Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 220] Proszę o pomoc
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 220] Proszę o pomoc
Autor Wiadomość
Daroot 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 10:46   [Rover 220] Proszę o pomoc

Witam serdecznie.
Od zawsze z renówkami, ale chcę kupić dla żony auto na miasto - spodobał się jej rover serii 200. Fakt - są bardzo ładne.

Szukamy coś do 5 tyś zł w 4 drzwiach i tylko nie wiem czy benzyna czy diesel.
Koniecznie z klimatyzacją.

Upatrzylismy cos takiego:
http://otomoto.pl/rover-2...-C18114432.html

Proszę o doradztwo na temat tego modelu, a najbardziej na temat silnika diesla w roverze 220. Wiem ze występują trzy wersje tego silnika diesla - tylko nie wiem czym się różnią :(

Czy warto wchodzić w tak starego diesla i jak będzie z jego trwałością?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 10:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 12:32   

Daroot napisał/a:
Szukamy coś do 5 tyś zł

No to nie licz za taka kasę na jakiś cukiereczek. :razz:
Daroot napisał/a:
tylko nie wiem czy benzyna czy diesel.

Jak do miasta to tylko benzynka. :wink:
Cytat:
Wiem ze występują trzy wersje tego silnika diesla - tylko nie wiem czym się różnią :(

Masz złe dane, bo w R200 występują dwa diesle SD o mocy 86 KM i SDI o mocy 105KM.
Daroot napisał/a:
Czy warto wchodzić w tak starego diesla i jak będzie z jego trwałością?

Są to bardzo dobre i wytrzymałe jednostki. :wink:

http://otomoto.pl/rover-2...-C18114432.html
Sprzedawca nie podaje przebiegu. :wink: No jak sam pewnie widzisz roverek jest trochę poobijany. Najgorzej to wygląda przy prawym tylnym nadkole, bo po jakimś czasie wylezie tam rdza :/ chyba, że wcześniej coś zrobisz w tym kierunku.

Tutaj jeszcze dla cibie koniecznie do przeczytania lekturka
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 12:56   

Cena - sprzedający ze względu na działalność prawdopodobnie chce coś na nim zarobić więc ciekawe ile jest wart sam samochód.

Zderzak z przodu malowany (do sprawdzenia pas przedni, chłodnica, strefy zgniotu, podłużnice) albo pasjonat który pomalował fabryczne "dokładki" zderzaka które są oryginalnie czarne.

Zderzak tył, albo mi się wydaje albo chrom pomalowany pod kolor auta a to i odprysk z lewej strony zderzaka sugerowałby malowanie całości ale równie dobrze może to świadczyć o dużej ilości otarć parkingowych.

Do tego takie "drobiazgi" jak wytarta kierownica (na mniej niż 170-180kkm bym nie liczył a to diesel więc pewnie znacznie więcej), wybebeszone wygłuszenie pod schowkiem i sam schowek jakby nie do końca poprawnie sobie wisiał.

Silników diesla było trzy rodzaje SD, SDi i iDT ale ten trzeci występował w nowszych modelach, R25/45 itd...

Najważniejsza sprawa to ile samochód ma posłuzyć, wart sprawdzenia jeśłi nie musi być w idealnym stanie powłoka lakiernicza ale koniecznie do sprawdzenia stan opon, płyny, wycieki, hamulce (tarcze klocki, węże, płyn), zawieszenie czy nie wytłuczone, maglownica czy nie cieknie i jak dziąła wspomaganie, przeguby, drążki, wydech, skrzynia czy nic nie świszcze, łożyska czyli wiadomo konkretny przejazd z pełnym sprawdzeniem ewentualnie w serwisie mały przegląd albo na podnośnik i do dzieła.

Widzę że w Twoim województwie nie można liczyć na bogatąofertę używanych 220 nawet w wyższych cenach. Z benzyną trochę lepiej ale "idealnego" egzemplarza nie widziałem w dużo wyższych cenach nawet i nie mówię tu o ideale w sensie igła tylko o takim który jest wart podanych w ofertach pieniędzy.

Za te pieniądze to bardzo trzeba uważać bo samochód z ABS, poduchami i KLIMATYZACJĄ to raczej nie spodizewałbym się nic specjalnego a raczej bałbym się że utopiępieniądze w szrot. Za Roverka w dobrym stanie który pojeździ i ma małe niedogodności lakiernicze, nie jest zajechany i ktoś o niego dbał trzeba liczyć kwotę raczej od 7.000pln wzwyż.

[ Dodano: Sro Kwi 13, 2011 12:56 ]
Jak leszczu19901 wspomniał, raczej benzyna lub benzyna na podtlenku LPG, do miasta diesel....mój kolega tak ostatnio kupił Seata Leona II, wydał 30 tysi na samochód który stoi cały tydzień w garażu podziemnym i co weekend pokonuje łącznie trasę 70km z czego połowa w mieście ale najważniejsze dla nie go jest to że grupa VAG i że diesel to oszczędny. A odmawia sobie wszystkiego żeby odłozyć na samochód. Nie rozumiem takiego podejścia. W warunkach miejskich diesel będzie palił tyle samo co dobrze utrzymana i sprawna benzyna a jak gaz to jeszcze lepiej.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Daroot 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 14:36   

Dziękuję panowie za konkretne odpowiedzi.
Tak jak myślałem - rozpiętość cenowa jest tak duża, że nie warto liczyć na coś innego niż szrota do remontu w tych pieniądzach.
W takim razie diesla sobie odpuszcze, szukam benzyny lub benzyny z lpg :)

Nie przerażają mnie sprawy mechaniczne, z racji dużego doświadczenia mechanicznego, ale bardziej nieznajomość silników (jak wszędzie są jednostki nieudane).

Faktycznie kolego zwróciłeś dobrze uwagę, że w mojej okolicy nic po prostu nie ma :(

A więc szukam dalej... Jeszcze raz dzięki.
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 14:58   

Jak coś znajdziesz to wrzucaj linki, o ile często zdarza się nam mało obiektywnie zjechaćprawie każdy samochód uważając swój za niekwestionowany ideał to przynajmniej wyciągniesz z kontekstu najważniejsze dla siebie czynniki i może do czegośsię przydamy.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów Rover 620 2.0 SDi proszę o pomoc
vinni Chcę kupić ROVERka 1 Wto Kwi 26, 2011 12:55
Drool
Brak nowych postów rover 75 2.0 v6 prosze o pomoc!:)
pitbulek Chcę kupić ROVERka 3 Nie Lut 13, 2011 19:48
SeniorA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 200] Prosze o pomoc!
Adi1989 Chcę kupić ROVERka 1 Pon Wrz 02, 2013 16:10
szoso
Brak nowych postów [Rover 220] proszę o pomoc
Artek84 Chcę kupić ROVERka 2 Pią Sie 27, 2010 18:35
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink