Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Otwieranie tylnej klapy z wewnątrz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Otwieranie tylnej klapy z wewnątrz
Autor Wiadomość
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 00:42   

W moim ZT (to samo rozwiązanie co w R75) alarm nie włącza się, kiedy przy zamkniętym aucie otworzę klapę bagażnika kluczykiem. Natomiast nie otworze go przyciskiem będąc w środku, po uprzednim zamknięciu auta z centralnego.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 08, 2011 00:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 16:11   

co do takiego przycisku - ja bym mu puścił zasilanie z ACC które idzie do Radia - tylko jeśli jest kluczyk w stacyjce to zadziała.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Rafal_Bogus 




Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 102
Skąd: Gdańsk

MG MGF

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 17:12   

zamka nie przerabialem. otwierany jest przez linke. do ciegna w zamku do którego przyczepiona jest linka przymocowałem silownik i przykreciłem go do klapy.

Zaślepki w desce można wyjąć bez najmniejszego problemu. Ale radze odkrecic srodkowy panel i wypchac je od wewnatrz niz dlubac srubokretami bo to najczesciej konczy sie poniszczona deska. rozciąłem tą zaslepke, zeszlifowalem kilka mm i wkleilem zwykly wlącznik chwilowy. kupisz taki w kazdym sklepie elektronicznym.
 
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 12:01   

jeśli kogoś interesuje jeszcze znalazłem taki zestawik do kupienia - całkiem w rozsądnej cenie.

http://cgi.ebay.pl/Electr...=item483cfb3c74
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 15:51   

Strasznie duży wydaje się być ten siłownik. Cena nie powala więc chyba się skuszę ;)
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
scooby 



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 33
Skąd: Wadowice



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 18:40   

Ale to zwykły siłownik, jakich pełno na allegro (po 10 zł :P ), to po co przepłacać?;)
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 19:41   

scooby napisał/a:
Ale to zwykły siłownik, jakich pełno na allegro (po 10 zł :P ), to po co przepłacać?;)
Z przesyłką 17,5 funta czyli po dzisiejszym kursie 79,27 zł
Ok, siłownik z allegro za 10 zł + wysyłka... no niech będzie 8zł + gniazdo bezpiecznika na kablu + kabel + opaski zaciskowe + przekaźnik + stycznik + metalowa szyna + popychacz + bezpiecznik + złączki... Jeśli nie masz tego wszystkiego w domu to czekają Cię kolejne zakupy na allegro (z opłatą za przesyłkę) lub ewentualnie wycieczka po sklepach elektronicznych / elektrycznych / motoryzacyjnych (jeśli dreptasz to transport za darmo a jeśli wozisz się to za darmo już nie jest - kolejny koszt). Do tego wszystkiego dolicz ile czasu Ci zeszło na kompletowanie całości. Nie sądzę żeby suma-sumarum było taniej kompletować samemu. Ale... znam takich co jadą na drugi koniec miasta bo tam benzyna tańsza o 6 groszy. Ja akurat wolę inne sporty ;)
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
scooby 



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 33
Skąd: Wadowice



Wysłany: Czw Maj 12, 2011 19:03   

Cytat:
Ale... znam takich co jadą na drugi koniec miasta bo tam benzyna tańsza o 6 groszy


Ja też znam takiego, w dodatku jak robi zakupy, to jeździ po całym mieście i w każdym miejscu kupuje co innego, bo 'jest taniej niż gdzie indziej' :D

A co do siłownika, to może i masz rację. Nie wziąłem pod uwagę, że takich części co poniektórzy nie mają w domu:)
 
 
lukasz07 




Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 80
Skąd: Radom



Wysłany: Sob Maj 21, 2011 23:04   

Powiem Wam, że na początku jak usłyszałem o otwieraniu tej klapy z przycisku to tak szczerze niezbyt mnie to interesowało i uważałem iż jest mi to zbędne- aż do dziś.
Dziś postanowiłem sobie odpowietrzyć jeszcze raz układ chłodzenia i kluczyki położyłem w bagażniku. W między czasie przyszła moja koleżanka, która zamknęła klapę bagażnika wraz z kluczykami w środku.
Próbowałem otworzyć ten zamek wytrychami własnej roboty ale nic ( bmw i audi otwieram bez problemu).
Uznałem iż jedynym racjonalnym wyjściem z tej sytuacji jest wybicie tylnej lampy- i tak miałem pękniętą więc mała strata.
Marzyłem wtedy aby mieć taki właśnie przycisk i powiem wam abyście nie robili go przez zasilanie ze stacyjki tylko z akumulatora- Taka moja złota rada, aby Was nie spotkało tłuczenie lampy swojego MG-ka.
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Sob Maj 21, 2011 23:13   

lukasz07 napisał/a:
tłuczenie lampy swojego MG-ka.
Oj boli, boli ;)
Ja mam już za sobą zatrzaśnięcie kluczyków w bagażniku ale na szczęście auto kupiłem z dwoma kompletami pilot+kluczyk i jedyna niedogodność która mnie spotkała to piesza wycieczka do domu po drugi komplet.
A co do pomysłu żeby podłączyć bezpośrednio pod akumulator - minusem jest to, że ktokolwiek włamie się do auta będzie mógł otworzyć bagażnik i ewentualnie coś z niego ukraść dodatkowo; oczywiście niezaprzeczalnym plusem jest całkowite zabezpieczenie się przed taką przygodą jaka Ciebie spotkała. Chyba podczas zakładania siłownika, każdy musi osądzić sam co jest dla niego istotniejsze ;)
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Maj 21, 2011 23:28   

Nie wiem. Dla mnie prościej mieć drugi kluczyk w domu - właśnie tak jak pisze Gites ;) A jak wyjeżdżasz, to jeden masz w komplecie z pilotem, a drugi gdziekolwiek byle nie w bagażniku :D Koszt kluczyka i dorobienia go, to przecież jakieś grosze.

Mnie się jeszcze nie zdarzyło w TFie zatrzasnąć. Kiedyś natomiast w ZT zatrzasnąłem i przez całe miasto musiałem jechać po drugi komplet ;D

Pamiętam, jak mariusz418 bił małą szybkę z tyłu, bo zostawił kluczyki i córę w środku a ona bawiąc się zamknęła auto od środka.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Nie Maj 22, 2011 00:19   

to jak już podpinać pod aku, to założyłbym że alarm jest włączony (bo bagażnik nie ma czujnika, nie raz go otwierałem przy zamkniętym samochodzie) i wtedy przycisk "awaryjny" podpięty na stałe zamontowałbym gdzieś schowany (np. w zderzaku przednim, zasłonięty tablicą rej., albo pod kratką wlotu powietrza, ew. w rejonie tylnego zderzaka) a drugi na zapłon gdzieś w środeczku.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Maj 22, 2011 01:06   

A może system skanowania siatkówki oka, zamontowany we zamku ;)

Sorry że ironizuje, ale takie patenty można stosować w krajach gdzie przestępczość i kradzieże są znikome ;) Nie twierdzę, że na nasze samochody akurat polują, ale jak mówi stare chińskie przysłowie, okazja czyni złodzieja.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Nie Maj 22, 2011 01:55   

kto znajdzie Ci za rejestracją, albo nawet za krawędzią zderzaka microswitch o wymiarach ok. 4x4x2 mm.

tak to chyba nawet przy zakupie nikt by go nie wypatrzył.
a ten przycisk klasyczny to bez stacyjki na I lub II nie zadziała - i tyle.

[ Dodano: Nie Maj 22, 2011 01:55 ]
a jak już chcesz bezpieczniej - puść pod migacz w błotniku i przyklej dwa dobrze zaizolowane kabelki - w razie potrzeby ściągnij izolację i je zewrzyj - proste?
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Maj 22, 2011 01:58   

Tak czy siak, w serii tego być nie mogło, z wiadomych względów.
Zamiast jednak kombinować, to lepiej mieć drugi kluczyk w pogotowiu.
Grzebanie w tej instalacji może się skończyć różnie :)
Ale może się zdarzyć tak, że zamek się zatnie i nie da rady nawet 5 kpl. kluczy ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Nie Maj 22, 2011 02:42   

a to to już inna bajka. podobnie przy zgubieniu. dlatego najlepiej mieć dwa komplety, a takie otwieranie awaryjne w razie braku rozgarnięcia właściciela pojazdu (ja zawsze zanim zamknę maskę czy bagażnik sprawdzam czy mam kluczyki w kieszeni, i nigdy ich nie wrzucam do bagażnika)
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 09:51   

practicator napisał/a:
ja zawsze zanim zamknę maskę czy bagażnik sprawdzam czy mam kluczyki w kieszeni
Ja też już wyrobiłem sobie odruch stukania się w kieszeń w celu sprawdzenia czy są w niej kluczyki ;)

[ Dodano: Wto Maj 24, 2011 09:51 ]
Dziś dotarł do mnie zestaw z ebay'a. Przesyłka szła 12 dni. Metalowa "szyna" uszkodziła kopertę bąbelkową i sam nie wiem jakim cudem nic z niej nie wypadło ;) Nie wiem czy do zjazdu znajdę czas żeby z tym zawalczyć a z drugiej strony nie wygląda to zbyt skomplikowanie. Chciałbym też najpierw dokupić taki sam przycisk jak np. do otwierania szyb. Zamontuję go w pustym miejscu obok bliźniacznych przycisków i nie będzie się rzucał w oczy na kokpicie środkowym.
Obejrzałem sobie wszystkie elementy i ponownie stwierdzam, że nie opłaciłoby się kompletować tego samemu (strata czasu i koszty transportu).
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
Rafal_Bogus 




Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 102
Skąd: Gdańsk

MG MGF

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 19:58   

bagaznik ma czujnik alarmu. jak otwieram kluczykiem przy zamknietym samochodzie alarm sie nie wlącza ale jak otwieram przyciskiem lub drugim pilotem sterujacym silownikiem bagaznika alarm sie włącza. widocznie zamek jest w jakis sposób połączony z alarmem. w końcu dochodzą do niego jakieś przewody.
 
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 23:39   

Rafal_Bogus, bagażnik będzie otwierany z przycisku wyłącznie w przypadku kiedy ktoś siedzi w środku a alarm jest oczywiście nie uzbrojony. A to że wyje jeśli ktokolwiek niepowołany użyje przycisku w chwili gdy alarm jest uzbrojony... to chyba dobrze, prawda? (pyt.ret.) Poza tym nie planuję dodatkowego pilota sterującego siłownikiem.
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
Rafal_Bogus 




Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 102
Skąd: Gdańsk

MG MGF

Wysłany: Sro Maj 25, 2011 01:59   

practicator napisał/a:
to jak już podpinać pod aku, to założyłbym że alarm jest włączony (bo bagażnik nie ma czujnika, nie raz go otwierałem przy zamkniętym samochodzie) i wtedy przycisk "awaryjny" podpięty na stałe zamontowałbym gdzieś schowany (np. w zderzaku przednim, zasłonięty tablicą rej., albo pod kratką wlotu powietrza, ew. w rejonie tylnego zderzaka) a drugi na zapłon gdzieś w środeczku.


swoim wpisem chciałem rozwiać obawy po tej wypowiedzi. Bagażnik jak najbardziej wyposażony jest w czujnik alarmu.

Został mi sterownik centralnego zamka po montażu alarmu w aucie kolegi wiec go podłączyłem troche z nudów. i czasami sie przydaje. minusem jest tylko to ze mam dwa piloty i zanim otworze bagaznik musze oryginalnym pilotem otworzyc samochód. W nowszych
(okrągłych) pilotach był chyba przycisk do otwierania bagażnika??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF & TF] Zamek szyby tylnej
Malignus MGF i MG TF 0 Sob Lis 16, 2019 23:42
Malignus
Brak nowych postów [mgf] suwak tylnej szyby
jestemztoyoty MGF i MG TF 1 Sob Paź 12, 2013 13:59
Kuba_MGF
Brak nowych postów [MG F] Poszukiwane poszycie prawej tylnej cwiartki i drzwi!
janq12 MGF i MG TF 0 Pon Sie 18, 2014 17:56
janq12



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink