Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Palące się visy...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Palące się visy...
Autor Wiadomość
kalixt 



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Elbląg

Rover 75

  Wysłany: Pią Lis 30, 2012 18:47   [R75] Palące się visy...
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam

Z Kolega dzieju
(Naprawa VIS) współpracuje już jakiś czas, wszystko ok. Kolega pomocny, solidny... itd. itp.... i co najlepsze cały czas robi na gwarancji... w czym problem... po dwóch miesiącach, od regeneracji znów padły silniczki, wiec wymieniłem kolektor na używany niby 85k km przebiegu, od razu czyszczenie przepustnicy, dzieju visy naprawił na gwarancji i przez 2-3miesiace znów był spokój... teraz znów spadły i kolega znów walczy... pytanie co może u mnie palić te silniczki? jakieś pomysły? wydaje mi się że coś z katalizatorem mam nie tak. Na komputerze bylem z 2miesiace temu i poza visami nic nie wskazywał. Mogą się palić przez sondę Lambda? albo zapchany katalizator?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 30, 2012 18:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lis 30, 2012 20:04   

kalixt napisał/a:
pytanie co może u mnie palić te silniczki? j
myślę, że silniczki mogą padać jak mają za duże opory mechaniczne, albo pracują z dużą częstotliwością.Pierwsze można wykluczyć bo wymiana kolektora nic nie pomogła.Pracą VIS steruje ECM ,więc wydaje się , że teoretycznie istnieje możliwość częstej ich pracy przy błędnym działaniu sondy czy katalizatora , ale to wszystko powinno się odbić na "szorstkiej" współpracy skrzyni aut. z silnikiem.Zakładam , że silniczki są oryginalne.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 01, 2012 01:17   

Senior Masz racje ...

Silniczki VIS oczywiscie oryginalne i bez zadnych cudnych modyfikacji w postaci klejenia itd.

Modul Balance pali sie z powodu blokowania sie klapki .

Jest on odpowiedzialny za KOP od okolo 3000obr nie jest to czesto uzywane wiec czestosc uzytkowania tego modulu to powiedzmy 30% na jazde

Modul Power pali sie zadziej mimo iz czesto uzywany 70% (czeste uzycie nie powoduje osadzania sie nagarów jak na klapce Balance)jazdy tutaj najczesciej padaja Switche , przekazniki zimne luty - glownym problemem jest halas klapek ktore sa uzywane czesto i plastikowe mocowanie wyrabia sie i zaczyna sie harmonia .

Wydaje mi sie ze 30% uzytkowanie klapki Balance powoduje osadzanie sie na niej syfu nagaru i klapka jak ma sie zamknac to sie zamyka ale ze nie jest czysta tylko zapylona troszke to sie zakleszcza i silnik nie moze jej otworzyc spowrotem i tu jest pies pogrzebany .

Balance pali sie silnik w 7 na 10 przypadkach , razem z silnikiem pali sie sciezka lub sciezki etc... dzieje sie tak w momencie gdy modul po zamknieciu ma sie otworzyc i jest problem bo sie zamknął ale zakleszczyl sie od syfu i nie moze sie otworzyc silnik sie blokuje i leca Amperki na sciezki i silnik ...

Jestem w trakcie projektu zabezpieczenia silnika ......
Jednak latwiej bedzie usunac przyczyne czyli wlasnie klapka Balance .

ps. Pisze troche bez detali aby tak zwani NAPRAWIACZE nie zarabiali na informacjach tutaj podawanych , jakis czas temu wyszlo ze tak wlasnie nie ktorzy userzy forum zarabiaja na moich i innych wypocinach .
_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Gru 01, 2012 12:36   

dzieju, z tą częstotliwością otwierania się Visów nie jest tak do końca prawdą jak piszesz , bo one są otwierane częściej przez ECM i nie tylko do osiągnięcia odpowiedniego momentu obrotowego ale też w innych przypadkach do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin. Ale mimo wszystko padanie silniczków po tak krótkim czasie i nawet z takimi warunkami ich pracy jest zastanawiające.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 02, 2012 12:41   

Hmm to były tylko moje obserwacje z jazdy , tylko czemu ta klapka taki opór stawia :-(

Rozwiązując problem mechaniczny skończy się problem elektroniczny a dokładnie z paleniem się silników czy ścieżek i zostaną typowe usterki mniej problemowe.

[ Dodano: Nie Gru 02, 2012 12:41 ]
Kalix przypomnij ze masz ogromne spalanie :/

Co jakis czas tak gadamy o spalaniu i mnie ostatnio jak jechalem do warszawki okolo 300km przedkosc 100-130km/h komputer pokazal 6,7-6,8L/100km

Na miescie mam okolo 11,5-12,3L a Kalix jakies kosmosy :/ moze to jakis znak ?
_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 00:20   

SeniorA napisał/a:
więc wydaje się , że teoretycznie istnieje możliwość częstej ich pracy przy błędnym działaniu sondy czy katalizatora , ale to wszystko powinno się odbić na "szorstkiej" współpracy skrzyni aut. z silnikiem.

Czy ewentualne podszarpywania lub sporadyczne przeciągania przy zmianach biegów wchodzą w gre?
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Pią Cze 28, 2013 15:44   

dzieju napisał/a:
Co jakis czas tak gadamy o spalaniu i mnie ostatnio jak jechalem do warszawki okolo 300km przedkosc 100-130km/h komputer pokazal 6,7-6,8L/100km

Na miescie mam okolo 11,5-12,3L?


Za każdym razem jak widzę tak niskie spalanie (szczególnie w trasie), zastanawiam się jak to możliwe... Nawet jak miałem oba sprawne VISy jadąc 'emerycko' z dzieckiem w trasie 70-100kmh, komputer nigdy nie pokazał mniej jak ~8L/100km. Ale ciężko mi to realnie kontrolować bo mam LPG.

Do tego właśnie na LPG mam dość dziwny objaw (nawet teraz latem), że z zepsutym jednym VISem średnie spalanie gazu zwykle 13L/100km (przykładowa średnia jazdy Kraków-Balaton, 440km jazdy), ale jak tylko zaczynam jeździć z włączoną klimą to rośnie do 16L/100km :(

Dzisiaj montuje naprawionego VISa (dziękuje za naprawę gwarancyjną! :)) , zobaczę jak to wpłynie na spalanie.
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 02, 2013 12:43   

Mialem takie spalanie przy starym silniku .

Aktualnie od momentu jak mam 2.5 v6 ZT silnik mam problemy ze spalaniem :/

Ale moze w tym tygodniu sie to uda naprawic :/

Aktualnie 20l Miasto 12 trasa !! ! - Przy mapach Rover 177km

Masakra

Przy mapach ZT190 Miasto 20l trasa 7-8l

Chcial bym bardzo miec spowrotem spalanie jak przy 2l oryginalnej :(
_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Lip 02, 2013 14:55   

dzieju napisał/a:
Chcial bym bardzo miec spowrotem spalanie jak przy 2l oryginalnej

Nie martw się. U mnie spalanie Pb miasto 18l/100km i nie mam pomysłów dlaczego takie jest :/
 
 
koci_flak 



Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 80
Skąd: Łaziska Górne



Wysłany: Pią Lip 05, 2013 12:01   

Heja,

Ja robię trasy 40 km dziennie do roboty.
Jak jeździłem na gumach 205 w zeszłym sezonie to wychodziło mi ok 450km na 45 litrach gazu więc ok 10L/100km + trochę oparów beny :)
Aktualnie mam 225 i robię ok 380-390km na 45 litrach więc wychodzi mi ok 12 litrów.

W trasie wypada mniej więcej tak samo (ale to ze względu na mój charakter jazdy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT, R75] Chińskie VISy z Allegro
dj_darco Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Lut 15, 2017 20:21
dj_darco
Brak nowych postów [R75] Drżenie przy hamowaniu i palące się kontrolki.
milo501 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Lis 13, 2010 10:23
apples
Brak nowych postów [R75] Automat - Palace sie caly czas swiatla stopu
Amigo_uk Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Cze 15, 2013 15:41
Amigo_uk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink