Forum Klubu ROVERki.pl :: [R218] Problem ze złożeniem części głowicy (od wałków)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R218] Problem ze złożeniem części głowicy (od wałków)
Autor Wiadomość
Tiamant 



Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 13
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 21:53   [R218] Problem ze złożeniem części głowicy (od wałków)
Typ: VVC Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

Witam serdecznie,
pewnie mnie zlinczujecie za brak podstawowej wiedzy jak i również za mało precyzyjny temat.
Szukałem w rave i doszukać się nie mogę jak nazywa się te części które przykręca się z boków głowicy na wałkach dolotowych. W tych obudowach są jakieś zapadki które z kolei sterują pracą pompy oleju ... I właśnie te dyski mi się porozsypywały. Nie wiem jak to nazwać, niepotrzebnie to rozkręcałem, a rozkręcałem za sprawą wszechobecnego "majonezu" po HGF'ie który właśnie samodzielnie naprawiam.
Element o który mi chodzi na zaznaczyłem na zdjęciu, uprzejmych proszę o jakąś podpowiedź skan instrukcji czy cokolwiek. (Zdjęcie pożyczone z forum rover mg). Jutro postaram się wrzucić swoje.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 21:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 22:09   

to sa wlasnie mechanizmy vvc

potocznie mowi sie mlynki

jak popatrzysz na to, to latwo dojdziesz jak to ma byc poskladane

minus jest taki ze nie zalozysz tego na zalozonej glowicy - po prostu nie ma opcji zebys wcelowal na wypustki z walkow
musisz zdjac gorna polowke glowicy i walki ssace, dopiero wtedy poskladasz to do kupy :)
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Tiamant 



Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 13
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 23:10   

No mam już wyjętą i rozpierwiastkowaną głowice, każdy element czyszczę z majonezu. Dziękuje za rade. Bałem się że jak źle złoże i ruszy silnik to to całe cięgno od pompy oleju nie ruszy i będzie kłopot. Jutro zajrzę do tego bez emocji. Dzisiaj już nie miałem do tego siły. W razie problemów jeszcze się odezwę.

Pozdrawiam.

Edit:

Mam kilka pytań.
Skoro nie można zamontować tych młynków na złożonej głowicy to w jakim położeniu montować wałek do młynka? Tzn. na zdjęciu z młynkiem nie wiem jak ustawić zewnętrzny pierścień z częściową zębatką czy te "wgłębienia" na obwodzie to coś jak znaki prawidłowego położenia?
Następna sprawa ... czy wałek wydechowy nie ma jakiegoś neutralnego położenia? Jak go nie położę to po przykryciu górną częścią głowicy od strony wałka wydechowego mam szczelinę i moje pytanie, czy mogę delikatnie skręcać śrubami aż pokrywa dociśnie wałek?
Nawet nie wiem czy dobrze złożyłem ten młynek bo na prawym są dyski z literami B i H a na lewym B i C. To coś znaczy?
Ostatnie z serii głupich pytań, patrząc na silnik z przodu pasek kreci się do przodu jakby tak? Bo mam uszczelniacze wałków (zimeringi chyba)czy ja czarne i brązowe i różnią się kierunkiem rowków. wydaje mi się ze brązowe powinny boć po stronie rozrządu a czarne naprzeciw, tak?
Przyznam, że pluje sobie w brodę ze nie robiłem zdjęć na bieżąco (uniknąłbym tych niepotrzebnych pytań). Proszę mi wybaczyć ale mam 21 lat, żadnego znajomego mechanika wiec z racji budżetu, jestem skazany na swoje umiejętności.

W załącznikach zdjęcia. Proszę o sugestię co do czego i czy dobrze poskładałem te młynki.
Pozdrawiam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214Si 99r.] Uszczelniacze wałków rozrządu. Mały problem
kubski84 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pią Paź 15, 2010 14:49
kubski84
Brak nowych postów [Mg zr] ustawienie wałków/mechanizmu vvc
Toby0 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Kwi 05, 2022 22:00
dawidd
Brak nowych postów [200 1,8 vi] - ustawienie wałkow rozrzadu
zimek81 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Mar 22, 2009 21:31
marcinmarcin
Brak nowych postów [216Si] Uszczelniacze wałków rozrządu
patryk214 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Sob Gru 08, 2007 09:59
sTERYD
Brak nowych postów [R 214 Si 98 r] Uszczelnienie pokrywy wałków rozrzadu.
Zibski Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Pią Lip 31, 2009 19:04
Zibski



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink