Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Radio 2-DIN - zmiana radia fabrycznego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Radio 2-DIN - zmiana radia fabrycznego
Autor Wiadomość
nervoos 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Praszka



Wysłany: Sro Gru 29, 2010 12:00   [R75] Radio 2-DIN - zmiana radia fabrycznego

Pomocy!!!!!!!!!
Poczytałem na forum odnośnie zmiany radyjka fabrycznego na inne w rozmiarze 2 din.
Moje radyjko alpine fabryczne ma tv navi i zmieniarkę cd (standard dla wszystkich,którzy znają roverki 75).
Czytając czyiś post(nie spędzam wiele czasu na kompie)Zobaczyłem zdjęcia kostek,które można wymienić na tzw adapter z kostki bmw na kostkę iso były zdjęcia z r 75.
Więc kupiłem ramkę 2 din radyjko 2 din z wyjściem iso i przed kupnem tego adaptera(bmw na iso)pomyślałem przecież są 2 rodzaje kostek do bmw (żeńskie te które mają otwory na piny i drugi rodzaj męskie z wystającymi pinami.)Wymontowałem więc oryginalne radio i tu niespodzianka kostki bmw nie ma jest to cała jednolita wiązka podzielona na 3 części jedna z białą końcówką i druga z niebieską a następna trzecia biegnie prawdopodobnie w kierunku zmieniarki...i co dalej proszę o szybką pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :beczy:
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Cze 15, 2011 14:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 29, 2010 12:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Gru 29, 2010 12:06   

pokaż fotkę? bo wolno dzisiaj kojarzę. Taka kostka duża to była przy Harmony nie alpine.
 
 
nervoos 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Praszka



Wysłany: Sro Gru 29, 2010 13:57   

Nie mogę wgrać fotek na kompa bo jestem u mamy a ona ma stary komp.
Szukałem na forum i nie umiem znaleźć.Moje radio to ALPINE YIE000310PUY fabryczne mkvlll
jest takie wejście na dwie kostki białą i niebieską i właśnie te kostki wychodzą z tej wiązki co opisałem.Radio jest patrząc od jego tyłu do góry długie a na dole krótkie (standardowe z ekranem tv montowane w roverkach).Fabryczne kostki(12 pinowe jak pamiętam).

[ Dodano: Sro Gru 29, 2010 13:57 ]
taki
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Gru 29, 2010 14:18   

nervoos, radio masz w bagażniku, w tylnej części komory koła zapasowego i przy nim znajdziesz szukaną przez Ciebie wtyczkę. Przy tym zestawie nie da się chyba bezboleśnie wsadzić radia 2din i trzeba będzie raczej porzeźbić w instalacji. Dwie wtyczki od fabrycznego monitora łączą go z radiem umożliwiając sterowanie i z modułem nawigacji i nie ma tam przewodów głośnikowych.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Gru 29, 2010 15:46   

jedyna rada, to wywalić wszystko, nowe kable w drzwi, dłuższy przewód antenowy doprowadzić, napięcie z aku i zrobić od nowa:-) dawniej kazdy w swoim wozie tak robil ze radio porządne to i sie napiecie od nowa prowadziło i wszystkie kable na głośniki, to wcale nie tak duzo roboty a jaka przyjemnośc:)
 
 
nervoos 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Praszka



Wysłany: Pią Gru 31, 2010 13:40   

To nie zła lipa.Załamka na maxa. :beczy: Dzięki za pomoc kolejna głupota ze strony rovera.Na lato postaram się zmienić auto na inną markę,bo to już za dużo.Radio tragedia co trochę coś się psuje zmieniarka potem radio źle odbierało potem spalił się czytnik navi bo poluźniły się listwy chromowe i dostała się woda.Autko jest piękne mam nawet dwa,ale to taka chińszczyzna jak dla mnie.

[ Dodano: Pią Gru 31, 2010 13:40 ]
Już załapałem o co chodziło
nervoos napisał/a:
Zobaczyłem zdjęcia kostek,które można wymienić na tzw adapter z kostki bmw na kostkę iso były zdjęcia z r 75.
.
Było to z roverka bez navi i tv i w tych roverkach była stosowana najprawdopodobniej inna instalacja jak będę miał czas to znajdę te fotki na forum.Adapter bmw-iso znajdzie zastosowanie tylko w tych roverkach(bez tv i navi).Mowa o instalacji w konsoli przedniej ,w której znajduje się radio.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 31, 2010 15:13   

my to wiemy:)
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Sty 02, 2011 21:16   Re: [r75]Zmiana radia fabrycznego alpine (navi,tv)na 2din

Nie martw sie , dasz rade . Ja nie mialem zadnych kabli i mialem tylko radio Alpine . Ta biala i niebieska kostka jest od monitora i leci do tv , radia i czytnika . Masz polaczenie kabli pod monitorem kostka 17 pin bmw . Jest tam wyjscie na glosniki , zasilanie , com itp oraz do komunikacji z komputerem I-BUS . Ja mialem 2 kostki ISO a zamontowalem od podstaw nawigacje 16:9 . Jesli nie widzisz tej kostki BMW bo taka wystepowala tez w Harmony to jest na pewno ponizej panelu sterowania klimy . Czytajac ponizej posty raz jeszcze zaznaczam jest polaczenie wiazki przewodow z bagaznika z kastka BMW w srodkowej konsoli - tam odchodza kable na glosniki , zasilajace itp. Nie bedzie anteny radiowej i przy zastosowaniu innego radia nie ma sterowania z kierownicy
 
 
nervoos 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Praszka



Wysłany: Pon Sty 10, 2011 22:01   

Dzięki za pomoc nie mam teraz czasu pruć konsole ale sprawdzę jeszcze pod klimą.Ale marne szanse........... :sad:
 
 
BartoszT. 



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 16
Skąd: okolice Kalisz



Wysłany: Sob Cze 18, 2011 11:51   

Mam takie samo fabryczne radio :roll: i też chciałem wymienić na 2din nawet pytałem się elektryka czy umiał by to zrobić i powiedział że tak ale pewnie nie zaglądał głębiej w kable :neutral: jak znajdziecie jakieś rozwiązanie to podzielcie się informacjami i dobrą radą :wink:
 
 
GaDo 




Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 127
Skąd: WARSZAWA

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 04, 2012 15:00   

wiecie może czy takie radyjko by do naszych r75 pasowało ? http://allegro.pl/wyswiet...2069226789.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 09:44   

nervoos napisał/a:
To nie zła lipa.Załamka na maxa. :beczy: Dzięki za pomoc kolejna głupota ze strony rovera.Na lato postaram się zmienić auto na inną markę,bo to już za dużo.Radio tragedia co trochę coś się psuje zmieniarka potem radio źle odbierało potem spalił się czytnik navi bo poluźniły się listwy chromowe i dostała się woda.Autko jest piękne mam nawet dwa,ale to taka chińszczyzna jak dla mnie.


Ale to radio jest bmw a nie Rovera :P

Zresztą podobnie jak i wiele innych dupereli, które się psują :P
 
 
GaDo 




Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 127
Skąd: WARSZAWA

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 10:57   

no wiem że jest z BMW ale napewno lepsze by było niż to które było montowane w roverach :) tylko ciekawe czy by pasowało
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 13:29   

GaDo napisał/a:
no wiem że jest z BMW ale napewno lepsze by było niż to które było montowane w roverach :) tylko ciekawe czy by pasowało


Ja odpowiadałem utyskiwania, że Rover jest kiepski i się psuje... podczas gdy popsuły się rzeczy związane z radiem i samo radio BMW... więc czy to Rover taki kiepski, czy bmw?
 
 
GaDo 




Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 127
Skąd: WARSZAWA

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 17:38   

dobra ale nadal nie wiem czy to radio będzie pasowało :) napewno będzie lepsze niż to oryginalne bo w tym z bmw jest dużo większy wyslwietlacz, nie chodzi mi o żadną awaryjność, przypuszczam że to seryjne też wzieli z BMW
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Nie Lut 05, 2012 20:10   

GaDo, ale to chyba nie jest radio, tylko wyświetlacz- do radia z bagażnika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [R75] Radio - wymiana fabrycznego radia
piterazim Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Sro Gru 29, 2010 08:04
piterazim
Brak nowych postów [R75] zmiana zwykłego radia na radio z navi i lcd
mygyzyry Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Wto Sie 29, 2017 11:54
sknerko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R 75] rozkodowanie radia fabrycznego
pkawalko30 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sob Kwi 06, 2013 20:15
pkawalko30



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink