Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 45, Czy warto i na co zwrócić uwagę?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 45, Czy warto i na co zwrócić uwagę?
Autor Wiadomość
karisnt 



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 4
Skąd: NNTT



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 13:19   Rover 45, Czy warto i na co zwrócić uwagę?

Witam wszystkich forumowiczów:) Hmm na wiosnę zamierzam kupić samochód no i tutaj padła opcja o roverze 45, ogólnie bardzo mi się podobają te w sedanie, w grę wchodzi tylko diesel. Tylko zastanawiam się co to tej marki bo nie znam jej za bardzo, znajomi raczej odradzają, bo mało znana marka, części droższe i ciężko ze znalezieniem tych części. Ale mi się strasznie podoba ten samochód tylko nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Powiem tylko że mogę przeznaczyć do 12tyś + opłaty :)
Czy możecie mi podać jakieś plusy i minusy tej wersji roverka? Czytałem tutaj trochę na forum i już sam nie wiem co robić:p
Dziękuję i pozdrawiam:)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 06, 2011 13:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Andrzej_1272 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 304
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 17:59   

POLECAM :!: :!: :!: I SEDANA :mrgreen: .Dobre duże autko,części wcale nie takie drogie.Dostępność też nie taka tragiczna.Podoba Ci się ROVER 45 :?: KUPUJ :!: :!: :!: Marzenia trzeba spełniać,a za tą sumę już względną 45 znajdziesz.POWODZENIA W POSZUKIWANIACH.POZDRAWIAM.
 
 
panwilli 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 174
Skąd: Ełk



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 18:36   

Ja też niedawno kupiłem sobie 45 i jestem zadowolony mimo drobnych problemów ( których nie unikniesz w żadnym aucie) teraz jak jeszcze za kierownice usiadła żona to uważam, że w sedanie jest dla niej za duży, dla nas optymalny byłby R25, ale już dla mnie 45 :P (chodzi o wielkośc i umiejętności parkowania :lol: )
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 20:22   

Jak Ci sie podoba i jest dobry egzemlarz to bierz.Osobiscie sam mysle nad przesiadka z kanciaka do 45tki ;)Teraz rodzice mojego kolegi chca sprzedac KIA RIO i sie zastanawiam.Zawsze mowilem sobie, ze zostaje przy marce..ale Ryjek od nowosci jest w jednej rodzinie i ma najechane 60 tysi
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 22:05   

karisnt napisał/a:
części droższe i ciężko ze znalezieniem tych części.

ceny części tak jak do innych aut, dostępność od ręki
karisnt napisał/a:
jakieś plusy

mało popularny więc latwiej go znaleźć na parkingu pod marketem gdzie są same vw i inne skody
w moim przypadku bezawaryjny

karisnt napisał/a:
minusy tej wersji roverka

duzy promień skrętu

Ważna rzecz:
Jak bedziesz kupował ze skórzaną tapicerka to dobrze aby miał podgrzewane fotele bo w zimie jest przeje@^*e
 
 
 
karisnt 



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 4
Skąd: NNTT



Wysłany: Sro Lut 09, 2011 18:30   

Hej dziękuję wszystkim za pomoc w odpowiedziach ale mam jeszcze jeden dylemat. Wszyscy doradzają mi bym kupił benzyne a nie dieselka ponieważ za dużo to ja nie jeżdżę około 10Tyś kilometrów rocznie. Najwiecej po mieście. Co Wy na to? Bo wszyscy mi mówią że diesel to tylko na dłuższe trasy. Jak to jest z benzynami w roverach 45 lepiej 1.8 czy 1.6? I w ogole czy faktycznie bardziej są opłacalne na krótkie trasy. No i czy benzyniaki takie są godne polecenia?
 
 
panwilli 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 174
Skąd: Ełk



Wysłany: Sro Lut 09, 2011 21:43   

ja ci powiem tak ja też miałem taki dylemat i doszedłem do wniosku, że na trasach typu 5km do pracy w jedna strone to disel by mi nawet się nie rozgrzał i według tego co wyczytałem ( nei wiem czy to prawda) mógł bym go w taki sposób zajezdzić. Więc ostatecznie kupiłem benzyne 1,8 16v 117km

Ja podobnie jak ty będe robił 10k km rocznie

A na dłuższych trasach też nie ma problemu, musiałem zrobić 500km i wyszło mi jakoś 6l. na 100
 
 
karisnt 



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 4
Skąd: NNTT



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 17:36   

http://moto.allegro.pl/ro...1453177259.html
Jak ocieniacie ten egzemplarz? Bo już wiele negatywów słyszałem jeśli chodzi o kupowanie samochodów w Gnieźnie:/
 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 302
Skąd: Kutno



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 19:18   

Witam!!! Chciałem na początek ci powiedzieć że 99% samochodów oferowanych w Gniezie to samochody "bezwypadkowe i w idealym stanie" i kupując tam samochod trzeba być podwójnie ostrożym .Komis oferujący to auto był juz opisywany a forum i to raczej niezbyt pochlebnie. Auto ładne ,napewo jednak nie ma kontroli trakcji -nie ma jej żadna 45-tka. Ta sztuka nie ma też podgrzewanych siedzen Jeśli auto ma ks. serwisawą przebieg ma szansę być prawdziwy. Nie podoba mi się spasowanie tylnej klapy z prawej strony . Bez dokładnych oględzin za wiele nie wydedukujesz . Powiem ci że też szukałem R45 1.6 lub 1.8 z uwagi że robię niezbyt duże roczne przebiegi , do pracy mam 4km .Szukalem 4 mce i nic godnego uwagi w rozsądej odległości nie zalazłem, trafił mi sie diesel -kupiłem i nie żałuję przez rok jedyne co robię to dolewanie paliwa.Generalnie wg opini na forum diesle są dużo mniej awaryjne ale jak już się coś popsuje to naprawy są kosztowne (mam na myśli turbo i pompę wtryskową ).W benz. zmorą jest uszczelka pod głowicą z oglądanych przeze mnie "sprowadzonych w idealnym stanie" na cztery trzy miały "walniętą".

pozdr.
_________________
marek501
 
 
karisnt 



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 4
Skąd: NNTT



Wysłany: Pon Lut 21, 2011 16:58   

Witam, znalazłem takie oto ogłoszenie
http://otomoto.pl/rover-4...-C17365255.html
hmm co o tym sądzicie i czy jest to możliwe że ma 130KM? Jesli tak to jakie bedzie jego spalanie? Pozdrawiam
 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 302
Skąd: Kutno



Wysłany: Pon Lut 21, 2011 22:21   

Silnik 1.8 ma 117 kM zużycie paliwa wg. tego co piszą na forum 6-10 trasa -miasto. Oferta b.atrakcyjna cenowo ,brak fotek silnika . Może i jest bezwypadkowy ciekawe czy tez sprawny mechanicznie ,bo coś cena dziwnie niska .
_________________
marek501
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów Rover 45 - na co zwrócić uwagę?
nextone Chcę kupić ROVERka 5 Pon Maj 08, 2017 10:38
bociannielot
Brak nowych postów Land Rover Freelander na co zwrócic uwagę ?
pablo773 Chcę kupić ROVERka 3 Pią Lip 29, 2016 11:28
prebenny
Brak nowych postów Rover 620 lub 45 na co zwrócić uwagę przy zakupie
Raiz3n Chcę kupić ROVERka 11 Nie Cze 16, 2013 20:44
Raiz3n
Brak nowych postów [ROVER 200 2.0 SDI 99'] na co zwrócić uwagę podczas kupna
Cl3an Chcę kupić ROVERka 11 Czw Sty 09, 2014 16:29
Raptile



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink