Forum Klubu ROVERki.pl :: [All] Alpine'a CDE-9880
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[All] Alpine'a CDE-9880
Autor Wiadomość
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 08:51   [All] Alpine'a CDE-9880

Kupiłem właśnie nowe radyjko - Alpine'a CDE-9880. Mam takie pytanka - jak je zamontować żeby mogło chodzić bez kluczyka w stacyjce?
Ostatnio zmieniony przez apples Wto Cze 14, 2011 18:19, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 08:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 09:07   

W kostce w instalacji, trzeba przepiąć kabelek. Podjedź do jakiegoś elektryka razem z radiem i jego schematem to Ci to zrobi za przysłowiowe :piwo: bo to minuta roboty.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 09:23   

Druga rzecz - nie lubię wozić cdków, bo żal mi jak się oryginały rysują, a kopiowanie zajęłoby za dużo czasu. Co lepiej kupić -jakiegoś pendrive'a 32-64 GB czy może lepiej jakiś podobnego rozmiaru dysk SSD. Klasyczny magnetyk odpada raczej ze względu na drgania. Chyba że macie inne pomysły gdzie trzymać kolekcję mp3?
 
 
 
Kamiloo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 7
Skąd: Silesia



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 22:34   

Kup iPoda - ja mam swojego 80GB, jakość utworów nieporównywalnie lepsza od wszelkiego rodzaju pendrive. Cena ? Używanego za 300 - 400 zł kupisz.

Możesz podpiąć go bezpośrednio AUXem (jeśli masz taki wtyk), bądź jeśli jesteś ambitniejszy polecam car kit harman/kardon drive+play - ok 250-300 zł ta pierwsza edycja. Druga, nowsza niestety już ponad 1000zł, ale jedynka wystarczająca przecież :)
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 22:45   

Kamiloo napisał/a:
Kup iPoda - ja mam swojego 80GB, jakość utworów nieporównywalnie lepsza od wszelkiego rodzaju pendrive. Cena ? Używanego za 300 - 400 zł kupisz.

A co ma piernik do wiatraka? Tak czy siak muzyka leci w formacie mp3 więc o żadnej jakości mowy być nie może.
Żadna różnica czy masz ajfona za 400zł czy pena noname za 20zł. Wraz radio musi to przetrawić i okazać się może że muzyka z pena zagra lepiej bo radio jest wyposażone w dobry przetwornik. Choć wraz to nie będzie płyta CD. Nie wspominając o innych elementach systemu jak wzmacniacze czy głośniki.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Kamiloo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 7
Skąd: Silesia



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 22:53   

A to, że np takiego iPoda możesz sobie w każdej chwili odpiąć, podpiąć słuchawki i korzystać niekoniecznie w samochodzie. Poza tym jeśli muzyka odtwarzana jest za pośrednictwem wyjścia jack, odtwarzacz też ma duże znaczenie. W przypadku podpięcia pod wtyk USB, rzeczywiście nie ma to różnicy.
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 01:31   

narazie zostanę jeszcze przy penie.
ten model alpina ma możliwość podłączenia ipoda kablem hi-speed czyli szpecjalnym do ipodów, albo ipod -> aux in.
zastanawiam się tylko nad jakością - na ipoda mogę wrzucać apple lossless - tylko że 80 GB szybko zapełnię. a sam alpine nawet .flac nie czyta więc dysk raczej jednak nie ma sensu

głośniki będę robił jak boczki rozbiorę pod tapicerowanie. myślałem na razie o jakichś tonsilach (starych polskich) + skrzynia (pod maską xD) - używałbym jej głównie w czasie postoju (na osobnym aku pewnie), ale tu trochę planowania trzeba będzie, więc do lata będę tylko na 2 głośniczkach śmigał, chyba że kupię półkę z otworami na jajka jakieś.

wzmaka nie potrzebuję póki woofera nie będzie.

a co do odpięcia ipoda - mam nano jeśli już gdzieś przenośnie trochę muzyki potrzebuję (używam raz na miesiąc)
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 22:45   

rrr
_________________
....special stereo system ....
Ostatnio zmieniony przez hertz25 Sro Maj 04, 2011 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piterazim 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 168
Skąd: Leszno

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 04, 2011 11:55   Re: Nowe radyjko

practicator napisał/a:
Kupiłem właśnie nowe radyjko - Alpine'a CDE-9880. Mam takie pytanka - jak je zamontować żeby mogło chodzić bez kluczyka w stacyjce?


masz wszystko na kostkach ISO to podłącz do czerwonego kabelka żółty
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Sro Maj 04, 2011 23:06   

już zmontowałem. działa.
teraz tylko potrzebuję jakieś głośniki do drzwi. nie chce mi się cudować, dystansów robić itp. jedynie drzwi dla zasady wygłuszę, także wolałbym jakby były jedno lub dwudrożne z zintegrowanym tweeterem.
budżet ok. 300 za parę (aczkolwiek jeśli byłoby coś nieco droższego a wartego polecenia, to mogę pomyśleć).
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Czw Maj 05, 2011 20:11   

Kamiloo napisał/a:
A to, że np takiego iPoda możesz sobie w każdej chwili odpiąć, podpiąć słuchawki i korzystać niekoniecznie w samochodzie.

Wszystko fajnie ale te radyjko potrzebuje dodatkowy kabel do iPoda i poza tym nie jest to model ktory jest pod to zrobiony jak inne modele. Duzo "bajerow" co maja modeje pod iPoda tu nie ma wiec nie warto. Mialem takie radio. Mam gdzies kabel mode oddac tylko musial bym wyslac. :wink:
I osobiscie to do samochodu nie kupuje wiekszej pamieci niz 4GB. Za duzo muzyki , za duzo szukania lepiej miec dwa lub trzy mniejsze pendrive-y podzielic w jakis logiczny dla siebie sposob.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Problem z nowym zestawem Radio Alpine+Zmieniarka Alpine
Saio Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Wto Sty 15, 2008 11:48
maciej
Brak nowych postów Alpine iDA-X300
JeRRy3D Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Pią Kwi 10, 2009 12:36
TomC
Brak nowych postów [R75] Alpine - kod do radia
recruit84 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Czw Kwi 14, 2011 12:32
seyfer
Brak nowych postów Alpine radioodtwarzacz
simpIe Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Czw Lip 29, 2010 00:42
seyfer
Brak nowych postów [R75] Nawigacja alpine
prośba o sprawdzenie płyt
legran Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Pon Cze 15, 2009 21:24
Stachu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink