Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Atrapa przednia "bez znaczka" czy byli by c
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Atrapa przednia "bez znaczka" czy byli by c
Autor Wiadomość
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 24, 2011 11:07   [R200] Atrapa przednia "bez znaczka" czy byli by c

Otóż otrzymuję sporo wiadomości na temat atrapy przedniej, jak ją wykonać itp. itd. Jako że studiuje a pracy jako takiej nie mam narodził mi się pomysł na wykonywanie takowych. Moja propozycja narazie tutaj a nie w dziale handel, chce sprawdzić czy byli by chętni. Mógł bym wykonywać taką atrapę jeśli czyjaś mała by być użyta i przerobiona to koszt wynosił by mniej więcej 80zł + koszt przesyłki. Jeśli atrapę sam miał bym kupować i nową przerabiać to koszt wynosił by +/- 150zł (jako że atrapa kosztuje 80zł). Taką atrapę gotową pod malowanie odsyłał bym do właściciela, czy byli by chętni? Dodam że atrapa będzie profesjonalnie zaspawana plastikiem i nie ma mowy o jakichś pęknięciach lakieru, niektórzy robili to szpachlą do plastiku itp. co prędzej czy później będzie do wyrzucenia. A tak to wygląda u mnie:


A tak na innych kolorach aut:

_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 24, 2011 11:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
radomraptile 



Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 151
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lut 24, 2011 18:07   

ja zainteresowany jak najbardziej .
 
 
Fanata1922 



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Poznan



Wysłany: Czw Mar 03, 2011 23:35   

Ja jestem zainteresowany, i bardzo chętnie bym taką zamówił nawet dzisiaj :) :):). Zastanawiałem się niedawno nad taką atrapą bez znaczka , a teraz się upewniłem ponieważ znaczka już nie mam.Pewnie pojawi się nie długo na allegro.
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 12, 2011 17:48   

Jestem w stanie zacząc je już robić, piszcie PW z potwierdzeniem jaka opcja wam pasuje

[ Dodano: Sob Mar 12, 2011 17:48 ]
Pierwsze dwa skończone, jeden ten w opcji 100% mojego wkładu wyszedł bardzo dobrze (to ten w chromie) Ten od memphisto ma nie wielkie nierówności (ze duże dziury wyszły przez tą szpachle) ale też bez tragedii, jakiś podkład wypełniający albo bardzo niewielka ilość szpachli (jedno wgłębienie) załatwi sprawę. Jak widać najlepiej odrazu wysłać atrapę do mnie, gdy samemu się próbuje to może coś nie wyjść czasem :/ . Foto kosiarką ale "mniej więcej" widać wypełnienie plastikiem.





_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Mar 12, 2011 18:22   

Nie chodzi o Ciebie Bonus, ale ludzie idą na łatwizne okropną... toż to proste jak budowa cepa ;)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 12, 2011 18:41   

Wiesz co Krzysi3k, z wiadomości które otrzymywałem zauważyłem że u nie których ciężko z dostępem do jakiegoś w rozsądnej cenie plastikarza, ja zabrałem się za mody pod maską, a wszystko co tylko jestem w stanie w aucie robię sam. Lubie to po prostu :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Mar 12, 2011 22:16   

No właśnie ja też lubie samemu robić, więc doskonale Cię rozumiem :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 12, 2011 23:04   

Krzysi3k, np u mnie taka robota jest niewykonalna. A tak to jedyne co zrobilem to to wysłałem :P teraz musze zapłacić i gitara :mrgreen:
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Mar 12, 2011 23:19   

memphisto, a co? Jesteś Jasio bez rączek? :P
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 13, 2011 00:42   

Krzysi3k napisał/a:
memphisto, a co? Jesteś Jasio bez rączek? :P


mam rączki, ale one bardziej na kobiety nastawione :mrgreen:

Próbowałem sam z szpachlą.. ale zwątpiłem a kalkulacja kosztów nie jest trudna po tym jak sam łamałem żeberka z grilla :P

Więc tak ucięcie środka grilla to każdemu bym to pozwolił zrobić za 30 PLN bo ani nie mam do tego narzędzi ani nic - ja nie wiem z czego tn grill ale on chyba z metali, bo lutownica go nie roztopiła :P więc trzeba by piłować więc dziękuję bardzo - wolę oddać 30 PLN za to : D

usługa takiego spawania to minimum pewno 30 PLN więc już mam 60 PLN, a że jak mówiłem lakiernikowi o tym co chcę i fotkę pokazałem, to za debila mnie wziął, że się tak nie da.. pozatym obmaiłem tego grilla szpachlą więc za jej zdjęcie bynajmniej 20 PLN się należy :mrgreen:

Pozatym chłopak też coś musi zarobić - w końcu jedzie i to załatwia, wykłada hajs bo płatność dopiero po robocie :)

Jak jakościowo to nie wiadomo, ale te 80 PLN warto dać moim zdaniem :) najgorzej tutaj z wysyłką bo w 1 stronę 14.50 : ( no ale nie ma lekko :mrgreen:

I termin wykonania b.szybki - w czw wysłałem towar a dziś już gotowy :)
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 13, 2011 00:48   

Właśnie po kalkulacji tego wszystkiego to kokosów nie ma, ale ratować się musze jakoś bo części leżą a w auto musze wkładać. Od siebie moge dorzucić jeszcze gwarancje jako że sam już trzeci roczek tak zrobionego i polakierowanego mam i NIC nie zmieniło kształtu wyglądu a lakier leży idealnie więc rok gwarancji mogę zapewnić. Oczywiście gwarancja obejmuje pęknięcia nie od uderzeń itp. ale to by wyszło pierwszej zimy lub pierwszych upalnych dni.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 13, 2011 00:56   

bonus89, jak sie dobrze lakieruje to nie pęknie a jak ktoś posępi da 1 wartwę podkładu i mało połysku na koniec to może wszystko spękać : )

Ogólnie wiem, że nie masz z tego kokosów ale mógłbyś dorzucać choinki zapachowe w gratisie :mrgreen:
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Pon Mar 14, 2011 23:20   

hah tak ale chyba musiał bym je wycinać z tektury i samemu napachniać :D były by np. zapachu sosny z przed domu :D

[ Dodano: Pon Mar 14, 2011 23:20 ]
jedna atrapa ta w chromie ze zdjęć jest do sprzedania! 120zł + przesyłka
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 20, 2011 20:29   

Dla przyszłych kupujących:

Atrapa jest zaplastikowana bardzo solidnie i na 100% nic nie popęka. Jak ktoś chce, to może sobie szpachlą przejechać lekko aby było tiptop ale podkład to raczej dobrze wypełnia.

U mnie było masakrycznie bo wcześniej nawaliłem szpachli 5kg i kosmos był, a itak nic nie robiłem tylko dużo podkładowego lakieru dałem i to całkiem fajnie się zakryło. Jutro nakładam bazę i później bezbarwny,

jak toś chce, to pokażę foty jak to wyglądać będzie bo jutro nakładam bazę i bezbarwny i później pędzę na auto to mocować, bo siatka już czarna gotowa :D

Tymczasem mam pytanie bonus, czy tą część w zderzaku za grillem mam malować na czarno sprajem ? Bo nie wiem czy to będzie prześwitywać czy nie :P chodzi mi o to miejsce na zderzaku, co wcześniej je znaczek zasłaniał
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 20, 2011 20:36   

Maluj bo prześwituje, koniecznie matowym sprayem żeby światła nie odbijał :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 09, 2011 15:49   

Mały komentarz ode mnie.
Około dwa miesiące temu kupiłem ową atrapę od bonus89, wpłaciłem na konto 60 zł plus tam chyba 11 zł za przesyłkę, oczywiście atrapa wciągu dwóch dni doszła do mnie, zadowolony zacząłem ją malować pod kolor auta, po nałożeniu 5 warstw podkładu i 3 bazy dalej odznaczało się miejsce wyciętego znaczka, no nic myślę, poszedłem przyłożyć do auta jak będzie to wyglądać i wtedy zauważyłem, że jest ułamana jedna śrubeczka która trzyma ramkę od siatki, ale to mniejsza z tym, bo głownie chodziło o to, że śrubka odpowiada za dociśniecie grilla do zderzaka. W takim przypadku napisałem do kolegi bonus89, że chcę zwrócić, kolega się zgodził i ustaliliśmy, że zwróci mi tylko 60 zł. Nie czekając na pieniążki wysłałem z powrotem grill i to był mój błąd, bo do tej pory nie otrzymałem zwrotu kasy. Myślałem, że kolega bonus89, jest uczciwym kolesiem, ale jak widać myliłem się. Na dzień dzisiejszy nie ma z nim jakiekolwiek kontaktu, wiem, że co jakiś czas pojawia się na forum, na pw ani gg zero odpowiedzi. Może i 60 zł to nie są jakieś duże pieniądze, ale jednak pieniądze. Więc ostrzegam nie bierzcie od bonus89, tej atrapy, bo szkoda nawet tych 60 zł.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Tuning wizualny"
piter34 Tuning wizualny 0 Pon Kwi 02, 2007 11:08
piter34
Brak nowych postów [ Ankieta ] [R200] Lampy "czyste" vs czarne
Raptile Tuning wizualny 50 Sro Lut 02, 2011 14:45
Matius
Brak nowych postów MG ZT 385 Xpower -cały "body kit" ktokolwiek widzi
lagi Tuning wizualny 5 Pią Lis 07, 2014 16:59
NoPE
Brak nowych postów [R400] Boczek drzwi w "skórze"... własnoróbka.
TUTORIAL DO POBRANIA
tommyyogi Tuning wizualny 104 Wto Paź 23, 2018 09:05
Prescenn
Brak nowych postów Nowa "twarz" Roverka ;)
Tomassso Tuning wizualny 25 Wto Cze 29, 2010 17:32
zuber84cool



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink