Forum Klubu ROVERki.pl :: Kalendarz 2012
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MaReK
Pon Wrz 17, 2012 01:52
Kalendarz 2012
Autor Wiadomość
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 20:55   

DPI było z lustra, ale ISO zbyt wysokie ;/
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 23, 2012 20:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 21:03   

walkie napisał/a:
slax, zdjęcie na moście kruszona było w bardzo dobrej rozdziałce
MaReK napisał/a:
DPI było z lustra, ale ISO zbyt wysokie
To najlepszy dowód na to, ze nie rozdzielczość i megapiksele są najważniejsze. Co z tego, że fotka będzie miała rozdzielczość jak z aparatu średniego formatu, jak będą duże szumy, albo będzie nie ostre? :mrgreen: Po za tym to co napisałem wcześniej to taki sarkazm był, nie przejmujcie się tak, normalnie nie jestem taki wścibski, tak się tylko droczę :mrgreen: Teraz to wszyscy sie musimy postarać, żeby nie było powodów do narzekań na następny kalendarz :wink:
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 21:04   

walkie napisał/a:
slax, zdjęcie na moście kruszona było w bardzo dobrej rozdziałce


Czyli głównym kryterium była rozdzielczość? Mój stary telefon ma aparat 5Mpix zapraszam chętnych na sesje :rotfl:

...a tak poważnie dlatego w tym roku powinny być nadsyłane zdjęcia w oryginalnej wielkości wtedy od razu "komisja" może wyłapać te z którymi będzie problem w druku jak np. w w.w przypadku szumów, których w miniaturce może być nie widać.
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 21:39   

nie rozumiem, glosow oburzonych, ktorzy nie brali udzialu w dyskusji przy poprzednim regulaminie, albo w zabawie na zdjecia do kalendarza.... poza tym ten temat powinien byc poruszony w watku o kalendarzu 2012...

co do logo, to rozumiem podnoszenie problemu przez Kasjo, bo dobrze by bylo, zeby wszedzie logo bylo takie samo, ale tez wiem, ze zeby to bylo mozliwe logo musi byc zapisane w odpowiedniej postaci, zebysmy mogli je uzywac do projektow graficznych. Koniec koncow uwazam, ze to co zrobil OWN bylo lepszym rozwiazaniem niz np wklejanie jpg ktory kolorystycznie by nie pasowal i poza tym rozjehcalby sie jakosciowo... ale kalendarza nie widzialem, to nie powiem o swoich odczuciach estetycznych :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 21:53   

maniaq napisał/a:
poza tym ten temat powinien byc poruszony w watku o kalendarzu 2012...
to jest wątek o kalendarzu 2012 :wink: :wink:

[ Dodano: Pon Sty 23, 2012 21:53 ]
Pływak napisał/a:
...a tak poważnie dlatego w tym roku powinny być nadsyłane zdjęcia w oryginalnej wielkości
problem w tym, że jeszcze nie wiadomo co nadsyłać :wink:
 
 
martens 




Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 22:48   

Jesli moge wtracic (wiem, ostatnio sporadycznie uczestnicze w zyciu klubu przez totalny brak czasu :oops: ) - Kasjo poruszyla wazny temat: co mozna a czego nie mozna z logotypem. Rzeczywiscie pewnym rozwiazaniem byloby stworzenie czegos w rodzaju ksiegi znaku - mozliwosci zastosowania logotypu w roznych "sytuacjach".
Niestety rozne techniki "druku lub przedstawienia" znaku wymagaja uscislenia.
Innne paramatry beda do wyswietlenia znaku na monitorze, inne w drukarni, inne przy "nadruku na dlugopisach" a inne do druku wielkoformatowego. Dodatkowo mozna stworzyc kilka wersji: podstawowa, uproszczona, do druku na jasnym lub ciemnym tle itd...
Wiekszosc duzych firm z zastrzezonym logotypem dopuszcza stosowanie logotypow w roznych wersjach w zaleznosci od sytuacji ww. Czasami ze wzgl. technicznych nie jest mozliwe zastosowanie kilku kolorow, trzeba upraszczac badz likwidowac male detale.
Nie wiem czy akurat w tym przypadku dobrym pomyslem byloby poddawac pod glosowanie wszystkie etapy czy tylko wersje finalna - wybrana przez ludzi ktorzy "siedza w temacie i sa w stanie przewidziec wszelkie ograniczenia".
To takie moje przemyslenia "na szybko" jesli moge sie wypowiedziec jako czlowiek ktory wystugal kilka logotypow, grafika zajmuje sie zawodowo juz ponad 10 lat (+ 10 lat nauki), 5 lat doswiadczenia w sporej gazecie jako grafik (takze wspolpraca z duzymi firmami i agencjami obslugujacymi duzych przy przerabianiu/projektowaniu mat. prasowych), 5 lat w duzej firmie jako grafik odpowiadajacy m.in. za logotyp i dopuszczalne modyfikacje.
Osobiscie nie widze zeby Own popelnil jakas straszna zbrodnie - zastosowal to co dalo sie zastosowac w danej sytuacji i "to co lepiej gralo na danej karcie".
Moze dobrym pomyslem byloby zaprosic tworce znaku (pomimo przeniesienia praw) do dyskusji i pomysl stworzenia kilku dopuszczalnych wariantow logotypu (oczywiscie kazdorazowo do akceptacji przy wykorzystaniu)?
Own poswiecil swoj czas, zrobil cos, szybko - bo szybko, nie zawsze dobry material - a na kiedy? Jakby wszyscy dyskutowali to kalendarz bylby w maju ;) . Krytykowac latwo - zrobic cos znacznie trudniej... Znam temat ;)

Staralam sie uproscic swoja wypowiedz tak, aby byla zrozumiala dla wszystkich (takze dla tych, ktorzy nie pracowali w agencjach reklamowych). Jesli moglabym byc pomocna (czasami z opoznieniem kilkudniowym) to oferuje pomoc w opracowaniu lub zapraszam do dalszej dyskusji...

pozdrawiam
Marta
Ostatnio zmieniony przez martens Pon Sty 23, 2012 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Sty 23, 2012 23:01   

Mam i ja, i już zdobi ścianę :ok:
 
 
Aga 




Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 94
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sty 26, 2012 22:24   

niestety mój kalendarz nie będzie wisiał u mnie w domu , nie podoba mi się . Kolory sie strasznie zmywają. Od czerwieni aż oczy bolą . Bardzo fajnie wyszła pierwsza stronka (super was wszystkich zobaczyć ) .To moje zdanie .
Pozdrawiam Aga
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Sty 27, 2012 08:38   

Prosze Aga zabierz kalendarz na spota, zebym mogl zobaczyc, bo jeszcze nie zamowilem ...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sty 27, 2012 13:59   

Mam kalendarz!, w weekend go zawiesze :D .

Niestety znowu jest w wersji "dwugwoździowej", niekompatybilna z moją scianą ;)
Ale jakos to obejdę.

Nie oglądałem nic poza styczniem, bo nie chce sobie psuć niespodzianek :D
Zdjęcia na pewno są super, choć brat stwierdził ze za duzo jest R200/25.
Ale co tam, ważne że Roverki :)

PS. Ile Mpix powinny mieć minimalnie nadsyłane zdjęcia? Pomijam efektywną rozdzielczość zdjęcia, ale pewnie jest jakaś granica minimalna?
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 09:49   

sobrus napisał/a:
Ile Mpix powinny mieć minimalnie nadsyłane zdjęcia? Pomijam efektywną rozdzielczość zdjęcia, ale pewnie jest jakaś granica minimalna?

Absolutne minimum to 8MPx
Rozdzielczość optymalna to 16MPx

Sama rozdzielczość to nie wszystko ale jest to pewien czynnik.
 
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 12:36   

Extra. Kupić aparat za prawie tysiaka z którego zdjęcia nie nadają do niczego. Dobrze ze na imprezy domowe wpuszczają ludzi z przestarzałymi i marnymi aparatami.

[ Dodano: Pon Sty 30, 2012 12:36 ]


Coś dla chcących wziąć udział w edycji 2013.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 13:51   

alexi, ale czym się martwisz? podbijesz rozdzielczość w jakimś programie graficznym i już się łapiesz nawet w tych 16Mpix przy tej jakości druku co teraz i tak się nikt nie kapnie :rotfl:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 13:56   

I tak już zaczynam odkładać na tego Penchana. Jak utrzymam tempo wyrobie się na edycję 2028. Wtedy tez 5,5 terapix będzie minimum absolutnym... :hahaha:
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 18:14   

alexi napisał/a:
I tak już zaczynam odkładać na tego Penchana. Jak utrzymam tempo wyrobie się na edycję 2028. Wtedy tez 5,5 terapix będzie minimum absolutnym... :hahaha:

Mały offtopic, jako wyjaśnienie.
Chciałbym wyjaśnić skąd się biorą "dziwaczne" wymagania odnośnie rozdzielczości zdjęć.

Format A3 to 297×420mm, czyli ~11,693x16,535". Materiały do druku w takich mniejszych formatach, w tym też kalendarze, zazwyczaj są drukowane przy 300DPI, czyli każdy może sobie sam wyliczyć jaka jest optymalna rozdzielczość.

Ściąga:
300DPI x 16,535" = 4961px
300DPI x 11,693" = 3508px
4961px x 3508px = ~17,4MPx

Czyli... zdjęcie w rozdzielczości 8MPx musi być powiększone (rozciągnięte) trochę ponad 2x.
Przy większym powiększeniu są już widoczne poważne straty jakości.

Mam nadzieję, że wyjaśni to wartości, które podałem w poprzedniej wiadomości.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 19:23   

own napisał/a:
Materiały do druku w takich mniejszych formatach, w tym też kalendarze, zazwyczaj są drukowane przy 300DPI, czyli każdy może sobie sam wyliczyć jaka jest optymalna rozdzielczość.


300DPI przyjęła się jako optymalna rozdzielczość przy druku offetowym, a takiej maszyny ten kalendarz na oczy nie widział :mrgreen: "absolutne minimum" jak to nazwałeś czyli 8Mpix (200DPI) z dobrego aparatu powinno dawać przyzwoitą jakość przy druku cyfrowym w jakim wykonywany jest ten kalendarz. Co rozumiem przez przyzwoita jakość? Ano tak do której raczej nikt by się w tym temacie nie przyczepił i gdyby wszystko było zgrane kolorystycznie i wydrukowane na dobrym sprzęcie wszyscy by piali z zachwytu przy tym "absolutnym minimum" :mrgreen:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 19:47   

Pływak napisał/a:
300DPI przyjęła się jako optymalna rozdzielczość przy druku offetowym, a takiej maszyny ten kalendarz na oczy nie widział :mrgreen:

300dpi to nie tylko druk offsetowy. Nie wiemy jeszcze gdzie będzie drukowany kalendarz w przyszłym roku.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 19:54   

Owszem wiem, ze na cyfrówce też można wrzucić 300DPI, a nawet więcej kwestia taka czy sprzęt to ogarnie tak aby była jakakolwiek zauważalna różnica. Co do druku na offsecie przy tej ilości sztuk można zapomnieć, ze ktoś to na offset wrzuci nawet by się maszyna nie rozpędziła ;) Pozostaje dalej druk cyfrowy kwestia poszukania firmy, która to zrobi jak należy :) Niemniej czekam na info i regulamin może uda mi się coś podesłać co prawda "16Mpix" dysponuje od niedawna ale z R coś w 10Mpix by się znalazło więc się łapie :mrgreen:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 20:51   

Słuchajcie jak fotka jest dobra, czyt. dobre szkło, brak szumów i dobra ostrość, to i z 5Mpix da się zrobić powiększenie A3, dużo zależy tez od maszyny. Robiliśmy już takie powiększenia i wyglądało to bardzo dobrze, także zwykły kowalski w życiu by się nie dopatrzył Więc nikt mi nie powie, że z się nie da, ze trzeba mieć nie wiadomo jaka matrycę żeby robić duże powiększenia, nie mniej jednak jeśli taki wymóg będzie to trzeba się będzie dostosować.

A w ogóle jaki format ma kalendarz A3?
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 12:58   

Późno zamawiałem ale za to szybko dostałem. Oto moje wrażenia. Bardzo czerwona okładka.
Luty (moje) bardzo ciemne zdjęcie. Zupełnie inaczej wyglądało w ankiecie.
Marzec to samo.
Lipiec okrutna ciemnica.
Październik trochę dziwne kolory wyszły.

Co to nadwyżka czerwonego była w drukarni czy co?
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink