Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] Głośniki - przód
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] Głośniki - przód
Autor Wiadomość
Cris 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 83
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Gru 02, 2010 19:14   [R214] Głośniki - przód

Witam!
Zabrałem się za nagłaśnianie roverka, w bagażniku już siedzi sub na głośniku stx gdn-22-140-scx napędzany overmaxem w mostku (niby na mosfetach jest).
W planach mam dokupić drugiego takiego stx'a, lub jakiś głośnik 30 cm.

Ale puki co chciałem się zająć przodami. Oczywiście drzwi będę wygłuszał i przeciągał nowe kable do głośników w drzwiach. Dysponuje kwotą +-150zł na same głośniki.
Początkowo chciałem kupić jakieś dwudrożne, ale doszedłem do wniosku, że lepiej woofer+wysokotonowy.

Czy da radę znaleźć jakiś zestaw woofer+wysokotonowy w tej kwocie?
Czy lepiej zostawić na razie seryjne woofery i dokupić same wysokotonowe (jakie)?
W tej chwili dźwięk jest tragiczny, bo zero wysokich tonów.

Nie zależy mi ani trochę na basie, ponieważ od tego jest subwoofer, dążę raczej do jak najbardziej klarownego i miękkiego, a zarazem głośniejszego brzmienia (cudów się nie spodziewam, ale możliwie najbliżej tego w tej kwocie).

Na razie przody chce zasilać radiem, a za jakiś czas może kupię wzmacniacz (w zależności jakie wydatki inne będę miał).

Jeśli chodzi o zestawy odseparowane to z góry odrzuciłem wszelkie "buszmeny", a w tej kwocie znalazłem jedynie:
-http://www.audiosklep.pl/alpine-sxe-1750s-p-2396.html - szczególnie zależy mi na opinii, bo prezentują się całkiem całkiem i są przecenione z 299 zł

Mniej przekonujące:
-http://www.audiosklep.pl/peiying-py-bg620ct6-p-2980.html
-http://www.audiosklep.pl/magnat-car-fit-216-p-498.html
-http://www.audiosklep.pl/mac-audio-mp-2-16-p-550.html
-http://www.audiosklep.pl/magnat-dark-power-216-p-2760.html

Pod wielkim znakiem zapytania:
-http://www.audiosklep.pl/sinus-tec-st-165-p-3407.html
-http://www.audiosklep.pl/ltc-lx6503-p-2628.html

Jeśli chodzi o wysokotonowe, to jedyne jakie znam godne polecenia to HERTZ dt 16, ale ponoć mają dość sztywne, metaliczne brzmienie, może ktoś się na ten temat wypowiedzieć?

Moją uwagę przykuły również http://www.audiosklep.pl/...-13s-p-736.html
Gdzieś na forum polecali droższe wysokotonowce tej firmy, argumentując je pięknym brzmieniem. Na zdjęciu widać, że zwrotka też całkiem całkiem, a nie tylko kondensator.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Wto Cze 14, 2011 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 02, 2010 19:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
balcer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 84
Skąd: Krk/O-c Św.

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 22:12   

Siemka. Jeśli chodzi o Twój budżet to niestety, ale nic sensownego poza GMS 960 xt Ci nie poradzę. Grają, hmm, co tu można się rozpisywać o najtańższych możliwie brzmiących głośnikach, po prostu są, ale podobno tweeter jest całkiem nienajgorszy.
Twoje typy niestety, ale nie są zbyt trafione.
Hertz DT to totalna porażna, kłują w uszy aż łzy lecą...
Co do Sinuslive neo to niestety jest podobnie, tymbardziej model 13s. Sam miałem Neo 25s kiedyś przez chwilę, kosztowały mnie 50zł i więcej napewno nie są warte, niektórzy płącili za nie 130 na allegro, dla mnie nieporozumienie.
Jeśli Twój budżet jest do nagięcia to ciężko nie wspomnieć o Hertz HSK165, które ostatnio chodzą po serwisach aukcyjnych w śmiesznia niskich cenach, nie tak dawno temu były jednym z najlepszych zestawów do 800zł, a teraz kosztują prawie 1/3 tego. Jednak muszę Cię ostrzec, bo nie jest to sprzęt typu mac audio, magniota czy innych tego typu i oprócz samego jestestwa wymagają także dobrego wygłuszenia, normalnego radia, noi przede wszystkim sensownego wzmacniacza ;) Jakby nie było okazja jakich mało, sam wziąłem 2 komplety, bo szkoda to przepuścić...
Pozdr.
 
 
Cris 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 83
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Gru 02, 2010 23:05   

radio to jakiś starszy model JVC, taka podstawa - cd, mp3, wyjście chinche i całkiem dobrze sobie pogrywa. Jestem już prawie zdecydowany na MACROM M3S.61, bo dużo dobrych opini mają dot. tweetera i ogólnie wyższych zakresów niż bas. Już w sumie bym je zamawiał, ale wolę się przejechać do takiego większego sklepu car audio i obadać co tam mają, może będą nawet mieli te macromy :)
W każdym bądź razie 2drogi jednoosiowe odpadają na 100%. Tylnie głośniki już od dawna odłączone :)

Wygłuszenie (chociażby najtańszym kosztem) i nowe kable będę robił na pewno, bo jak już mam rozbierać drzwi to wolę zrobić to raz a porządnie :twisted:
 
 
balcer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 84
Skąd: Krk/O-c Św.

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 03, 2010 13:17   

Cris napisał/a:
MACROM M3S.61

Dobry wybór w tej kasie ;) Pamiętaj o sensownym wzmacniaczu i dobrym wygłuszeniu, a powinno Ci się spodobać jak na pierwsze rozsądne CA. Ale jak piszesz, najważniejsze są odsłuchy i wybór tego co Ci się podoba ;)
 
 
Cris 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 83
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Gru 03, 2010 16:33   

dzisiaj polatałem trochę po sklepach w Poznaniu, trochę przesłuchałem, ale wziąłem w końcu w ciemno zestaw clarion sre 1721S za 169zł w mediamarkt.
Facet mówił, że clarion robi dobre radia, a głośniki takie sobie, ale w tej cenie to tylko te. Dzwoniłem do kumpla, żeby sprawdził w internecie opinie i mówił, że jest ok więc wziąłem :D
Dzisiaj zamontuje ostrożnie i zobaczymy jak zagrają, jak się nie spodoba to się spakuje i z powrotem na półkę :)
Słuchałem w saturnie trochę tego i jeśli ktoś idzie do takiego marketu i ma 250 zł to szczerze polecam ground zero. Zestaw odseparowany, klarowna i czysta góra i przyjemny bas :D porównywałem je np: z pionerami za 140 zł dwudrożnymi, to bez porównania. Magnaty itp to tylko włączyłem i wyłączyłem bo to nie grało, tylko wydobywało z siebie jakieś kiepskie dźwięki. Przy okazji zauważyłem, że nie mam wcale takiego kiepskiego radia, to moje jvc w sklepach kosztuje nowe ok 350 zł :D

Po zamontowaniu i odsłuchu skrobne nieco na ich temat :) Pozdrawiam

P.S. dzwoniłem wcześniej też do sklepu car audio takiego lepsiejszego w Poznaniu (ul. Zgody) to facet też powiedział, że w tej cenie to tylko clarion się znajdzie :)
 
 
lucas202 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 101
Skąd: Krotoszyn

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 04, 2010 09:04   

witam panowie!
podepne sie do tematu i co byscie powiedzieli i tych glosnikach

http://www.audiosklep.pl/...-2c-p-2059.html

uzywal ktos? pisze ze maja 100 w Rmsie wiec pewnie tylko jakis dobry wzmak je napedzi. ale jak z jakoscia brzmienia?
_________________
"LiFe Is EaSy WitH EyEd CLoSed"
 
 
 
Cris 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 83
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Gru 04, 2010 12:35   

ogólnie ta firma ma chyba dość dobre opinie, zobacz sobie jeszcze ground zero GZIC 650X, słuchałem ich w media markt i całkiem przyjemnie grały :)
 
 
Lewis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 310
Skąd: Wola

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 10, 2011 17:37   

sorry ze wbijam :D na temat ale niechcialem zakładac nowego :D chciałbym kupic jakies głosniki do przodu za 250 zł z przesyłka co polecacie :D muzyki slucham zwykłej lata 90 :] rock pop itp :] ale zeby jakies basy tez były ;]
 
 
 
Cris 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 83
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 01:04   

najlepiej to jedź do sklepu car audio gdzie jest ściana odsłuchowa, a jak nie to jakiś media markt czy coś, a potem wróć do domu i zamów przez internet :D
z tego co ja słuchałem to helixy faktycznie wypadają dość dobrze, ze tego co pamiętam to zestaw dwudrożny 16,5 cm kosztował 249 zł w media :)
Ja kupiłem tańsze o chyba 100 zł clariony i jestem zadowolony, bez wygłuszenia z subwooferem na stx'ie grają całkiem fajnie, ale to też zależy od utworu, jakości i brzmienia (masteringu). Helixy kusiły ładniejszym basem i cieplejszym i klarownym brzmieniem :D
jeśli będziesz odsłuchiwał to zwróć uwagę na radio pod jakim grają, mi udało się znaleźć swoje radyjko (JVC jakiś) :)
Pozdrawiam

P.S. jeśli chcesz działać na samych głośnikach bez subwoofera to musisz skupić się również na wygłuszeniu/wytłumieniu (jak kto woli) drzwi przednich.
W przyszłości warto zasilić je osobnym wzmacniaczem i pomyśleć o jakiejś skrzynce do bagażnika, w tylnych głośnikach w półce zapomnij :)

P.S. 2
Nie zapomnij o dystansach, na allegro bodajże 29 zł z mdf'u a jak masz chęci i zdolności manualne (przypuszczam, że masz skoro bierzesz się za mod nagłośnienia samochodu :D ) to możesz takie sam wykonać, zdecydowanie łatwiej wyrzynarką, ale można to również zrobić wiertarką, ale czeka Cię dużo piłowania i czasem przypadkowo można przedobrzyć :)
 
 
Lewis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 310
Skąd: Wola

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 11, 2011 14:26   

tak drzwi juz mam bardzo dobrze wygluszone :D w przyszlosci jakis subower bedzie :D dzieki za pomoc ;d
 
 
 
Cris 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 83
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lut 20, 2011 00:28   

zobacz sobie jeszcze ground zero zestaw z tweeterem kosztował 249 zł i grał bardzo przyjemnie :)
 
 
Lewis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 310
Skąd: Wola

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 06, 2011 10:24   

wiec zakupiłem taki zestaw http://allegro.pl/hertz-d...1473613073.html i teraz pytanie o tweetery chcialbym je dac do bocznych listewek z przodu bedzie to dobre miejsce ? mysle ze bedzie jakos to czysto grało drzwi mam bardzo dobrze wygluszone
 
 
 
balcer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 84
Skąd: Krk/O-c Św.

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 10:31   

Tweetery ukierunkowujesz tak, aby osiągnąć maksymalnie zbalansowaną przejrzystą scenę. Niestety drzwi nie są dobrym miejscem, bo tweetery będa na płasko, więc nie ma możliwości ich odpowiednio ukierunkować. Zresztę, pierw podłącz, bo te tweetery prawdopodobnie bardzo szybko zmienisz, są jednymi z najmniej przyjaznych do odtwarzania muzyki ;) Osobiście polecałbym zamontować tweeter jak należy, czyli w słupkach, ostatecznie trójkątach lusterek.
Pozdr.
 
 
Lewis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 310
Skąd: Wola

Rover 200

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 23:43   

no wlasnie w slupkach tez tak mysle zeby zamontowac:D a tweetery mi pasuja :D sluchalem i dla mnie idelane ;] a dla innych zas za piskliwe :D zalezy kto co lubi hehe
 
 
 
Cris 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 83
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Mar 13, 2011 03:54   

no brzmią trochę metalicznie :)
ale nie są złe, kwestia gustu, na pewno nie są też to byle jakie tweetery :)
pamiętam, że kiedyś był okres, że na wielu forach polecano głównie je :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214] Głosniki - przód
wlodi893 Car-audio, nawigacje, radia CB 21 Sro Lut 09, 2011 15:14
Shrekinho90
Brak nowych postów [r45] Głośniki przód
damianz11 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Nie Kwi 04, 2010 15:04
damianz11
Brak nowych postów [R25] Głośniki tył i przód.
Krzysi3k Car-audio, nawigacje, radia CB 13 Nie Maj 03, 2009 19:24
Botanix
Brak nowych postów Głośńiki przód
bolec0000 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Pią Lis 09, 2012 02:05
zimek-1985
Brak nowych postów [R25] Głośniki Przód
Piotr18r Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sob Lut 25, 2012 18:40
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink