Forum Klubu ROVERki.pl :: R75 2.0 Automat-Jelenia Góra
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R75 2.0 Automat-Jelenia Góra
Autor Wiadomość
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 11:56   R75 2.0 Automat-Jelenia Góra

witam
Poproszę znawców i ludzi wyposażonych w sokole oko o ocenę autka
tutaj link
http://otomoto.pl/rover-75-C17688734.html
z moich obserwacji:

-nie oryginalna rura wydechowa
-brak halogenów - może to świadczyć o jakimś bum?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 02, 2011 11:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Czw Mar 03, 2011 08:15   

Zdjęcia trochę słabe... Czy sprzedawca może wstawić/wysłać lepsze? Bo te to robione pewnie komórką.
Oprócz tej rury wydechowej to (chyba) brakuje znaczka R przy tylnych lewych drzwiach.
Wyposażenie na plus :grin:
Fajne aluski.
Przydałaby się fota silnika i bagażnika. Należy sprawdzić te rzeczy o których pisze sprzedający czy były faktycznie wymieniane.
Co do braku halogenów to niekoniecznie. To trzeba samemu obejrzeć czy coś było robione.
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Mar 04, 2011 07:12   

Napisałem do sprzedającego czy wszystkie wymiany są udokumentowane oraz co jeszcze trzeba wymienić...
Oto co mi sprzedawca odpisał:
"Witam
Wszystkie naprawy są udokumentowane, do wymiany są tylne klocki hamulcowe oraz wskaźnik pompy paliwa.
2 dni temu pękła mi lekko przednia szyba co odlicze od ceny oraz koszt radia/TV również zostanie odliczone od ceny, ponieważ w radiu spalił się procesor a nie opłaca sie go wymieniać. Odliczając szybę i radio cena wynosi 13 900 zł do małej negocjacji.(...)"
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pią Mar 04, 2011 08:32   

Jeśli naprawy są udokumentowane... to super!
Tylko jechać i oglądać.
Szkoda, że audio nie działa... bo fajny zestaw (topowy) ma :/
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Mar 04, 2011 09:29   

polecam sprawdzić czy przypadkiem szyba nie ma czujnika deszczu ... jeżeli będzie tam czujnik to wymiana szyby może być bardziej kosztowna niż zakłada to sprzedawca, zwłaszcza, że w odliczonym tysiaku ma się zmieścić zakup nowego radia
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 00:51   

Wszyscy już tutaj napisali co mu ze zdjęć dolega. Ja dodam tylko, że w/g mnie jest to najładniejsze zestawienie kolorystyczne w R75 - ta skóra i ten kolor. Zdjęcia są słabe, ale widziałem ten kolor już na żywo. Śliczny :)
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 08:57   

marecki6 napisał/a:
polecam sprawdzić czy przypadkiem szyba nie ma czujnika deszczu ... jeżeli będzie tam czujnik to wymiana szyby może być bardziej kosztowna niż zakłada to sprzedawca, zwłaszcza, że w odliczonym tysiaku ma się zmieścić zakup nowego radia


Fakt, czujnik jest. Mnie wymiana w Jaanie kosztowała 900zł :/
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 09:16   

jak kupowałem swoje R75 to właściciel przekazał mi info, że szyba przednia była wymieniana bo podczas zimy panu od piaskarki coś się zacięło i zjechał obok aktualnie już mojego R75 nie wyłączając piasku i wypiaskował elegancko poprzedniemu właścicielowi przednią szybę :-) tak czy inaczej nie wiem czy dał się naciągnąć czy przekoloryzował swoją opowieść bo powiedział, że wymiana szyby kosztowała go ponad 2tyś. właśnie przez czujnik
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 12:41   

ten na pewno na czujnik deszczu, widać to na fotach, więc wymiana będzie kosztowna,,,
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 12:42   

no i wszystko jasne ... krótko mówiąc upust tysiaka na nową szybę i radio to trochę za mało zwłaszcza, że na dzień dobry masz jeszcze klocki i wskaźnik... walcz o dobra cenę :-)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 13:04   

co do wskaźnika to może być tak, że coś ktoś motał np: przy zegarach i coś mu nie poszło ;) trzeba odpalić test obc i zrobić test zegarów, jak będzie w porządku to może faktycznie czujnik, jak nie to można podejżewać nieumiejętną korekte licznika..
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 21:09   

hmm. interesuje mnie cena takiej szyby z czujnikiem. bo raz piszecie że 900pln a raz że niby 2000pln. na alledrogo w ogóle takiej nie znalazłem więc nie wiem sam.
Nie widziałem tej szyby na żywo (jeszcze) bo być może pęknięcie jest na tyle małe że da się to naprawić ale bez oględzin to nic nikt nie jest w stanie powiedzieć - ewentualnie zdjęć.

[ Dodano: Sob Mar 05, 2011 21:09 ]
Przed chwilą otrzymałem maila od sprzedającego:
"jeśli chodzi o listwę wtryskową to wymieniłem ponieważ przeciekała, w miejscach o-ringów.
-słabo ręczny trzyma oraz klocki z tyłu niedługo się zużyją.
-chodzi o pływak pompy paliwa zawiesza się ."
Teraz troszke się zmartwiłem ponieważ skoro ręczy słabo trzyma to mogą być do wymiany te (proszę mnie poprawić jeśli źle nazwę tą rzecz)zacisko-bębny czy coś takiego a to podobno nie jest tania część. W R75 nie ma strarego poczciwego ręcznego tylko jest hamulec postojowy. Dobrze kojarzę?
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 22:42   

moja wersja o 2tys jest zasłyszana i nie wiem czy jest wiarygodna ... może napisz do tomateam ....a co do uszkodzenia szyby to nigdy nie będziesz miał pewności, że pęknięcie nie pójdzie dalej .. rób jak uważasz ale ja na twoim miejscu sprawdziłbym cenę nowej szyby w sklepie i przekazał tą informację sprzedającemu ... faktycznie lista usterek rośnie
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 22:45   

xROnx napisał/a:
Teraz troszke się zmartwiłem ponieważ skoro ręczy słabo trzyma to mogą być do wymiany te (proszę mnie poprawić jeśli źle nazwę tą rzecz)zacisko-bębny czy coś takiego a to podobno nie jest tania część
tarczobębny , może też szczęki i może linka ręcznego ,a może wystarczy sama regulacja szczęk i linki.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Nie Mar 06, 2011 11:19   

ok. otrzymałem od sprzedającego dodatkowe zdjęcia (pęknięcie szyby i silnika)
tutaj link -> https://picasaweb.google.com/Szymon.Super/0603201102#
szyba faktycznie nie do naprawienia tylko wymiany. :/

marecki6 napisał/a:
faktycznie lista usterek rośnie


ja bym tego nie nazywał rosnącą listą tylko wyjaśnianiem się kwesti opisanych w ogłoszeniu przez sprzedającego.

nowe(używane) radio takie samo jak jest obecnie w R tylko że działające kosztuje ok 400pln. Pływak liczmy 100pln. Szyba nie znalazłem jeszcze konkretnego info ale przypuszczam że ok 1000-1400pln. Jeśli zdecyduje się na ewentualny zakup będę się targował na kwotę 13.000... chyba że coś wyjdzie podczas oględzin....
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 06, 2011 12:24   

Osobiście jestem zdania, że lepiej kupić droższe auto w którym wszystko od a do z jest sprawne, bo po pewnym czasie i tak coś wyjdzie i trzeba będzie wyłożyć troszkę gotówki na niespodziewaną naprawę. Wnioskując po stanie pojazdu jego właściciel zbytnie nie przykładał się do natychmiastowych napraw wszystkiego co szwankuje, więc uważam, że w tym konkretnym modelu po pewnym czasie mogą wyjść jeszcze duuuuże niespodzianki.
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Mar 06, 2011 19:01   

popieram
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 06:53   

Ponieważ nie chce podejmować żadnych decyzji (czy to na "nie" czy to na "tak") bez zobaczenia auta na żywo znalazłem jeszcze jednego R który jest tak jakby po drodze (Lwówek Śląski) do Jeleniej Góry :)
Co prawda sprzedający nic szczególnego nie opisuje w ogłoszeniu i chyba należałoby obadać wszystko na żywo... no ale kuknijcie:
link -> http://moto.allegro.pl/rover-75-i1490103701.html
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Mar 07, 2011 07:14   

Auto posiada prawą stronę :ok: (żartuję, coś mało tych zdjęć :/ )
Skóra wygląda ok, kierownica bardzo ładnie.
W rejonie odpływów jest masa liści, wygląda to jakby te auto stało od jesieni. Najgorzej, że te odpływy dość łatwo się zatykają i gdy woda nie odpływa to może usmażyć komputer. Warto to sprawdzić. Od razu można sprawdzić stan filtra kabinowego czy ktoś o to dbał.
Nie myta komora silnika :ok: ale strasznie uwalona, gdzie te auto jeździło?
Brak osłony górnej akumulatora.
 
 
Mestor00 



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 13
Skąd: Nisko, Wrocław



Wysłany: Pon Mar 07, 2011 14:20   

Co do poprzedniego roverka to też byłem nim zainteresowany i nawet wstępnie umówiłem się na oględziny ale przeszła mi ochota po rozmowie z mechanikiem na temat tych napraw, szczególnie wymiana czujnika położenia wału korbowego wydała mu się bardzo dziwna i podejrzana. Dodatkowo sprzedawca powiedział mi że maska ma inną grubośc lakieru niż pozostałe elementy. To może wyjaśniac też czemu nie ma świateł przeciwmgłowych. Musiał byc bity z przodu i może silnik też oberwał stąd te wszystkie naprawy. Ale to tylko moje przypuszczenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów R620Ti Zielona Góra zna ktoś?
jrdarus1 Chcę kupić ROVERka 0 Wto Paź 29, 2013 09:54
jrdarus1
Brak nowych postów [MG ZT190] Auta na drugim końcu kraju (Zielona Góra)
0L0 Chcę kupić ROVERka 9 Pon Lut 14, 2011 19:57
cezi2004mg
Brak nowych postów ROVER 200 automat CVT
chodak-70 Chcę kupić ROVERka 3 Nie Mar 23, 2014 14:53
chodak-70
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi R 75 V6 automat z Radomia
as2000as Chcę kupić ROVERka 5 Sro Wrz 25, 2013 13:38
szoso
Brak nowych postów rover 75 2.0v6 automat
arczii212 Chcę kupić ROVERka 1 Nie Kwi 21, 2013 15:47
szpynior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink