Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45 iDT] Nie działa prędkościomierz i licznik kilometrów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45 iDT] Nie działa prędkościomierz i licznik kilometrów
Autor Wiadomość
Emer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 89
Skąd: Zabrze

Rover 45

Wysłany: Czw Gru 16, 2010 08:15   [R45 iDT] Nie działa prędkościomierz i licznik kilometrów
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam, dzisiejszego pięknego i niezwykle mroźnego poranka, po odpaleniu samochodu zorientowałem się że prędkościomierz cały czas stoi w miejscu na zerze. Sprawdziłem też licznik kilometrów - zarówno główny licznik jak i ten "mniejszy" stoją w miejscu (oczywiście liczniki są w formie wyświetlacza a nie przesuwanych walców z cyferkami).

Poczytałem trochę na forum i podejrzenie padło na impulsometr. Zanim jednak zabiorę się do wydawania ciężko zarobionych pieniędzy, chciałbym się upewnić że taka wymiana jest konieczna. Pytanie jak mogę to sprawdzić? Czy jest możliwe żeby powodem tej usterki był wyjątkowy tej nocy mróz (auto stoi na dworze)? Jak mogę się dostać do tego impulsometra żeby go sprawdzić?

Z góry dzięki za pomoc :grin:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 16, 2010 08:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Gru 16, 2010 09:16   

Na 100% zamarzł Ci impulsator.U mnie wszystko wracało do normy gdy silnik nabrał właściwej temperatury
Emer napisał/a:
Zanim jednak zabiorę się do wydawania ciężko zarobionych pieniędzy, chciałbym się upewnić że taka wymiana jest konieczna.

Ja nie wymieniałem.Poczekałem aż się skończy zima a przy okazji skończy się problem z impulsatorem
Tej zimy jeszcze mnie to nie spotkało ale obserwuję zachowania prędkościomierza
Emer napisał/a:
Czy jest możliwe żeby powodem tej usterki był wyjątkowy tej nocy mróz (auto stoi na dworze)?

W moim przypadku było tak że im większy mróz tym dłużej czekałem na poprawne dzialanie prędkościomierza. Przy -5 zaczynał działać po 2-3km, gdy było -15 to musiałem zrobić około 20 km
 
 
 
Emer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 89
Skąd: Zabrze

Rover 45

Wysłany: Czw Gru 16, 2010 09:26   

magneto wielkie dzięki za informacje i nie powiem - bardzo mnie pocieszyłeś :mrgreen: To moja pierwsza zima z moim R więc trzeba będzie się przyzwyczaić. Dzisiaj po południu zrobię trochę więcej kilometrów to zobaczymy czy "puści.
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Gru 16, 2010 09:35   

U mnie ten problem się zaczął po myciu auta karcherem przy -7. Woda marzła na aucie od razu. Wine za to ponosi moja żona bo mówiła że nie bedzie brudnym autem jeździc więc dla świętego spokoju go umyłem i zaczęly się problemy :smile:
 
 
 
Emer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 89
Skąd: Zabrze

Rover 45

Wysłany: Czw Gru 16, 2010 16:31   

Niestety mój optymizm okazał się chyba przedwczesny. :cry: Trochę dzisiaj pojeździłem tak że samochód dosyć długo jeździł przy optymalnej temperaturze, a tu wskazówka ani drgnie a tym samym licznik kilometrów. Chyba jednak bez ingerencji i obejrzenia impulsatora się nie obejdzie. W takim razie prosiłbym o jakąś podpowiedź jak się do tego zabrać bo oprócz tego że ten impulsator jest koło skrzyni biegów to nie wiem praktycznie nic.

Ok, z pomocą kolegi udało mi się zlokalizować wtyczkę z kablem wchodzącą do impulsera i ją wyciągnąć. Ale zauważyłem że sam impulsator kręci się, kręci i kręci....i tak w koło. Nie wiem czy tak ma być ale wydaje mi się to trochę dziwne. Gdzie mógłbym dostać taki impulsator żeby w ogóle sprawdzić czy jak założę inny to że będzie działał? Patrzyłem na allegro ale nie widzę takiego do mojego modelu :sad:


A jednak udało się :rotfl: wyciągnąłem wtyczkę z impulsatora i obie jego strony popsikałem odrdzewiaczem. Potem na tyle na ile się dało to oczyściłem je z zaśnieżenia. Podłączyłem, odpaliłem i działa :grin:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Predkosciomierz / licznik kilometrów
regis Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Nie Lis 11, 2007 13:10
Brt
Brak nowych postów [MG ZS] nie działa prędkościomierz, obrotomierz i licznik km
daniello Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Maj 07, 2016 20:22
daniello
Brak nowych postów [R45] Licznik kilometrów
herwaldi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Cze 27, 2018 15:24
Remigiusz
Brak nowych postów [r420] Licznik kilometrów przestał działać
haxigi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pią Lis 30, 2012 18:06
haxigi
Brak nowych postów [R414] Prędkościomierz zamknął licznik.
gener Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Cze 08, 2012 08:32
truten23



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink