Forum Klubu ROVERki.pl :: [R all] Prostownik z funkcją rozruchu do różnych maszyn
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R all] Prostownik z funkcją rozruchu do różnych maszyn
Autor Wiadomość
Gulliver 




Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 63
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Gru 08, 2010 10:23   [R all] Prostownik z funkcją rozruchu do różnych maszyn
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam,
Mam zamiar nabyć prostownik z funkcją rozruchu do nieżej wymienionych maszyn:

- Rover 25 Streetwise 2.0sdi (diesel) planuję kupić akumulator 77Ah 760A

- Dacia 1310p akumulator 45Ah

-Motocykl z akumulatorem 12v 12Ah (oraz pytanie- czy polecony przez Państwa prostownik z rozruchem może ładować akumulatory żelowe?)

- Ciągnik Ursus C 360 - 2sztuki akumulatorów 3SE165 (6V-165 Ah) podłączonych szeregowo

Niestety liceum oraz studia humanistyczne nie dostarczyły mi wiedzy w tej dziedzinie, stąd ogromna prośba o dobór prostownika :oops:

Czy podane przeze mnie niżej urządzenia będą sprawnie funkcjonować z ww. akumulatorami i czy zapewnią dobry rozruch (albo czy nie zepsują ich/się):

http://moto.allegro.pl/pr...1289004716.html

http://allegro.pl/black-d...1342471208.html

http://moto.allegro.pl/pr...1358120475.html

http://moto.allegro.pl/ok...1337362175.html

Prostowników z rozruchem jest od groma na allegro więc jest w czym wybierać :wink:

Wszystkie pojazdy poza Roverkiem "zimują" i ich akumulatory muszą być podładowywane. A funkcja rozruchu przy pierwszym wiosennym odpalaniu na pewno się przyda :wink:

Dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam :wink:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 08, 2010 10:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sro Gru 08, 2010 11:27   

Tak naprawdę żadne z zamieszczonych urządzeń nie gwarantuje poprawnego wspomagania rozruchu. Mogą być one używane jako prostowniki do szybszego ładowania aku - ze wzgl. na zwiększoną wydajność ale nie nadają się jako rzeczywiste prostowaniki rozruchowe. Prostownik z rozruchem musi charakteryzować się wydajnością pradową min 150A w stosunkowo długim czasie - min 1 min. Tego typu urządzenie jednak do najtańszych nie należy - średnie ceny na poziomie od ok 1000zł. Szczególnie, że ma ono spełniać funkcję wspomagania dla ciągnika. Dowolne z podanych urządzeń możesz oczywiście zakupić ale będzie to tylko wydajny prostownik do ładowania aku.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sro Gru 08, 2010 12:10   

Ja mam na stanie dwa prostoniwki "rozruchowe" firmy Black&Decker, tyle ze te starsze modele o prądzie ładowania do 30A i rozruchu 80A. Dość dobry sprzęt, do ładowania akumulatorów idealne, nadają sie doładowania zwykłych aku jak i żelowych, posiadają nawet funkcję odsiarczania. Do rozruchu się nadają, nawet do więszych silników (odpalałem nim Land Cruisera z silnikiem 3,0 diesel) ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że auto odpali od razu, tzn że powodem nie odpalenia na akumulatorze był tylko i wyłącznie jego niski stopień naładowania. Prostownik daje "sztosa" przez okres maks 5sekund, no i jeżeli wszystko z autem jest sprawne to odpali, ale jeżeli chcecie na funkcji rozruchu kręcić rozrusznikiem przez pół minuty to zapomnijcie o tym.
Prostowniki Black&Decker, z racji tego że są impulsowe ważąznacznie mniej od zwykłych transformatorowych prostowników, poza tym posiadają bardzo fajny patent z automatyczną regulacją prądu ładowania, która zabezpiecza akumulator przed zagotowaniem. Tzn jeżeli ustawimy prąd ładowania na 20A a akumulator przy poborze 10A będzie miał już 14,8V to prostownik nie da większego prądu, tzn nie dopuści, aby napięcie na akumulatorze przekroczyło 14,8V.
Przydatne zwłaszcza w przypadku gdy ładujemy przez dłuższy czas akumulator, nie musimy cały czas kontrolować nastawów prostownika.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Gru 09, 2010 10:21   

wystarczy spojrzeć na grubość przewodów przyłączeniowych, żeby pozbyć się wątpliwości, że te prostowniki do rozruchu się nijak nie nadadzą :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Gru 09, 2010 11:08   

Przy tych moich prostownikach Black&Decker akurat kable są dość grube, a krokodylki w pełni metalowe z miedzianymi stykami. Lepsze niż w większości kabli rozruchowych, nawet miałem zamiar wykorzystać te przewody na kable rozruchowe (dostałem kilka takich prostowników przeznaczonych do utylizacji).

Ja mam ten model i uważam, zę jest godny polecenia
http://allegro.pl/black-d...1349658830.html
 
 
 
Gulliver 




Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 63
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Gru 12, 2010 16:12   

Black&Decker wygląda naprawdę pro i jego obsługa jest banalnie prosta. Prawdopobodnie pasuje do wszystkich akumulatorów jakie mam.

Jeszcze tak zapytam- co powiecie o tym?

http://moto.allegro.pl/pr...1351743147.html
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 04:01   

1. Słabe parametry
2. Kiepska jakość wykonania
3. Plastikowe krokodylki
4. Niska cena (za niska)
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Sty 19, 2011 17:05   

a ja napisze żebyście nie używali takich urządzeń z allegro bo możecie sobie elektronike popiepszyć całkiem zdrowo...do rozruchu najlepiej użyć drugiego akumulatora,a jak już używać do rozruchu prostownika to dobrze go obmierzyć
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 45] Jaki prostownik samochodowy wybrać?
pawlovsky Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 8 Czw Cze 29, 2017 14:16
Remigiusz
Brak nowych postów [wszystkie] jakość części różnych producentów
arturm Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 1 Wto Lis 04, 2008 00:19
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink