Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kody błędów "P"
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kody błędów "P"
Autor Wiadomość
Prezess 



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Krakow



Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 14:26   [R75] Kody błędów "P"
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam wszystkich jako nowy uzytkownik R75 (przejsciowo - samochod kupiony dla tescia).
Kupujac wiedzialem,ze pare rzeczy jest do zrobienia. Aktualnie sprawdzilem kody bledow poduszek (pali sie kontrolka na desce) i wyszlo co nastepuje:

P180A
P1809
P2805
P2863

Wie ktos co to za bledy, lub gdzie moge szukac sciagawki z wyjasnieniami. Przegladalem forum, ale takie akurat mi nie wyskoczyly.

Z gory dzieki za informacje
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 19:37, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 14:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 15:02   

Prezess napisał/a:
Wie ktos co to za bledy, lub gdzie moge szukac sciagawki z wyjasnieniami. Przegladalem forum, ale takie akurat mi nie wyskoczyly.
Ściągawki http://forum.roverki.eu/v...p=493184#493184 - Kody błędów OBDII :wink:
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 15:11   

Prezess, proszę zmienić tytuł tematu na bardziej odzwierciedlający problem.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
abialy 



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: uk



Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 15:22   

po bezplatnej rejestracji mozna sprawdzic 3 kody tygodniowo za darmo+dodawac opisy objawow i napraw http://www.gendan.co.uk/codebank/ strona w jezyku angielskim.
 
 
Prezess 



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Krakow



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 12:45   

apples napisał/a:
Prezess napisał/a:
Wie ktos co to za bledy, lub gdzie moge szukac sciagawki z wyjasnieniami. Przegladalem forum, ale takie akurat mi nie wyskoczyly.
Ściągawki http://forum.roverki.eu/v...p=493184#493184 - Kody błędów OBDII :wink:

Dzieki Apples, ale niestety w tych bazach nie znalazlem wyjasnienia bleodow, o ktorych pisalem. Konkretnie znalazlem tylko jeden z nich mowiacy o wersji 4x4, wiec to nie to.
W zwiazku z tym prosze o dalsza pomoc

[ Dodano: Czw Wrz 30, 2010 15:53 ]
abialy napisał/a:
po bezplatnej rejestracji mozna sprawdzic 3 kody tygodniowo za darmo+dodawac opisy objawow i napraw http://www.gendan.co.uk/codebank/ strona w jezyku angielskim.


Kapitalna stronka, ale niestety w moim przypadku nie znalazlem tych bledow.
Macie jeszcze moze jakies inne zrodla?

[ Dodano: Pią Paź 01, 2010 12:45 ]
Niestety sprawa tych bledow okazuje sie bardziej zlozona. Na chwile obecna tylko wiem tyle,ze wyszly one z centralki odpowiadajacej za poduchy i napinacze.
Jesli ktokolwiek z Was mialby informacje, kto moglby mi tutaj pomoc bede bardzo wdzieczny :piwo:
Druga sprawa jest taka,ze pewnie zaczne szukac wentylatora do chlodnicy (z tego co doczytalem czesta usterka). Macie namiary na jakis sklep (UK/Polska/Allegro) gdzie mozna takowy dostac w dobrej cenie?
Uzywane tez wchodza w rachube, ale kompletne (czesto wycinane sa bez przekaznika i innych ustrojstw, ktore przydadza sie w moim przypadku)
 
 
luki12 



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: bydgoszcz



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 13:56   

nie wiem co to za kody bledow ale gen. wiem ze r75 maja pod fotelami takie zolte kostki od poduszek i u mnie bynajmniej czasem jak sie porusza krzeslem do przodu do tylu to sie wypinaja lub luzuje te styki w tych kostkach i wywala blad. Wtedy zerkam pod fotel od strony pasezerow z tylu i kazda kostke dociskam jeszcze raz pod kazdym fotelem i przekrecam kluczyk sprawdzajac czy pomoglo i w 100% zawsze mi lampka z deski dot. kontroli poduszek znika. kiedys gdzies bylo to na forum lepiej opisane. Wiec nie chce sie madrzyc bo nie znam sie totalnie ale u mnie to pomaga, wiec mozesz sprobowac zaczac od tego.
 
 
Prezess 



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Krakow



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 14:14   

Dzieki sprawdze to dzisiaj wieczorkiem. Dobrze by bylo jakby tylko na tym sie skonczylo, ale jest ryzyko ze to cos z czujnikami poduch czy innymi elementami systemu. Auto mialo delikatne buzi w grudniu zeszlego roku, kiedy poduchy nie odpalily i moze cos sie wtedy podzialo
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 14:47   

Prezess napisał/a:
Auto mialo delikatne buzi w grudniu zeszlego roku, kiedy poduchy nie odpalily i moze cos sie wtedy podzialo

Czy po tym "buziaczku" napinacze nie odpaliły?
_________________
rover forever
 
 
Prezess 



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Krakow



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 15:04   

No wlasnie nie odpalily. A jaki mialbym problem jakby odpalily poza ich wymiana?
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 01, 2010 17:23   

Wymiana komputera SRS - w nim zapisuję się informacja o buziaczku i zapala się kontrolka SRS.


Rozumie, że sprawdzałeś nie przy pomocy T4. W rezultacie kody są nie wiadomo jakie i fakt że takich nie znajdziesz.


Warto może jeszcze zajrzeć tutaj:

http://forum.roverki.eu/v...p=540513#540513
http://forum.roverki.eu/v...ighlight=p0818f

Może też być walnięty któryś z czujników uderzenia.

Zakładam że kostki pod siedzeniami już są sprawdzone i nic to nie dało.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Pią Maj 20, 2011 19:35   

Poczepie się do temat.Co oznacza kod F44400 , wyskoczył na komputerze pomiędzy zegarami.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Lis 18, 2010 02:43
kasjopea
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Kody błędów OBD
apples Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Lip 18, 2010 19:28
apples
Brak nowych postów [R75]KODY BŁĘDÓW
polion Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Sie 06, 2013 12:42
maniek76
Brak nowych postów [R75] Komputer i kody błędów
sknerko Rover serii 75, MG ZT 71 Sob Lip 19, 2014 23:17
SeniorA
Brak nowych postów [r75] Kody błedów silnika V6 2.0i
ENU Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Cze 17, 2014 01:08
ENU



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink