Forum Klubu ROVERki.pl :: [214 i 97r] Brzeczaca tapicerka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214 i 97r] Brzeczaca tapicerka
Autor Wiadomość
andrew89n 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Tarnów



  Wysłany: Czw Lut 03, 2011 17:00   [214 i 97r] Brzeczaca tapicerka
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Witam.

Mam problem z tapicerką. Od strony pasażera jest dziwnie zapadnięta. Jest możliwość tego skorygowania czy trzeba wymienić cala tapicerkę drzwi?
Drugie moje pytanie brzmi czy można coś zrobić z brzęczącą/stukającą deską rozdzielczą? Najgłośniej brzęczy przy 1500 obrotach. Słyszałem o sprejach wygłuszających, jak myślicie jest w ogóle sens inwestować w takie środki?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 03, 2011 17:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 03, 2011 17:05   

Oj nie wiem, czy da się zrobić tą tapicerkę. :/ Możesz chociaż spróbować. Wykręć ją i zobacz czy da się coś zrobić. :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
marcingv 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 77
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 17:57   

Jeżeli chodzi o brzęczącą deskę rozdzielczą, to też miałem ten problem i wygląda na to, że się go pozbyłem, bo już od roku jest cicho :) U mnie różne brzęki i drgania dochodziły ze środkowej konsoli. Przy wymianie mieszka zmiany biegów musiałem zdemontować środkową konsolę, więc przy okazji wpadłem na pomysł aby na złączeniach plastików poprzyklejać paski taśmy - nie wiem jak się nazywa, taka szara dosyć mocna kupiona w obi:P Porozkręcałem co mogłem, taśmę poprzyklejałem na złączeniach tak, aby później po złożeniu nie było nic widać, dodatkowo po zmontowaniu popsikałem sprayem silikonowym. Od tamtej pory już od roku jest cisza. Nic nie drga, nie brzęczy ani na dziurach ani w mrozy ani od drgań z silnika :mrgreen: Wcześniej próbowałem samego sprayu w silikonie ale efekt był marny :wink:
 
 
CjRudi 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 92
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 18:32   

jak kupowałem swojego roverka, to widziałem kilka sztuk z takimi pogniecionymi boczkami... wygląda mi to na uszkodzenia mechaniczne albo jakieś zalanie wodą... materiał z którego zrobiony jest boczek, to taka prasowana mocno tektura, sklejka, czy inny syf :D nie wiem, może jakiś plastik... w każdym razie raczej nie do naprostowania, moim zdaniem.

a co do brzęczenia, to u mnie brzęczy ten plastik, który jest wkoło zegarka i na razie sobie z tym nie poradziłem, ale wkurza to niemiłosiernie :( dodatkowo trzeszczy mi klapa tylna, ale jakoś spróbuje rozwiązać :)

jak uda Ci się wyeliminować terkotanie plastików to się pochwal jak zrobiłeś :D

pozdrawiam
 
 
marcingv 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 77
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 18:36   

CjRudi napisał/a:
dodatkowo trzeszczy mi klapa tylna, ale jakoś spróbuje rozwiązać :)


U mnie na początku też brzęczała tylna klapa - tak mi się przynajmniej wydawało bo tak na prawdę okazało się, że to jeden z siłowników klapy tak się układał, że wpadał w rezonans i stukał o blachę. Wymieniłem siłownik na inny używany bo i tak był zepsuty i jak ręką odjął - nic już tam nie brzęczy ani nie stuka :)
 
 
koziol99 



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 29
Skąd: Targowisko



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 19:37   

Wiesz co mam, a w zasadzie miałem to samo, do wczoraj. Dostała mi się wilgoć do środka, nie domknąłem szyby i woda weszła. Moja wyglądała jeszcze gorzej, jeździłem po szrotach pobliskich i znaleźć nie mogłem, dopiero wczoraj na allegro zamówiłem. A z tą Twoją niestety ale nic nie zrobisz, usiłowałem podklejać, podkładać coś żeby to ubić ale nic z tego, lepiej zamówić, cena około 90 zł.
Pozdrawiam
 
 
marek181 



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Toruń/Tuchola



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 20:28   

CjRudi napisał/a:
dodatkowo trzeszczy mi klapa tylna


Dziś udało mi się wyeleminować trzeszczenia klapy tylniej! Wystarczyło obniżyć zaczep klapy tak aby dało się ją zamknąć i miała minimalne ruchy własne. Do tego przykręciłem mocniej rejestrację (2 dodatkowe wkręty - oczywiście zabezpieczone) i nastała boga cisza z tyłu :)
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 03, 2011 21:11   

CjRudi napisał/a:
trzeszczy mi klapa tylna


mi tylko trzeszczy jak jest mróz i stwierdziłem że zima mi sypia w aucie :)


a co do boczku to ja taki widziałem koleś zostawił auto w szczerym słońcu (lato) chyba z 35 stopni było to w aucie chyba ponad 50 jak nic :P słoneczko idealnie dawało na ten boczek i to wyglądało tak jakby mu się tapicerka topiła... ale pewnie to wcześniej deszcz zalał i się flak zrobił a słoneczko to przypadkiem :)


ja u siebie od strony kierowcy mam jednego małego zawijasa i już próbowałem cuda wianki nie da rady tego zrobić niestety... a może da tylko ja nie umiem :P
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
CjRudi 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 92
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 22:59   

u mnie też siłowniki słabe, zdarza się jak zimno jest, że klapa opadnie... podejrzewam, że jak wymienię, to będzie git :)

A - inna sprawa, jak złożycie oparcia tylnych siedzeń, trzeszczy dużo bardziej :D

Chyba najlepszym wyjściem byłoby poduszki pod silnikiem wymienić, ale to spory koszt...
 
 
andrew89n 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Lut 08, 2011 16:39   

Dziękuje wszystkim za odpowiedz. Ostatnio zauważyłem że dźwięki się nasilają. Doszło mi piszczenie drzwi przy jeździe na dołkach ;/ . Czekam aż przyjdzie spray bitumiczny i będę chciał zrobić tak jak pisze marcingv. Podczas roboty porobię zdjęcia i dodam na forum może komuś się przyda
Pozdrawiam.
 
 
desy23
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 10, 2011 12:10   

JA swojego roverka zakupiłem z włożoną tapicerka od rovera 25 i juz sie nie zapada poprzedni wlasciciel niemógł na to patrzec i zmienil. i jest ladnie. pozdrawiam.
 
 
Qbamek 




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 18
Skąd: Gdańsk

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 10:50   

andrew89n - i jak progres prac?
udało się porobić fotki?
chętnie obejrzę mały tutorial zanim sam się do tego zabiorę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220 SD]VIN, klocki i brzęcząca skrzynia...
nomen82 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Sie 27, 2007 22:35
nomen82
Brak nowych postów [R220 SDI] Tapicerka
Bordos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sob Lut 28, 2009 12:40
Bordos
Brak nowych postów [R214] Tapicerka
RadekAniol Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Maj 24, 2007 20:12
cinek79
Brak nowych postów [200 all] - tapicerka drzwi.....
FSEbola Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Lis 12, 2013 18:08
hertz25
Brak nowych postów [R 214 SI ]TAPICERKA PRZEDNICH DRZWI
Szpondo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Wrz 25, 2008 20:39
Lukaszn2006



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink