Forum Klubu ROVERki.pl :: Jazda po marihuanie...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda po marihuanie...
Autor Wiadomość
Shrekinho90 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 102
Skąd: Poznań



  Wysłany: Pon Gru 20, 2010 16:11   Jazda po marihuanie...

W nocy z soboty na niedzielę zatrzymało mnie dwóch panów policjantów i spenetrowali mi auto pod kątem jakichś narkotyków, następnie dmuchałem w alkomat, wynik oczywiście 0,0 promili, następnie mieli wątpliwości co do tego czy nie paliłem marihuany. Chcieli mi zrobić narkotest. Ja pewny tego że nic nie wyjdzie, mówię że, jak to jest jednorazowe to sobie mogą zostawić dla kogoś innego a nie marnować na mnie, bo ja nigdy nie paliłem marihuany. No ale o dziwo wynik wyszedł pozytywnie i mnie zabrali na komendę później do szpitala na badanie krwi, następnie z powrotem na komendę na przesłuchanie i tak mi zajęli ponad trzy godziny, zabrali prawo jazdy za pokwitowaniem i powiedzieli że oddadzą jak będą wyniki badań krwi o których mnie poinformują.
Ogólnie to przypomniałem sobie że 2 tygodnie temu byłem w towarzystwie gdzie palono "trawkę" i nieporządanie jakąś śladową ilość dymu mogłem wchłonąć, a takie badanie krwi to ponoć wykrywa nawet jak ktoś palił kilka miesięcy wcześniej. Z tego co wyczytałem to nie ma żadnych progów stężenia THC we krwi, które jest dopuszczalne. Tak więc jeśli wyjdzie że we krwi miałem/mam THC to wedle prawa jestem przestępcą, takim samym który jeździ po spożyciu alkoholu, albo który wszedł za kółko po "skręcie".
Jak dla mnie to jest absurd, bo nawet gdyby ktoś osobiście palił to nie może jeździć autem przez kolejne kilka miesięcy, mimo tego że przecież jego stan psycho-fizyczny był zaburzony przez... hmm, dajmy nawet max 3 dni. A co dopiero ktoś taki jak ja, który nigdy nie palił, a miał z tym kontakt przypadkowy choćby nawet w jakimś klubie. Nie chce mi się nawet myśleć o tym co teraz będzie, polskie prawo robi ze mnie "ćpuna" i przestępce, straciłem prawo jazdy, jak na razie na parę tygodni do czasu wyników i wystarczająco już mnie tym wkurzyli.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 20, 2010 16:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Gru 20, 2010 16:15   

Ja na ten przyklad gdy mi sie trafia polskie prawo zakrawające na idiotyzm to z nim walcze:-)
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 21, 2010 09:52   

Shrekinho90 napisał/a:
Tak więc jeśli wyjdzie że we krwi miałem/mam THC to wedle prawa jestem przestępcą, takim samym który jeździ po spożyciu alkoholu, albo który wszedł za kółko po "skręcie".

tak, zgadza się

Shrekinho90 napisał/a:
Jak dla mnie to jest absurd,

dura lex, sed lex

Cytat:
wystarczająco już mnie tym wkurzyli.

jeżeli ta uwaga dotyczy policjantów, to pudło. Miej pretensje do ustawodawcy /czytaj: naszych wspaniałych reprezentantów w parlamencie/ :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Shrekinho90 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 102
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Gru 22, 2010 19:11   

No i co teraz mam robić żeby to nie miało poważniejszych konsekwencji, nie chce być karany, za nic płacić, ani być bez prawka, bo przecież jestem niewinny. Mamy tu na forum może jakiegoś policjanta tudzież prawnika, który mi coś doradzi?
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Gru 22, 2010 19:21   

Shrekinho90 napisał/a:
Mamy tu na forum może jakiegoś policjanta tudzież prawnika
Właśnie się jeden (zetes) prawnik wypowiedział :P
 
 
Shrekinho90 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 102
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Gru 23, 2010 15:08   

zetes, co o tym myślisz, wiesz może ile czasu maksymalnie mogę czekać na wyniki tych badań?
 
 
Prezes89 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 41
Skąd: Z gór



Wysłany: Pią Gru 24, 2010 13:07   

Niestety, jeżeli ktoś miał do czynienia z marihuaną czy innym narkotykiem i policja tego kogoś przyłapie to już jest przestępcą. Takie chore prawo :nook: Ja myślę, że to się skończy sprawą w sądzie tak czy inaczej. Trzeba mieć nadzieję, że sędzia będzie wystarczająco wyrozumiały. Też często przebywam wśród kumpli, którzy przypalają i gdyby mnie przyłapali to miałbym pewnie ten sam problem co Ty :/ Powodzenia, mam nadzieję, że jakoś się to wyjaśni.
 
 
lucas202 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 101
Skąd: Krotoszyn

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 25, 2010 10:05   

w razie czego gadaj ze pare tygodni temu byles na wycieczce w holandi. zapaliles tamtejsze papierosy i tyle. nic ci nie udowodnia i nic zrobic nie mogą.
nasz chory kraj.
_________________
"LiFe Is EaSy WitH EyEd CLoSed"
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Nie Gru 26, 2010 21:34   

ciekawy temat... nigdy się nie spotkałem z kontrola narkotykowa na drodze ale... rozumiem ze robili Ci test na ślinę bo moczowego w takich warunkach raczej nie :) Test na ślinę jest najmniej wiarygodny i często przekłamany i z tego co wiem działa jedynie do 3 dni wstecz i to tez trzeba nieźle kopcić a z tego co mówisz byleś tylko biernym palaczem ( wiec bez potwierdzenia go badaniem krwi raczej nie może być dowodem)... test na mocz już bardziej wiarygodny i dający wynik nawet do 10 dni wstecz. Na koniec specjalny test na krew tu nic nie oszukasz i jest najbardziej wiarygodny. Jednak jest możliwość lekkich manipulacji np. regularny duży wysiłek - sport biegi, siłownia oczyszczająca organizm. Do tego sauna oraz regularne picie piwa do oczyszczenia organizmu :) Ja bym się na razie nie martwił bo test krwi dokładnie pokaże jeśli to co piszesz to prawda ze były to śladowe ilości z palenia biernego.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Pon Gru 27, 2010 11:21   

A tu artykuł w temacie, niestety historia tragiczna.
Tzw rozwiązanie dla bogatych :evil:
http://interwencja.interi...ews?inf=1572829
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 01, 2011 22:56   

I jak ma się sprawa?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Shrekinho90 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 102
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sty 04, 2011 13:06   

Jak na razie sprawa stoi w miejsc, mianowicie czekam na odzew, jeśli go nie będzie to w następnym tygodniu sam się pofatyguje do nich.
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Sty 04, 2011 13:50   

kumpel od 8 miesięcy czeka na wyniku testów......
tylko w jego przypadku jak te wyniki przyjdą to on traci prawko
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
KoObi89 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 168
Skąd: Tarnowiec/Tarnów

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 04, 2011 20:06   

Tak sie zastanawiam jakim to cudem mogło Ci coś wyjść na tam ich teście skoro on działa jak już dobryziom, napisał tylko 3dni wstecz a i to podobno nie prawda bo wiele osób mi mówiło że tylko kilkanaście godzin wstecz
_________________
Kobi :D
 
 
 
Lisus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 233
Skąd: Poznań!

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 04, 2011 21:11   

Takim ćpunom jak Ty Shrekinho90, powinni zabierać prawko dożywotnio :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Ludzie szybko jeżdżą, bo nie mają wyobraźni... Ja zapi**dalam, bo umiem ;]
 
 
Shrekinho90 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 102
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Sty 05, 2011 09:19   

Prawko do zwrotu, zaraz po nie ruszam :mrgreen: Dzwonili i wyszło że krew czysta. Byłem ponad 2 tygodnie bez prawka przez 2 cw***, plu** na nich, żądam przeprosin jak nie czegoś więcej. A o nazwiska tych bur******** ho********** sobie ładnie poproszę. I czego się dziwić że polska policja ma taką opinię.

Lisus, Ciebie starsi wypuścili o kilka lat za późno z piwnicy :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony przez Shrekinho90 Sro Sty 05, 2011 11:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 05, 2011 09:21   

milicja milicja
:mrgreen: :mrgreen:
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 09:35   

Shrekinho90, edytuj proszę swój post usuwając inwektywy pod adresem policji, bo w przeciwnym razie będzie ostrzeżenie :evil: .
Chyba Cię trochę poniosło z tej radości :roll: .
_________________
Pozdrawiam Monika
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 05, 2011 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Shrekinho90 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 102
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Sty 05, 2011 11:48   

Nie poniosło mnie z radości, cały czas miałem ochotę im ubliżać. :evil:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 11:53   

Shrekinho90 napisał/a:
Prawko do zwrotu, zaraz po nie ruszam :mrgreen: Dzwonili i wyszło że krew czysta. Byłem ponad 2 tygodnie bez prawka przez 2 cw***, plu** na nich, żądam przeprosin jak nie czegoś więcej. A o nazwiska tych bur******** ho********** sobie ładnie poproszę. I czego się dziwić że polska policja ma taką opinię.

Shrekinho90, chyba coś Ci się pomyliło...

Test wyszedł pozytywny?

Wyszedł.

Miałeś pecha, że wyszła śladowa ilość, ale sam przyznajesz, że mogła - to nie powód, żeby obrażać Policjantów, którzy wykonali rzetelnie swoje obowiązki.

Czy uważasz, że jak gościowi wyjdzie 1,5 promila na teście "oddechu", i zażąda badania krwi, to nie powinno mu się zabrać prawa jazdy do wyjaśnienia sprawy?

Twój przypadek był dokładnie taki sam, a że substancja inna i gorzej z dokładnym pomiarem, to nie ma nic do rzeczy.

Ja tam cieszę się, że już nie tylko pijanych się ściga.

Dura lex, sed lex.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jazda pod wpływem alko po raz 2
najko Prawo i ubezpieczenia 18 Czw Wrz 08, 2011 18:09
asgard88
Brak nowych postów [ALL] Jazda na przeciwmnielnych / przeciwmgłowych
Kiedy jest to legalne, a kiedy brakuje nam rozsądku i poszanowania innych
kharry Prawo i ubezpieczenia 2 Sro Lut 18, 2009 01:39
kharry
Brak nowych postów Jazda samochodem i rozmowa przez telefon
Gość Prawo i ubezpieczenia 10 Wto Kwi 23, 2019 10:19
Zigg
Brak nowych postów Jazda na OC poprzedniego właściciela i sprawy z tym związane
marecki6 Prawo i ubezpieczenia 14 Wto Mar 15, 2011 20:43
marecki6
Brak nowych postów [PORD] - Jazda na wprost z pasa do skretu w prawo...
MaReK Prawo i ubezpieczenia 30 Pon Gru 29, 2008 22:13
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink