Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Podświetlanie deski - intensywność świecenia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Podświetlanie deski - intensywność świecenia
Autor Wiadomość
tracid9 



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 18
Skąd: Polkowice



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 20:06   [R75] Podświetlanie deski - intensywność świecenia
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witam...ostatnio zauważyłem w moim Roverku dziwną przypadłość. Otóż wyświetlacz radia i klimy przygasa mi gdy przekręcam włącznik świateł- prosto mówiąc gdy zapalam światła świeci słabiej gdy światła wyłączam świeci mocniej :/ co to może być za problem i jak go zlikwidować? Proszę o rady.Dzięki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Gru 30, 2011 08:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 10, 2011 20:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 20:09   

tracid9 napisał/a:
Witam...ostatnio zauważyłem w moim Roverku dziwną przypadłość. Otóż wyświetlacz radia i klimy przygasa mi gdy przekręcam włącznik świateł- prosto mówiąc gdy zapalam światła świeci słabiej gdy światła wyłączam świeci mocniej :/ co to może być za problem i jak go zlikwidować? Proszę o rady.Dzięki i pozdrawiam


A nie przyciemniłeś czasem podświetlenia deski rozdzielczej pokrętłem w panelu włącznika świateł.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 20:39   

tracid9 napisał/a:
gdy zapalam światła świeci słabiej gdy światła wyłączam świeci mocniej co to może być za problem
to jest celowe i automatyczne ,żeby jasne oświetlenie nie przeszkadzało kierowcy jak jest ciemno w kabinie.Swiatła postojowe, mijania i drogowe nie były przewidziane do jazdy dziennej.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 20:58   

tracid9 napisał/a:
Witam...ostatnio zauważyłem w moim Roverku dziwną przypadłość. Otóż wyświetlacz radia i klimy przygasa mi gdy przekręcam włącznik świateł- prosto mówiąc gdy zapalam światła świeci słabiej gdy światła wyłączam świeci mocniej co to może być za problem i jak go zlikwidować? Proszę o rady.Dzięki i pozdrawiam
Masz przyciemnione podświetlanie kokpitu. Na obudowie LSM, obok włącznika świateł mijania masz 2 mniejsze pokrętła. Jednym z nich regulujesz wysokość świateł przednich przy obciążeniu tyłu pojazdu, a drugie pokrętło ze znaczkiem zegarka służy do rozjaśniania i ściemniania podświetlenia "kokpitu" w środku. Możesz sobie ustawić tak jak chcesz. :wink:

Pozdrawiam
apples
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 22:07   

Masz dwa lata auto i nie wiesz jakie jest mądre :hm: w każdym "seventyfive"jest tak samo
_________________
rom
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 22:30   

tracid9 napisał/a:
Otóż wyświetlacz radia i klimy przygasa mi gdy przekręcam włącznik świate
i jeszcze powinien przygasać wyświetlacz licznika przebiegu całkowitego i dziennego jak użyty jest ściemniacz. Po włączeniu kluczyka w poz. II świecą pełnym światłem.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
joogi 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd: Jasło



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 22:48   

A ja się podepnę :razz:

Czy w 75 jest tak, że na odpalonych światłach mijania podświetlenie radia jest słabesze niż klimy, zegarów i reszty?
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 23:56   

joogi napisał/a:
Czy w 75 jest tak, że na odpalonych światłach mijania podświetlenie radia jest słabesze niż klimy, zegarów i reszty?
no właśnie o tym pisałem i o to było pytanie.Jest tak, że po włączeniu zapłonu (bez świateł), oświetlenie radia, wyświetlaczy licznika km i klimy, świecą pełnym światłem ,nie zależnie od ustawienia ściemniacza i nie da się regulować intensywności.Chodzi o to, by były lepiej widoczne podczas jazdy w dzień bez świateł..Po włączeniu świateł, oświetlenia te automatycznie przygasają odpowiednio do nastawy ściemniacza i wtedy można je regulować.To sprawia wrażenie jakiegoś zwarcia , bo te oświetlenia są słabsze przy włączonych światlach.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
joogi 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd: Jasło



Wysłany: Pią Mar 11, 2011 21:56   

To wiem ale czy jasność wszystkich elementów powinna być taka sama czy jednak (tak jak u mnie) jasność radia niższa. Mam dokładnie tak, że podświetlenie ekranu radia (bez TV) jest o 1/3 słabsze niż reszty.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Mar 12, 2011 10:06   

joogi napisał/a:
To wiem ale czy jasność wszystkich elementów powinna być taka sama
Jednakowa.
 
 
joogi 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd: Jasło



Wysłany: Sob Mar 12, 2011 12:22   

Zatem co jest przyczyną różnic ?
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Mar 12, 2011 17:14   

joogi, jednakowa jest tylko w jednym przypadku tzn. jak wyłączony jest ściemniacz (kółko regulacji maksymalne do góry).Jak ruszysz kółkiem minimalnie w dół , czyli włączysz ściemniacz , to już słabiej jest podswietlane radio ,klima i wyświetlacz licznika km.Ta różnica podświetlania ,jest coraz większa w miarę ściemniania kokpitu kółkiem reg.Ustaw ściemniacz na max ściemnienie kokpitu (kółko na dół),włącz kluczykim zapłon i nastepnie światła , wtedy powinna być największa różnica.Dobre pytanie zadał na początku dukat11
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Mar 12, 2011 18:01   

SeniorA napisał/a:
jednakowa jest tylko w jednym przypadku tzn. jak wyłączony jest ściemniacz (kółko regulacji maksymalne do góry).Jak ruszysz kółkiem minimalnie w dół , czyli włączysz ściemniacz , to już słabiej jest podswietlane radio ,klima i wyświetlacz licznika km.
Jak włączony jest ściemniacz to co nie jest podświetlane jednakowo z radiem, klimą i wyświetlaczem? U siebie jakoś nie mogę się dopatrzeć tego. :/

joogi, Włączam światła, kręcę kółkiem i wszystkie elementy podświetlane zmieniają natężenie świecenia jednakowo. Natomiast jak nie mam włączonych świateł to nie mogę zmienić natężenia świecenia.
 
 
joogi 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd: Jasło



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 08:46   

apples napisał/a:
joogi, Włączam światła, kręcę kółkiem i wszystkie elementy podświetlane zmieniają natężenie świecenia jednakowo. Natomiast jak nie mam włączonych świateł to nie mogę zmienić natężenia świecenia.


Czyli coś mi się pochrzaniło z radiem. Może podczas wyciągania aby poszukać klucza coś się wzruszyło...
Dzięki :smile:
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Mar 15, 2011 20:15   

joogi napisał/a:
Czyli coś mi się pochrzaniło z radiem. Może podczas wyciągania aby poszukać klucza coś się wzruszyło...
Nie masz czasami coś podpięte dodatkowo na kable od radia? Jakieś dodatkowe urządzenie.
 
 
joogi 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd: Jasło



Wysłany: Wto Mar 15, 2011 23:06   

Nie nie... nic nie mam podpięte.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Światła - jakość świecenia
snky1987 Rover serii 75, MG ZT 17 Sob Sie 13, 2011 23:32
joogi
Brak nowych postów [R75] Lampka sufitowa - przerobienie trybu świecenia
cin1391 Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Maj 26, 2015 21:21
cin1391
Brak nowych postów [R75] Podświetlanie nóg
staniapl Rover serii 75, MG ZT 30 Czw Mar 02, 2017 10:13
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Kontrolki deski rozdzielczej
apples Rover serii 75, MG ZT 17 Sro Mar 04, 2015 22:37
prebenny
Brak nowych postów [R75 2.5. v6] tyrkotanie z okolicy deski pasażera
andye398 Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Paź 30, 2015 08:16
Dawidovs



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink