Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 620 SDI
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 620 SDI
Autor Wiadomość
maatohewetbi 



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 2
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Sty 11, 2011 07:03   Rover 620 SDI

Noszę się z zamiarem sprzedaży swojego Mercedesa C180 (strasznie drogie ceny części i dość wysoka awaryjność w moim egzemplarzu) i kupna Rover 620 SDI. Myślałem także o Fordzie Mondeo mk2 oraz Omedze B. Co mi poradzicie? Zależy mi na ciszy w środku oraz dość dobrym komforcie podróżowanie. Ważne dla mnie jest także spalanie, oraz bezawaryjność jednostki napędowej (miałem Rovera 218 TD Turbo i silnik się sypał).
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 11, 2011 07:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 07:15   

Ford Mondeo tego tematu nie warto chyba poruszać, z kim bym nie rozmawiał z użytkowników lub mechaników to nie chcą o "tym" słyszeć, jeszcze ten mk2 (kolega ma od odpukać już od 3ch lat nic się nie dzieje) ale 3cia generacja to bije rekordy popularności w warsztatach :)

Omegi fajne ale z reguły "****uchane" i zniszczone, choć wiadomo zależy od egzemplarza, generalnie to wielki okręty więc tam miejsca i komfortu nie zabraknie :)

Rover co mam polecić skoro jestem na tym forum :D ? Skoro sam takiego mam, to jest bajeczne autko :) jeśli chcesz poczuć się wyjątkowo jadąc eleganckim autem, nie skundlonym jak masa innych, jeśli nie chcesz się "pomylić" na parkingu - kurde który passat lub vectra jest moja? bo stoi ich 12 :D

spalanie jeśli silnik będzie zdrowy to duży + SDi, komfort jazdy to ogromny +, a przy niewygryzionych uszczelkach będziesz miał cicho u przyjemnie, temat rzeka ogólnie, ale zza kółka 600ki wszystko wygląda lepiej :)
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
DrMambo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Otwock

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 07:46   

mk3 z silnikami 1,6 i 2.0 na rozrządzie jest bardzo cacy .. co do diesli jak wszystkie inne mają te same problemy .. ople w polce robią zazwyczaj za burako-wozy więc może być problem ze znalezieniem fajnego egzemplarza .. 600 będzie na pewno najtańszą opcją w zakupie .. ja bym się skłaniał ku mundkowi benzyna 2.0 hatchback :) Znam co najmniej 4 użytkowników mk3 i żaden nie powie złego słowa o swoim aucie .. nie wiem skąd te złe komentarze powyżej ..
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 17:57   

dlaczego negatywnie?

mam wuja mechanika pracuje w dużym zakładzie nieopodal Wrocławia, serwis Scania i Man + wszystko co się rusza :) odrzuca go na te auta, tak samo w moim mieście kilku mechaników powie to samo, wiem to bo koledzy mają te auta i oni się nie kryją z tym jak piwkujemy :P

u jednego z lepszych diagnostów w mojej okolicy u którego w końcu podłączyłem roverka i sfixował moje problemy powiedział na temat mk3 (stała u niego akurat jak byłem) cytuje "nic Ci nie powiem, daj mi spokój" :P hehe

ja dla przykładu znam 3ch wieloletnich użytkowników właśnie mk3 którzy mają podobne usterki, nie mogą poszczyć się zupełnie czystym kontem jeśli chodzi o awaryjność i dziwne przygody tego modelu, rekordzista włożył już w naprawy 10tys. jest fanem mondeo, przy zakupie zapłacił 300zł za kompletną diagnostykę silnika i komputera tego samochodu w profesjonalnym zakładzie, a w przeciągu 2ch lat posypało się wszystko z ważniejszych rzeczy... a jak zrobił już turbo i sprzęgło to chociaż wie co ma, więc nie sprzedawał, poszły hamulce i inne cuda, ostatnio bendix i znów -150

dodatkowo to plastikowe auto, w środku nie zachwyciło mnie zbyt wiele, twarde fotele, plastiki itd... jedynie to zegarek mi się podobał :P

dodam, że do mondeomaniaków dołączył ostatnio mój kolega z pracy, za namową innych zrzeszonych, 17tys za mondziawke z 2001roku, coś tam w sprzęgle już zaczyna szemrzeć a jak wiemy to 2masa, najlepsze plastikowo - jak wsiadł do mojej 600ki to poczuł się lepiej, jechał limuzyną a nie autem dla mas jakich pod blokiem u mnie stoi z 5... teraz będzie do żyda auto szło z powodu tych problemów, a nasze forum powita pewnie nowego użytkownika :P

omega, szkoda, że jej już nie produkują... :cool: jak kolega wyżej napisał to trochę prady + to że ople ogólnie nie zabijają cenami i naprawami, bo jest ich mrowieee

ale każdy przypadek może być inny, można trafić super sztukę, można mieć szczęście, dodatkowo każdy inaczej odczuwa komfort i zadowolenie, jeden jadąc S klasą, 2gi w citroenie AX a 3Ci jeszcze gdzieś się spełnia, to każdego sprawa :) ja np wygodniejszym autem na tylnej kanapie jak Moskwicz nie jechałem jeszcze :) haha
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Sty 12, 2011 12:40   

maatohewetbi, jeśli chcesz ciszy i komfortu - tylko Omega z powyższych. To auto o klasę wyżej postawione, a tanie jak barszcz. Fakt - ciężko znaleźć dobry egzemplarz, ale Rovera i Mondeo też ciężko znaleźć ;] Omega dobrze współpracuje z LPG więc ekonomia jest przyzwoita. Chociaż widzę, że Tobie chyba chodzi o diela, co? Poszukaj opinii o 2,5l tdieslu w Omedze, bo wydaje mi się, że one nie miały dobrych opinii... Diesle Fordowskie w ogóle mają straszną opinię...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
maatohewetbi 



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 2
Skąd: Radom



Wysłany: Czw Sty 13, 2011 12:13   

A jak się sprawują silniki benzynowe?
 
 
pablom1978 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 46
Skąd: Białystok



Wysłany: Czw Sty 13, 2011 12:27   

Mayson napisał/a:
jeśli chcesz ciszy i komfortu - tylko Omega z powyższych. To auto o klasę wyżej postawione, a tanie jak barszcz.


Niestety W R600 SDi nie jest zbyt cicho, zwłaszcza przy prędkościach od 100 km/h.
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 13, 2011 12:37   

maatohewetbi napisał/a:
A jak się sprawują silniki benzynowe?

Miałem 1,8 / 2,0 / 2,3 i z żadnym nigdy nie było żadnego kłopotu :ok:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [Rover 45] Proszę o pomoc przy wstępnej ocenie - Rover 45
sirus25 Chcę kupić ROVERka 9 Pią Maj 27, 2011 12:52
borek88
Brak nowych postów [Rover 75]CHCE KUPIC ROVER-a PROSZE O OPINIE
dzienix21 Chcę kupić ROVERka 2 Pon Lip 12, 2010 18:57
apples
Brak nowych postów Rover 75 2.0 benzyna automat versus Rover 75 2.0 diesel
RobertGrym Chcę kupić ROVERka 2 Pią Lis 15, 2019 10:31
iktorn73
Brak nowych postów [Rover 75] Rover 75 do 20 tysięcy złotych - proszę o opinię
DanWro Chcę kupić ROVERka 1 Wto Lut 14, 2012 18:49
haszczyc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink