Forum Klubu ROVERki.pl :: [r200] Jak pozbyć się rys? Pozostaje tylko malowanie?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r200] Jak pozbyć się rys? Pozostaje tylko malowanie?
Autor Wiadomość
Fargo80 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 260
Skąd: Wola - Tychy

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 17:43   

http://www.napraw-sam.pl/

sam mam rdzewki i zstanawiam sie nad tym :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 07, 2011 17:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mietekpl 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 71
Skąd: Sosnowiec

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 17:43   

No te całe fix it pro, to wydaje mi się troche zbyt pięknie żeby bylo prawdziwe, a znów ten sprayless scratch repair cieżko dostepne w PL :<.

Chyba przetestuje jak to będzie wyglądało po uzyciu T-CUT Scratch Remover(jakaś pasta koloryzująco polerska), używałem wosku koloryzującego tej firmy i byłem zadowolony, może akurat coś to zamaskuje, przynajmniej tymczasowo. Cudów się nie spodziewam raczej, ale byloby milo jakby się to tak bardzo nie rzucało w oczy.

Pozdrawiam.
_________________
Galeria zdjęć mojego roverka :]
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 09, 2011 15:13   

A ja bym spróbował na początek pastą, a później dobra polerka. :grin:
Miałem podobne ryski jak mi blaszany garaż gdzie roverek stał zmiotło z powierzchni ziemi.
Miałem pastę TEMPO i coś tam pomogło i później jak do lakiernika go postawiłem bo było trochę do malowania to jeszcze polerkę mi zrobił i teraz mało co widać.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
mietekpl 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 71
Skąd: Sosnowiec

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 14, 2012 19:00   Monitoring w samochodzie

Witam ponownie, odkopuje swój stary temat gdyz mam pare newsów.
Niestety nie obyło się bez lakiernika, wszelkie srodki zastępcze typu kredki, fix it itp nie zdaja egzaminu:P

Niestety sytuacja znów sie powtórzyła, teraz dla domiany jest 8 elementów do malowania... na dokładke urwane lusterko (na szczęscie wskoczyło, ale troche lata)
Oczywiście brak świadków, kamer, niczego co mogłoby pomóc, do tego nie ruszałem auta przez kilka dni, dzis jak jechałem rano to bylo jeszcze ciemno, wiec na dobrą sprawe nie wiem gdzie(zapewne w miejscu zamieszkania, bo tam wyrwali lusterko) i kiedyto sie stało...

Generalnie postanowiłem zmienić odrobine taktyke, zastanawiam się nad zestawem do monitoringu - niestety jest kilka przeszkód. Mieszkam w bloku, nie mam okien na parking, wiec w gre wchodzi jedynie coś wewnątrz samochodu. Tu z kolei pojawia się problem związany z zasialniem, i czasem pracy takiej kamery...
Może ma ktoś jakieś pomysły?

Pozdrawiam.



Edit:

No i jeszcze kwota, narazie dysponuje kwotą okolo 500zl na taki cel... nie wiem czy wystarczy na cokolwiek sensownego.
_________________
Galeria zdjęć mojego roverka :]
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Mar 14, 2012 19:18   

jak miałem malucha to co jakiś czas dewastowano mi lusterka, lusterka były wyrywane i kładzione na masce, postąpiłem jak radził znajomy - wysmarowałem lusterka towotem pomogło tylko na tyle że lusterka już nie lądowały na masce tylko na chodniku ;)
Potem co pół roku skakała jakaś małpa po dachu, po jakimś czasie sprzedałem kupiłem rovera problem zniknął, juz nigdy wiecej nikt mi nie dewastował auta.
też zastanawiałem sie nad monitoringiem ale żeby coś sensownego założyć to trzeba by było wydać coś koło 2500tys zł rejestrator plus kamery, pozostawała kwestia zasilania, tutaj był pomysł nad dodatkowym zasilaniem ale pociągnęło by to jedynie parę godzin więc nockę by przetrwało.
Za tanie auto żeby montować takie rzeczy, a nawet jeśli zamontujesz i coś Ci się nagra to polskie "prawo" nie pozwoli ukarać sprawców, ale sprawcy będą wiedzieć któro auto mocniej dewastować tak żeby nie było ich widać, dlatego odpuściłem ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
wachu990 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 307
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sro Mar 14, 2012 22:55   

Ja jak bym przyczaił to każdego po kolei 100km przewiózł do lasu, połamał nogi, rozebrał i przywiązał do drzewa, aż gnoja jakiś grzybiarz nie znajdzie !!

[ Dodano: Sro Mar 14, 2012 22:55 ]
Ty radziłeś sobie jakoś z dewastowaniem to i on sobie jakoś poradzi :mrgreen:
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 08:16   

wachu990 napisał/a:
Ja jak bym przyczaił to każdego po kolei 100km przewiózł do lasu, połamał nogi, rozebrał i przywiązał do drzewa, aż gnoja jakiś grzybiarz nie znajdzie !!


tak by wypadało, finalnie to złapałem z kolegami praktycznie na gorącym uczynku dewastatorów (szedłem na piechotę i usłyszałem że w autach alarmy się włączają to podbiegłem i zobaczyłem jak uciekają) nieopodal byli blokersi których zawołałem i złapaliśmy 2z4, zadzwoniliśmy na policję i czekaliśmy jakieś 50min na nich (komenda policji była 10minut z buta dalej), przez ten czas żeby ich utrzymać na miejscu to się nieco porysowali o asfalt. kolejnych dwóch złapała druga grupa pościgowa, nie mieli tyle szczęścia co nasi, porysowali się duuuużo bardziej.

Niestety jeśli postąpiłbyś tak jak napisałeś to miałbyś spoore problemy, mój znajomy za takie coś dostał zawiasy (nie połamał nóg ani nie przywiązał do drzewa) ;/
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 09:54   

wachu990 napisał/a:
Ja jak bym przyczaił to każdego po kolei 100km przewiózł do lasu, połamał nogi, rozebrał i przywiązał do drzewa

i to on stałby się ofiarą a ty przestępcą, dostałbyś wyrok i płacił odszkodowanie za połamane nogi, przed tego typu ruchami trzeba się zastanowić :wink:
 
 
mietekpl 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 71
Skąd: Sosnowiec

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 14:01   

Jesli bym złapał, pod wpływem emocji mogłoby się to skończyć różnie - ale jak Szoso słusznie zauważył, wtedy zapewne to ja bym dostał wyrok.

Przeanalizowałem troche oferty rejestratorów, zeby zaadaptować coś sensownego musialbym wydać okolo 1500zl, do tego regularna obsluga, to chyba gra nie warta świeczki, przy obecnej wartości mojego roverka...

Dziś postanowiłem że wybiore się na komisariat, aktualnie czekam aż policjant wróci z terenu. Nie licze za wiele, aczkolwiek może jakimiś cudem coś wskóra? Na pewno to nie zaszkodzi.


Pozdrawiam.

[ Dodano: Czw Mar 15, 2012 14:01 ]
Zlozylem zawiadomienie na policji, zlozylem wniosek o sciganie sprawcy, teraz pozostaje tylko czekac... zapewne na umorzenie postępowania.

Pozdrawiam.
_________________
Galeria zdjęć mojego roverka :]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200, 98r.] Spojler - malowanie
longas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Lip 02, 2008 22:24
rolando
Brak nowych postów [r200] malowanie dachu
Lewis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Wrz 24, 2011 16:33
Lewis
Brak nowych postów [R200 1.4 8v 98r] malowanie krok po kroku... jak?
zapal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 43 Pon Kwi 05, 2010 22:16
grota10
Brak nowych postów [R214] Czy da się pozbyć immobilizera?
zizu77 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Mar 26, 2010 18:35
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink