Forum Klubu ROVERki.pl :: Użycie mojego wizerunku w nagraniu wideo
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Użycie mojego wizerunku w nagraniu wideo
Autor Wiadomość
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Lut 05, 2011 12:44   Użycie mojego wizerunku w nagraniu wideo

Mam takie pytanie...pewnie niektórzy z Was słyszeli o tym że głośno było o sprawie niby oplucia jakiejś rodziny na meczu Polska Wybrzeże Kości Słoniowej który odbył się nie tak dawno w Poznaniu,sprawę tę ujawniła GW.
Pomijając fakt skąd nagranie z monitoringu stadionowego przeciekło do mediów bo to nie moja sprawa to mam pytanie ponieważ tak się złożyło że byłem w centrum tego zamieszania (oczywiście jakoś postronny obserwator tylko żeby nie było :) ) i na zapisie z monitoringu który był pokazywany w newsach w serwisach internetowych i wymienionej gazety widnieje moja postać bez mojej zgody.
Czy nie powinni zamazać mojej twarzy tak jak zrobili z twarzami tej rodzinki o którą to całe zamieszanie?I chyba mógłbym napisać jakąś skargę czy coś
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 05, 2011 12:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Sob Lut 05, 2011 21:28   

skargę pisac możesz ale z tegoco sie orientuje idąc na mecz sam wyrażasz zgodę na pokazanie Swojej osoby. W jaki sposob niby podczas transmisji na zywo mieli by zamazywac twarz kilkunastu tysicy ludzi?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Lut 05, 2011 22:06   

to nie jest filmik z transmisji na żywo tylko zapis z kamery monitoringu który GW opublikowała na swojej stronie,a zamazać mogli bo akurat 4 twarze tej rodzinki o którą takie zamieszanie zamazali.
Generalnie raczej mam to gdzieś ale tak mnie to zaciekawiło czy bez zgody mój wizerunek mogą rozpowszechniać?ktoś mógłby mieć przez to nieprzyjemności bo np w szkole czy w pracy by zobaczyli i osądzili że jest "bandytą" jak to ogólnie jest uważane.

Pytanie czysto teoretyczne czy jak bym złożył skargę nie wiem no powiedzmy że do sądu to mam jakieś szansę na wygraną w świetle prawa?tym bardziej że nic tam niezgodnego z prawem nie robiłem
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 20:41   

No ale na Bułgarskiej masz czarno na żółtym że stadion monitorowany jest. Jeśli jest ostrzeżenie to wchodzisz że tak powiem na własne ryzyko i nie należa Ci się żadne roszczenia. Zamazali twarze tamtych ze względu na na ich dobro bo sprawa tyczyła sie bez pośrednio tamtych osób.

Z drugiej strony chyba tylko sąd mógłby w tym wypadku nakazać cenzure...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 12:48   

Vesper416 napisał/a:
No ale na Bułgarskiej masz czarno na żółtym że stadion monitorowany jest. Jeśli jest ostrzeżenie to wchodzisz że tak powiem na własne ryzyko i nie należa Ci się żadne roszczenia.


No tak ale chyba nie masz nic do powiedzenia w przypadku, gdy są jakieś wybryki, zadymy, pobicia czy dewastacje a nie w przypadku gdy jesteś przypadkowo stojącym człowiekiem którzy generalnie nie ma nic wspolnego z calym wydarzeniem.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Sradziono mojego busika.
Rafalmati Prawo i ubezpieczenia 4 Wto Sie 21, 2012 18:15
Rafalmati
Brak nowych postów Szkoda niesłusznie nałożona na mojego ojca- co zrobić?
Dominoz Prawo i ubezpieczenia 8 Sro Sty 27, 2016 16:41
Dominoz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink