Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45]Problemy z wilgocią, ogrzewaniem, zamarzaniem zamków...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45]Problemy z wilgocią, ogrzewaniem, zamarzaniem zamków...
Autor Wiadomość
Adam_s21 



Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 26
Skąd: Lubin



Wysłany: Pią Gru 10, 2010 22:08   [R45]Problemy z wilgocią, ogrzewaniem, zamarzaniem zamków...
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witajcie, mam straszne problemy z moim Roverkiem. Auto zamarza od środka, na szybach pojawia się szron, trzeba skrobać, a każdy kolejny wydech z moich ust powoduje osadzenie się kolejnej warstwy szronu. Dodatkowo rozgrzewam auto długo, pokazuje mi nawet już temperature silnika w połowie, a dmuchawy nie wypuszczają ciepłego powietrza, dzisiaj rozgrzewałem autko 30 min i po przejechaniu 20 km NIC (ok. -5 stopni)! Nie wspominam już o tym, że drzwi pokolei zamarzają, wczoraj tylne, dzisiaj przednie ...

Podsumowując, w aucie jest mokro, zimno, nic nie widać przez szyby, dmuchawy wieją lodem ... Bardzo proszę o pomoc, póki co próbowałem walczyć jedynie z wilgocią w samochodzie, lecz nie mam większego pola manewru - przydałby się cieplutki garaż :(

Ponownie proszę o pomoc, jestem zdesperowany, będę próbował wszystkiego!

Pozdrawiam!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 10, 2010 22:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dzelo23 
Klubowicz





Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 10, 2010 23:49   

Witam. Co prawda nie mam diesla ale miałem podobnie 2 lata temu, pierwszej zimy po zakupie R. Miałem przeciek pod szybą czołową, do auta dostawała się woda, (wiecznie zaparowane szyby podczas deszczu a zimą skrobanie od środka.) miałem uszkodzone listewki na przedniej szybie (te pionowe po bokach) chciałem je dokleić i odpadły całkiem, wówczas udałem się do zakładu zajmującego się szybami w autach i tam po wycięciu szyby czołowej ukazały się dwie dziury, panowie wyczyścili wszystko ładnie wkleili szybę spowrotem i jazda do domu. Jeden problem z głowy :-) .drugą rzeczą było dokładne przyklejenie folii w drzwiach pod boczkami (jak tam zajrzajem to byłem w szoku, folia trzymała się gdzieś w 70% obwodu, podkleiłem tak jak powinno być) 3cia sprawa to uszczelki drzwi u mnie były ok ale postanowiłem delikatnie przesunąć uchwyty zamków drzwi w kierunku do środka, nie za dużo tak aby drzwi się dobrze zamykały (ok 1 do 1,5 mm) po tych zabiegach mam spokój. Ja jeżdżę na krótkich odcinkach i nie grzeje auta, chyba że wiozę synka, więc szyba czołowa jest zimna a jak już jadę gdzieś dalej to na koniec jazdy daje zimny nawiew na szybę, przy wysiadaniu z auta nie ma takiego szoku termicznego i nie ma problemu z parowaniem przedniej szyby a co za tym idzie nie zamarza od środka. Wow ale się naprodukowałem. A jeżeli masz lód na dywanikach, gumach nie dawaj nawiewu na nogi.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
zdenek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 121
Skąd: Gliwice



Wysłany: Sob Gru 11, 2010 03:20   

Adam_s21 napisał/a:
że drzwi pokolei zamarzają, wczoraj tylne, dzisiaj przednie

Uszczelki drzwi popsikaj silikonem w spraju lub wazeliną techniczną, wg. mnie lepszy jest silikon.

Do zamka wpsiknąłem WD40, niektórzy nie polecają bo cośtam ale u mnie pomaga.

Roverka nie rozmrażam tylko pochodzi z minutę i w drogę, oczywiście wcześniej pozmiatam śnieg i zeskrobię lód skrobakiem do szyb takim z miedzianą końcówką.

Początkowo w czasie jazdy daję zimne powietrze na szyby bo ciepłe je zaparowuje, a czasem włączam też klimatyzację bo osusza powietrze.

Adam_s21 napisał/a:
pokazuje mi nawet już temperature silnika w połowie, a dmuchawy nie wypuszczają ciepłego powietrza

Coś masz nie teges, poszukaj w innych wątkach bo było ich sporo.

Edit:
Na innym forum wyczytałem właśnie że objawy pasują do rozszczelnionej nagrzewnicy
http://www.frazpc.pl/b/270702
 
 
martens 




Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Sob Gru 11, 2010 09:34   

Czesc Adam_s21, nasze iDT nie daja wiele ciepla w siarczyste mrozy. Mi takze przy -15 zamarzaja szyby od wewnatrz w trakcie jazdy ;) .
Ja sobie radze w tem sposob (dotyczy Rover 25 iDT):
1. pozbylam sie wszystkich plynow ze srodka i bagaznika (plyny do mycia szyb, butelki z zapasem plynu do chlodnicy itd.) ktore zamarzaja i odmarzajac pokrywaja sie woda.
2. buciki obtupac ze sniegu, w miare mozliwosci unikac wsiadania w przemoczonych ubraniach.
3. wycieraczki jesli materialowe czesto suszyc, jesli gumowe wysypywac/wylewac lod/snieg/wode po zakonczonej jezdzie. Co jakis czas na noc lub na pobyt w ogrzewanym garazu/podziemnym parkingu - wkladac pod wycieraczki najpodlejsza gazete - kiepski papier gazetowy doskonale chlonie wilgoc.
4. w listopadzie umylam dokladnie uszczelki i zabezpieczylam srodkiem do uszczelek.
5. sprawdzilam stan plynu w zbiorniczku wyrownawczyn i troche dolalam na max. Sprawdzilam czy korek zbiorniczka jest sprawny. Sprawdzilam czy sterowanie zaworkiem nagrzewnicy jest sprawne - czy wszystkie ciegna na miejscu i dzialaja w pelnym zakresie. Wymienilam filtr kabinowy (gdy jest brudny szyby paruja).
6. Rano odpalam auto, daje zimny nawiew na przednia szybe i ide odsniezac samochod. Wsiadam i jade nie wlaczajac ogrzewania do momentu az temperatura silnika nie wzrosnie o ok 2mm - dopiero wtedy ustawiam na cieplejsze powietrze.
7. Przed dojazdem na miejsce daje zimny nawiew i wyrownuje temperatuje we wnetrzu. Dodatkowo mozesz chwile zostawic otwarte drzwi dla lepszego wywietrzenia. Pilnuje, zeby przednia szyba przed koncem jazdy nie byla ciepla - jesli jest wtedy rano mam skrobanie od srodka.
8. Gdy jezdze na krotkie trasy nigdy nie grzeje na max. Na dluzszych tak i dodatkowo staram sie przewietrzyc wnetrze i wygonic wilgoc.
9. Czesto uzywam klimy.

W moim bagazniku bylo takze jezioro w miejscu na kolo zapasowe i cieklo fabrycznym spawem do bagaznika ale ze wzgl na roznice R25 i R45 Ciebie prawdopodobnie nie dotyczy.

Niestety - w listopadzie powietrze z nawiewow parzylo a w grudniu jest cieplawe (jak sie dobrze rozgrzeje) i tak jest juz drugi rok.

Obserwuj inne tematy na forum dotyczace przyslaniania chlodnicy - grill i siatka w zderzaku - rozwiazania sa obecnie testowane i opinie pojawia sie niebawem.

Powodzenia i oby do wiosny ;)

pozdrawiam
Marta
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 11, 2010 10:32   

Adam_s21, masz welurowe czy gumowe dywaniki?
jeśli welur to je wysusz, jeśli gumowe to systematycznie wylewaj z nich wodę
ja teraz testuje pochłaniacz wilgoci w samochodzie i jest poprawa jeśli chodzi o rosienie szyb
 
 
Adam_s21 



Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 26
Skąd: Lubin



Wysłany: Sob Gru 11, 2010 13:28   

Niestety welurowe, ale już je usunąłem.

Pojechałem dzisiaj do znajomego na kanał - wstępna diagnoza - wyciek płynu chłodniczego ... teraz czekam na wyrok.

Dziękuje wszystkim za pomoc, dużo się od Was nauczyłem.
 
 
wielki2000 



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Gru 15, 2010 12:09   

Miałem podobnie...nie grzał, zapowietrzał się układ bo leciało z nagrzewnicy... odkryłem to dopiero gdzie leci gdy wyciek był duży - widoczny na dywaniku pasażera... po wymianie grzeje jako-tako... mechanik mnie zachęca do wymiany pompy wody, że niby ma słabą wydajność i na wolnych obrotach z kratek wieje chłodniejsze powietrze... może się skusze :cool:
 
 
Adam_s21 



Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 26
Skąd: Lubin



Wysłany: Sro Gru 15, 2010 18:08   

U mnie był przeciek, trzeba było wymienić jeden przewodzik, teraz autko grzeje na 6 z + :) Ameryka! :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Problemy z ogrzewaniem i przegrzewanie silnika
Caroline Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Nie Maj 15, 2016 04:33
Caroline
Brak nowych postów [R45] Problem z wilgocią w aucie i spadającą temperatura..
4forty_five5 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Paź 23, 2016 11:19
Heron
Brak nowych postów [R420D] Wymiana immo, stacyjki, zamków.
vppp Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Sob Wrz 17, 2011 15:34
bizon
Brak nowych postów [R45] Problem z ogrzewaniem
marcinZG Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Nie Lis 14, 2010 03:14
marcinZG
Brak nowych postów [R45] Problem z ogrzewaniem
Kaktus511 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Lut 05, 2009 15:35
snake0908



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink