Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Podświetlenie, masa - problem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Podświetlenie, masa - problem
Autor Wiadomość
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pią Mar 11, 2011 00:28   [R600] Podświetlenie, masa - problem
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam,

jak niektórym wiadomo pracuję nad zmianą podświetlenia wnętrza w mojej 600'cce. Zrobiłem już niemalże wszystko - na krótko podłączałem dla testów (jak poskładam będą obiecane fotki) tak czy siak narobię apetytu - jest PIĘKNIE :) :razz:

dopadły mnie następujące problemy - wydaje mi się, że to kwestia masy, ale nie wiem może ktoś mądrzejszy się wypowie

- wyjąłem podświetlenie schowka, wymieniłem żarówkę i już ono nie działa ?! ni jak nie chce się zapalić, nagle przestało działać podświetlenie wewnątrz samochodu - wymiana bezpiecznika pod maską = działa, ale po otworzeniu drzwi nie działa światełko w kabinie (tryb auto) nie podświetla się, a jak przełączę je żeby świeciło non stop to działa - kilka razy zamknięte auto i otworzone, i już działa normalnie (potem jeszcze 2 razy ten sam problem i znów działa)

- przez chwilę nie działał mi alarm (nie uzbrajał się zupełnie, diody w drzwiach leciutko próbowały mignąć i szybko przygasały) i podświetlenie kierunków podczas zamykania i otwierania auta, po podłączeniu kilku rzeczy (testowałem efekty) zamykam auto i już działa

- nie działa mi zupełnie podświetlenie stacyjki, na + jest 12 więc to musi być kwestia masy ;/

- nie działają mi lewe żarówki na liczniku (same żarówki oczywiście sprawne) tzn, nie działają CheckEngine, Awaryjne, Hamulec ręczny, ładowanie i olej... i co ciekawe jedna z prawej od świateł długich ?! czerwone od otwartej klapy bagażnika i otworzonych drzwi... kierunki, immobliser, SRS, ABS działają

bezpieczniki sprawdziłem, problem pojawił się dzisiaj - w momencie jak zacząłem testowac efekty podświetlenia więc podpinać np licznik czy panel nawiewów i odpinać itd... czyli żadnych cudów nie robiłem

gdzie szukać problemu? może mieć jakikolwiek związek fakt że włożyłem więcej żarówek niż było fabrycznie? choć one np w konsoli nawiewów świecą pięknie :) proszę o rady
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 11, 2011 00:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Pią Mar 11, 2011 00:41   

Lampka w środku, alarm i stacyjka to może być problem z którąś krańcówką w drzwiach. Posprawdzaj je a szczególniej tą po otwieraniu których drzwi zaczyna działaś.

Co do reszty nie mam pomysłu :/
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pią Mar 11, 2011 09:25   

hmmm, generalnie jak działa to działa wszystko czyli alarm, kierunki migają otwieram obojętnie które drzwi i zapala się światełko jak jest na auto - tylko stacyjka nie o.0

kurde auto mam rozgrzebane, a już mnie trzęsie żeby to poskładać :mrgreen:

[ Dodano: Pią Mar 11, 2011 09:25 ]
mała korekta, na noc wyjąłem akumulator do ładowania i dzisiaj zadziałała większość z elementów:

- wszystkie kontrolki na konsoli licznika (światła długie miały odwrotnie włożoną żarówkę - zamotałem się wczoraj samemu)

- kierunki, światło wewnętrzne, podświetlenie schowka - działa

- nie działa nadal podświetlenie stacyjki - jak to ugryźć ?!

- świeci się non stop kontrolka od SRS :!: :?:

tak poza tematem, do czego to jest?

_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Mar 11, 2011 17:29   

kruszan napisał/a:
- świeci się non stop kontrolka od SRS :!: :?:
Od problemów z aku. Skoro naładowałeś to teraz wystarczy skasować błędy srs: http://forum.roverki.eu/v...t=29520&start=0
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pią Mar 11, 2011 19:30   

ok, srs się zajmę - po 10 minutach jazdy i cieszenia się pięknym podświetleniem wszystko zgasło, wszystko prócz zegarka - nie ma zupełnie żadnego podświetlenia w liczniku, palenu środkowym, itd, nic nie działa...

POMOCY!!!

musi to być zależne od masy albo nie wiem czego, podsufitka działa - ale nic poza nią, jak otwieram auto to raz działają kierunki i podsufitka automatyczna, a potem już nie, tylko działa jak włączę na ciągłe świecenie, i kierunki już nie migają, co się dzieje? chyba czeka mnie wizytacja u jakiegoś elektryka...

pozdro
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Mar 13, 2011 06:44   

kruszan napisał/a:
musi to być zależne od masy albo nie wiem czego, podsufitka działa - ale nic poza nią, jak otwieram auto to raz działają kierunki i podsufitka automatyczna, a potem już nie, tylko działa jak włączę na ciągłe świecenie, i kierunki już nie migają, co się dzieje? chyba czeka mnie wizytacja u jakiegoś elektryka...


Podobnie jak w tym temacie :
http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0
gdzie sporo namieszała właśnie masa.
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Nie Mar 13, 2011 21:18   

Już poradziłem, zrobiłem nową masę do ramy autka - licznik już ogarnięty. Po Sobocie i całym dniu dzisiaj puszczona instalacja + montaż lampek bocznych w drzwiach, zrobienie licznika i innych problemów z tym związanych :)

nie działa tylko lewa szyba - ale na tym już dzisiaj mi ręce opadły i dałem luuz

cała reszta DZIAŁA :D

potem wrzucę 1wsze zrobione na szybko fotki, trochę nie widać efektu bo źle zdjęcia zrobiłem, ale nie odda się tego co jest na żywo :P
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 620Di]Problem z masą?Czy inne udziwnienie?
SiberianHusky Rover serii 600, Honda Accord 3 Sro Paź 07, 2015 10:05
Marcin84
Brak nowych postów [R600] Podświetlenie
Skiba Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Lip 29, 2007 20:02
thef
Brak nowych postów [R600] Podświetlenie kokpitu
jak sie dostac do żarówek
xavier Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Lis 17, 2008 00:18
xavier
Brak nowych postów [R600] Podświetlenie stacyjki
rudy250 Rover serii 600, Honda Accord 9 Nie Mar 13, 2011 21:20
kruszan
Brak nowych postów [R600] Podświetlenie licznika
Bartnik86 Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Mar 14, 2012 14:49
Bartnik86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink