Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Spryskiwacz tylnej szyby - Tourer
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Spryskiwacz tylnej szyby - Tourer
Autor Wiadomość
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 16, 2011 10:09   [R75] Spryskiwacz tylnej szyby - Tourer
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

NIe działa mi tylny spryskiwacz szyb - we wrześniu wymieniałem od tylnego prawego słupka do spryskiwacza przewód - i na dzień dzisiejszy wiem że nie dochodzi tam płyn - bo po zdjęciu osłony mam łączenie oryginalnego (czarnego ) przewodu z moim przezroczystym - jest suchy

Popka pompuje .. bo słychać na szybko chciałem zobaczyc gdzie idzie przewód ale po zajrzeniu do schowka gdzie jest czytnik navigacji nie wiele widac - zauważyłem natomiast lekko zawilgoconą podłoge w tym schowku - czy to może być płyn ? czy raczej deszczówka ?

czy ktoś wie jak idzie przewód spryskiwacza w kombi ? gdzie szukać usterki - dość długo trzymałem włączony spryskiwacz ale niestety woda nigdzie sie nie pojawiła.....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 16, 2011 10:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Magic79 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 72
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Nie Sty 16, 2011 14:04   

Witaj,
miałem też kiedyś awarię przewodu od spryskiwacza na tylnej klapie. Przede wszystkim sprawdź czy nie pękł Ci przewód na odcinku od prawego słupa aż do miejsca poąłczenia z górną unoszoną szybą. Tam jest gdzieś pęknięcie lub mocne zagięcie i płyn spływa po wężykach na sam dół i stąd masz tam mokro.

Powodzenia!
_________________
MagicRover
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 16, 2011 15:48   

Magic79 napisał/a:
Witaj,
miałem też kiedyś awarię przewodu od spryskiwacza na tylnej klapie. Przede wszystkim sprawdź czy nie pękł Ci przewód na odcinku od prawego słupa aż do miejsca poąłczenia z górną unoszoną szybą. Tam jest gdzieś pęknięcie lub mocne zagięcie i płyn spływa po wężykach na sam dół i stąd masz tam mokro.

Powodzenia!


właśnie od tego miejsca do samej tylnej szybki juz wymieniałem jest przezroczsty z plecionką w środku i niestety tu juz nie dochodzi płyn
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Magic79 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 72
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Nie Sty 16, 2011 23:44   

W takim razie zdejmij całą maskownicę z prawej strony, tj. osłonę w materiale w kolorze wnętrza, gdzie są uchwyty chromowane, tą na prawo od klapy koła zapasowego. Zobaczysz wtedy odcinek od prawgo słupka aż do okolic tylnej kanapy. Być może wąż jest gdzieś ściśnięty skoro psikach a nie leci ze spryskiwacza i nie widziśz też wewnątrz ulewy. U mnie był bardzo mokro, czuć było zapach płynu. Spraedź dokładnie szczelność układu, rozłączająć na wysokości prawej tylnej lampy wężyk i poprostu dmuchnij w niego. Jeśłi gdzieś syczy lub wycieka płyn to własnie to miejsce usterki. Dziwi mnie to, że nie masz prawie wogóle wycieków, choć było lekko mokro, więc prawdopodobnie coś w okolicach słupka się dzieje.

Pozdr!
_________________
MagicRover
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 17, 2011 21:41   

tak właśnie planuje zrobic -ale narazie brak ciepłego garażu - wiesz jak się zdejmuje te boczki ? (te plastiki gdzie jest schowek na navigacje ?) czy to na zatrzaski jest ? czy jakieś śruby od wewnątrz
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Pon Maj 16, 2011 22:52   [MG ZT-T] Spryskiwacz tylnej szyby - wymiana wężyka.
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Zamierzam wymienić wężyk (lub niezbędny fragment) spryskiwacza tylnej szyby. Jest prawdopodobnie zapchany albo mocno zagięty. Po włączeniu spryskiwacza pompka pracuje (czy w kombi jest jedna pompka na szybę przednią i tylną czy dwie? Oprócz pompki spryskiwaczy reflektorów oczywiście) ale płyn nie dociera do dyszy. Płynu ze zbiorniczka nie ubywa co wyklucza wyciek gdzieś po drodze. Przy próbie dmuchania w wężyk czuć wyraźny opór (nie da się wdmuchnąć ani wyciągnąć powietrza) stąd podejrzenie zapchania lub zagięcia. Zdemontowałem osłony zawiasów i jedyne co wiem, to że wężyk jest przy prawym zawiasie razem z przewodem masowym. Niestety dalej ginie w dachu (?) i bladego pojęcia nie mam gdzie go szukać. Czy biegnie górą (przy dachu) czy dołem (w progu), co trzeba zdemontować (zaczynając od tyłu) żeby się do niego dostać? Zdjąłem górną część osłony tylnego prawego słupka, ale śladu wężyka tam nie ma. Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Maj 20, 2011 15:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 03, 2011 00:36   Re: [MG ZT-T] Spryskiwacz tylnej szyby - wymiana wężyka.

HarryVip napisał/a:
Zamierzam wymienić wężyk (lub niezbędny fragment) spryskiwacza tylnej szyby. Jest prawdopodobnie zapchany albo mocno zagięty. Po włączeniu spryskiwacza pompka pracuje (czy w kombi jest jedna pompka na szybę przednią i tylną czy dwie? Oprócz pompki spryskiwaczy reflektorów oczywiście) ale płyn nie dociera do dyszy. Płynu ze zbiorniczka nie ubywa co wyklucza wyciek gdzieś po drodze. Przy próbie dmuchania w wężyk czuć wyraźny opór (nie da się wdmuchnąć ani wyciągnąć powietrza) stąd podejrzenie zapchania lub zagięcia. Zdemontowałem osłony zawiasów i jedyne co wiem, to że wężyk jest przy prawym zawiasie razem z przewodem masowym. Niestety dalej ginie w dachu (?) i bladego pojęcia nie mam gdzie go szukać. Czy biegnie górą (przy dachu) czy dołem (w progu), co trzeba zdemontować (zaczynając od tyłu) żeby się do niego dostać? Zdjąłem górną część osłony tylnego prawego słupka, ale śladu wężyka tam nie ma. Proszę o pomoc.


Pompka jest jedna a przewód idzie prawym słupkiem potem skręca tuz pod tylną szybą ( w kombi) - tam mi sie zagiał i dlatego nie pryskało.

(rozdane pomógł :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 08, 2015 14:19   

I się podłączę.

Jak kupiłem 75 to spryskiwacz ledwo ledwo i po dłuższym czasie ale działał. Obecnie słychać, że pompka chodzi, mokro nigdzie nie jest, płynu chyba nie schodzi (jeszcze raz sprawdzę) ale na tylną szybę płyn nie dociera.

Dmuchnąłem kompresorem do kół w wężyk przy klapie (przed szybą), na manometrze ciśnienia żadnego nie było, w zbiorniczku było słychać bulgotanie więc przejście dla płynu jest, ale gdy włączam spryskiwacz nadal nie działa (nadal mówimy o odłączonym wężyku przy klapie). Zamieniłem wężyki przód/tył i znów - przy włączeniu tylnego spryskiwacza idzie na przednią szybę (OK) a przy włączeniu przedniego słychać pompkę a płyn nie leci.

Ktoś ma jakieś pomysły, bo ja już wysiadam? :bezradny:

[ Dodano: Sob Sie 08, 2015 14:19 ]
Ok jak to zwykle bywa godziny grzebania i dmuchnięcie kompresorem od strony zbiorniczka.... i działa. Nadal nie wiem o co chodziło ale...
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 Tourer] Demontaż tylnej szyby, ogrzewanie tylnej szyby
urzendnik Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Lis 10, 2011 22:56
maryba
Brak nowych postów [R75] Spryskiwacz przedniej szyby
maciekmpl Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Lis 24, 2008 09:21
Dam-Kam
Brak nowych postów [R75] spryskiwacz szyby, gasnie radio
czort Rover serii 75, MG ZT 10 Nie Maj 29, 2016 18:39
czort
Brak nowych postów [MG ZT] Ogrzewanie tylnej szyby
MaReK Rover serii 75, MG ZT 32 Nie Kwi 28, 2024 11:52
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Ogrzewanie tylnej szyby
Zajac1941 Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Mar 06, 2017 16:41
Marcin84



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink