Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Wymiana dachu "Softop"
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Wymiana dachu "Softop"
Autor Wiadomość
Xao 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 60
Skąd: Krapkowice



Wysłany: Pią Gru 17, 2010 18:54   [MGF] Wymiana dachu "Softop"
Typ: VVC Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1997

Witajcie

Dla ciekawych tematu, a pewnie paru ludzi się znajdzie... bo w końcu dach to podstawa.

Jako że mój dach wymaga wymiany. Przetarcia i parę dziurek po poprzednim właścicielu.
Poprosiłem mojego mechanika bo często i gęsto jeździ na wyspy aby przytargał mi dach do mojego MGF.

No i dziś do go dostałem. Jestem mile zaskoczony. Wykonanie bardzo dobre patrząc na szwy i wykończenia. Materiał jest grubszy niż ten z dachu na aucie. W miejscach gdzie jest rama dachu są zrobione wstawki z dodatkowego materiału.

Jako że na komplet składa się jeszcze sekcja z szybą to co napisać mogę że jest zrobiona jak w oryginale czyli na zamek i rzepy. no teraz tylko czekać na termin u tapicera mam na styczeń ale też napiszę co i jak wyszło.

Jako że dachy do MGF w Polce u tapicerów osiągają ceny kosmiczne przynajmniej w tych firmach jakich się pytałem od 2500zl do 5800zl plus robocizna...

Stan na dziś to cały dach z szybą to koszt około 1000zł, tapicer za robotę bierze około 500zl.

Dla zainteresowanych mogę podać adres Firmy w Angli.

Pozdrawiam
Marcin

PS. Może nie każdy wie ale dachów do MGF są dwa rodzaje. Inaczej są szyte. Przeważnie auta po 98 roku mają nowy dach ale na przykładzie mojego auta w roku 97 sporadycznie już zakładano nowe dachy. Poznać je idzie bardzo prosto. W firmie co zamawiałem bez dodatkowych kosztów zrobią nowy lub stary dach. A żeby było ciekawiej jest opcja innych kolorów dachu ale już za 25funtów więcej...


Małe info dla ciekawych, dziś odebrałem auto od tapicera :) Robocizna też nie wyszła drogo do tego wymiana wszystkich uszczelek w dachu. Tapicer bardzo pochwalił firmę która uszyła ten kaptur bo pasował idealnie i nie było kłopotów.
Dla bardziej ciekawskich mogę przesłać zdjęcia ale za około 2 tygodnie jak auto dostane od mechanika.

Pozdrawiam
Marcin
Ostatnio zmieniony przez Xao Sob Sty 29, 2011 13:54, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 17, 2010 18:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Pią Gru 17, 2010 19:07   

A skąd ten tapicer jest?

Dzwoniłeś do Tap-wid'u?

Mad.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pią Gru 17, 2010 19:50   

poprosze namiar na priv, dach do kanciaka kabrio maja?
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Xao 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 60
Skąd: Krapkowice



Wysłany: Pią Gru 17, 2010 21:20   

Witam

dzwoniłem do firm od Katowic aż po Żagań. Jako że jestem z Opolskiego a wizja jazdy na drugi koniec Polski nie była w planach... choć był miły Pan z firmy z Wrocławia ale jego propozycja za 3800zł za zrobienie dachu z montażem mnie raczej nie satysfakcjonowała.
Nie wiem skąd są takie ceny i dlaczego, wiele firm z którymi rozmawiałem w Polsce
sprowadza te dachy z Niemiec i chyba wiem jaka to firma robi bo też ogłasza się na stronach ebay de. Ale ja tam Niemca nie chce mieć w brytyjskim aucie :)

A tapicera znalazłem u mnie na mieście jak się znowu okazuje to szuka się po całej Polsce a pod nosem jest :)

pytałem wielu ludzi z moich okolic i są zadowoleni z usług tej firmy.

http://sitocar.pl/

Też tam będę robił fotele, kierownice jaki boczki, mieszki. Tak też dam znać co i jak. Ale oglądając obszycie kierownicy i zrobione w tej firmie fotele byłem pod wrażeniem.
Wiem pewnie wielu ludzi powie że to mania ale chcę moje MGF doprowadzić do w miarę przyzwoitego staniu mimo iż auto ma swoje 13 lat... ale co tam mimo iż paliwo u mnie jest po 4,99 to nie zrezygnuję z mojego wariata :P
 
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Pią Gru 17, 2010 23:18   

ja też aktualnie pracuje nad swoim :) dach nie wymaga wymiany, bede wymieniał natomiast tylna szybe.

Te dachy to Sonnenland, nie są najtańsze ale są to najlepsze dachy śwata, TapWid na pewno takie dachy montuje i robi to bardzo dobrze (okolice lublina).

Ale jesli bedziesz zadowolony z tej drogi jaką wybrałeś to ok:)

Podeślij gg na priv jesli mozesz to pogadamy :)
 
 
Xao 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 60
Skąd: Krapkowice



Wysłany: Sob Gru 18, 2010 00:56   

Witajcie

tak dokładnie to firma Sonnenland... i te dachy sprowadza chyba każdy tapicer no chyba że to jakiś kozak i sam robi ale wtedy to może różnie być. U mnie na dachu jest naszywka MG Rover Parts... co do szyby to jak wymienię cały dach to zostanie mi szyba ze starego dachu która jest w bardzo dobrym stanie.

Pozdrawiam
Marcin
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Sob Gru 18, 2010 23:24   

Xao napisał/a:
tak dokładnie to firma Sonnenland


Sonnenland to chyba raczej nazwa materiału z którego jest zrobiony dach.
http://materialy-cabrio.pl/sonnenland.htm

Występują również dachy vinylowe.
 
 
Xao 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 60
Skąd: Krapkowice



Wysłany: Nie Gru 19, 2010 10:45   

Witajcie...

Hmm jak to człowiek uczy się ciągle czegoś nowego. Dziękuje i doczytam więcej w temacie materiałów. Jak tylko dziś pozwoli mi czas to zrobię parę zdjęć temu mojemu który otrzymałem z Anglii.

Pozdrawiam
Marcin
 
 
 
KAMA 



Dołączyła: 18 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Gru 24, 2010 17:27   

Ja mam materiał na dach od poprzedniego właściciela i dokupiłam folię wysokoprzezroczystą, teraz szukam kogoś kto mi zrobi dach za mądra cenę, bo dzwoniłam do kilku prawdziwków i za samą robociznę z moim materiałem chcą ok 2000 :/
 
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Pią Gru 24, 2010 17:41   

www.tapwid.pl zapytaj tam, moze nie bedzie najtaniej ale na pewno dobrze :)

Pochwal sie swoim MG, wstaw jakąś fotke :D
 
 
KAMA 



Dołączyła: 18 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Gru 26, 2010 16:55   

Szczerze to jeszcze nie ma czym sie chwalić bo jest porozkrecany.kupilam auto w oplakanym stanie :evil: , poprzedni wlasciciel pseudo mechanior szpenior przerobil co bylo mozliwe w tym aucie i zdemontowal nawet linke predkosciomierza. Teraz siedze i oklejam tapicerke.
 
 
 
Xao 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 60
Skąd: Krapkowice



Wysłany: Nie Gru 26, 2010 19:56   

Witaj

Z tego co wiem to w Żaganiu jest firma co szyje dachy, gadałem z nimi jakiś czas temu. I chcieli coś około 2 tyś. ale z ich materiałem i oczywiście też jest w tym już szyba, można by się zapytać czy jest jeszcze jakaś opcja. Określili za to czas pracy na około 8 godzin i po tym czasie można wyjechać już z nowym dachem.

www.cabriotop.pl

Ja od mojego tapicera słyszałem że nikt już nie bawi się w ręczne szycie bo im się to nie opłaca i wolą ściągnąć gotowy kaptur i tylko go wstawić na ramę. Z tego co wiem to sobie większość tapicerów ściąga takie gotowe kaptury z jakieś firmy z Niemiec...

Pozdrawiam
Marcin

PS. jest też tapicer we Wrocławiu Pan zna się na rzeczy ale u niego dach okolo 3k zł.
 
 
 
mark77 



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lut 07, 2011 15:43   

Witajcie,
no i w moim MGF-ie właśnie strzeliła tylna plastikowa szyba. :sad: Może ktoś z Forumowiczów wie, gdzie można ją kupić i czy w ogóle wymienia się całą szybę?
Mieszkam w Warszawie.
 
 
Xao 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 60
Skąd: Krapkowice



Wysłany: Pon Lut 07, 2011 16:25   

Witajcie

Co do szyby to wymieni prawie każdy tapicer samochodowy. Można wszyć nową koszt od 300zł w górę.

Ja mam szybę jeszcze z mojego starego dachu i chyba da radę ją wszyć do innego dachu. jest jeszcze oryginalna a szkoda mi ją wyrzucać może komuś się przyda.

Pozdrawiam
Marcin
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea MGF i MG TF 0 Czw Lis 18, 2010 02:44
kasjopea
Brak nowych postów [MG] Pytanie o warsztat "MG friendly" w Krakowie
yorke MGF i MG TF 5 Pią Mar 09, 2012 20:17
yorke
Brak nowych postów [MGF] wąż "bez końca" w silniku
Mad MGF i MG TF 4 Czw Sie 05, 2010 17:06
praktis
Brak nowych postów [MG MGF & TF] Wymiana dachu fotoporada
Malignus MGF i MG TF 0 Pon Maj 21, 2018 21:34
Malignus
Brak nowych postów [mgf] Felgi 17" rozstaw 95,25 wszystkie 4
Piterss1990 MGF i MG TF 2 Sro Sie 10, 2016 11:37
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink