Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 all] Wygłuszanie wnętrza-part1-bagażnik i podsufitka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 all] Wygłuszanie wnętrza-part1-bagażnik i podsufitka
Autor Wiadomość
kmisiowy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lut 20, 2012 08:34   [R75 all] Wygłuszanie wnętrza-part1-bagażnik i podsufitka
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam :mrgreen:
ostatnio postanowilem nieco wygłuszyć mojego R75. Nie jest w nim jakos super głośno ale pomyślałem że uprzyjemnie sobie nieco podróżowanie :) Na pierwszy ogień poszedł bagażnik oraz podsufitka :twisted:
Do wytłumienia bagażnika użyłem pianki o grubości 3cm ponieważ w bagażniku jest sporo miejsc które można tą pianką wypchać a także jest sporo miejsca pomiędzy blachą a boczkami bagażnika. Dzisiaj jadę kupić maty, które pojdą na te metalowe nadkola bo tam nie ma miejsca na pianke. Jak to zrobić-bagażnik:
1. wyjmujemy cała gemele z bagażnika.
2.wyciągamy boczki (każda strona trzyma się na trzy spinki-dwie w okolicach otworu bagażowego i jedna duża przy kanapie)
3.zdejmujemy plastik na progu bagażnika (u mnie wystarczyło delikatnie podważyć)
4.jeśli już wszystko z bagażnika wymontujemy pora zabrać się za porządki :) ja najpierw odkurzyłem a później dokładnie wyszorowałem wszystkie zakamarki szamponem a co gorsze zabrudzenia płynem do mycia silnika ;) wode która się zebrała wyciągnałem odkurzaczem a pozniej wydmuchałem kompresorem i na koniec przetarłem wszystko szmatkami i wstawiłem na pare minut farelke :lol:
5.możemy zabrać się za wycinanie. żeby skrócić czas pracy należy po przymiarce najpierw przyciąć wszystkie fragmanty pianki z lewej strony a następnie odrysować i wyciąć prawą strone jako że jest symetryczna. Uwaga :!: tylko na silniczek od zamka wlewu paliwa-trzeba to zrobić tak żeby mógł spokojnie pracować. tym sposobem wytłumiamy podłogę (ja robiłem całą łącznie z kołem zapasowym) i boczne ściany.
6.w otwory możemy spokojnie upchać całą masę pianki - uwaga tylko na ostre krawędzie :!:
7.jak mamy wszystkie fragmenty już przygotowe możemy kleić :) najpierw oczywiście odtłuszczamy powierzchnie. ja kleiłem klejem w sprayu ale był taki średni. radziłbym coś lepszego (ja będę musiał dokleić dwie gąbki czymś mocniejszym).
8.po klejeniu montujemy wszystko w odwrotnej kolejności :)

Jeśli chodzi o podsufitke to było trochę zabawy. przestrzegam przed chęcią "upchnięcia" zbyt wiele materiału wytłumiającego :) do sufitu użyłem pianki 2cm - wychodzi idealnie-jedynie przy miejscach gdzie są rączki trzeba troche mniej pianki użyć żeby ładnie spasować.
1.demontaż podsufitki - prosta sprawa, odkręcamy 4xrączki, 2xprzeciwsłoneczniki :) , lampki. ja musiałem też wyjąć (uchylić) wykończenie ze słupków A,B i C.
2.robimy przymiarkę pianki do wytłumiania,ładnie przycinamy
3.kleimy pianke do podsufitki.
4. montujemy w odwrotnej kolejności :twisted:
ostatni punkt był dla mne najgorszy :beczy: trochę się namęczyłem żeby to wszystko skręcić. bardzo polecam mieć drugą osobę do pomocy - będzie dużo, dużo łatwiej. z wytłumiana podsufitki nie mam zdjęc bo bateria padła w aparacie :(
5. piwko :grin:

Miłej pracy :)

[ Dodano: Pon Lut 20, 2012 08:34 ]
zdjęcia wieczorkiem bo musze leciec na zajecia. upsss :roll:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 20, 2012 08:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawel84 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 168
Skąd: Busko Zdrój

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 20, 2012 10:15   

Hej co to za pianka? Pamiętaj żeby było to "coś" co nie chłonie wilgoci bo możesz skrócić
żywotność karoserii.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Lut 20, 2012 13:31   

kmisiowy, daj zdjęcia albo napisz nazwy preparatów jakich użyłeś.
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 20, 2012 14:23   

A efekty jakie osiągniete??
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
kmisiowy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lut 20, 2012 17:07   

do mycia użyłem zwykłego szamponu samochodowego i płynu do mycia silnia firmy "Moje Auto" :P dało radę. do klejenia uzyłem kleju firmy Boll ale zupełnie nie polecam!!!
powierzchnie oczyszczałem przy uzyciu benzyny ekstrakcyjnej.
Pianke kupiłem na allegro z firmy Sound System (mozna kupic na alledrogo).
Jeśli chodzi o efekty:
napewno większa poprawa będzie jak wytłumie komore silnika, drzwi i przegrode. Póki co z tyłu nie dochodzą mnie żadne słuchy i jest dużo mniej szumu - także poprawa jest. Wczoraj jechałem tylko do około 120km/h. ciekaw jestem jak będzie powyżej 150km/h :) Podsufitke wytłumiłem bo jednak tam jest tylko goła blacha - a przy okazji naprawiłem sobie oświetlenie wewnętrzne :cool:

[ Dodano: Pon Lut 20, 2012 15:30 ]
na czerwono miejsce gdzie mozna ładnie poupychać gąbke a na fioletowo-uważać na zamek od wlewu paliwa!

[ Dodano: Pon Lut 20, 2012 15:33 ]
aas

[ Dodano: Pon Lut 20, 2012 17:07 ]
pare zdjęc.
 
 
 
karol77787 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 292



Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 10:14   

A czy komorę silnika już ktos wygłuszał? Jakies efekty?
 
 
Sandman 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 120
Skąd: Polska

Rover Tourer

Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 12:12   

:ok: dobra robota. Efekty, efektami - własne samopoczucie że coś się zrobiło też się liczy :D
Pytanie - jak jest (oprócz śrub przy rączkach) mocowana podsufitka? Też się zastanawiam nad wyciszeniem bo jak deszcz pada to mocno bębni (może wymysł ale ostatnio kilka nocy spałem w trasie w samochodzie i okazało się że przeszkadza).
_________________
Mój dyliżans :D
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 19:10   

A czy taka pianka na podsufitkę to coś wytłumi lepsze byłyby bitumy tylko jest ryzyko że przy nagrzaniu dachu klej 3M puści i będzie kicha
 
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 08:48   

Wygłuszenie komory silnika, no właśnie, jak się do tego zabrać w naszych R? Na razie mam maty i piankę we wszystkich drzwiach i zrobione przednie nadkola. Jest wyraźnie ciszej, ale za to w tej ciszy wyjątkowo dobrze słychać teraz szumy z tylnych kół i silnik na niższych obrotach. :-)
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 09:20   

Nadkola wygłusza się od strony kabiny czy od zewnątrz ?
 
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 09:30   

Wygłuszałem od zewnątrz. Zastąpiłem fabryczną "gąbkę" matą alubutylową i na to przyszła jeszcze pianka GMS. Podobno dla najlepszego efektu dobrze jest też zrobić podłogę w kabinie, ale to sobie zostawiam na nieokreślone "później".

Tył mam zamiar zrobić jeszcze w tym roku, ale tam będę już wyklejał od środka.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 09:36   

A masz jakieś fotki nadkola z zewnątrz ? Przed i po wygłuszeniu ... zdaje się nadkole z zewnątrz jest prze-żebrowane i chyba trudno tam coś przykleić ?
 
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 16:22   

Tak, na blachę trudno, bo jest nie tylko żebrowana, ale też nie jest zbyt gładka. Dlatego przykleiłem matę i piankę na to nadkole z tworzywa (wcześniej była tam taka śmieszna gąbka. W ten sposób ładnie się usztywniło i faktycznie zdecydowanie lepiej pochłania dźwięki, m.in. szum kół.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 18:32   

hmmm ale to plastikowe nadkole to się wygina przy ściąganiu (a czasami trzeba ściągnąć), jak będzie poniżej 15st C to raczej się połamie/pokruszy mata i pewnie poodpada
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] podsufitka
grota10 Rover serii 75, MG ZT 22 Pią Maj 15, 2015 19:57
Punx
Brak nowych postów [R75] Szyberdach - nie odsuwa się podsufitka
sew87 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Lut 24, 2016 10:39
cin1391
Brak nowych postów [R75] Bagażnik
adamlaziska Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Kwi 17, 2009 12:15
Dam-Kam
Brak nowych postów [R75] Przeciekający bagażnik
Qfel Rover serii 75, MG ZT 65 Wto Lip 22, 2014 13:12
Maciej_R75v6
Brak nowych postów [R75] Przeciekający bagażnik
gagadrago Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Sie 25, 2008 20:36
mariose



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink