Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] CB radio
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] CB radio
Autor Wiadomość
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Sro Gru 29, 2010 21:59   [R75] CB radio

Witam chciałbym się was poradzić może ktoś ma też ten sam problem z CB.Sprawa wygląda tak:Mam Cb podłączone do gniazda zapalniczki zestrojone dobrze na 100%,antene mam na dachu na magnesie.Gdy samochód jest na postoju jakość rozmów jest dobra ale jeżeli tylko samochód odpale i rozmawiam przez radio,lecz z osobami oddalonymi trochę ode mnie to słysze straszne zakłucenia w radyjku,terkotanie i częstotliwość tych zakłuceń wzrasta zależnie od obrotów silnika.Nie jest to wina radyjka byłem u gościa co sprzedaje sprzęt podłanczałem radyjko naprawde z górnej półki z jakimiś tam filtrami i praktycznie nie było różnicy,no może troche.
Czy ktoś z was miał może podobny problem,może komuś udało się go rozwiązać?
Będe wdzięczny za porady
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 29, 2010 21:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kalisz 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Sro Gru 29, 2010 23:12   

Podłączyć radio bezpośrednio pod akumulator pamiętając o bezpieczniku.

Zakłócenia pochodzą najczęściej od układu zapłonowego (uszkodzone przewody wys. napięcia), alternator (uszkodzone szczotki, regulator napięcia) i oczywiście silnik dmuchawy i wycieraczek . Nic tu nie pomagają tzw. filtry przeciwzakłóceniowe ( np. takie dostępne na Alledrogo)
 
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Czw Gru 30, 2010 09:04   

Czyli mam rozumieć że jeżeli podłącze radio pod akumulator zakłucenia znikną?
 
 
kalisz 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Czw Gru 30, 2010 12:17   

kalisz napisał/a:
Podłączyć radio bezpośrednio pod akumulator pamiętając o bezpieczniku.
Zakłócenia powinny się przynajmniej zmniejszyć, a może niemal całkowicie ustać, ale 100% pewności nie ma. Super ekspertem nie jestem, ale wiem, że podłączenie pod aku to podstawa przy zakłóceniach.

Tak naprawdę każde urządzenie elektryczne w samochodzie może być winowajcą, więc niekiedy naprawdę ciężko to skutecznie wyeliminować. Problem może stwarzać również np. nawigacja.

Z tego co wiem można blokować kondensatorami wszystkie urządzenia elektryczne w samochodzie (te które dają zakłócenia) ale to straszna zabawa czaso i pracochłonna .

Próbowałeś podłączyć inną antenę?

[ Dodano: Czw Gru 30, 2010 12:17 ]
Możesz tez pobawić się bezpiecznikami, po kolei wyciągać i w ten sposób sprawdzić czy eliminując działanie jakiegoś urządzenia, zakłócenia ustaną.
 
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Czw Gru 30, 2010 13:30   

jak mi radio tak i antene inną podłanczałem a te zakłucenia to tak jak wspomniałeś mogą być kable do świec może cewki bo ewidentnie jest takie terkotanie,słyszałem nawet opinie że sam komputer może zakłucać ,narazie za zimno żeby co kolwiek kombinować ,poczekam na lekkie ocieplenie.Dzięki za porady.Dam znać jak sytuacja się rozwinie
 
 
DawidNB 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 590
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sob Sty 01, 2011 15:22   

jupik, wina może być tez anteny
Odpal silnik, włącz radio, i odklej antenę jeśli zakłócenia znikły to winna może być antena
_________________
D-4D + Ubot 520xl
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sty 01, 2011 18:59   

Rano to sprawdze z tą anteną.Zdaje mi się że właśnie jak kiedyś zdejmowałem antene to zakłucenia znikały.Tylko że ja prubowałem też inną antene fakt że była też na magnesie
 
 
DawidNB 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 590
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sob Sty 01, 2011 21:09   

jupik, a w którym miejscu mocujesz antenę? i czy częstotliwość zakłóceń uzależniona jest od prędkości obrotowej silnika?
_________________
D-4D + Ubot 520xl
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 02, 2011 09:40   

Antene mam zamocowaną na dachu bardziej z tyłu kabel przeciągnięty mam podłogą i przez bagażnik po szybie z tyłu.Tak zakłucenia są zależne od obrotów silnika .Tylko one są wtedy jak ktoś do mnie mówi,lub jeśli squash w radiu mam ustawiony na daleki odbiór
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [rover 75] Radio Harmony - jakie głośniki pod radio?
umiem dłubać w samochodach, na audio sie nie znam nic.
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Lut 15, 2010 17:22
Gość
Brak nowych postów [R25] Radio - jakie polecacie radio oprócz orginalnego
bacha401 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Nie Sie 22, 2010 10:27
bacha401
Brak nowych postów [R75] Radio - nowe radio, a sterowanie w kierownicy
Kris Car-audio, nawigacje, radia CB 138 Nie Maj 12, 2013 16:54
MatiNitro
Brak nowych postów [R45] Radio - jakie radio do 300 pln?
adamsky Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Sro Sty 12, 2011 17:59
Alexi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink