 kanałowy, który byłby w stanie napędzić jakiegoś skromnego subika do uzupełnienia pasma, mi w 400-tce wystarcza 20cm ;)
Swoją drogą słyszałem opinie, że R6A w dwudrożnym systemie się marnie sprawdza, brakuje mu średnich tonów, ale mogę się mylić, niemniej jednak pomocne byłoby rozdzielenie zwrotnicy i zabawa w bi-amping, sporo mogłoby się poprawić w brzmieniu ;)
Pozdr.
 
 
karolkos 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 116
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Pon Lis 22, 2010 15:37   

Prawda jest taka, że jak widać w postach powyżej ile użytkowników, tyle opinii. Nie mogę się zgodzić że seria CDE jest tandetna. Mam radyjko 3 lata i jestem więcej niż zadowolony. Na wszelkiego rodzaju forach car audio, zalecają żeby posłuchać jak co gra i dopiero wyciągnąć wnioski, bo to co się jednemu podoba, nie musi się absolutnie podobać drugiemu.

P.S. Widzę że kolega ownstlr również z Inowrocławia
 
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 18:13   

Zdecydowałem się jednak na BT60U. Czy dobry wybór? Sam nie wiem, po zamontowaniu w aucie mam mieszane uczucia. Na domyślnych ustawieniach wysokie tony były nie do wytrzymania. Odtwarzałem muzykę do tej pory tylko z MP3 i nie jest źle ale jakość dźwięku jest gorsza niż w moim poprzednim Blaupunkt CD72.

Po ustawieniu dźwięku pod siebie jest dużo lepiej ale nadal nie jest tak jakby się chciało. Może będzie lepiej po wygłuszeniu drzwi oraz wstawieniu nowych głośników.

Minusem jest sposób w jaki zdejmuje się panel - winda zintegrowana ze zdejmowanym panelem nie wygląda solidnie. Jest to bardzo dziwne rozwiązanie.

Duży plus dla radia za wygląd - można kolor dostosować pod nasze Roverki i ogólnie jest estetyczne. Krytykowany w internecie wyświetlacz mi osobiście odpowiada. Bardzo dobra jest też możliwość konfiguracji. Wiele opcji i można radio ustawić pod siebie.

Nawigacja po radiu nie jest najprostrza, ponieważ brak jest klawiszy szybkiego dostępu do stacji radiowych itp.

Powracając do tematu głośników...
R6A + T25 już mam i wydaje mi się, że nie ma sensu ich zmieniać.
Subwoofera nie chcę wstawiać, dlatego chciałem na tył dać te Nobelium 5.2, ponieważ mogę je kupić w dosyć dobrej cenie. Myślę, że udałoby mi się to zgrać. Sam przód bez subwoofera lub tyłu to jednak za mało.

karolkos, witaj :-) To miło, że z Inowrocławia na forum jest coraz więcej osób :-) Może kiedyś uda się zrobić nawet jakiś spot lokalny ;-)

Pozdrawiam,
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 18:46   

ownstlr napisał/a:
Zdecydowałem się jednak na BT60U. Czy dobry wybór? Sam nie wiem, po zamontowaniu w aucie mam mieszane uczucia. Na domyślnych ustawieniach wysokie tony były nie do wytrzymania. Odtwarzałem muzykę do tej pory tylko z MP3 i nie jest źle ale jakość dźwięku jest gorsza niż w moim poprzednim Blaupunkt CD72.


kenwood robi pralki dobre i lodówki itp :mrgreen: ja bym radia nie kupił :mrgreen:

Blaupunkt nie jest jakimś super sprzętem ale przynajmniej robią caraudio masowo :mrgreen:
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 19:18   

memphisto napisał/a:
kenwood robi pralki dobre i lodówki itp :mrgreen: ja bym radia nie kupił :mrgreen:

Blaupunkt nie jest jakimś super sprzętem ale przynajmniej robią caraudio masowo :mrgreen:


Po kolejnym dniu stwierdzam, że radio coraz bardziej mi się podoba. Bluetooth działa świetnie, a radio pewnie pokaże dopiero swoje możliwości po podłączeniu wzmacniacza (jeżeli do tego czasu nie rozwalę mocowania panelu :mrgreen: )

Jeżeli chodzi o firmę Blaupunkt, to podejrzewam, że nigdy nie słyszałeś ani modelu CD72 ani innych z serii 7. Wyrażanie swojej opinii nie potwierdzonej doświadczeniem, a jedynie napisanie co się myśli o danych firmach to bardziej trolling niż wartościowa wypowiedź.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 11:52   

ownstlr napisał/a:
Jeżeli chodzi o firmę Blaupunkt, to podejrzewam, że nigdy nie słyszałeś ani modelu CD72 ani innych z serii 7.

a napisałem gdzieś, że słyszałem? Nie napisałem, że źle zrobiłeś, bo wydałeś 9 stów na pralkoradio i miałeś zostawić starego blaupunkta, tylko, że ja nigdy bym nie dał tyle hajsu za takie coś, i już wolałbym dużo tańszego blaupunkta (choć i tak bym w życiu nie kupił radia tej firmy)

ownstlr napisał/a:
Wyrażanie swojej opinii nie potwierdzonej doświadczeniem, a jedynie napisanie co się myśli o danych firmach to bardziej trolling niż wartościowa wypowiedź.


Chodziło mi, że wolałbym kupić jakiś najnowszy model blaupunka niż kenwooda z pralek/zmywarek itp.

Ogólnie nigdy nie miałem radia blaupunkt bo uważam, że to słaba firma, tak samo jak kenwood :wink: za te pieniądze wolałbym kupić pioneera, alpine lub coś innego z wyższej półki aniżeli kenwwod'a
 
 
balcer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 84
Skąd: Krk/O-c Św.

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 12:33   

memphisto napisał/a:
blaupunkt to słaba firma, tak samo jak kenwood :wink:

Chyba nie do końca wiesz co piszesz...
Chciałbym poznać kryteria, pod którymi określasz "słabość" sprzętu ;)
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 14:29   

balcer napisał/a:
Chciałbym poznać kryteria, pod którymi określasz "słabość" sprzętu ;)


oki :mrgreen:

więc mam 3 kategorie sprzętowe :mrgreen:

Badziewna

Słaba

i fajna

W skład badziewnej wchodzą wszystkie radia typu DALCO, MEDION, CALVA itp

w skład słabej (czyli fajne gra, mamy pewność, że to nie bubel itp) to blaupunkt, kenwood, LG i w sumie mógłbym dorzucić JVC :mrgreen:

i na koniec fajna - PIONEER, CLARION, ALPINE

innych radii nie miałem, nie użytkowałem, nie dotykałem itp. Kolega ma sklep CAR-AUDIO i ma na wystawie te i inne modele i jak testowaliśmy sobie kiedyś te radia na jednym wzmacniaczu i na jednym subie i komplecie głośników, to tak grały właśnie jak napisałem - badziewnie, słabo i fajnie :) modele mniej więcej z podobnej półki bo miały USB (choć wiem, że to nie wyznacznik :mrgreen: )

Sam osobiście w R miałem parę radyjek i blaupunkt to nic specjalnego, szału ni ma a do tego mają takie dziwne wyglądy

Najbardziej mi się podobają oznakowania np 4x50W RMS i bez wzmacniacza porównywaliśmy jakość i kiedy zaczyna "charczeć" głośnik to ahahahah medion po prostu "wymiatał" swoimi 4x50W :mrgreen:

Ogólnie bardzo ładnie grało LG ale nie posiada regulacji np basu, trebles itp taki strasznie ubogi equalizer da się ustawić tylko auto exualizer np vocal i bas regulujemy tylko dodatnio a nie da się np zrobić -2 i w ogóle mało opcji, ale jakość dźwięku wysoka. Jednak jakby nie było robią TV, monitory, telefony itp więc może dopracują radyjka w pełen kompleks z eq :mrgreen:
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 14:43   

Blaupunkt o którym piszę to najwyższy model swego czasu marki (był to chyba model z 2002 roku), który kosztował przeszło 2K PLN, więc porównywanie tego do ,,entry level'' z ,,USB'' jest niepoważne.

Tak samo z Kenwood'em. Radia klasy wyższej tej firmy są doceniane m.in. przez wiele magazynów audiofilskich ale Ty masz inne zdanie. No OK - tylko lepiej jakby to nie opierało się na dawnym teście kilku modeli z ,,entry level''.
W drugim samochodzie mam Alpine CDE-9870R i Kenwood BT60U gra zdecydowanie lepiej, jednak jest to zupełnie inna półka.

Generalizowanie wg producentów (prawdziwych producentów Car Audio) nie ma sensu. Wchodzą nowe modele i grają inaczej.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 15:03   

ownstlr, ale skończ już z tym twoim blaupunktem, ja go do niczego nie porównuję.. i nie musisz się przechwalać, że dałeś za radio 2000 PLN

Dla informacji, jak się przyłożysz to znajdziesz CALVA za 1800 i co też będzie to super hit? bo w 2010 roku będzie to najwyższy model. I skończmy juz prosze o twoim blaupunkcie - nie trolluj :mrgreen:

ownstlr napisał/a:
Tak samo z Kenwood'em. Radia klasy wyższej tej firmy są doceniane m.in. przez wiele magazynów audiofilskich ale Ty masz inne zdanie. No OK - tylko lepiej jakby to nie opierało się na dawnym teście kilku modeli z ,,entry level''.


a ty ciągle swoje, czytać nie potrafisz? balcer, się zapytał jak doszedłem do swoich ocen więc opisałem i twój post guzik wnosi do mojej wypowiedzi - po prostu trollujesz.

nie interesuje mnie to, co piszą i jakie robią testy. Jak chcę zmienić radio to wsadzam do auta parę modeli i testuję z moim sprzętem audio - co gra najlepiej to to kupuję.
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 15:05   

Nic dziwnego, że masz już dwa ostrzeżenia ;-)
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 15:09   

ownstlr napisał/a:
W drugim samochodzie mam Alpine CDE-9870R i Kenwood BT60U gra zdecydowanie lepiej, jednak jest to zupełnie inna półka.


zapewne masz 2 takie same auta i 2 takie same zestawy głośnikowe a drzwi mają takie same pojemności i są identycznie wygłuszone, że "kenwood gra zdecydowanie lepiej" ?

Poza tym, te radia dzieli "epoka" - strasznie fajne porównanie :mrgreen:

[ Dodano: Nie Lis 28, 2010 15:09 ]
ownstlr,
ownstlr napisał/a:
Wyrażanie swojej opinii nie potwierdzonej doświadczeniem, a jedynie napisanie co się myśli o danych firmach to bardziej trolling niż wartościowa wypowiedź.


nie stosujesz się do swoich zdań :lol:

ownstlr napisał/a:
Nic dziwnego, że masz już dwa ostrzeżenia ;-)


to było niesamowicie wartościowe :mrgreen: nie wspomnę, jakie masz doświadczenie w dostawianiu ostrzeżeń :mrgreen:
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 15:12   

CDE-9870R w MG ZS 180 wygłuszonym kompletnie matami i filcem, na standardowych głośnikach.

BT60U w MG ZR TD - bez wygłuszenia na standardowych głośnikach.

Zrobił się wielki offtopic, chodziło mi w dalszej części jedynie o komentarz na temat głośników i dalszego rozwoju zestawu, a nie o komentowanie dokonanego już zakupu. Jeżeli nikt nie ma nic w tym temacie do dodania, to proszę o zamknięcie tematu.
Ostatnio zmieniony przez own Nie Lis 28, 2010 15:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R420] Wybor radia Sony vs Kenwood vs cos innego?
gacek Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Sro Kwi 18, 2012 20:25
Pływak
Brak nowych postów [All] KENWOOD KDC-BT40U vs KENWOOD KDC-BT50U
Mazak Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Lis 24, 2010 19:42
Mazak
Brak nowych postów [R75]Problem z nowym zestawem Radio Alpine+Zmieniarka Alpine
Saio Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Wto Sty 15, 2008 11:48
maciej
Brak nowych postów Kenwood?
Michal_T Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Mar 22, 2009 19:20
Michal_T
Brak nowych postów [MG ZR]Radio kenwood
Piotr18r Car-audio, nawigacje, radia CB 12 Sro Lut 08, 2012 15:01
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink