Forum Klubu ROVERki.pl :: Ceny paliwa, akcja na ich obniżenie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Ceny paliwa, akcja na ich obniżenie.

Gdzie tankujecie?
BP
16%
 16%  [ 23 ]
Shell
16%
 16%  [ 23 ]
Statoil
9%
 9%  [ 13 ]
Neste
11%
 11%  [ 16 ]
Orlen
23%
 23%  [ 32 ]
Stacje marketowe
12%
 12%  [ 17 ]
Benzyna z innego zródła(kierowcy,znajomi itp.)
9%
 9%  [ 13 ]
Głosowań: 85
Wszystkich Głosów: 137

Autor Wiadomość
Nowal 




Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Nowa Iwiczna

Rover 200

  Wysłany: Wto Mar 15, 2011 20:09   Ceny paliwa, akcja na ich obniżenie.

Witam, na wstępie napiszę, że jeśli nie podoba wam się dany pomyśl na piszcie głupot w temacie. Pomysł nie jest mój ale chętnie się do niego przyłączę bo ceny benzyny jak i ropy są troszkę za wysokie jak na moją kieszeń a do zatankowania mam moją 200 jak i quada na wypady leśne. Przy takich cenach będę musiał z czegoś zrezygnować a tego bym nie chciał. Jeśli pojawią się jakieś drobne błędy w tekście poniżej wybaczcie, co wyłapałem to poprawiłem :)

Do wszystkich kierowców. To dobry pomysł. Ceny paliwa poszybowały w gorę. Za chwilę zobaczymy 5 PLN za litr... a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które przeprowadzono kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, że nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Mając na względzie tamtą akcję powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Udostępnij albo prześlij do znajomych. Ceny paliw na naszych stacjach są tylko i wyłącznie tzw. "widzimisię" koncernu gdyż kontrakty paliwowe są wieloletnie! Nie chodzi o to ile kosztuje ... ( 80% ceny litra paliwa to i tak dzisiaj podatki, akcyzy i prowizje ) ale ile my, kierowcy jesteśmy w stanie płacić. Właśnie nadszedł moment kiedy trzeba powiedzieć STOP. Odprawa prezesa Orlen'u wynosi tyle samo ile nasz "Rząd" przeznacza w rocznym budżecie na przedszkola. ( naprawdę - sprawdź sam ) Płacimy za ich nowe wille, nowe limuzyny, imprezy, wyjazdy, kochanki ... Przy rosnących każdego dnia cenach paliw, my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest "trafienie w portfel" poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysł: Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch największych koncernów paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość prześle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość płatków śniegu. Jeśli uważasz, że ta akcja ma sens - prześlij dalej lub udostępnij tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.3,5 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość dalej i nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na od tych dwóch producentów Ja popieram tę akcję i dlatego przesłałem dalej :)
_________________
Czasami piszę z telefonu, wybaczcie mi wtedy brak PL znaków:)
Ostatnio zmieniony przez Nowal Wto Mar 15, 2011 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 15, 2011 20:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
KRYS 




Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Wto Mar 15, 2011 20:40   

No to moze zróbmy jeszcze ankiete kto gdzie tankuje bo np ja jeszcze nigdy nie tankowałem na w/w stacjach i nie będe :mrgreen:
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 20:55   

Moze byc ankieta :) Ja osobiscie tankuje tylko i wylacznie na Statoilu, ale z checia poznam ulubione stacje ROVERkowiczow ;)
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:03   

Nowal napisał/a:
Za chwilę zobaczymy 5 PLN za litr... a potem może i więcej.

W Warszawie już jest 5zł na niektórych stacjach. Wczoraj słyszałem, że w wakacje ma być po 7zł, a potem sukcesywnie rosnąć do 9zł.
Na allegro wszystkie CC i Tico z LPG (do 1500zł) jeżeli nadawały się do jazdy są już sprzedane! Ja sam przeprosiłem się z komunikacją miejską i staram się jeździć wtedy kiedy na prawdę potrzebuję.

Akcja sama w sobie jest bardzo ciekawa, ale niestety wątpię, żeby coś dała.
Prędzej coś da zorganizowany protest na ulicach i ich blokada niż taka akcja, szczególnie, że o tej akcji słyszałem już przed wakacjami, a paliwa coraz droższe.

Proponuję inicjatywę na FaceBooku.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:03   

A może syntetyczna benzyna? Pędzimy bimber i lejemy do baku, ewentualnie jak będziemy spragnieni to możemy się napić z naszym autkiem :mrgreen:

Ja tankuje na Shell'u, wiec mi tam pasuje.
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:04   

P.S. Nowal otwórz ankietę.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:07   

5,08 placilem w sobote a dzis na stronie stacjebenzynowe.pl widze, ze PB 95tka na Statoilu jest po 5,20
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:11   

Perez napisał/a:
W Warszawie już jest 5zł na niektórych stacjach. Wczoraj słyszałem, że w wakacje ma być po 7zł, a potem sukcesywnie rosnąć do 9zł.


Co k.... :O ?? ?

U mnie juz jest po 5,05 pb95... ale no żesz....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Oskar 




Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 428
Skąd: Międzywodzie

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:12   

Ja też nigdy nie tankuje na tych stacjach więc chcąc nie chcąc popieram akcje, staram się tankować tylko na Shellu, w Szczecinie i nad morzem już dawno ponad 5 zł.
 
 
 
panwilli 



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 174
Skąd: Ełk



Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:19   

to ja widzę, że u mnei najtaniej obecnie jestem na Mazurach i tu 95 pb 4,95 disel 4,91
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:28   

Ja tankuję tylko na Orlenie albo pod Carrefurem. Fajna akcja, też mam już dość ciągłych zwyżek w cenie paliwa motywowanych pierdołami, bo coś się stało i koncerny paliwowe podnoszą ceny a potem czytam o zarobkach prezesów :wnerw: . Może to i mała akcja, ale najważniejsze, że jest. Może ktoś wreszcie dostrzeże, że nie wszystko działa tak jak powinno, a płacą za to posiadacze aut, pozbawieni w dodatku normalnych dróg :bezradny:
Fajnie, że Nowal nie jest bezczynny, przyłączam się :ok:
_________________
Andrzej
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:29   

Ja też chyba na autobus się przesiąde... ruska ropa 3,80 zł kosztuje, zaraz ma 4 kosztować - koniec świata...
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Nowal 




Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Nowa Iwiczna

Rover 200

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:32   

Akcja jest na FB link do mojego profilu
Ankieta zrobiona, niestety zapomniałem o LukOilu no nic następnym razem lepiej się postaram :)
_________________
Czasami piszę z telefonu, wybaczcie mi wtedy brak PL znaków:)
 
 
 
maryba 




Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:38   

ciekawe jak BIO paliwo działa w naszych ROVERKACH - w 200 to jeszce może przepali , ale 75 pewnie nie da sobie rady na dłuższą metę, o ile się nie mylę przy wisłostradzie (Warszawa) jak sie na most gdański wjeżdza było BIO po 4.23 - moze to jest alternatywa ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kruszan 




Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:39   

Muszę powiedzieć, że aukcje popieram, osobiście cały cały tankuje na bliskiej - choć by akcja przyniosła skutek musiały by przyłączyć miliony i to konsekwentnie ;/

prawdą jest, że kontakty są wieloletnie i to wszystko sztuczna propaganda, tak samo jak kryzys którego nie było - ale była super okazja żeby uciąć 1zł na godzinę bo co hmm bo jest kryzys ?! zawsze może się Pan zwolnić ale przecież nie ma teraz pracy bo co? hmmm bo jest kryzys? więc jak akceptuje Pan? hmmm no tak bo co? bo jest kryzys... a to cięcia socjalu, a to to a to tamto - SUPER sprawa!

cukier - magazyny pełne, ale co będzie po 5ke, a za 2 tygodnie proszę mamy 5ke! SUPER! ale po co kupować coś od rolników lepiej sprowadzać, a oni mając hektary pracują ale bynajmniej nie na roli żeby się utrzymać! kolega ma 5-6 hektarów, za kombajn 2,5tys a za zboże 2ty! 500 w plecy SUPER bo co? bo jest kryzys...

życie w tym kraju jest żałosne, niezależnie kto rządzi nic nie robi! pali się dom biegniesz do straży ale oni nie przyjadą choć to na przeciwko bo co? bo musi być przez telefon wezwanie?! ich wina? czy **** przepisów które w 10 dni po takiej akcji powinny być zmienione... itd itd itd bravo poparcie w sztucznych stymulowanych sondażach na życzenie rośnie dla TUSKA, hmmm dlaczego? a no tak zabrał rodzinne i wszystko inne co można była aha mamy też 23vat :D itd

można by pisać godzinami, a dodając mentalność polaka (wywołaną historią i latami ucisku) jako kombinatora czytaj zaradnego, złodzieja czytaj uczciwego...

heh, ubaw po pachy :/
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:39   

maryba, Bio do SDi da radę, ale do iDT niebardzo, nie mówiąc o common railu w R75.
Ja kiedyś zalałem pół na pół z ON dla testu i więcej spalił, więc nie taka znowu oszczędność ogromna.
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Nowal 




Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Nowa Iwiczna

Rover 200

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:40   

ja jeździłem na BIO i powiem szczerze nie czułem za dużej różnicy, może nawet spalanie było troszkę mniejsze. A jeśli jest taka różnica w cenie to chętnie zmienię ropę na rzepak :P
_________________
Czasami piszę z telefonu, wybaczcie mi wtedy brak PL znaków:)
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:44   

Trzeba teraz opal tankować po 3,60 jest :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:47   

A ja motorynkę wygrzebałem i ją właśnie robię, to jest alternatywa, 1.5l na 100km :mrgreen:
 
 
 
kruszan 




Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 21:48   

Nowal napisał/a:
ja jeździłem na BIO i powiem szczerze nie czułem za dużej różnicy, może nawet spalanie było troszkę mniejsze. A jeśli jest taka różnica w cenie to chętnie zmienię ropę na rzepak :P


co prawda był to vw polo ale ja czułem spadek mocy, i w dodatku palił 1-2 litry więcej i szybko zrezygnowałem
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ceny paliwa...
maciej Offtopic 154 Wto Sie 28, 2012 13:51
kzrr
Brak nowych postów Akcja Protestatycja ;)
NiceMan Offtopic 60 Pon Gru 19, 2011 18:44
Gość
Brak nowych postów Akcja znicz.....
herc Offtopic 7 Wto Lis 04, 2008 23:03
kasjopea
Brak nowych postów Nakarm psa-pozyteczna akcja
Pawkaz Offtopic 1 Nie Gru 11, 2011 20:58
zouza
Brak nowych postów Akcja PRZECIW nowemu podatkowi ekologicznemu
Mayson Offtopic 16 Sro Maj 06, 2009 16:43
llygas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink