Forum Klubu ROVERki.pl :: [LAND ROVER] PODNOŚNIK SZYBY W KLAPIE
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[LAND ROVER] PODNOŚNIK SZYBY W KLAPIE
Autor Wiadomość
P_blo 




Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 13
Skąd: Chojnice

Land Rover Freelander

Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 19:45   [LAND ROVER] PODNOŚNIK SZYBY W KLAPIE
Typ: TD4 Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

WITAM WSZYSTKICH ( jestem tu nowy) ale mam problem z którym nie mogę sobie poradzić...

Kupiłem uderzonego freelandera (99r) wersja 3-drzwi. Samochód już jest zrobiony ale w związku z tym ze dostał w lewy tył wymieniłem klapę i szybę podnośnik udało mi się wyjąć ze starej klapy.

ale wracając do tematu. Otóż: mam założony dach naciskam otwieranie tylnej szyby wystarczy ze raz wcisnę(nie muszę trzymać) szyba jedzie w dol, trzymam przycisk aby zamykać szybę do góry to kreci do góry a jak puszcze sama zjeżdża w dol. Jeżeli otwieram klapę powinna tylko się lekko uchylić a ona mi zjeżdża cala w dol. Jednym słowem szyba ciągle jest na dole. wyjąłem wiec cały mechanizm i chciałem zobaczyć co się dzieje ( niestety urwały mi się linki) pomijając to zamawiam nowy mechanizm ale gdy podłączam sam silniczek i patrze jak zachowuje się ten ślimak z przekładnią to jest ciągle ta sama sytuacja. w czym jest wina czy ten wyłącznik przy dachu czy jakiś problem z elektryka?? czy ma znaczenie ze tylna wycieraczka mi nie działa oraz podgrzewanie szyby ?? nie umiem sobie z tym poradzić... proszę o pomoc!!!!!!! :beczy: :beczy:

prosił bym tez o napisanie jak prawidłowo to powinno chodzić. czy mogę sobie otwierać szybę tyle ile chce góra/dol czy raz wcisnę a ona jedzie do końca oraz czy na otwartym dachu można z szyba tez jeździć góra/dól??
Ostatnio zmieniony przez P_blo Pon Kwi 11, 2011 19:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 19:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
charlee 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 114
Skąd: Kamieniec Wr/Wrocław



Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 17:17   

Witaj.
Wymień mechanizm, zamknij szybę, następnie zdejmij na chwilę kleme z aku. Po założeniu klemy szyba automatycznie zjedzie w dół, zamknij ją i wszystko powinno wrócić do normy. Tylna wycieraczka i ogrzewanie szyby nie zadziała dopóki komputer nie "zarejestruje" że szyba jest zamknięta.
 
 
przeor0 



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 4
Skąd: Żywiec



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 18:15   

Witam, podpinam się do wątku, u mnie szyba się nie opuszcza, wycieraczka nie działa a ogrzewanie szyby działa, rozebrałem klape sprawdziłem kostki, linki na oko wszystko wygląda oki, a szyba i wycieraczka nie działa. dach twardy więc to nie czujnik, zamek i opuszczanie do otwarcia drzwi działa, wcześniej raz działało raz nie, teraz nie działa całkiem, gdzie szukać?, a jeśli sugerujesz odpięcie akumulatora dla resetu kompa to wiem, że tam jest system awaryjnego otwarcia szyby, więc jeśli awaryjne działa to zakładam, że napęd jest sprawny więc dlaczego nie działa opuszczanie z klawisza, bo jak rozumiem dopuki szyba niebędzie działać to niezadziała wycieraczka nawet jeśli jest dobra czy tak? czy źle myśle, no i oczywiście czy odpięcie klemy i reset kompa nie poprzestawia mi zapłonu itp.?
 
 
charlee 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 114
Skąd: Kamieniec Wr/Wrocław



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 20:25   

Nic nie poprzestawia, ponadto to nie jest reset kompa. Klemę zdejmujesz powiedzmy na 30sek. i starczy. Jak dla mnie to musisz zacząć od podstaw czyli miernik w dłoń i sprawdź na kostce tylniej szyby czy dostaje zasilanie z przełącznika - napisz co wyszło.
 
 
P_blo 




Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 13
Skąd: Chojnice

Land Rover Freelander

Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 21:16   

charlee tak jak pisalismy priv wiadomosci. w srode bede mial podnosnik zakladam go wszystko do kupy i zobaczymy efekt... moze nawet kalibracji nie trzeba bedzie robic... w razie problemow odezwe się telefonicznie...
 
 
 
charlee 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 114
Skąd: Kamieniec Wr/Wrocław



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 21:36   

Kalibracje zrób to nic nie zaszkodzi - w razie czego to uśmiecham się do ślizgów.
 
 
przeor0 



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 4
Skąd: Żywiec



Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 20:35   

Po zdjęciu klemy, otwarł awaryjnie szybe, kalibracja zadziałała, ale niedziała wycieraczka, posprawdzałem bezpieczniki, przepalona była jedynka, po wymianie ruszył spryskiwacz tylniej szyby, wycieraczka niedziała i chyba dlatego po jednym z kolei opuszczaniu i podnoszeniu szyby znowu się zablokowała, ide dalej tą drogą wyjołem silniczek, zamówiłem już używke na allegro 51zł i sprawdze, w moim była pęknięta ta plastikowa pokrywka i pęknięte ramie wycieraczki, pewnie ktoś już majstrował, tak czy inaczej musze wymienić i mam nadzieje, że to załatwi sprawe.

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 20:35 ]
Mam pytanie czy istnieje jakieś powiązanie między układem elektrycznym centralnego zamka tylnej klapy a tylną wycieraczką? bo stwierdziłem, że niedziała mi zamek w tylnej klapie, nie działa z kuczyka, tylko z pilota.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 20:54   

Jak drzwi są niedomknięte, to wycieraczka jest odcinana.
Wydaje się mnie że tam jakiś styk jest, albo jakiś punkt masy.
 
 
przeor0 



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 4
Skąd: Żywiec



Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 21:10   

Wymieniłem silniczek wycieraczki i wszystko gra. Pozdrawiam!
 
 
P_blo 




Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 13
Skąd: Chojnice

Land Rover Freelander

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 19:51   

witam po przerwie

dalem moj podnosnik do regeneracji, po podlaczeniu grzania szyby wycieraczki wszystko gra :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Land Rover] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Sty 09, 2011 00:47
kasjopea
Brak nowych postów [Freelander]Podnośnik szyby w klapie
RafalGruby Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 11 Pon Paź 02, 2017 16:00
sknerko
Brak nowych postów [Freelander] Podnośnik tylnej szyby
czy mozna dorobić linkę.
Zibi122 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 4 Sro Lis 05, 2008 17:55
drax
Brak nowych postów [freelander] Problem z podnośnikiem szyby w klapie
krokodylek Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Sro Paź 28, 2020 20:53
krokodylek
Brak nowych postów [land rover ]
janusz Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Pon Lut 15, 2016 20:48
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink