Forum Klubu ROVERki.pl :: LOGOtypowa walka na wiosła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tomaszi
Sro Mar 02, 2011 13:25
LOGOtypowa walka na wiosła
Autor Wiadomość
martens 




Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 19:51   

kasjopea, dla pewnosci przeczytalam jeszcze raz statut Klubu na stronie.
Rozdzial 1, punkt 8
"Klub posiada własne odznaki organizacyjne, używa pieczęci, własnego logo, może posługiwać się znakami Rover i MG. W szczególności znaki firmowe Rover i MG muszą być używane wyłącznie za porozumieniem z osobami uprawnionymi do rozporządzania nimi."

Kto jest uprawniony do rozporzadzania nimi?

Kwestie wlasnosci logotypu Klubu sa dla mnie jasne i tu rozumiem, ze opiniuje Zarzad ale robilam kiedys projekty (tylko projekty - bez drukowania) wklejek pod tablice i tam zostaly uzyte takze logotypy Rover i MG :roll:

ps. osobiscie jestem "ZA" akceptowaniem przez Zarzad materialow reklamujacych Klub. Pomoze utrzymac to "jeden styl". Moze warto przedyskutowac pomysl stworzenia bazy pewnych projektow "zaakceptowanych" (udostepnionych bezplatnie przez autorow) z okreslonymi wymaganiami technicznymi (jakoscia) wykonania?...
Wiem, ze rodzi to pewne ryzyko dowolnosci modyfikacji i jakosci ostatecznego wykonania ale z pewnoscia latwiej bedzie poszczegolnym osobom zebrac sie w male grupki i zrobic co chca w niewielkiej ilosci i tak szybko jak chca??
To tylko pomysl - czy trafny - nie wiem - zostawiam do przemyslenia.

pozdrawiam
Marta
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 01, 2011 19:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Nowal 




Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Nowa Iwiczna

Rover 200

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 19:52   

Dobra nie mamy co się kłócić, naklejki zrobione i zapewne już wysłane kto będzie chciał to i tak naklei.

Mam nadzieję, że teraz wszystkie tego typu akcje będą zatwierdzane przez organy do tego uprawnione, a może oni sami zaproponują nam coś nowego, ciekawego.
_________________
Czasami piszę z telefonu, wybaczcie mi wtedy brak PL znaków:)
 
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 22:05   

martens napisał/a:
ps. osobiscie jestem "ZA" akceptowaniem przez Zarzad materialow reklamujacych Klub. Pomoze utrzymac to "jeden styl". Moze warto przedyskutowac pomysl stworzenia bazy pewnych projektow "zaakceptowanych" (udostepnionych bezplatnie przez autorow) z okreslonymi wymaganiami technicznymi (jakoscia) wykonania?...

I takie było założenie, aby ujednolicić naklejki z odwołaniem do strony klubowej. Do tej pory każdy kto chciał nabyć taką naklejkę mógł swobodnie skorzystać z usług Allegro i zamówić dowolny wzór i wielkość i nikt by o tym nie dyskutował, bo wiedział by o tym tylko zainteresowany.
My, sprawcy całego zamieszania "chętni na naklejki" działaliśmy jawnie, każdy miał dostęp do tematu a apogeum zainteresowania nastąpiło dopiero po zakończeniu projektu.
Ze swej strony przepraszam Zarząd, że nie dopełniłem obowiązków statutowych. Przy następnej, bo myślę, że to nie ostatnia, inicjatywie wychodzącej od klubowiczów/sympatyków będziemy działać zgodnie ze statutem Klubu.
_________________
Andrzej
 
 
 
shakesbeer 




Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 100
Skąd: wrocław



Wysłany: Wto Mar 01, 2011 23:48   

kasjopea napisał/a:
Słuchajcie chodzi tylko i wyłącznie o zasady.
Klub jest organizacją posiadającą swój (szczupły tak na marginesie) majątek, jego elementami są logo Klubu i jego nazwa. Nie można ot tak sobie brać czyjejś własności i jej bez zgody właściciela wykorzystywać nawet do najchwalebniejszych czynów.
Koniec końców zgoda na pewno by była, bo oczywiście jest to reklama dla Klubu i forum, ale szkoda, że nie padło pytanie o nią.

walkie napisał/a:
Po drugie, opłata składki klubowej nie daje praw własności do logotypu

kasjopea napisał/a:
Jak napisałam już kilka razy, a czego jak widzę niektórzy z Was usilnie nie chcą zauważyć, nikt nie zabrania reklamować Klub, a jedynie jest prośba na przyszłość o konsultację z Zarządem.


więc teraz niech każdy z Was którzy macie naklejony znaczek klubowy na samochodzie zapyta siebie: czy zapytał o zgodę na wykorzystanie czyjejś własności? nie?! oj nieładnie...

Wiem że dowcipy wpisuje się gdzie indziej, ale przypomniał mi się taki, który chyba pasuje tutaj:

-Wiesz stary, jak ostatnio byłeś u nas z wizytą mojej żonie zginął pierścionek...
-Ale ja nie wziąłem, no coś Ty, nie myślisz chyba że ja...
-Wiem, wiem, już się znalazł. Ale niesmak pozostał...
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Mar 02, 2011 09:50   

Jugol to znaczy, że Wy możecie sobie robić z logiem co chcecie a my, żeby nie srać we własne gniazdo mamy Wam na wszystko pozwalać tak ?? Popatrz na to z różnych stron a nie tylko ze swojej .... Nastepna kadencja sie zbliża, zapraszam do Zarządu i zobaczymy jak wtedy bedziesz reagował na takie rzeczy.

Najpierw miały być naklejki tylko z nazwa klubu i nickiem, dlatego nie było interwencji .... a dopiero po zobaczeniu zdjęcia z przerobionym logiem postanowiliśmy jednak sie odezwać i nigdzie nie było zakazu a tylko prośba z naszej strony o pozwolenie na skorzystanie z loga i nazwy przy następnym takim projekcie ....

Jakby "ktoś" się czepił skorzystania z logo rovera gdzieś w klubie to nie Ty będziesz się tłumaczył tylko my. A ja nie mam ani czasu ani ochoty na to.

Z mojej strony EOT w temacie .... Prośba na przyszłosć .... po prostu w 3 słowach zapytać o możliwość wykorzystania loga/ nazwy klubu ... niczego wiecej nie chcemy .... czy to tak trudno zrozumieć ??


shakesbeer napisał/a:
więc teraz niech każdy z Was którzy macie naklejony znaczek klubowy na samochodzie zapyta siebie: czy zapytał o zgodę na wykorzystanie czyjejś własności? nie?! oj nieładnie...


PS. Znaczek klubowy dostałeś przecież od Klubu wiec nie rozumiem o co chodzi ... chyba trochę nietrafiony ani przykład ani kawał .........
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 10:15   

Wiesz shakesbeer, ja mam ogromny niesmak. Bo ludzie płacą składki klubowe, ale sami nie wiedzą po co. Bo kolega zapłacił, to ja też? Chyba nie dla tych naklejek, które Wam się nawet nie podobają. Więc po co?
Ilu z Was przeczytało statut? Ilu zainteresowało się dla czego, w jaki sposób powstał Klub, jaki cele mu przyświecały, a jakie stawia sobie teraz?
Ilu z Was przyjedzie na walne zgromadzenie, weźmie odpowiedzialność za Klub w swoje ręce i zagłosuje mądrze na kandydatów do Zarządu, takich, którzy mają idee, cele, pomysły na przyszłość, chcą zrobić coś dla Klubu, czyli dla nas wszystkich tutaj?
Ilu z Was choć przez chwilę zastanowiło się, co może dać Klubowi od siebie, co zrobić, żeby było jeszcze fajniej, żeby ludziom chciało się przyjeżdżać na zloty, spotykać się, brać udział we wspólnych inicjatywach?
Wszyscy jesteśmy tu dla przyjemności. Wszyscy. Ale jesteśmy dorosłymi ludźmi i chyba powinniśmy rozumieć, że są pewne zasady, które w każdym aspekcie życia nas obowiązują. Warto ich przestrzegać. Bo bez zasad nie ma nic.

Więc następnym razem, kiedy kolego Jugol napiszesz, coś takiego:
Jugol napisał/a:
Walkie czytając Twoje i kasjo wypowiedzi, odnoszę wrażenie, że sracie we własne gniazdo, o które powinnyście dbać- jakby nie było.
zastanów się chwilę, czy jesteś sprawiedliwy.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
darpaj 




Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 53
Skąd: Pszczyna

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 11:47   

Prośba odemnie.

Kto ma jakie kololwiek wątpliwości odsyłamy do regulaminu.

Myśle że glównym celem tych sprzeczek była tylko i wyłącznie zgoda zarządu na zorganizowanie akcji i wszyscy o tym wiedzą.

Jednakże nie zabroniona ich naklejać, ze względu na to że stało się to po fakcie.
I następnym razem napewno organizator wystapi o takie pozwolenie.

A Teraz prośba odemnie

Proszę ZAMKNĄĆ TEMAT bo do nieczego nie dąży, ani nie ma nic wspólnego z tematem.

A jeśli ktoś ma jakies watpliwości regulaminowe, niech założy nowy temat lub pisze bezpośrednio do zarządu :)


A ja z góry przepraszam za swoje czyny niezgodne z regulaminem.

jeszcze raz napisze proszę o Zamknięcie Tematu.
_________________
http://picasaweb.google.c...eat=directlink# galeria 75
www.perfumy-fm.net
 
 
 
zetes 




Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 12:42   

szoso420 napisał/a:
nie widzę podstaw do jego zamknięcia


możesz coś więcej na temat powodów kontynuowania tego tematu. Podobnie jakdarpaj, proszę o jego zakończenie.
Postaram się ocenić wypowiedzi poszczególnych uczestników tej dyskusji nie tu i teraz ale jeżeli będzie zgoda na najbliższym Walnym Zgomadzeniu /ocena pod względem prawnym/.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 13:30   

Obserwuję ten temat ( Kto jest chętny na naklejki? ) od początku i jeśli chodzi o ten temat jest wszystko OK.

Przyznam się że prowodyrem tej dyskusji byłem ja, ale nie odnośnie tych projektów, chociaż Zarząd prawidłowo zareagował na niedopełnienie formalności.

Cała ta dyskusja nie powinna znaleźć się w tym temacie a w innym, gdzie według mnie została naruszona zasada Klubu.
Chodzi o wykorzystanie Logotypu Klubu przez Sympatyka (jak dobrze wiecie insygnia klubowe przysługują wyłącznie Klubowiczom).
Temat jest pod tym linkiem http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=59360 dotyczy Wlep na auta. Do pewnego momentu też nie było potrzeby interweniować w temacie do chwili puki nie pojawiło się chociaż ładne, to:
http://forum.roverki.eu/v...p=597313#597313


Z mojej strony tyle, uważam temat za zamknięty.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink