Forum Klubu ROVERki.pl :: LOGOtypowa walka na wiosła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tomaszi
Sro Mar 02, 2011 13:25
LOGOtypowa walka na wiosła
Autor Wiadomość
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 18:27   LOGOtypowa walka na wiosła

Klub Roverki.pl ma status Stowarzyszenia. Logo klubowe i nazwa są jego własnością. Niestety wykorzystujecie je bez zgody Zarządu.

PS Klubowicze szkoda, że również Wy bierzecie udział w działaniu na szkodę Klubu.


Tomaszi: Dyskusja wydzielona z tematu Kto jest chętny na naklejki?
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 28, 2011 18:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 19:56   

kasjopea napisał/a:
PS Klubowicze szkoda, że również Wy bierzecie udział w działaniu na szkodę Klubu.
a możesz mi powiedzieć Koleżanko, w którym miejscu działamy na szkodę klubu ??
:hm: Czy starania, aby Klub był bardziej widoczny jest działaniem na jego szkodę ??
Przecież nikt nie wykorzystuje logo oraz nazwy Klubu do czerpania korzyści majątkowych, a jedynie do jego rozreklamowania. Pokrywamy jedynie koszt materiału.
Mówiąc szczerze "legalne" naklejki pod tablicę nie są zbyt widoczne i czytelne dla postronnych osób. Co w tym złego aby poprzez nasze naklejki nazwa klubu dotarła do jak największej liczby osób ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
claudii 




Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 86
Skąd: Olsztyn

Rover 600

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 20:34   

wydaje mi się że chodzi tu głównie o to że część wpływów za takie gadżety nie wpływa do kasy klubu co w pewnym sensie rozumiem, ale jeśli chodzi o samą akcję to jak powiedział tronsek, chodzi o reklamę klubu oczywiście dla jego dobra :)
szkoda że wcześniej ta sprawa nie została poruszona bo teraz mam wątpliwości czy tą naklejkę w ogóle naklejać :/
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 20:45   

tronsek, oczywiście wiadomo po co to wszystko, naklejki itd., ale chodzi głównie o sposób załatwienia sprawy. Jesteśmy Stowarzyszeniem i obowiązują tu pewne zasady. Logo i nazwa są własnością Klubu, a Klub ma władze, które decydują czy można ich użyć w danym celu czy nie. Jeśli tego nie rozumiesz, to bardzo mi przykro.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 20:47   

claudii, Klub nie ma praktycznie jakichkolwiek gadżetów reklamowych, poza naklejkami na ramkę tablicy rejestracyjnej, którą i tak rozdaje za darmo, więc żadnych wpływów nie traci. Tym bardziej tego nie rozumiem tego sprzeciwu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Pon Lut 28, 2011 21:54   

W tej sytuacji nie będę nic naklejał do czasu aż sprawa się wyjaśni.
 
 
 
darpaj 




Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 53
Skąd: Pszczyna

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 21:55   

kasjopea napisał/a:
Klub Roverki.pl ma status Stowarzyszenia. Logo klubowe i nazwa są jego własnością. Niestety wykorzystujecie je bez zgody Zarządu.

PS Klubowicze szkoda, że również Wy bierzecie udział w działaniu na szkodę Klubu.


Chciałem tylko zaznaczyć ze to co robiłem to nie logo klubowe ... faktycznie użyłem nazwy.

Nie miałem tutaj celów zarobkowych jeśli o to chodzi

Samo siednięcie przy koputerze i zabranie sie za to powinno więcej kosztować.

To była tylko moja dobra wola, jako że posiadałem takie możliwości.


I podobnie jak koledzy nie widzę tutaj działań na szkode klubu.
_________________
http://picasaweb.google.c...eat=directlink# galeria 75
www.perfumy-fm.net
 
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 22:02   

Ech, faktycznie nie wzięliśmy pod uwagę praw autorskich. Nikt nie zapytał się o zgodę na wykorzystanie napisu. Wszystko było robione trochę na wariackich papierach, ale kierował nami zapał w celu rozpropagowania Klubu. Myślę, że dobrze, że takie inicjatywy mają miejsce. Następnym razem będziemy pytać się o zgodę Zarządu. Aha, Zarząd miał sporo czasu aby zareagować, temat naklejek nie pojawił się wczoraj ani tydzień temu, istnieje już jakiś czas, brak zabrania głosu w sprawie uznałem za aprobatę dla tego pomysłu.
Teraz mam tylko jedno pytanie do Zarządu, czy mogę umieścić napis www. ROVERki.pl na szybie samochodu?
_________________
Andrzej
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Lut 28, 2011 22:03   

kasjopea napisał/a:
Logo i nazwa są własnością Klubu, a Klub ma władze, które decydują czy można ich użyć w danym celu czy nie. Jeśli tego nie rozumiesz, to bardzo mi przykro.


To i ja chyba złamałem regulamin, naruszyłem statut, robiąc te naklejki za własne pieniążki i naklejając je na boczne szyby??


Ale nie wydaje mi się, gdyż ani nie czerpię z tego żadnej korzyści, mało tego sam za nie zapłaciłem ( prawie 10pln z wysyłką), mając w tym tylko jeden cel- reklamę naszego klubu. Czy to jest złe ??
Rażąco łamię w ten sposób regulamin, statut??
Ostatnio zmieniony przez Jugol Pon Lut 28, 2011 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 22:04   

darpaj napisał/a:
To była tylko moja dobra wola, jako że posiadałem takie możliwości.
Wychodzi na to, że dobra wola, w dobrej intencji nie jest tu mile widziana.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 22:10   

Ja tam nikogo o zdanie nie pytałem czy mogę sobie zrobić nalepki pod tablicę. Skoro nie przyszły do mnie przez pół roku. Z takim tempem jak wysyłane są nalepki to ja się w ogóle dziwie że to www istnieje jeszcze. No a jeśli mi się zachce to kupie allegro u kogoś naklejki klubowe (100 szt bo tyle pewnie minimalnie można) i będę sobie je codziennie zrywał i naklejał zrywał i naklejał zrywał i naklejał bo też przez pół roku jej nie dostałem.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 22:17   

Słuchajcie chodzi tylko i wyłącznie o zasady.
Klub jest organizacją posiadającą swój (szczupły tak na marginesie) majątek, jego elementami są logo Klubu i jego nazwa. Nie można ot tak sobie brać czyjejś własności i jej bez zgody właściciela wykorzystywać nawet do najchwalebniejszych czynów.

Koniec końców zgoda na pewno by była, bo oczywiście jest to reklama dla Klubu i forum, ale szkoda, że nie padło pytanie o nią.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Lut 28, 2011 22:25   

Więc naklejek nie zrywam :ok: , a innych tego typu napisów, loga nie mam zamiaru już robić, bo starczy.
Jest reklama z przodu, z tyłu i z boków :ok:
Ale jeżeli kiedyś mnie najdzie walnąć sobie logo na cały dach- będzie widoczne dla helikopterów :ok: , na bank skontaktuję się z zarządem w tej sprawie i zapytam o zgodę.
 
 
shakesbeer 




Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 100
Skąd: wrocław



Wysłany: Pon Lut 28, 2011 22:50   

kasjopea napisał/a:

Klub Roverki.pl ma status Stowarzyszenia. Logo klubowe i nazwa są jego własnością. Niestety wykorzystujecie je bez zgody Zarządu.
PS Klubowicze szkoda, że również Wy bierzecie udział w działaniu na szkodę Klubu.

tronsek, oczywiście wiadomo po co to wszystko, naklejki itd., ale chodzi głównie o sposób załatwienia sprawy. Jesteśmy Stowarzyszeniem i obowiązują tu pewne zasady. Logo i nazwa są własnością Klubu, a Klub ma władze, które decydują czy można ich użyć w danym celu czy nie. Jeśli tego nie rozumiesz, to bardzo mi przykro.


Chwileczkę, zaistniało nieporozumienie.
Po pierwsze -nie zostało użyte Logo klubowe. O zgodę Zarządu na jego wykorzystanie w imieniu ewentualnie zainteresowanych koleżanek i kolegów klubowiczów wystąpiłem 17 lutego 2011r. wysyłając w tej sprawie e-mail do walkie. Dotychczas nie otrzymałem żadnej odpowiedzi więc rozumiem, że po prostu sprawa nie została jeszcze rozstrzygnięta.

Po drugie -została użyta nazwa Klubu na zasadzie domniemanej zgody. Jak wiadomo Logo klubowe w postaci samoprzylepnego znaczka otrzymuje każdy klubowicz, natomiast naklejkę z nazwą klubu i adresem strony www do umieszczenia na samochodzie może otrzymać każdy, kto wyrazi chęć popularyzowania Klubu. Taki właśnie cel nam przyświecał.

Po trzecie -jesteśmy użytkownikami, sympatykami, pasjonatami samochodów marki Rover i MG a Klub nas wokół siebie gromadzi. Wszystko co robimy, robimy w ramach Klubu, wokół Klubu i w związku z Klubem, bo czujemy się jego częścią, nawet jeśli nie wszyscy posiadamy legitymacje klubowe.
Jeśli mamy się spodziewać, że Zarząd zabroni nam cieszyć się z istnienia Klubu, propagować jego nazwy i chwalić innym jego istnieniem nazywając to "działaniem na szkodę Klubu", to cóż pozostanie z Klubu?

[ Dodano: Pon Lut 28, 2011 22:50 ]
kasjopea napisał/a:
Nie można ot tak sobie brać czyjejś własności i jej bez zgody właściciela wykorzystywać nawet do najchwalebniejszych czynów.


Tu mogę się mylić, proszę o naukę:
jeśli jestem klubowiczem tak jak Jugol i tronsek i alexi i andrew0503 i wielu innych a Logo klubowe jest własnością Klubu, to my jesteśmy jego współwłaścicielami?
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 23:06   

shakesbeer napisał/a:
Po pierwsze -nie zostało użyte Logo klubowe. O zgodę Zarządu na jego wykorzystanie w imieniu ewentualnie zainteresowanych koleżanek i kolegów klubowiczów wystąpiłem 17 lutego 2011r. wysyłając w tej sprawie e-mail do walkie. Dotychczas nie otrzymałem żadnej odpowiedzi więc rozumiem, że po prostu sprawa nie została jeszcze rozstrzygnięta.
Dziękuję za tę informację, niestety sprawa jak sam zauważyłeś nie została rozstrzygnięta, więc zgody oficjalnej nie ma. A sprawę maila postaram się wyjaśnić z Zarządem.


shakesbeer napisał/a:
Jeśli mamy się spodziewać, że Zarząd zabroni nam cieszyć się z istnienia Klubu, propagować jego nazwy i chwalić innym jego istnieniem nazywając to "działaniem na szkodę Klubu", to cóż pozostanie z Klubu?
Przyznaję, sformułowanie "działanie na szkodę Klubu" było mocne, ale proszę nie naciągać moich słów, ponieważ nikt tutaj nie zabrania Wam cieszyć się istnieniem Klubu, a tym bardziej propagowania go, tylko wykorzystywania własności Klubu bez zgody jego władz. O to i tylko i wyłącznie o to chodzi.

[ Dodano: Pon Lut 28, 2011 23:06 ]
shakesbeer napisał/a:
Po pierwsze -nie zostało użyte Logo klubowe.
Fakt. Użyto logo Rovera plus nazwa Roverki.pl, co dla osoby postronnej może oznaczać, że Klub przywłaszcza sobie logo Rovera. Zaingerowano w logo zastrzeżone dopisując do niego nazwę Klubu. Jak by nie patrzeć jest to działanie na szkodę Klubu.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Lut 28, 2011 23:15   

Szczerze mówiąc, raz już brałem udział w dyskusji na temat wykorzystywania logo klubu do produkcji gadżetów, etc. kadencję wcześniej.

Z całym szacunkiem - tutaj nie chodzi o to, żeby komukolwiek cokolwiek blokować, zabraniać, przeszkadzać. Powiem za siebie - bardzo fajnie, że ktoś wpada na takie pomysły i komuś się chce. Szczególnie, że chodzi o promocję klubu na swój sposób. I wydaje mi się, że zarząd na pewno nie miałby nic przeciwko wykorzystaniu logo. Chodzi tylko o to, aby taką zgodę pozyskać wcześniej. Tak jak to zostało wyżej wspomniane - dla zachowania zasad.
 
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 23:17   

Myślę, że każdy wyciągnął wnioski z tej lekcji. Przy następnej spontanicznej akcji propagowania Klubu, nie omieszkamy powiadomić o tym Zarządu a w zamian za to oczekujemy w miarę szybkiej i sprecyzowanej odpowiedzi. Przecież chyba wszystkim nam przyświeca jeden cel...
_________________
Andrzej
 
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 23:28   

Wszystko idzie jak krew z nosa. Na odpowiedz od skarbnika czekam już około 2 miesięcy.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
Przemas83
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 28, 2011 23:45   

Zasady rzecz święta,nie szanujesz zasad,nie szanujesz tych,którzy je ustalili oraz każdego kto uczestniczy w życiu forum,wraz z Tobą gdyż jesteś jego częścią.

Alexi,kto wybiera skarbnika,adminów,moderatorów?
Może nad tym warto byłoby się zastanowić.
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 00:00   

Jugol napisał/a:
mało tego sam za nie zapłaciłem ( prawie 10pln z wysyłką)


czyli jednak ktoś na tym zarobił?

[ Dodano: Pon Lut 28, 2011 23:56 ]
shakesbeer, nie mam od Ciebie żadnego maila :(

[ Dodano: Wto Mar 01, 2011 00:00 ]
shakesbeer, 17.02 pisałeś do mnie że masz problem z pocztą, że nie masz wiadomości w wysłanych ani do wysłania. chodzi o PW
natomiast nic w kwestii logotypów nie otrzymałam od Ciebie
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink