Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] ZAWOR EGR!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] ZAWOR EGR!
Autor Wiadomość
lysy8484 



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 39
Skąd: Minsk Mazowiecki



Wysłany: Wto Lut 08, 2011 17:26   [R600] ZAWOR EGR!
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

mam pytanko czy ten zawor moze odpowiadac za szarpanie przy przyspieszaniu i przy jezdzie ok 90 ...bo juz wszystko co moglem to wymienilem ? :roll:
_________________
LYSY...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 08, 2011 17:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Fargo80 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 260
Skąd: Wola - Tychy

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 20:28   

generalnie tak, sprawdz czy nie wydmuchalo ci uszczelki pod egr tzn daj tam reke i sprawdz czy dmucha tam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
lysy8484 



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 39
Skąd: Minsk Mazowiecki



Wysłany: Wto Lut 08, 2011 20:33   

w sumie nie czuje zeby tam cos dmuchalo .. a jak go odlacze wogole tzn kostke to cos sie stanie czy to nie poprawi raczej nic .. A jak juz to go wykrecic o oczyscic pewnie jesli sie da ?? ????? :mrgreen:
_________________
LYSY...
 
 
 
Fargo80 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 260
Skąd: Wola - Tychy

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 20:50   

a co z silniczkiem krokowym?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
lysy8484 



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 39
Skąd: Minsk Mazowiecki



Wysłany: Wto Lut 08, 2011 21:00   

krokowy czyszczony przepustnica tez . niwe kable siwce itd .. juz nie mam pojecia co dalej robic z tym :bezradny:
_________________
LYSY...
 
 
 
Fargo80 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 260
Skąd: Wola - Tychy

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 09, 2011 14:35   

lysy8484, co do czysczenia krokowca to sa rozne opinie czasami nie wystarczy wyczyscic, a czasami w komputerze zostaja bledy i trzeba je skasowac, i to samo z egr-em
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
lysy8484 



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 39
Skąd: Minsk Mazowiecki



Wysłany: Sro Lut 09, 2011 15:38   

a zeby zrobic reste to jest jakis bezpiecznuk odpowiadajacy za ten wlansie zawor ,,, czy zwykle zdjecie klemy wystarczy ?? ????????????? :mrgreen:
_________________
LYSY...
 
 
 
Fargo80 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 260
Skąd: Wola - Tychy

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 09, 2011 19:32   

ponoc pomaga ale ponoc bo nie jestes w stanie tego sprawdzic, akurat teraz z tata walcze z tym problemem w jego astrze i ma podobne objawy i tez nie wiemy co jest po czyszczeniu zdjeta klema nic nie dala mamay zamiar podlaczyc sie gdzies do kompa

[ Dodano: Sro Lut 09, 2011 19:32 ]
zobacz jeszcze tu

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=64726
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
lysy8484 



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 39
Skąd: Minsk Mazowiecki



Wysłany: Sro Lut 09, 2011 21:08   

chyba jednak wykrece ten zawor EGR zobacze moze to cos da .. Bo juz nie wiem co moze byc jescze ... :mrgreen:
_________________
LYSY...
 
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 20:30   

EGR można zaslepić

EGR nie powinien otwierać się przy dodawaniu gazu. Ale jak jest walnięty to robi co chce.
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
lysy8484 



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 39
Skąd: Minsk Mazowiecki



Wysłany: Nie Lut 13, 2011 22:12   

a czy to cos da jak rozlacze ten zawor na kostce ?? ???? i czy wogole cos sie moze stac????? :rotfl:

[ Dodano: Nie Lut 13, 2011 22:12 ]
A jescze wyczytalem ze moze miec przebicie cewka zaplonowa ktora chyba miesci sie a aparacie ... Jest mozliwos sprawdzenia jakism cudem czy ma przebicie czy jakos tak ?? ??.i jescze dreczy mnie ten silnik krokowy hm moze sie jakos zacina albo cos. Zebym mial mozliwosc sprawdzenia na innymn krokowym ...to by bylo wiadomo co mozna wykreslic z czarnej listy hehhehe :rotfl:
_________________
LYSY...
 
 
 
Fargo80 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 260
Skąd: Wola - Tychy

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 15, 2011 21:01   

lysy8484, poczytaj to

"...Na początek opiszę jakie objawy towarzyszą nieprawidłowej pracy zaworu EGR (oczywiście w moim przypadku). Zaczęło się dziać źle kiedy autko trochę więcej zaczęło zużywać paliwa, może nie tragicznie - ale więcej tak 1-2l więcej niż normalnie przy tel samej jeździe po mieście .. na trasie była trochę mniej zauważalna różnica. Niepokojące objawy zaczęły się razem z gaśnięciem silnika. Nie działo się to często 1-4 razy w tygodniu - głównie przy schodzeniu z obrotów np. po naciśnięciu sprzęgła, albo przy dojeżdżaniu do świateł. Pierwsze check'i komputer właśnie wtedy zaczął pokazywać. Głównie u mnie był to kod 170 - czyli mieszanka za uboga lub za bogata. Byłem na kompie w ASO i okazało się że faktycznie robi trochę za bogatą mieszankę ... diagnoza pana ASO "... eee to napewno leje wtryskiwacz - trza zostawić na 2 dni, wszystko rozbierzemy i się zobaczy .." - odpuściłem sobie te 2 dni. Ale to może faktycznie któryś wtryskiwacz może zaczynać lać więc nie wiążę tego do końca z EGR. Następne check'i już były precyzyjne :) - po jakimś czasie wywaliło mi kod 1405 - no to już strzał w 10ktę, bo to uszkodzony zawór EGR - jak mi go wywaliło pierwszy raz to właśnie jak dojeżdżałem do skrętu, wcisnąłem sprzęgło żeby zmienić bieg, on schodzi z obrotów, gaśnie silnik i wychodzi kod 1405. Po tym nie mogłem go zapalić. Kręciłem, kręciłem, odczekałem, pokręciłem - zapalił po ok 5min ;/ ale jak zapalił to tak nim chwilkę potelepało dziwnie i obroty głupiały, po chwili spokój. Jadę dalej trasą (cały czas świeci się check z tym 1405), tak ok 5km. Zatrzymałem się zgasiłem silnik. Wyłączyłem stacyjkę, załączyłem (teraz check już zgasł) zapalam - bez najmniejszego problemu i daj już autko jeździło normalnie bez problemów. Tak zdarzyło mi się 2 razy. Tylko z drugim trochę łatwiej zapalił. Myślę, że poprostu blokował mi się i stał w miejscu EGR. Odnośnie innych mniej uciążliwych objawów to zauważyłem że po zrobieniu EGR'a jak schodzi z obrotów to miałem poprzednio i na PB i na LPG takie małe falowanie tak z 3-5 razy góra/dół i dopiero stało w miejscu. Po zrobieniu EGR'a jak schodzi z obrotów, robi to delikatniej, równiej i na końcu staje w miejscu prawie bez falowania. Więcej upierdliwych objawów ja u siebie w zasadzie nie miałem..."

to jakiegos goscia co ma vectre ale gromadzac informacje na temat egr to uwazam ze sa one universalne niezaleznie od marki

u nas na forum tez jest co nie co na ten temat

http://forum.roverki.eu/v...9&highlight=egr

http://forum.roverki.eu/v...1&highlight=egr

http://forum.roverki.eu/v...3&highlight=egr
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
lysy8484 



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 39
Skąd: Minsk Mazowiecki



Wysłany: Sro Lut 16, 2011 06:36   

no wlasnie u ciebie sie chociaz czeck zapa;a; a u mnie wogole sie nie zapala ....oj chyba bede musial po kolei wymieniac moze na cos cu trafie . CEWKA moze krokowy i ten zawor egr bo juz mi rece opadaja .. A i spalanie jest chyba ok bo tak po trasie jak latam tak90-100 to wyszlo mi tak 10-11 litrow.. Hm tak wiec to szarpamie to jakas PIERDOLA moze byc .. tylko ciezko trafic heheh,,, dzieki ci kolego :ok:
_________________
LYSY...
 
 
 
Fargo80 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 260
Skąd: Wola - Tychy

Rover 200

Wysłany: Sob Lut 19, 2011 09:44   

lysy8484, ja ci powiem tak u mnie (bo przypadek powyzej nie jest moj) jest troszke inaczej a poza tym to ja mam sdi, u mnie egr byl cale moje trzy lata urzytkowania byl podlaczony i niby wszystko bylo ok, a tu nagle wpadam na temat egr-u i z glupoty wypiolem wtyczke i mam cieplej w aucie, hmmm ciekaweo no nie??

a twoj przypadek to tak troszke jak w astrze mojego taty wlasnie ide zaraz zaslepic jego zawor egr bo mial problem podobny jak w tym opisie powyzej, moze tez sprobuj odkrecic egr-a i zaslepic, albo sprawdz chociaz jaki jest jego stan i stan uczszelki, jesli jest zasyfiony czarny to benzyna ekstrakcyjna i wyczysc go no i wymien uszczelke jesli to to, to napewno da to rezultaty
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Potrzebny zawór na odpowietrzeniu
reez Rover serii 600, Honda Accord 11 Sro Lis 14, 2007 23:15
reez
Brak nowych postów [R600] Jak sprawdzić zawor EGR, oraz jak go zaślepić
berserker8888 Rover serii 600, Honda Accord 2 Sob Mar 13, 2010 15:06
berserker8888
Brak nowych postów [R600] Zawór recyrkulacji spalin a zużycie paliwa
mario1 Rover serii 600, Honda Accord 7 Nie Maj 24, 2009 18:19
mario1
Brak nowych postów [R600] Zawór westgate zgubiona blokada i siwy dym z wydechu
distortion91 Rover serii 600, Honda Accord 3 Wto Gru 09, 2014 16:47
distortion91
Brak nowych postów [620Ti] Zawór EGR
Marshall7 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Sie 03, 2011 21:24
Marrkus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink