Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Płukanie układu klimatyzacji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Płukanie układu klimatyzacji
Autor Wiadomość
Dobrzyk
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 12:09   [R75] Płukanie układu klimatyzacji
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam miałem takie zdarzenie poszła mi pompa klimy przetarł się pasek i tylko dym poleciał zgasiłem od razu auto wymieniam aktualnie pompę i pasek a moje pytanie jest takie czy jak nie zacznę włączać klimy do czasu przepukania układu czy istnieje jakieś niebezpieczeństwo jazdy takim samochodem mianowicie czy jakiś syf ze starej pompy się gdzieś może dostać i coś zepsuć pytam bo przepukanie klimy kosztuje 500 zł a ja już w tym miesiącu się wykosztowałem i brak kaski w portfelu najlepiej bym to zrobił w przyszłym miesiącu ale czy tak można dziękuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Maj 20, 2011 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 12:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 12:41   

przy wymianie to układ sie raczej rozszczelni i czynnik w powietrze poleci :roll:
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
Dobrzyk
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 15:58   

Ok ale moje pytanie brzmi czy mogę używać auta bez płukania układu czy grozi to jakimiś konsekwencjami
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 22:35   

Jeśli układ będzie pusty to nie włączysz klimy. Auto możesz użytkować normalnie bez klimatyzacji.
Będziesz musiał chcąc uruchomić klimatyzację przepłukać cały układ. Jeśli tego nie zrobisz czeka Cię powtórka z rozrywki, zatrzesz spręzarkę.
_________________
rom
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 22:42   

zapytam i ja.Jesli nie wymienialem sprezarki,po prostu czynnik ulecial to przed napelnieniem tez musze przeplukac uklad czy wystarczy uzupelnic ?
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 23:12   

Wystarczy uzupłnić. Oczywiście pełna obsługa polega na odessaniu, przefiltrowaniu czynnika uzupełnieniu oleju który ubył w trakcie odssysania czynnika oraz próbie podciśnieniowej szczelności układu.

[ Dodano: Pią Kwi 08, 2011 23:12 ]
Druga metoda sprawdzania szczelności to próba ciśnieniowa suchym azotem.
Jest to próba bardziej miarodajna bo klimatyzacja działa przy ciśnieniu od około 2atm do około 15atm
_________________
rom
 
 
Dobrzyk
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 08:03   

Dzięki "automechanik" na logikę tak myślałem ale mechanik mieszkający po sąsiedzku mówił mi że kiedyś wymieniał komuś sprężarkę po takiej sytuacji nie przepłukał układu i jakiś syf dostał mu się do silnika i go zepsuł na moje pytanie czy jak nie włączę klimy czy jest jakieś ryzyko odpowiedział że nie wie
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 09:55   

Dobrzyk napisał/a:
Dzięki "automechanik" na logikę tak myślałem ale mechanik mieszkający po sąsiedzku mówił mi że kiedyś wymieniał komuś sprężarkę po takiej sytuacji nie przepłukał układu i jakiś syf dostał mu się do silnika i go zepsuł na moje pytanie czy jak nie włączę klimy czy jest jakieś ryzyko odpowiedział że nie wie


Przede wszystkim face plecie bzdury bo układ klimatyzacji jest z silnikiem połączony tylko paskiem klinowym i nie ma wspólnego obiegu. Zatem nie ma możliwości aby nie wypłukana klima powodowała dostanie się syfu do silnika. Jedyna opcja interakcji z silnikiem to przy zatarciu sprężarki zablokowanie paska klinowego.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Dobrzyk
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 11:22   

dukat11 korzystając z sytuacji że się dołączyłeś i widzę że jesteś z trójmiasta zapytam czy masz może jakieś namiary na solidny warsztat z dużą wiedzą dużymi możliwościami i przede wszystkim uczciwy który nie boi się roverka dotknąć ? bo jak czasami mam potrzebę coś zrobić to różnie bywa w trójmieście patałachy kupią komputer zatrudnią małolatów i najlepiej by golfy tylko naprawiali a jak się czymś innym przyjedzie to ja nie wiem nie umiem i ogólnie się nie da
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 13:00   

Dobrzyk, Czasem korzystam z Auto-Leo na morenie ale większości wymieniam tam olej albo jakieś pierdoły w zawieszeniu bo zimą tyłek marznie. Poza tym większość robię sam bo nie ufam mechanikom więc za bardzo ci nie pomogę w tej kwestii. Poza tym ja mam CDT więc z silnikiem też nie ma nigdzie problemu.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 15:49   

Dobrzyk, Trójmiasto samo naprawia swoje R75. :grin:
 
 
Dobrzyk
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 20:45   

apples napisał/a:
Dobrzyk, Trójmiasto samo naprawia swoje R75. :grin:
No tak na to wychodzi może dla tego że nie ma innego wyjścia :lol: dzięki i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Zatarta sprężarka klimatyzacji, płukanie układu. GDZIE?
pelson91 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Maj 19, 2014 10:52
pelson91
Brak nowych postów [R75] Schemat układu klimatyzacji
rafalg Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Maj 31, 2012 13:14
entrion
Brak nowych postów [MG ZT-T] płukanie silnika ropa
Gusio92 Rover serii 75, MG ZT 20 Pią Lut 08, 2019 12:10
dawidd
Brak nowych postów [R75] Wspomaganie układu kierowniczego
koci_flak Rover serii 75, MG ZT 32 Pią Sty 01, 2016 15:08
SmoK
Brak nowych postów [MG ZT] Części układu chłodzenia
kostek_5 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Paź 27, 2019 09:47
adam_26



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink