Forum Klubu ROVERki.pl :: [45 1.6 benzyna] Problem z ABS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[45 1.6 benzyna] Problem z ABS
Autor Wiadomość
zybii25 




Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 21
Skąd: Zielona Góra



  Wysłany: Sob Mar 26, 2011 18:02   [45 1.6 benzyna] Problem z ABS
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 2001

Witam wszystkich i proszę o pomoc ewentualnie o jakieś pomysły dotyczące mojego problemu z ABS-em. Od pewnego czasu mam dziwne objawy i problemy związane z ABS-em, otóż przy hamowaniu szczególnie nie gwałtownym mój ABS zaczyna wydawać dziwne dźwięki, hmmm nawet nie wiem jak je nazwać w każdym bądź razie dosyć mocno je słychać, w każdym bądź razie zdarza się że podczas jazdy i hamowania po jakimś czasie potrafi włączyć się kontrolka ABS i wtedy podczas hamowania auto zachowuje się tak jakby tego abs-u totalnie nie miało (np. hamuje z piskiem opon i to nie przy dużych prędkościach np. 50-60 km/h. Ale jeśli wyłączę i włączę silnik kontrolka pali się jeszcze przez jakieś 100 metrów jazdy i znów się wyłącza i w magiczny sposób odzyskuje abs-y które dalej piszczą przy delikatnym hamowaniu> Pytanie co to może być czujniki czy pompa?? Aha dodam jeszcze że podczas podłączania do komputera wtedy kiedy kontrolka się nie paliła system nie wykazywał żadnych błędów.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 26, 2011 18:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Mar 26, 2011 19:06   Re: [45 1.6 benzyna] Problem z ABS

zybii25 napisał/a:
Witam wszystkich


Witaj,

zybii25 napisał/a:
proszę o pomoc ewentualnie o jakieś pomysły dotyczące mojego problemu z ABS-em. Od pewnego czasu mam dziwne objawy i problemy związane z ABS-em, otóż przy hamowaniu szczególnie nie gwałtownym mój ABS zaczyna wydawać dziwne dźwięki, hmmm nawet nie wiem jak je nazwać w każdym bądź razie dosyć mocno je słychać,


Jakie to dźwięki?

zybii25 napisał/a:
w każdym bądź razie zdarza się że podczas jazdy i hamowania po jakimś czasie potrafi włączyć się kontrolka ABS i wtedy podczas hamowania auto zachowuje się tak jakby tego abs-u totalnie nie miało (np. hamuje z piskiem opon i to nie przy dużych prędkościach np. 50-60 km/h.


Jeśli pali się kontrolka ABS jest wyłączony, więc zachowuje się tak, jakby go nie było.

zybii25 napisał/a:
Ale jeśli wyłączę i włączę silnik kontrolka pali się jeszcze przez jakieś 100 metrów jazdy i znów się wyłącza i w magiczny sposób odzyskuje abs-y


Nie w magiczny sposób, tylko normalny. Jeśli wyłączysz i włączysz ponownie zapłon resetujesz system. Jeśli błąd, który powoduje wyłączenie ABSu nie jest stałym (ciągłym) błędem (n.p. uszkodzony czujnik ABS), to zresetowanie nie załatwiło by sprawy.

zybii25 napisał/a:
które dalej piszczą przy delikatnym hamowaniu>


To raczej nie ma związku.

zybii25 napisał/a:
Pytanie co to może być czujniki czy pompa?? Aha dodam jeszcze że podczas podłączania do komputera wtedy kiedy kontrolka się nie paliła system nie wykazywał żadnych błędów.


Trzeba sprawdzić czy zapisały się jakieś błędy w komputerze.
 
 
zybii25 




Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 21
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Mar 26, 2011 19:22   

Jaki dźwięk ciężko napisać ale jest to coś w stylu jakby pracy pompy takie lekkie ale dość głośne przynajmniej w środku buczenie. Występuje tak jak napisałem wcześniej raczej nie podczas gwałtownego hamowania ale bardziej przy dojeżdżaniu do świateł i lekkim wciskaniu pedału. Podczas jazdy z większą prędkością nie ma problemu z ABS zachowuje się normalnie ale przy końcówce hamowania pojawia się właśnie ten dziwny dźwięk no i nieraz powoduje włączenie kontrolki, tak jakby były hmm jakieś przerwania przy łączeniu z kontrolkami ABS-u
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 26, 2011 19:36   

Na początek sprawdź pierścienie na przegubach. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
driftdreamer 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 393
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Mar 26, 2011 22:03   

miałem to samo co Ty i problem sam zginął. Też myślałem że to pierścienie abs ale są ok a problem z zaświecaniem absu występuje u mnie tylko zimą.
 
 
merh 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: Lubartów



Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 22:23   

to ja sie dopiszę. pomierz sobie rezystancje na tylnych czujnikach. kostki są,wiec rozpinasz i mierzysz. powinny być okolicach 1,5 Ohma (czy tam kilo,nie pamietam juz/nie moja branza) jesli masz zero,to sprobuj poruszać przewodem w miejscu,gdzie pracuje wahacz. najczesciej tam sie przeginaja. u mni i w paru innych samochodach własnie tam wykryłem wade. wyciałem 3cm przewodu,zlutowałem i po sprawie.ABS dziąła do dziś. tylko na zime odłaczam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 420 benzyna 99r.] Problem z odpalaniem
czaja18 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pią Kwi 02, 2010 12:25
czaja18
Brak nowych postów [R414] Problem z benzyną
netek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Kwi 30, 2007 01:59
netek
Brak nowych postów [Rover 400 1,6 benzyna 99r] Problem z termostatem
yoodas Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Sie 17, 2010 09:42
yoodas
Brak nowych postów [R400 1.6 16V 98 Benzyna]Problem z obrotami
problem z obrotami
LoL.PL Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Nie Lut 07, 2010 14:43
des
Brak nowych postów [R400 1.4 98r benzyna]problem z odpaleniem
bolekmc Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Sty 25, 2010 11:57
borsi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink