Forum Klubu ROVERki.pl :: Wypadek Roberta Kubicy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadek Roberta Kubicy
Autor Wiadomość
przemolka1 




Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 54
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 17:57   Wypadek Roberta Kubicy

Kurcze tak czekałem na rozpoczęcie nowego sezonu F1 z udziałem Kubicy w nowym bolidzie a tu taka wiadomość , :beczy: potrzebne mu te rajdy były jak nic zaprzepaścił sobie świetną kariere w najbardziej prestiżowych zawodach samochodowych jakimi jest F1. Żal :beczy:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 06, 2011 17:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 18:05   

Miejmy nadzieje, ze bedzie wszystko ok.Sadzilem, ze samochod bedzie bardziej zniszczony
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
przemolka1 




Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 54
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 18:20   

Być dobrze to już nie będzie chodzi mi oto że to najprawdopodobniej koniec jego kariery w F1
 
 
Joa 




Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 18:25   

przemolka1 napisał/a:
potrzebne mu te rajdy były jak nic zaprzepaścił sobie świetną kariere

widac byly mu potrzebne. skoro to jest cos, co lubi robic, to czemu mialby rezygnowac? bo ludzie od niego oczekuja, ze bedzie najlepszy z najlepszych? bo pokazal, ze moze, wiec juz teraz niech rzuci wszystko inne tylko dlatego, ze tego sie od niego oczekuje?
chyba wie co robi i ma swiadomosc tego jakie moze to niesc konsekwencje.
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 18:31   

Będzie dobrze :) Jeszcze Kubica będzie w F1 startował w tym sezonie na bank.
Z pozycji kierowcy widać skrzynię biegów więc chyba samochód nie jest lekko uszkodzony.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Pluum 




Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 62
Skąd: opolskie



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 18:38   

Ja też wierzę, że zobaczymy jeszcze Robercika w bolidzie F1. Nie mogłam się doczekać tego sezonu a tu taka przykra sprawa. No trudno ale jeszcze będzie dobrze. Trzymam za niego kciuki.
 
 
tomaszek22 



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 19:28   

Czuję pewien niesmak w wypowiedzi autora tego tematu.
W takich chwilach nie powinno się myśleć czy zaprzepaścił sobie karierę czy nie, ale o tym by wrócił do pełni zdrowia. Dopiero wtedy można dywagować o dalszej karierze. Zdrowia nie da się kupić.
Ja z mojej strony jestem pełen wiary, że szybko wróci do zdrowia i trzymam za niego kciuki.
 
 
Raptile 




Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 19:53   

Ręka złożona . Skłądają Roberta do kupy . Rehabilitacja i mysle ze w kwietniu zobaczmy roberta. Ważne że Robert będzie miał wszystko na miejscu, żadnych amputacji bo to by dopiero przekreśliło go w F1. Przypomnijmy sobie wypadek w 2003 r gdzie rozniez uszkodzeniu uległa prawa reka Roberta 18 śrub i blachy. Ale jedno ktore Robert powinien przemyśleć F1 lub WRC, jedno albo drugie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kalisz 




Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 20:53   

Ja również jestem zdania, że zamiast rozpisywać się o naszych oczekiwaniach, należy teraz trzymać kciuki za lekarzy i szybki powrót Roberta do zdrowia. Widocznie potrzebuje rajdów, taki ma sposób na życie. Przecież co jak co, ale nie robi tego dla pieniędzy.

Jak będzie zdrowie, to znając ambicje Roberta jeszcze nie raz będziemy cieszyli się z jego sukcesów :wink:
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 21:29   

wieści pozytywne sprzed chwili ... podobno funkcjonalnosć ręki została zachowana :ok: ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
przemolka1 




Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 54
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 22:01   

Widze że sami optymiści ja też życzę Robertowi szybkiego powrotu do zdrowia ale powiedzmy sobie szczerze że po takich urazach ( krwotok wewnętrzni , pogruchotana dłoń , liczne złamania nogi .......) to sa urazy które pozostawiają po sobie ślady a w dobie dzisiejszej F1 gdzie liczą się ułamki sekund to dobrze nie wróży .Aczkolwiek obym się mylił i Robert będzie w przyszłości mistrzem świata
 
 
kalisz 




Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 22:10   

przemolka1 przede wszystkim to póki co docierają do nas szczątkowe, sprzeczne informacje.

Wiem, że to nie to samo, ale pamiętacie wypadek Karola Bieleckiego? Kto pomyślałby, że po utracie oka wróci to profesjonalnego sportu? Takie historie skłaniają do optymizmu :wink:
 
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 22:24   

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków ... zawsze myślalem że brawura i chęć pokazania że jest się najlepszym jest główną przyczyną takich wypadków, jednak nie mialem racji bo w wiadomościach usłyszalem że winę za wypadek ponosi mokra i nierówna nawierzchnia .Nalezy ukarać tą mokrą drogę, a korzeń drzewa ktory spowodował nierowność wyciąć. Każdego szkoda ale za głupotę się płaci.
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 22:39   

magneto napisał/a:
Każdego szkoda ale za głupotę się płaci.
Sorry, ale na podstawie 'doniesień' jakichś gryzipiórków z agencji prasowych ferować takie opinie, to "lekka" przesada.
Oczekujesz że kierowca na OSie pojedzie 50 km/h w zabudowanym ??
W F1 też ograniczenie jak na autostradzie (a co, bądźmy wspaniałomyślni, bo inaczej 90).
To jest sport, pewne ryzyko jest WKALKULOWANE, bo wypadek zawsze może się zdarzyć a przyczyny bywają różniste.

Też trzymam kciuki za Roberta i jestem przekonany, że będzie OK :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 22:40   

magneto napisał/a:
Każdego szkoda ale za głupotę się płaci.
wiesz magneto - co do kierowców wyścigowych to trochę nieadekwatne stwierdzenie - przynajmniej moim zdaniem - bo myślę że każdy z nich wie doskonale co ryzykuje - to tak jakby by żołnierzowi w Afganistanie - w starciu z wrogiem ktoś przestrzelił rękę. On też tam był mimo że wiedział czym to grozi, też nazwiesz go głupkiem?
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 00:25   

magneto napisał/a:
Każdego szkoda ale za głupotę się płaci.


A ja mysle, ze zyje wsrod glupich ludzi-rodakow, ktorzy nawet w takiej chwili nie potrafia ugryzc sie w jezyk i przemyslec zanim cos chlapna O_o

Magneto, czy az tak Ci przykro i Cie uwiera, ze Robert COS w zyciu osiagnal ? Widze w twojej wypowiedzi tylko zawisc, zazdrosc i brak zrozumienia czym jest sport - motorowy w szczegolnosci ...

Brawura, niedostosowanie predkosci... w rajdach samochodowych to chleb powszechni, ci ludzie maja jaja, by siedziec w aucie i pedzic po ulamki sekund, a nie siedza przed monitorem i tylko opluwaja innych, nazywajac ich pasje, prace GLUPOTA !

Esh... szkoda klawiatury, bo sie i tak nie zrozumiemy O_o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sic_corey 




Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 94
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lut 07, 2011 02:32   

piszę tę wiadomość dość późno także jestem już po wypowiedziach chirurgów którzy go operowali, wiem także jakie są rokowania co do czasu rehabilitacji i prawdopodobnym terminie wznowienia treningów. najprawdopodobniej w momencie wypadku ręka Kubicy została prawie całkowicie oderwana od reszty ciała. w trakcie operacji został zrekonstruowane ścięgna, mięśnie, kości i nerwy ( które w przypadku ręki są nadzwyczaj ważne). nikt nie wspomina jednak o krwotoku wewnętrznym, który również miał miejsce. jego konsekwencją jest niedokrwienie mózgu o nieznanym nam stopniu. tak naprawdę dopiero po odzyskaniu świadomości przez Kubicę będziemy wiedzieli jak duży jest stopień obrażeń i czy potrzebne będą kolejne operacje (tu przede wszystkim tak myślę o tej dłoni :( ). najwięcej na tym wypadku stracił Robert ale jestem ciekaw jak zareaguje zespół Renault...nie mają przecież kierowcy na cały sezon...no zobaczymy jak to wszystko się ułoży. życzę zdrowia Robertowi!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Szymon 




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 07:29   

Ja tam się zgodzę w pewnym stopniu z magneto, Robert chciał pojechać jak najszybciej i przedobrzył. Sam Wisławski stwierdził , że jechali tą Skodą za szybko. Pierwszy raz takim autem + plus zbyt wielka szybkość dało straszny wynik niestety.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Lut 07, 2011 10:24   

Szymon, a Wisławski to jest the best driver co nie? ehh on jako pilot całe życie jeździł i już jest autorytet - za szybko, no a o co w tym sporcie chodzi? Popieram maniaka. A co do tego że pierwszy raz takim autem - Kubica ma nawet lepsze bo posiada Fabie WRC w swojej kolekcji a jak wszyscy wiemy przepaść pomiędzy WRC a s2000 jest ogromna. Nie wiem czemu wszyscy się czepiają Roberta, pamiętacie Bublewicza? On zginął, ale przynajmniej zginął robiąc to co kochał i ja też gdybym miał okazję robić coś takiego w życiu chętnie bym ryzykował... nie wiem może niektórzy tego nie rozumieją?
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 10:50   

kocham polakow, tak zawistnej nacji to serio nie ma na świecie. Zyczcie mu zdrowia a nie sie wymądrzacie jakbyście tam byli i wszystko widzieli. brak mi slow na takie zachowanie!
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nowy bolid Kubicy z napisem ROVER
kqba Offtopic 3 Sro Lut 02, 2011 14:21
bociannielot
Brak nowych postów Wypadek na S2
gnusman Offtopic 0 Wto Lip 22, 2014 22:23
gnusman
Brak nowych postów Tragiczny wypadek...
Arcik Offtopic 28 Nie Paź 24, 2010 09:49
monia0023
Brak nowych postów Koszmarny wypadek
Jednak cuda się zdarzają !
tronsek Offtopic 6 Sro Maj 05, 2010 05:16
Warlike
Brak nowych postów Miałem wypadek
Piotrass Offtopic 182 Sob Lip 09, 2011 09:28
walkie



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink