Forum Klubu ROVERki.pl :: [214i]Klejenie tapicerki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214i]Klejenie tapicerki
Autor Wiadomość
JeCiu 



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 25
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 11:05   [214i]Klejenie tapicerki
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1997

Witam.Mój problem na tym,zaczęła się odklejać podsufitka czy ktoś by pomógł ustalić przyczynę?
i Jakim klejem lub czymś innym przykleić ja aby nie została plama od kleju ponieważ jest w kolorze beżowym..?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 11:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 11:54   

JeCiu, poszukaj tematów o tym. Było kilka. Klejenie nie ma większego sensu, bo będzie się dalej odklejać i będą plamy. Pozostaje wymiana podsufitki, która nie jest aż tak drogim zabiegiem.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
wachu990 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 307
Skąd: Ostrów



Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 14:59   

Wyjmij podsufitke z auta (ok 30 min) - listwy wyciągaj z czułością, żeby nie połamać zaczepów :D , połóż na dużym stole, zedrzyj stary materiał, oczyść wytłoczkę z resztek starego materiału, z kleju (rozpuszczalnik ekstrakcyjny), kup klej tapicerski (ok 17 zl), Kup nowy materiał na podsufitkę (ok 20 zl), Posmaruj nowy materiał klejem, potem wytłoczkę również dobrze posmaruj klejem, poproś drugą osobę i nałóżcie równo materiał, Zabierz czysty wałek do malowania i podociskaj nim by się dobrze przykleiło, porównaj ręką/pomasuj hehe (ok 20 min), zostaw na noc i załóż do auta (ok 30 min). Ja jeszcze podklejałem materiał na drugą stronę - ale to już super glue :D Wygląda jak fabrycznie - chcesz dodam zdjęcia .. Widać każde wytłoczenie - szczególnie gdy klej już "obciągnie". Pozdrawiam !! Ps raczej nie warto sie bawić w podklejanie - lepiej zrobić to raz a pożądnie i cieszyć się nową, czystą podsufitką długi czas .... Aaaa podklejenie na drugą stronę jest potrzebne na przodzie i tyle, zrób to dopiero na drugi dzień jak już materiał będzie dobrze sklejony z wytłoczką.
 
 
wachu990 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 307
Skąd: Ostrów



Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 14:59   

Wyjmij podsufitke z auta (ok 30 min) - listwy wyciągaj z czułością, żeby nie połamać zaczepów :D , połóż na dużym stole, zedrzyj stary materiał, oczyść wytłoczkę z resztek starego materiału, z kleju (rozpuszczalnik ekstrakcyjny), kup klej tapicerski (ok 17 zl), Kup nowy materiał na podsufitkę (ok 20 zl), Posmaruj nowy materiał klejem, potem wytłoczkę również dobrze posmaruj klejem, poproś drugą osobę i nałóżcie równo materiał, Zabierz czysty wałek do malowania i podociskaj nim by się dobrze przykleiło, porównaj ręką/pomasuj hehe (ok 20 min), zostaw na noc i załóż do auta (ok 30 min). Ja jeszcze podklejałem materiał na drugą stronę - ale to już super glue :D Wygląda jak fabrycznie - chcesz dodam zdjęcia .. Widać każde wytłoczenie - szczególnie gdy klej już "obciągnie". Pozdrawiam !! Ps raczej nie warto sie bawić w podklejanie - lepiej zrobić to raz a pożądnie i cieszyć się nową, czystą podsufitką długi czas .... Aaaa podklejenie na drugą stronę jest potrzebne na przodzie i tyle, zrób to dopiero na drugi dzień jak już materiał będzie dobrze sklejony z wytłoczką.
 
 
JeCiu 



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 25
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 20:36   [214i]Klejenie tapicerki

Mam pytanie w jaki sposób poodczepiać bezpiecznie aby nie złamać zaczepów plastiki które należy ściągnąć przy wyciąganiu podsufitki.
I przy zakładaniu tych plastików bym chciał odrazu w jakiś sposób je wyciszyć aby nie było słychać plastików tak jak teraz na dziurach.I czym najlepiej to wyciszyć?
Liczę,ze znajdzie się osoba chętna do udzielenia pomocy.
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 20:48   

JeCiu, leniuchu
przecież pisałam, że były o tym tematy: http://forum.roverki.eu/v...p=605571#605571 ;)
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
JeCiu 



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 25
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 13:02   [214i]Klejenie tapicerki

Dobrze te wiadomości w tych tematach przeczytałem i co do wymiany już wiem lecz zastanawia mnie czym wyciszyć te ,,plastiki" jak będę ściągał ze słupków itp. ponieważ na dziurach strasznie je słychać co nie ukrywam,ze jest denerwujące.
 
 
wachu990 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 307
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 13:09   

Plak, Taśma izolacyjna, wd-40 - na łączeniach ... pokombinuj ;D
 
 
drewer 



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Katowice



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 11:23   

JeCiu napisał/a:
Jakim klejem lub czymś innym przykleić ja aby nie została plama od kleju ponieważ jest w kolorze beżowym..?

witam. Jeśli mogę pomóc to polecam Bonaterm AS, są małe opakowania ale większość prac będziesz musiał wykonać są. Podklejanie sufitu wymaga staranności i pewnej wiedzy. Wiem bo sam to przeszedłem. Polecam lekturę klej-tapicerski.pl :idea:
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 11:25   

w moim przypadku podklejanie nic nie dało, musiałem wymienić materiał
 
 
drewer 



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Katowice



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 11:46   

szoso420 napisał/a:
musiałem wymienić materiał

to wszystko zależy od stanu pianki na której jest podklejona sufitka. Materiał stosowany fabrycznie składa się z dwóch warstw jedna to dzianina (strona widoczna) druga warstwa to pianka i jeśli ona straci swoje własności to sufit zaczyna już się odklejać. Ważne jest by stosować odpowiednie kleje do tego przeznaczone i oryginalne tkaninysamochodowe. Ja wymieniałem na oryginał który teraz trzyma doskonale i nic nie widać.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 11:49   

drewer napisał/a:
Ważne jest by stosować odpowiednie kleje do tego przeznaczone i oryginalne tkaninysamochodowe

własnie takie kupiłem
nie było szans na podklejenie starej
 
 
drewer 



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Katowice



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 11:59   

a gdzie znalazłeś oryginalne tkaniny? bo mi to zajęło dużo czasu by odnaleźć oryginał, bo tylko taki chciałem zastosować.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 07:28   

drewer napisał/a:
a gdzie znalazłeś oryginalne tkaniny?

niestety nie pamiętam, jak znajdę namiary to napiszę
 
 
drewer 



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Katowice



Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 09:03   

efektem moich poszukiwań było znalezienie portali które zajmują się tapicerstwem samochodowym jeden to hurtownia z obiciowymi tkaninami tapicerskimi tkaninysamochodowe.pl a drugi to internetowa hurtownia tapicerska hurtownietapicerskie.pl tu kupowałem klej tapicerski. Wykonanie samemu napraw tapicerskich pozwala zaoszczędzić kilkaset złotych. Ostrzegam jednak nim się rozpocznie cokolwiek robić nie wystarczą dobre chęci :lol:
pozdrawiam wszystkich
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ZR] Klejenie dokładek progowych
MiceK Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 24 Wto Kwi 09, 2013 05:51
tuners
Brak nowych postów [214i] Rover 214i popychacze hydrauliczne
Sierzant Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Lis 24, 2016 19:35
sobon
Brak nowych postów [r 214i 1.4 97r] Filtr przeciwpyłkowy ROVER 214i
TomaszBarczyk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pon Lis 09, 2009 15:37
PTE
Brak nowych postów [200] Spinki tapicerki
Harry Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Czw Lip 23, 2015 10:23
Harry
Brak nowych postów [r200 400 all] naprawa tapicerki
ReVoR Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Maj 24, 2010 21:00
Boncky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink