Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sprzęgło
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sprzęgło
Autor Wiadomość
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 01, 2011 18:05   [R75] Sprzęgło
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam,w moim roverku wystapiły niepokojące mnie objawy,a mianowicie:pedał sprzęgła chodzi dość ciężko( od zawsze tak było)ruszanie z miejsca z biegu 1 lub 2 bez problemu nic nie trzęsie i nie zrywa,sprzEgło "bierze" prawie przy podłodze,niby OK,ale jest jedno "ale",rozpędzam auto 1,2,3, 4,5 i na każdym biegu (no może z wyjątkiem 1 i 2)po gwałtownym dodaniu gazu obroty silnika jakby wyprzedzały auto(efekt jakby uślizgu sprzęgła) np:jadę stałą prędkością na piątce 120 ,dodaje gwałtownie gazu i najpierw słyszę zwiększone obroty silnika i po chwili auto przyspiesza ,to samo gdy gwałtowniej dodaje gazu na czwórce,trójce.itp
zapowietrzone sprzęgło,czy (mammamia) wszystko do wymiany (tarcza ,docisk itp)
proszę o odpowiedz i pozdrawiam
Uprzedzając niektóre odp,pompę sprzęgła wymieniałem na tą z beemki ,zbiorniczek z płynem dałem sobie pod pokrywe silnika,płyn ok
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Maj 20, 2011 23:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 01, 2011 18:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Wto Lut 01, 2011 22:21   

dario040, niestety na to wygląda ze czeka cie wydatek ,zapewne tarcza ci sie kończy a co za tym idzie kompletne sprzegło do wymiany
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 01, 2011 22:52   

do wymiany sprzęgło:

Tarcza się ślizga.

wymieniaj w komplecie :
Tarcza, docisk, wysprzęglik i Koło dwumasowe do sprawdzenia. Jak coś z tego olejesz to napiszesz za miesiąc że padło. Gwarantuję:)
_________________
Pamparampam
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Lut 01, 2011 23:58   

Dopadło mnie to samo kilkanaście tysięcy temu,pierwszy raz jak ciągnąłem kemping.Mimo,że jestem raczej doświadczonym kierowcą i sporo aut już ujechałem, to olałem temat bo miałem inne życiowe problemy.Zmieniłem tylko technikę jazdy,ale to jest ryzykowne z oczywistych powodów. Kolega,który jest lepszy ode mnie w te klocki doradził mi żebym przypalił sprzęgło i tak zrobiłem-śmierdziało bardzo. Trochę pomogło i jeżdżę nadal,ale innym doradzam wymianę.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lut 02, 2011 04:03   

OK,dzi,,eki za rzeczową odp,czy warto się skusić na wysprzęglik z FREELANDERA ponoć taki sam (w każdym bądz razie podchodzi) a kilka stówek tańszy
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Lut 02, 2011 08:45   

Dziadek, no to masz nie zbyt mądrego kolegę :wink: Sprzęgło po tzw "przypaleniu" bardzo szybko się potem kończy. Przygrzana tarcza się po prostu rozpada... Znam z autopsji. Moja matka tak własnie zrobiła w R wiosną tamtego roku i teraz mam do wymiany tarczę, która ma około 15kkm :roll: Wtedy chyba było zrobione około 6kkm na niej...
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 02, 2011 09:11   

Rowan napisał/a:
Dziadek, no to masz nie zbyt mądrego kolegę :wink: Sprzęgło po tzw "przypaleniu" bardzo szybko się potem kończy. Przygrzana tarcza się po prostu rozpada... Znam z autopsji. Moja matka tak własnie zrobiła w R wiosną tamtego roku i teraz mam do wymiany tarczę, która ma około 15kkm :roll: Wtedy chyba było zrobione około 6kkm na niej...


zgadza się, po przypalaniu stal dostaje strasznie po tyłku i traci swoje właściwości, tak jak blacha auta np po przegrzaniu przy spawaniu, jest podatna na odkształcenia i rdzewieje, ze sprzęgłem jest to samo, koło traci w pewnym stopniu swoje właściwości dodatkowo w Rce baardzo łatwo można świadomie i nie świadomie palić sprzęgło. Widziałem już kilkanaście przepalonych pompek sprzęgła właśnie przez palenie tarczy
_________________
Pamparampam
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Lut 02, 2011 09:27   

Mówcie co chcecie. O wytrzymałości stali coś wiem-byłem metaloznawcą. Fakt jest taki,że jeżdżę już tak prawie rok i przestało się ślizgać przy normalnej jeździe,problemy zaczynają się przy gwałtownym wciśnięciu gazu pod górkę na V biegu.Dawniej z niewielkim obciążeniem na IV biegu na wzniesieniu potrafiło "wybić" tempomat.
Zaznaczyłem,żeby nikt tego nie "ćwiczył".W moim przypadku było to podyktowane koniecznością,ale na wiosnę zrobię z tym porządek.
A kolega,o którym pisałem,od ponad 20 lat jest rzeczoznawcą i biegłym motoryzacji.
Życzę niedowiarkom sprzęgła jak malina! :lol:
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Lut 02, 2011 09:40   

dario040 napisał/a:
czy warto się skusić na wysprzęglik z FREELANDERA ponoć taki sam (w każdym bądz razie podchodzi) a kilka stówek tańszy
Nawet trzeba. :smile: Wysprzęglik od Freelandera TD4 różni się tylko długością rurki łączącej z przewodem pompki sprzęgła. Rurkę tylko się podgina aby idealnie pasowała na przewód od pompki Rovera http://forum.roverki.eu/v...p=461446#461446 :wink:

Sprzęgło http://forum.roverki.eu/v...p=469848#469848 , http://forum.roverki.eu/v...p=476944#476944 oraz jakiej firmy kupić http://forum.roverki.eu/v...p=414554#414554

dario040 na przyszłość http://forum.roverki.eu/v...p=494811#494811 lub http://forum.roverki.eu/search.php :wink:

[ Dodano: Sro Lut 02, 2011 09:40 ]
P.S. Przypalonej tarczy podobno pomaga Coca-Cola. Serio. :smile:
 
 
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lut 02, 2011 18:46   

jeszcze raz dziękuję za odpowiedz,na razie nie wymieniam bo chwilowy brak funduszy :roll: ,przy normalnej spokojnej jeżdzie nie mam problemów jeszcze tylko małe pytanie,orientacyjnie :jaki byłby koszt wymiany kompletnego sprzegła wraz z wysprzęglikiem i robocizną ,wiem że ceny sprzęgieł się różnią koszty robocizny też zależnie od regionu,ale może ktoś strzeli tak "pi razy drzwi" w obrębie śląska,a jeszcze lepiej tychów
pozdrowienia thx za odpowiedz :lol:
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Lut 02, 2011 20:00   

apples napisał/a:
P.S. Przypalonej tarczy podobno pomaga Coca-Cola. Serio. :smile:

Jas mi ją tam wlejesz bez zdejmowania skrzyni, to Ci całą krate piwa postawie :mrgreen:
Co za sens zdejmować skrzynię, i lać colą :lol: To lepiej polać i przy okazji wymienić :lol: :lol:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Lut 02, 2011 20:14   

Rowan napisał/a:
Jas mi ją tam wlejesz bez zdejmowania skrzyni, to Ci całą krate piwa postawie
To stawiasz. :mrgreen:
Rowan napisał/a:
Co za sens zdejmować skrzynię, i lać colą To lepiej polać i przy okazji wymienić
Można nalać przez uszczelnienie rurek od wysprzęglika za pomocą wężyka. :razz: :mrgreen:
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 19:17   

apples, noo nie wiem :mrgreen: Ciężko by było :mrgreen: Aczkolwiek musze sprawdzić :lol:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [75] Sprzęgło
dario1282 Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Paź 23, 2015 21:36
longer86
Brak nowych postów [75]Sprzęgło
dario128 Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Mar 25, 2015 21:31
dario128
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło
adamlaziska Rover serii 75, MG ZT 127 Wto Sie 14, 2012 17:03
PD
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło
bebechu. Rover serii 75, MG ZT 30 Pon Paź 24, 2016 22:14
maciejk1980
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło
se7en86 Rover serii 75, MG ZT 38 Wto Lut 12, 2013 09:55
Boncky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink