Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zablokowana tylna kanapa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zablokowana tylna kanapa
Autor Wiadomość
mkowals5 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 31
Skąd: Milicz



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 12:14   [R75] Zablokowana tylna kanapa
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam! Spotkał mnie taki problem, że nie mogę położyć tylnej kanapy. Mam wciśnięta obydwa przyciski przy zagłówkach ale ten od strony kierowcy wyraźnie trzyma. Nie mam pojęcia co teraz zrobić bo nijak można się tam dostać aby odblokować zabezpieczenie. Proszę o pomoc
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 10, 2011 12:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 12:29   

tez tak miałem oparcie składane przesuneło sie na zawiasach ,zdejmi to wes srubokret i młotek puknij w ten zawiaz na dół i powinno sie otworzyc
 
 
mkowals5 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 31
Skąd: Milicz



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 12:45   

No niestety ta technika u mnie nie działa, potrzaskałem nawet ten biały plastik. Idę się z tym pomęczyć i czekam na jeszcze inne sugestie
 
 
stazaj88 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Koszęcin



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 14:10   

Witam. Przerabiałem temat. Miałem zablokowany lewy górny "zamek". Jest w nim taka ruchoma część która można ustawić. Jeżeli jest za bardzo przesunięta w jedną stronę to przycisk nie zwalnia blokady, i nie da się otworzyć kanapy. Żeby dobrać się do tego to trzeba rozczepić łączenie tapicerki (dwie listewki)z tyłu kanapy (łatwo je połamać) oraz rozpiąć 2 zamki błyskawiczne. Jak byś miał z tym problem to daj znać, mam fotki zamka
 
 
 
mkowals5 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 31
Skąd: Milicz



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 17:22   

Problem załatwiony. Musiałem najpierw wyciągnąć siedzisko, następnie wykręcić zawiasy z obydwu stron (są przykręcone na 17 klucz). Podważyłem kanapę z jednej strony i od tyłu (wtłoczyłem się do bagażnika), pomiędzy przegrodą a kanapą maiłem trochę miejsca. W miejsce gdzie wchodzi zaczep, udało mi się włożyć zagięty drut i wtedy zabezpieczenie na siłę pociągnąłem na dół i puściło. Niestety okazało się, że lewy zamek uległ jakiemuś uszkodzeniu i nie odchodzi w dół, musiałem przerobić zaczep.

Dzięki za podpowiedzi, bonus dla Was. Pozdrawiam
 
 
joannarover00 



Dołączyła: 15 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: ballina/ killaloe



Wysłany: Pon Sie 15, 2011 23:28   

rover 75 2000 r clasic- demontaz tylniej kanapy zrobiony ale nie wiem jak zdjac oparcie bardzo prosze o szybka rade

[ Dodano: Pon Sie 15, 2011 22:28 ]
dzieki mam juz to zrobione. pod siedziskiem sa 2 tasiemki, ktore nalezy pociagnac i szarpnac oparcie kanapy do siebie. ciesze sie ze sami do tego doszlismy. innym zycze powodzenia. Joanna75
 
 
arkads 



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Sławków

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 17, 2014 16:19   

Wygląda na to że mam ten sam problem. Mnie uszkodzili to w warsztacie podczas wymiany napinaczy. Odradzam warsztat w Sosnowcu na ulicy Mireckiego - Serwis Bosha. Poza tym urwali mi głośnik w drzwiach przy sprawdzaniu czemu szyba nie otwiera się. Żeby jeszcze się przyznali - ale nie.
Tak więc spróbuję porad w tym poście żeby otworzyć kanapę. Poczekam tylko na lepsza pogodę bo zimno. Jeśli natomiast ktoś ma jakieś fotki z podobnej akcji to proszę o podesłanie.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 17, 2014 17:07   

arkads, dociskaj klapę i drugą ręką otwieraj. Powinno otworzyć.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
arkads 



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Sławków

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 22, 2014 12:05   

rafalmis1 napisał/a:
arkads, dociskaj klapę i drugą ręką otwieraj. Powinno otworzyć.


Którą klapę? Mozesz szerzej opisać?
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Sob Mar 22, 2014 12:50   

Po pierwsze wątpie aby to była wina warsztatu :) chociaż ich nie bronię, niestety to częsta przypadłość naszych aut, z czasem mechanizm rdzewieje lub pod wpływem drgań ucho pręta zamykającego obsuwa się w bok do środka.
Teraz przystępujemy do opisu ;) nie wiem czy wiesz jak wygląda mechanizm zamykający dlatego opisze w skrócie, w nadwoziu za tylną kanapą są dwa haki skierowane w dół ich położenie to jakieś 150 (na oko ;) )po niżej przycisku jaki wciskasz aby uwolnić oparcie :) zablokowanie odbywa się poprzez wprowadzenie kwadratowego ucha prętu od spodu na te haki, o których pisałęm, ucha te zprężynują cały czas w góre aby pozostać na haku, wciskając przycisk poprostu zsuwasz je w dół z haka;) problem jest kiedy to ucho przesunie sie w kierunku do środka samochodu a przycisk poprostu nie na trafia na to ucho pręta i wciskając przycisk poprostu mijasz się z tym uchem :) .
Chcąc uwolnić oparcie bedziesz poptrzebował klucza płaskiego o średniej długości, ja użyłem 13 ;) , wkoło przycisku zwalniającego (zazwyczaj przycisk za plecami kierowcy) jest plastikowy kołnierz delikatnie palcami trzeba odciagnąć tapicerke od tego kołnierza od strony tylnej szybyaby wprowadzić klucz, nastepnie klucz musisz wprowadzić na to ucho o jakim pisałeś poprostu pchając w dół zwalniasz mechanizm i odciagasz siedzenie przy wciśniętym pręcie w dół, uwaga abyś nie upuścił klucza do środka oparcia ;) kluczy może być zamieniony na inne narzędzie ale dla mnie był wygodny bo mogłem trzymać wygodnie za "oczko" a pręt był chwytany pomiędzy "widełki" płaskiej części klucza. jak już opuścisz siedzenie to możesz przesunąć pręt czyli to ucho do pozycji prawidłowej ale to i tak nie podziałą za długo dlatego dobrze jest przywiązać sznurek do pręta tak aby w przypadku ponownego zablokowania pociągnać sznurek w dół od strony bagażnika :) może jest inna metoda na uniknięcie tego w przyszłości ale byłem za leniwy żeby rozbierać siedzenie :)
 
 
arkads 



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Sławków

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 21:01   

Wow. Jaka fajna instrukcja. Spróbuję tym się zając jak tylko znajdę czas. Mail miałem stary i powiadomienia mi nie przychodziły o wpisie. W każdym razie wrzucam fotkę tego zamknięcia jakie udało mi się zrobić od strony kierowcy. U mnie trzyma od strony pasażera. Zdjęcie jest zrobione od strony bagażnika patrząc od dołu. To zielone co widać to tylko element rozpierający kanapę aby można było zrobić zdjęcie. Fotkę trzeba obrócić bo to forum nie dopuszcza pionowej orientacji.
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 23:47   

ja na trzy komplety siedzeń zawsze miałem problem z lewą stroną :p
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 10, 2014 20:34   

@zedziczek dzięki za opis, ja uzupełnię od siebie, że najlepiej nadaje się dłuższy klucz w moim przypadku 15-stka, nie trzeba męczyć się pod samą szybą, można spokojnie odchylić ekoskórę robiąc miejsce na wprowadzenie klucza od strony siedziska, następnie należy pod lekkim skosem wprowadzić klucz do momentu aż poczuje się opór (natrafi na pręt) wtedy należy mocno docisnąć klucz jedną ręką a druga odciągnąć plecy kanapy, cyk i odblokowane.

Ja zamontowałem sznurki z tyłu ale nie za każdym razem da się za ich pomocą odblokować, klucz zawsze zdaje egzamin :)

W moim przypadku problem polegał na tym, że jedna strona w ogóle nie chciała się zatrzasnąć, druga za każdym razem się blokowała bez możliwości zwolnienia blokady przyciskiem. Po ponad 2h nierównej walki, ustawianiu różnych pozycji haków, poddałem się. Wywaliłem plastikowe podkładki z zawiasów dolnych, pod haki dałem po dwie duże podkładki maksymalnie uniosłem i odciągnąłem w kierunku boków samochodu, zakręciłem i dopiero wtedy udało się zatrzasnąć na amen obie strony. Lepsze to niż niedomknięte (luźne) plecy kanapy. Strasznie porażkowaty ten mechanizm blokowania i odblokowywania w R75, to chyba jeszcze głupsze rozwiązanie niż zatrzaski na plastikowe progi, na nie znalazłem fajny i dość tani sposób ale z tylną kanapą przegrałem.
 
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Wto Cze 10, 2014 23:27   

wiąż sznurek na końcu pręta zawsze działa ;) co do naprawy to jak już pisałęm musi się komuś chcieć zdjąć pokrowiec ;) ja odpuściłem miałem dosyć :)
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 11, 2014 07:48   

Wiązałem na końcu, sęk w tym że czasami się to tak zblokuje, że nie da się sznurkiem odciągnąć pręta do samego dołu, bo sznurek jest pod skosem ... ja w ogóle nie rozumiem dlaczego jak mam odchylone oparcie to czasami te przyciski działają tak mega lekko, a czasami są takie opory że ciężko je wcisnąć. Przycisk po wciśnięciu powinien naciskać na pręt - ale pożałowali plastiku i zdarza się że plastik zeskoczy z tego pręta i wtedy się zblokuje i trzeba mu paluchem pomóc.

U mnie się problem pojawił jak mi popękała jedna plastikowa nakładka na zawias, od tej pory przy tej pękniętej nie dało się zablokować oparcia na haku, a przy tej dobrej (nie pękniętej) następowało zblokowanie bez możliwości odblokowania przyciskiem, możliwe że przez te głupie plastiki powstawało niewielkie przechylenie całego oparcia, niewidoczne gołym okiem ale na tyle duże że cały mechanizm przestawał działać. Ja szarpiąc pewnie powyginałem trochę te druty/pręty i teraz już ciężko przywrócić stan pierwotny.
 
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Sro Cze 11, 2014 18:15   

Gdzieś już o tym czytałem, że jeśli oparcie jest źle ustawione względem tych dwóch haków to są problemy z otwieraniem podobnie jeśli wyjmie się te czarne gumy które sa wokół haków, co do plastikowych wkładek to miałem to samo bo przy wkładniu nie uważałem, dlatego dokupiłem nowe bo nie są drogie.
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 07, 2016 08:53   

Punx, mam dokładnie tak samo. Oparcie kanapy za pasażerem blokuje się, że nie da się otworzyć, a jednocześnie jest lekki luz na haku, że stuka mi oparcie na nierównościach, natomiast od strony kierowcy mam wyłamany biały plastik na zawiasie, przez co oparcie nie chce się zatrzasnąć.

Kombinowałem na wszystkie sposoby, aby porządnie zapiąć oparcie kanapy, bo stukot niedomkniętego oparcia doprowadza mnie do szału.

Skończyło się tak, że nic mi się nie udało, jedynie doprowadziłem do tego, że teraz nie mogę wpiąć siedziska i odstaje :evil: :evil: :evil:
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 07, 2016 09:45   

Ja nadal jeżdżę z zablokowanymi plecami kanapy ale u mnie nic nie lata, wręcz przeciwni ani drgnie przy próbie otwierania. U mnie połamana jest jedna plastikowa nakładka przy zawiasie i obstawiam że tu tkwi problem, już od Adasko taka nakładkę kupiłem, jak będzie cieplej to powalcze z tym tematem.
 
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 07, 2016 09:47   

Punx napisał/a:
już od Adasko taka nakładkę kupiłem, jak będzie cieplej to powalcze z tym tematem


O, nie wiedziałem, że Adasko posiada. W takim razie i ja muszę się do Niego udać na zakupy :D
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 07, 2016 13:16   [R75] Zablokowana tylna kanapa

W większości przypadków zablokowanie kanapy wynika nie z popsucia się mechanizmu ale z niedbalstwa mechanika czy osoby która składała w przeszłości oparcie. Wystarczy upewnić się czy obydwa plastiki w zawiasach są niepopękane i na swoich miejscach i upewnić się że oparcie równo i do końca do dołu weszło w obydwa zawiasy. Jak nie weszło równo a mimo to zapniemy oparcie to problem przy próbie otwarcia murowany. Naprawdę nie potrzeba do otwarcia kanapy żadnej siły pod warunkiem, że była prawidłowo włożona w zawiasy na dole.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Tylna kanapa
szopek73 Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Gru 03, 2007 15:56
piter34
Brak nowych postów [R75] Tylna kanapa - rozkładanie
opcja Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Maj 23, 2007 20:56
opcja
Brak nowych postów [R75] Tylna kanapa - problem z domykaniem
taz87 Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Kwi 18, 2012 10:13
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Tylna kanapa i czujnik temperatury
ordowik1_o2.pl Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Sie 08, 2009 22:26
SeniorA
Brak nowych postów [75] Mokra kanapa tylna, pomocy!
Seba22 Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Paź 15, 2016 19:22
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink