Forum Klubu ROVERki.pl :: memphisto - R200
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pią Maj 20, 2011 09:27
memphisto - R200

@ historia opisy i zdjęcia - foty na 1 str
Autor Wiadomość
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 16:34   [memphisto - R200]

Witajcie.

Nie piszę tego tematu w celu "chwalenia się" tylko w celu stworzenia historii swojego R dzięki temu będę miał wgląd co zrobiłem itp. No i nie będę zaśmiecał forum postami za każdym razem jak coś zrobię. Bez przeszkód przyznam, że zgapiam to troszkę po camaro i markzo :mrgreen:

No więc do sedna :mrgreen:

Autko standardowo wyglądało tak:



Fajne kołpaczki, stalówki 14" i 100% serii i od tego się wszystko zaczęło

---------------------------------

1. Za pierwsze zarobione pieniążki autko dostało przednie lampki Angel Eyes i niecieszące się sympatią naklejki :mrgreen:





--------------------------------

2. Przyszła i pora na ciemne szybki oraz felgi 15" alu orii z rovera oraz bębny by motip :mrgreen:





--------------------------------

3. Felgi były, ciemno było na tyle no ale auto jak na szczudłach.. więc pora było zastosować obniżenie.

Na pokład weszły amortyzatory konii z regulacją twardości oraz sprężyny H&R (lub eibach - nie pamiętam) - 35mm



-------------------------------

4. Znalazł się również tylny zderzak z MG ZR oraz blenda streetwise



-------------------------------

5. Niewiele później zagościły progi z MG ZR oraz przyciemnione przednie szyby



-------------------------------

6. Po namysłach, stwierdziłem, że blenda z STREETWISE nie beadzo pasuje, skoro postawiłem, na tył z MG ZR. Tym sposobem na tyle wylądowała śliczna blenda z MG ZR :)

Dodatkowo znalazł się spojler z MG ZR













------------------------------

7. Została zmieniona tapicerka z R200 na tą z MG ZR (tapicerka NIE PASUJE plug & play ! trzeba rzeźbić !

oraz drewnopodobne listwy zmienione na carbony z MG ZR

+ zmiana mieszka (tutaj podziękowania dla kolegi kalisz)










------------------------------

8. Tył w moich oczach nie wymagał już więcej modyfikacji więc zmiana dotknęła lusterek przednich - zmienione zostały na te od R25 (również nie pasują -trzeba wiercić nowe otwory)





------------------------------

9. Mimo, iż tył był ok to jednak ostatnią rzecz jaką zrobiłem to była wymiana lamp na nie dymione z MG ZR

z takiego czegoś



na takie



-----------------------------

10. Na zimę zostały również założone inne opony - o wyższym profilu (te letnie na profilu 50 wydawały się małe po założeniu progów) - trochę żal felg, ale robiłem to z myślą, że na wiosnę wpadną 17" z ZR'a



------------------------------

11. Założona została również rozpórka :)



------------------------------

12. in progresss...

Fotek kompletnych jeszcze nie ma, ale już pojawiła się przednia dokładka oraz zmieniony grill (jak kogoś taki interesuje to PW do użytkownika bonus89)

Dodatkowo znalazły się jeszcze halogeny przednie i listwy drzwiowe czarne pomalowane są w kolor nadwozia :)

oraz oderwane naklejki :rotfl:

Póki co jedna podglądowa, zrobiona na szybko bo auto musiało dojechać do mechanika więc nie było czasu na wygłupy :mrgreen:



-----------------------------------------

13. Felgi 17" z MG ZR

Już leżą w domu ! Teraz muszę czekać na zwrot auta od mechanika i ładować 17'tki na auto :mrgreen:



###

Do zrobienia zostało:

1) dobre spasowanie elementów w szczególności przednich i przedniego zderzaka
2) oddanie lamp AE do dymienia aby takie chromowane nie były
3) siedzenia z MG ZR
4) felgi z MG ZR 17"
5) zmiana tłumika końcowego na coś ciekawszego
6) być może wsadzenie klimy
7) zajęcie się blachą - malowanie elementów itp bo nie wszystko wygląda ok
8) alu ramki na zegary i pokrętła
9) zmiana migaczy bocznych oraz inne żarówki w migacze przednie
10) kierownica skórzana taka jak ma kalisz :mrgreen:
11) Zmiana oświetlenia w środku + zegary z ZR
12) Sticker "no fat chicks" :mrgreen:
13) Gałka od ZR.

kolejnośc przypadkowa, w zależności od $$ tak będę to robił. Za pewne po drodze jeszcz nie jedną rzecz zrobię no ale to już zobaczymy z czasem

i błagam :o nie trzeba pisać o spasowaniu itp bo wiem ale nie mam na to narazie $$ ale na wszystko przyjdzie pora :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Maj 20, 2011 09:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 23, 2011 16:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 16:49   

memphisto napisał/a:
No i nie będę zaśmiecał forum postami za każdym razem jak coś zrobię. Bez przeszkód przyznam, że zgapiam to troszkę po camaro i markzo

Na angielskim forum jest specjalnie wydzielony dział do takich tematów, więc chyba nie nowość ;)
Bardzo fajny opis modów, ale gdybym był Tobą to jeszcze pare rzeczy bym zrobił :)
Sam niedługo zamierzam taki temat założyć :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 16:52   

Krzysi3k napisał/a:
Na angielskim forum jest specjalnie wydzielony dział do takich tematów
I tutaj by się przydał, taki pasujący do tuningu wizualnego i mechanicznego. Jak odbiore auto od mechaniora to też takie coś chyba podłubie :) Nie robiąc niepotrzebnego OT Napisze że wszystko zmierza w dobrym kierunku z tym Rovem, jeszcze przednie lampy chromowane środki bym przemalował na czarny mat :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 17:01   

Krzysi3k napisał/a:
Bardzo fajny opis modów, ale gdybym był Tobą to jeszcze pare rzeczy bym zrobił :)


śmiało mów jakie rzeczy, bo ta lista jest otwarta im więcej tym lepiej :mrgreen:
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 17:18   

1. Lampy tylne od ZR, lub te drogie diodowe, albo jak znajdziesz te co ja mam, bo z szarymi kierunkami nie pasują ni cholery :P
2. Angel Eyes czarne bym wziął zamiast dymić, chyba, że chodzi Ci o rozebranie ich i chromy na czarno dać :)
3. Listwy boczne koniecznie w kolor samochodu.
4. Nie pisałeś nic o audio, ale widze, że z przodu głośniki są, skrzynie basową dać, fajną niełupiącą jak pod remizą :)
5. Swap + mechaniczny :)
6. Zmiana oświetlenia w środku + zegary z ZR
7. Sticker "no fat chicks" :mrgreen:
8. Gałka od ZR.
I to tyle chyba :P
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 17:25   

Wszystko fajnie , ale "oraz oderwane naklejki :rotfl: ". :mrgreen: Jak to mogłeś zrobić. :mrgreen: :razz:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 18:17   

Krzysi3k napisał/a:
1. Lampy tylne od ZR, lub te drogie diodowe, albo jak znajdziesz te co ja mam, bo z szarymi kierunkami nie pasują ni cholery :P


przecież mam od ZR'a ! nawet pisze :mrgreen: i na fotach też widać niedymione :D

Cytat:
9. Mimo, iż tył był ok to jednak ostatnią rzecz jaką zrobiłem to była wymiana lamp na nie dymione z MG ZR [/quote[

[quote="Krzysi3k"]3. Listwy boczne koniecznie w kolor samochodu.


już są ! nawet na ost foto widać

Cytat:
Dodatkowo znalazły się jeszcze halogeny przednie i listwy drzwiowe czarne pomalowane są w kolor nadwozia :)


Krzysi3k napisał/a:
4. Nie pisałeś nic o audio, ale widze, że z przodu głośniki są, skrzynie basową dać, fajną niełupiącą jak pod remizą :)


Radio jest obecnie pioneer DEH 6000 UB z przodu głośniki na focie te co są z tyłu alpine 10cm + w bagażniku JBL 30" napędzany alpine - całośc polecił mi michone więc gra jak dla mnie n1 :) kable dietz bardzo grube takie jak palec, ale już nie pamiętam ile miały

Krzysi3k napisał/a:
5. Swap + mechaniczny :)


no jest w trakcie na 16V :mrgreen:

Krzysi3k napisał/a:
6. Zmiana oświetlenia w środku + zegary z ZR


to dopiszę zaraz tak samo jak i to:

Krzysi3k napisał/a:
7. Sticker "no fat chicks" :mrgreen:
8. Gałka od ZR.


także zaraz te 3 braki uzupełnię :mrgreen:

[ Dodano: Sro Mar 23, 2011 18:17 ]
a te fat chick to gdzie nakleić? :mrgreen: bo co jak co ale do naklejek to mnie ciągnie :mrgreen:
 
 
borek88 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 20:01   

na civicu tez maja dzial gdzie opisuja swoje auto
ja zalozylem taki temat w offtopie zeby nikomu nie przeszkadzało to mnie zjechali modzi i zamknęli pod argumentem ze od tego jest GARAZ
a wiec od wtedy dla wlasniej wiedzy wpisuje w ten garaz ktorego jedyna zaleta jest podumowywanie kosztow i przejrzystosc jako taka
ale taki temat jak ten jest uzupelnieniem garazu ktos moze skomentowac podpowiedziec dowiedziec sie co robic zeby bylo fajnie i jaki tego bedzie efekt

moze jak wiecej ludzi bedzie za to bedzie taki dzial jak "MÓJ ROVER'EK"
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 20:36   

na większości for jest taki dział, na polo-klub też. Mało tego, tam wybierają co miesiąc auto miesiąca. Fajnie bo niektóre auta naprawdę godne podziwu. Wiele pomysłów można podłapać itp. Dla mnie to dobry pomysł aby był taki dział. Co do Twojego auta memphisto, fajnie że opisałeś auto i ciągle coś przy nim robisz, przez co staje się coraz bardziej niepowtarzalne :) czekam jak to będzie się prezentować na 17 kółkach ;)
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 21:07   

memphisto napisał/a:
a te fat chick to gdzie nakleić? :mrgreen: bo co jak co ale do naklejek to mnie ciągnie :mrgreen:

Albo na szybę po boku, albo na klapę w miejsce znaczka "Rover" lub "200". :razz:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 22:45   

memphisto, wielkie gratki za stworzenie własnego wątku, mam nadzieję że będzie więcej wpisów oraz polemiki niż w moim temacie :(
Miejmy nadzieję również że w niedługim czasie ktoś z władz forum postanowi wprowadzić taki dział z opisami każdego samochodu jak jest na innych forach. :)
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 23:27   

Albo stickera tak jak miał Pływak, czyli na zderzaku przednim przy łączeniu z błotnikiem :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 23:45   

Do podpunktu 3 z wymianą zawiasu było ok później ten R zupełnie do mnie nie przemawia. Do tamtego stanu dorzucił bym listwy i klamki w kolor plus lusterka z 25. ściągnął tą smołę z szyb wstawił jakieś ładne 16 może 17" i robiło by robotę. To całe ospoilerowanie jak już kiedyś pisałem imo wygląda jak by miało zaraz odpaść...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Mar 24, 2011 01:15   

Wiem , ze to odbiera frajde z dlubania i modowania samodzielnie, ale mam wrazenie , ze taniej i ciekawiej byloby kupic ZR-a i jego modowac :rotfl:

No ale nie byloby tego tematu :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 24, 2011 02:00   

maniaq napisał/a:
ale mam wrazenie , ze taniej i ciekawiej byloby kupic ZR-a i jego modowac :rotfl:


no to zależy co kto lubi :) ktoś do golfa II wsadzi tyle hajsu, że by mógł V śmigać tak samo tutaj. Kupiłem R200 i na 100% taniej by było kupić ZR'a ale moim zdaniem ZR jest perfekcyjnie idealny i ja bym w nim nic nie zmienił poza car audio :mrgreen:

zero frajdy poza VVC :mrgreen:
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Mar 24, 2011 11:04   

oj tam, zawsze sa doloty, kolektory, wydechy, heble ;) zawsze moze byc lepiej, szybciej, ladniej

Ja nad swoim bede pracowal jeszcze ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 24, 2011 11:31   

przy dobrych wiatrach za rok będzie ZS więc wtedy będę się bawił w doloty itp :mrgreen:

tymczasem czerpię frajdę z R200, który dość długo ze mną zostanie choćby ze względu na koszty - 100km na ecodriving'u 80% po mieście w korkach = niecałe 22 PLN więc jak dla mnie jest bajka :mrgreen: niedawno na trasie 250 km miałem to spalił gazu za niecałe 40 PLN :wink:
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Mar 24, 2011 11:54   

wg mnie jest grupa ludzi którzy mają zepsute mózgi i czy mają starsze auto czy nóweczkę z salonu to tak czy inaczej znaleźliby coś co by chcieli zmienić/zmodernizować :D
memphisto, ja swoje mody też za niedługo wstawię, ale póki co to kończę swap na całkiem gotowo ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 24, 2011 12:39   

Kozik napisał/a:
wg mnie jest grupa ludzi którzy mają zepsute mózgi


nie uważam abym miał zepsuty mózg :wink:
 
 
bastek 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 364
Skąd: Racibórz



Wysłany: Czw Mar 24, 2011 12:40   

A może by tak otworzyć dział " Chciałem się pochwalić" ? :cool: Bo zdecydowanie brakuje tego na tym forum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink