Forum Klubu ROVERki.pl :: Kalendarz 2012
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MaReK
Pon Wrz 17, 2012 01:52
Kalendarz 2012
Autor Wiadomość
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Sob Sty 21, 2012 22:33   

Polecam zakupić najnowszy numer Top Gear Polska (6,90 PLN (słownie sześć zł dziewięćdziesiąt gr)) i cieszyć oko profesjonalnie wykonanym kalendarzem za mniej niż paczka fajek czy dobre piwo ;-)

Zdjęcie poglądowe okładki numeru:

_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 21, 2012 22:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 09:50   

own napisał/a:
Logo nie zostało uproszczone. To kilka ładnych lat temu ktoś sobie poszalał ze swoją fantazją i dodał te linki do logo oraz je pokolorował. Tego logo co jest na stronie czy na forum nie ma W MATERIALNY sposób, czyli mówiąc bardziej technicznie, nie ma go w formie wektorowej, co już było wspominane wcześniej. Materiały były kiedyś przygotowywane w kiepskiej jakości więc można było obrazek 200px x 200px rozszerzyć na kartkę A4 lub nawet zrobić z tego naklejkę. Dzisiaj jest to ośmieszające i dlatego sięgnęliśmy do pierwszego logo Klubu, jakie zostało zaprojektowane. Logo na kalendarzu jest pierwszym i jedynym logo Klubu, a nie jego uproszczoną wersją.


Pozwoliłam sobie zasięgnąć opinii osoby chyba najlepiej poinformowanej jaką jest Irek. Z informacji przekazanych przez niego wynika, iż pierwotne logo było w postaci kolorowej (jest w plikach do pobrania na stronie klubowej pod nazwą "pierwotne logo"). Obowiązywało ono przez jakiś czas, po czym zostało zmienione na to w kolorach żółty-czarny-czerwony jako wersja uproszczona. Prawa do użytkowania logo jego twórca (ówczesny klubowicz) przekazał Klubowi.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 10:10   

kasjopea napisał/a:
Pozwoliłam sobie zasięgnąć opinii osoby chyba najlepiej poinformowanej jaką jest Irek. Z informacji przekazanych przez niego wynika, iż pierwotne logo było w postaci kolorowej (jest w plikach do pobrania na stronie klubowej pod nazwą "pierwotne logo"). Obowiązywało ono przez jakiś czas, po czym zostało zmienione na to w kolorach żółty-czarny-czerwony jako wersja uproszczona. Prawa do użytkowania logo jego twórca (ówczesny klubowicz) przekazał Klubowi.
Ja bym powołał komisję śledczą, składającą się z ,,Ojców Założycieli'' ;)

Logo na stronie jest od lat jako ,,Logo klubowe w formacie EPS''. Jest to jedyna wektorowa wersja tego logo. Nic nie piszesz o powstaniu tej wersji, a jest to jedyna, która nadaje się do druku. Nie ma innej wersji logo, którą można używać przy projektowaniu. Jak gdziekolwiek miałaś używane logo kiedyś, to zauważ kiepską jakość (małe na legitymacjach nawet). Na naklejkach, co są przylepiane na auta klubowiczów, logo jest zmodyfikowane. Ktoś ,,na szybko'' przerobił logo rastrowe na wektorowe i jest pełno zaokrągleń rogów.

Głównie ja tutaj odpisuję, bo pewnie inni się poddali. Chciałbym jednak dodać, że to nie był mój pomysł z umieszczeniem logo bez żółtego koloru, jednak w pełni go popieram.

Nie chcę dalej sam brnąć w tej dyskusji. Jak nikt więcej się nie wypowie, to jest to mój ostatni, podsumowujący post na ten temat.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 10:29   

kasjopea napisał/a:
Więc jak to jest? Inaczej w zależności od okoliczności? Chyba warto to wyjaśnić, jeśli te kalendarze mają być tworzone również na następne lata, żeby znów nie było niejasności.


kasjopea, nie bardzo rozumiem...
Jak doskonale wiesz, nie uczestniczę już w dyskusjach w panelu administracyjnym, gdzie taka dyskusja powinna się toczyć. Skoro logo zostało zmienione, domniemam, że zostało to w jakiś sposób ustalone, zwłaszcza że own jest członkiem Zarządu...
Co do logo, na stronie, tak jak own pisze, w formacie eps, jest logo czarno-białe, więc proponuję najpierw zapoznać się z zasobami strony i Klubu a potem wypowiadać się krytycznie.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 10:41   

own napisał/a:
Nie chcę dalej sam brnąć w tej dyskusji. Jak nikt więcej się nie wypowie, to jest to mój ostatni, podsumowujący post na ten temat.
Mój podsumowujący post jest taki, że logo to nie tylko jakiś tam znaczek, ale pewna idea, znak rozpoznawczy, który wiele za sobą niesie, a nie tylko techniczny sposób jego wykonania, więc nie można go sobie ot tak zmieniać samowolnie, bo taka jest potrzeba chwili.

Chcecie zmiany logo, to zaproponujcie i podejmijcie dyskusję na ten temat.

own napisał/a:
Chciałbym jednak dodać, że to nie był mój pomysł z umieszczeniem logo bez żółtego koloru, jednak w pełni go popieram.

walkie napisał/a:
Jak doskonale wiesz, nie uczestniczę już w dyskusjach w panelu administracyjnym, gdzie taka dyskusja powinna się toczyć. Skoro logo zostało zmienione, domniemam, że zostało to w jakiś sposób ustalone, zwłaszcza że own jest członkiem Zarządu...

To pewnie drukarz zmienił :lol:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 10:49   

kasjopea napisał/a:
To pewnie drukarz zmienił :lol:

Napisałem, że to nie był mój pomysł, a nie że tego nie zrobiłem. Cały kalendarz ja składałem i ,,podpisuję się'' pod tym.

Logo w kalendarzu nie jest zmienione. Widnieje od lat na stronie Klubu do pobrania. Jest to jedyna wersja, która nadaje się do druku. Nie ma innej. Nie jest zmienione. Na koszulkach czy też na kubkach, również było logo czarno-białe (drukowane z tej wersji).

Gdyby miało zostać wprowadzone jakieś nowe logo, to z pewnością wszyscy Klubowicze zostaliby poinformowani o takich planach.
 
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:05   

walkie napisał/a:
Co do logo, na stronie, tak jak own pisze, w formacie eps, jest logo czarno-białe, więc proponuję najpierw zapoznać się z zasobami strony i Klubu a potem wypowiadać się krytycznie.
W takim razie ktoś był nie konsekwentny w swoich działaniach. Na stronie tytułowej kalendarza logo jest "czarno-białe" natomiast na kartach miesiąca już jest w kolorach "czarno-żółto-czarnym".
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:13   

tronsek, a to już inna sprawa, fakt.
Niemniej jednak, na stronie też jest logo czarno-żółto-czerwone ale w jpg oraz jedno w full colorze w formacie tiff.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:47   

W takim razie powiedzcie mi proszę, skoro oficjalne logo jest "czarno-białe", to dlaczego u czorta na stronie klubu i forum jest logo "kolorowe"?
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:58   

tronsek napisał/a:
W takim razie ktoś był nie konsekwentny w swoich działaniach. Na stronie tytułowej kalendarza logo jest "czarno-białe" natomiast na kartach miesiąca już jest w kolorach "czarno-żółto-czarnym".

Tak, można to uznać za błąd (dwie wariacje kolorystyczne w jednym projekcie).
Na okładce nie pasowała wizualnie wersja z żółtym kolorem i dlatego zastosowano inną.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 12:19   

slax, tak jak pisałam, na stronie w materiałach do pobrania występują 3 wersje naszego logo. Czarno białe, czarno-żółto-czerwone, i w wersji full color.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 14:37   

Odebrałem kalendarz ;)
Faktycznie, kolorki trochę się rozjechały niż, te które widać na monitorze ;)
Np. ja ogólnie nie mam ładnej gęby, ale na tej okładce to wyglądam jakbym chlał 2 tyg. taniej jakości spirytus i trzeźwiał potem na pełnym słońcu :) Moje auto też jakieś sinoblade jest, ale ogólnie projekt porównywalny z zeszłorocznym.

Tak jak pisze own. Logo kolorowe przez wielu uznawane za Święte i nietykalne, w barwach żółtych wyglądało okropnie. Ale dotyczyło to tylko planszy tytułowej, która w tym roku miała czarne tło. Ja widziałem wersję z żółtym kolorem. Ponieważ own robił projekt nocami, jak tylko miał chwilę wolnego, to nie za bardzo miał się z kim konsultować. Ponieważ ja niczym wampir żyję w nocy, a w dzień też żyję i mało śpię, konsultował się ze mną. Spytałem go, czy to logo nie mogłoby być wyraźniejsze i z przystępnymi dla oka barwami. Wtedy podesłał mi też drugą wersję (tą która jest obecnie). Jak czytałem te posty przed zobaczeniem kalendarza, to myślałem, że drukarnia dała tam logo Coca-Coli. Dalej jest to samo logo tylko wygląda ładniej ;) A skoro logo na poszczególnych kartach kalendarza zostało takie samo, to jest pewien kompromis :)
W zeszłym roku, też była propozycja wydruku logo w wersji takiej jak jest na obecnej okładce, ale ktoś zarządził, że ma być takie i już, stąd own, żeby przyspieszyć zrobił biały prostokąt na który wrzucił obrazek.

Skoro jednak przy logo jesteśmy, to może warto się nad nim pochylić. Skoro eksperci d/s grafiki twierdzą, że obecne logo na stronie jest do dupy, to może któremuś udałoby się zrobić takie jak być powinno, w wersji wektorowej czy innej, w takich rozmiarach i kolorach, żeby przy takich projektach mieć wyjść z czym do ludzi. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale kolega wizard_gp robiąc czołówkę do filmu, zrobił animacje logo, jest ono w miarę czytelne i jest na czarnym tle :)

Niedawno odbył się Zlot w Łodzi przy współorganizacji z tamtejszą Manufakturą. Otrzymaliśmy od nich logotypy, które były w przeróżnych kolorach. Właśnie po to, żeby móc ich użyć w różnych warunkach.
Kształt logo pozostał ten sam.

Buziuchny ;)

[ Dodano: Pon Sty 23, 2012 14:37 ]
Jeśli mowa o czołówce to wygląda ona tak:

_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 17:59   

MaReK napisał/a:
Jeśli mowa o czołówce to wygląda ona tak:
:brawa: fajna czołówka.
A da radę z niej zrobić wygaszacz ekranu ?? Chętnie bym taki zastosował na swoich komputerkach.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 18:18   

tronsek napisał/a:
A da radę z niej zrobić wygaszacz ekranu ?? Chętnie bym taki zastosował na swoich komputerkach.

Pewnie na sieci można znaleźć jakiś konwerter z plików video na pliki wygaszacza ekranu.
Plik video na yotubue ma postać "flv", a plik wygaszacza ekranu "scr". Więc konwerter i zabawa ;)
Dźwięk Ci nie jest potrzebny.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wizard_gp 




Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 425
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Sty 23, 2012 20:05   

Cytat:
A da radę z niej zrobić wygaszacz ekranu Chętnie bym taki zastosował na swoich komputerkach.

Da radę, ale ACTA tego zabrania :P

A co do logo to przecież można wykonać logo o zdecydowanie większych rozmiarach, wzorując się na wersji uproszczonej.
_________________
http://wizardonboard.pl/
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 20:15   

Wizard_gp napisał/a:
Da radę, ale ACTA tego zabrania
ale ACTA jeszcze nie weszła w życie :d
Taki wygaszacz jak Twój avatar byłby najlepszy. :błagam:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 20:29   

O logo to chyba osobny wątek należałoby zacząć :P

Dziś dostałem kalendarz w swoje łapki i powiem, że jest kilka zdjęć słabszych jakościowo, ale ogólnie nie ma tragedii. Poza lipcem, który wygląda jakby miał rozdziałkę 640x480 kalendarz nie wyszedł najgorzej. Tematycznie jest trochę chaotyczny miejscami, ale np jesienne foty są bardzo na miejscu i bardzo fajnie się prezentują, zimowe też... lato najbardziej ucierpiało, ale cóż, za rok będzie lepiej :)

Z niecierpliwością czekam na start nowej edycji - może w tym roku swojego żółwia zgłoszę, a co :D
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 20:35   

szkoda że zdjęcie, to na tle mostu po zmroku wyszło takie ziarniste i ciemne, że mało co widać
_________________
75 Red Edition
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 20:39   

longer86 napisał/a:
szkoda że zdjęcie, to na tle mostu po zmroku wyszło takie ziarniste i ciemne, że mało co widać
a miały być 600dpi zdaje się :rotfl: a wyszło ze można i kalkulatorem :wink:
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 20:45   

slax, zdjęcie na moście kruszona było w bardzo dobrej rozdziałce
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink