Forum Klubu ROVERki.pl :: Tanie OC
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Tanie OC
Autor Wiadomość
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 17:59   

moja znajoma przenosila samochod z pzu do tuw i wlascicielem jest jej ojciec a ona wspolwlascicielka. dodam ze ojciec nie zyje juz od jakiegos czasu,lecz operacja cala powiodla sie. w pzu wysokosc jednej raty byla wyzsza niz w tuw na caly rok.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 15, 2011 17:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Drool 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 51
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Maj 16, 2011 00:44   

kruszan napisał/a:
...to mów, że tylko i wyłącznie mama będzie jeździła tym samochodem...


Obawiam się, że tylko pozornie jest to takie proste. Gorzej będzie jak spowodujesz wypadek i ubezpieczyciel zweryfikuje to, co podałeś przez telefon. Może na przykład odmówić wypłaty odszkodowania albo zarządzać zwrotu kosztów wynikających z różnicy wysokości składki obliczonej wg prawdziwych i fałszywych danych.
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pon Maj 16, 2011 08:26   

chodzi mi o fakt, że podając prawdziwe dane zawsze dostaniemy większą składkę

np. pytają zawsze

rok auta - no podać trzeba właściwy
dane - to wiadomo
prawko swoje - prawdziwe
prawko 1wszego właściciela - hoho ma już z 30 lat, 60% zniżki
wypadki - nie było w ciągu ostatniego roku
przebieg roczny - do 5tys max, mało tym autem będzie się jeździło (a wiadomo że każdy jeździ więcej, ale więcej jeździsz, większe ryzyko i już inaczej liczą)
użytkowany za granicą kraju - nie (kto komu zabroni za granicę pojechać, przecież na rok z góry nie zaplanuje się, że takiej podróży nie będzie)
kto będzie kierowcą - tylko tata/mama (my tylko jako współwłaściciel - mamy swoje 2gie auto do jazdy) a kto komu zabroni się zamienić i pojechać taty czy mamy
inni regularni użytkownicy do 25 roku życia - nie będzie, ale przecież raz na rok może kierować ktoś inny

itd. taki mamy kraj i takie zarobki, + naszą mentalność, że człowiek jest nauczony i wymuszony kombinowania i cudowania, jak koń pod górę ;/ gdybym zarabiał tysiąc/dwa więcej to może było by mi lżej, a tak to wieczne odkładania i planowanie... nie będę się rozwodzić, u mnie to działało bez problemów, zawsze tak robiłem, że składki miałem niskie

vw polo 1.4D 94r - 360zł/rok Allianz 2razy
rover 600 2.0SDi - 265zł/0,5roku LibertyDirect
rover 600 2.0SDi - 470zł/rok mDirect

mam prawko od 2006 roku, bez kolizji ale to nie ważne, tata ma od hoho no długo, 60% zniżki w pzu jest
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Maj 16, 2011 12:04   

Drool napisał/a:
Może na przykład odmówić wypłaty odszkodowania albo zarządzać zwrotu kosztów wynikających z różnicy wysokości składki obliczonej wg prawdziwych i fałszywych danych.
ZTCP nie może odmówić wypłaty odszkodowania - jedynie uregulowania różnicy w kwocie składki jeśli wyjdzie że np kto inny miał dzwona (poniżej 25-go roku życia) czy coś...
 
 
 
Drool 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 51
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Maj 16, 2011 17:09   

bociannielot napisał/a:
Drool napisał/a:
Może na przykład odmówić wypłaty odszkodowania albo zarządzać zwrotu kosztów wynikających z różnicy wysokości składki obliczonej wg prawdziwych i fałszywych danych.
ZTCP nie może odmówić wypłaty odszkodowania - jedynie uregulowania różnicy w kwocie składki jeśli wyjdzie że np kto inny miał dzwona (poniżej 25-go roku życia) czy coś...


Też tak mi się wydawało:) Ale co do pokrycia różnicy to raczej pewniak. Ja raczej staram się nie robić takich rzeczy (i nie tylko dla tego, że staram się walczyć z "naszą mentalnością" cwaniaczków).
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Pon Maj 16, 2011 17:23   

Zgadzam się z Wami, że najlepiej jest dopisać współwłaściciela. Jednak nie zgodzę się z tym co napisano wyżej, że aby sprzedać auto w takiej sytuacji to trzeba podpisu tej drugiej osoby. Właściciel ma prawo sprzedać auto nie powiadamiając nawet o tym współwłaściciela. Odwrotna sytuacja nie może zaistnieć, tzn. współwłaściciel nie ma prawa sprzedać auta bez zgody (podpisu) właściciela. Znam to z autopsji - brat jako właściciel auta był w stanie je sprzedać bez mojego udziału w całej transakcji.

A jako morał do tego wątku chciałbym podziękować swojemu ojcu, który w momencie kiedy otrzymałem prawko (miałem 18 lat), "dopisał mnie do auta" mądrze stwierdzając "a niech młodemu lata do zniżek lecą" ;)
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 16, 2011 19:29   

Gites, to pytanie dla Ciebie za sto punktów. Co w przypadku podziału auta 50/50? Wydział komunikacji ma to do siebie, ze wpisuje w dowód dane tak jak leci czyli jak im nie powiesz, ze np. ta osoba ma być pierwsza w dowodzie to będziesz miał wpisane wg np. kolejności na umowie i czy to znaczy, ze ten wpisany jako drugi w dowód jest gorszy? Chyba była już sytuacja na forum, że ktoś kupił auto i brakowało jednego z podpisów, a jak się okazało jeden ze współwłaścicieli nie żył i był problem...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Pon Maj 16, 2011 20:47   

Pływak, Nie wiem jak się rozwiązuje "problem" kiedy istnieje faktyczny podział 50/50 i to nie ten "grzecznościowy". Jedyne co wiem to to, że w dowodach rejestracyjnych obu swoich aut mam wpisane swoje dane w rubrykach C.1.1-1.3 i C.2.1-2.3. Współwłaścicielem jednego z aut jest mój brat i on jest wpisany w środku dowodu w rubryce o nazwie "Adnotacje urzędowe". W tej samej rubryce, poniżej, wpisane jest "Pierwsza rejestracja w kraju: ....". Nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało podczas przerejestrowywania auta ale kojarzę pytanie "który pan jest właścicielem a który współwłaścicielem?". I tak jak napisałem na początku... nie mam pojęcia jakby to było wpisane w dowód gdybym wtedy powiedział "mamy równy udział w aucie". Mogę się tylko domyślać że brat zostałby wpisany w rubrykę C.2.1-2.3 Czy ktoś może to potwierdzić?
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
shudder 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 84
Skąd: Brzesko/Kraków



Wysłany: Sro Maj 18, 2011 14:54   

U mnie sprawa wygląda tak - jako właściciel jestem wpisany ja (nie całe 25 lat, prawko od lutego 2009), a jako współwłaściciel w środku dowodu rejestracyjnego (adnotacje urzędowe) moja mama. Pierwsze ubezpieczenie roverka w 2009 wyniosło 455 zł (OC razem z NWW). Rok temu w tej samej firmie (HDI) 377 samo OC (nie wiem ile NWW bo nie jest napisane na polisie) ale łączna składka była większa (nie wiem dlaczego). Pani w biurze nawet powiedziała, że i tak już wpisała moją mamę jako głównego właściciela (kierowcę) na polisę żeby było taniej...

Teraz sprawdzałem różne firmy i ubezpieczę chyba w Axie. Wg kalkulatora na ich stronie po wpisaniu danych mojej mamy jako głównego kierowcy i mnie jako współwłaściciela wyszło 479zł OC+NWW. Myślę, że przyzwoita cena i nie ma co kombinować bardziej ;]
_________________
Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 18, 2011 17:08   

Utargowane 1222.78 PLN OC Wiek 22 lata prawko 3 lata 20 % ( 2 lata bezszkodowosci ) znizek Warszawa brak wspołwlasciciela Liberty . Z czego link4 oferował na przedłożenie 1538zł
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 10:23   

Odnośnie kłamania w sprawie przysługujących zniżek przy ubezpieczeniu samochodu, polecam ten artykulik.

Gdy w 1996 r. wspólnie z bratem kupowałem swój pierwszy samochód za całe 650zł, to za najtańsze na rynku OC w PZU musiałem zapłacić 432 zł - pamiętam jak dziś. Prawko miałem od dwóch lat, ale wtedy nie było jeszcze zwyżek za wiek, wprowadzili je chyba 4 lata później :lol: Nie chciałem dopisywać do dowodu rodziców ani żadnych cioć czy wujków z prostej przyczyny - w razie kolizji z mojej winy oni tracili zniżki. Wziąłem to na klatę i budowałem sobie zniżki sam od zera, choć me ówczesne dochody były iście symboliczne. Jeśli mamy chętnego z dużymi zniżkami który zgodzi się zostać współwłaścicielem naszego auta, to korzystajmy z tego. Ale lepiej nie kombinować z podawaniem fałszywych danych.

EDIT: Kilka dni temu zadzwonił do mnie pan z AXY z propozycją przedłużenia umowy. Za pakiet OC/AC/NW/Assistance z wykupionym udziałem własnym w szkodach oraz wykupioną amortyzacją chciał 1353zł. Traf chciał, że akurat tego dnia wyliczyłem sobie to samodzielnie na ichniej stronie i wyszło znacznie mniej, niestety nie zapisałem sobie numeru wyliczenia. Poprosiłem pana o telefon za 2 dni. Gdy zadzwonił następnym razem, podałem mu nr mego wyliczenia a on po jego sprawdzeniu stwierdził, iż istotnie jest pewna rozbieżność... W efekcie za wspomniany pakiet zapłaciłem 942zł... Jaki z tego wniosek? W miarę możliwości warto sprawdzić wszystko samemu... W minionych latach latach tego nie czyniłem - ciekawe, czy też występowały takie, hmm, fluktuacje :lol:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Czw Cze 09, 2011 22:13   

pistolet napisał/a:
maro, nie byłem w Compensie, a dziś nie pójdę, bo sobota, to wszystko już pozamykane. Po niedzieli będę kombinował. Nie mam na to ciśnienia w sumie, bo OC kończy się 10 lipca dopiero, na razie chciałem się rozglądnąć.
Kolego kruszan, jak to nikt nie sprawdzi? Nie ma jakiejś wspólnej bazy danych klientów ubezpieczalni? Przecież ktoś weryfikuje takie dane. Inaczej każdy nawet 18letni kierowca by ubezpieczał auto za grosze.


Mogę troszkę pomóc. Posiadam wiedzę w miarę dobrą żeby Ci udzielić podpowiedzi.
Szczególnie Warta, reszta ubezpieczalni trzeba się dopytać.
Mam 21 lat nie całe i też mam kolosalne stawki.
Dementując tutaj pierwsze plotki wstawiam informacje prawdziwe prawnie na dzień dzisiejszy:
*Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC i nabywcy pojazdu.
zakupując pojazd NABYWAMY GO Z UBEZPIECZENIEM OC (bez ac) GDYŻ JEST ONO Obowiązkowe. Od zakupu mamy 30 dni na podjęcie decyzji:
- zostawiasz OC tak jak jest wykorzystujesz to (jeśli polisa jest rozbita na raty, to wszystkie raty przypadające bo zakupie reguluje nowonabywca) i jak się kończy polisa wypowiadasz (i przechodzisz do innej ubezp) ją lub kontynuujesz na siebie. Wozimy umowe kupna sprzedaży. ALE UWAGA!!: Jeśli zrobisz szkodę Ubezpieczalnia Zrekalkuluje polisę na Ciebie !! (o rekalkulacji czyt. dalej)
- możesz ją wypowiedzieć ( w ciągu tych 30 dni wypowiedzienie działa natychmiastowo na dzień następny) i zawrzeć nową na siebie w tej samej lub innej Ubezp.
- możesz ją zrekalkulować- czyli obliczają na Ciebie i odejmują okres ochrony który wykorzystał zbywca, oraz składkę zapłaconą przez zbywcę, i wtedy ubezp jest na Ciebie. (obecnie się to nie opłaca gdyż były 3 podwyżki w ciągu roku)
Jeśli nie zrobisz tego w ciągu 30 dni to automatycznie włącza się opcja 1.


* jeśli chodzi o jeden miesiąc różnicy między wiekiem i kończącą się polisą możesz poprosić Agenta danej firmy aby skontaktował się z menadżerem w sprawie WYJĄTKU, gdyż okres zakończenia polisy a kolejnych urodzin jest miesiąc lub mniej.

* obecnie TU wycofują się z brania pod uwagę zniżek osoby starszej (ze zniżkami) gdyż stało się to dla nich nie opłacalne, i biorą pod uwagę osobę o większym ryzyku (młodszą, szkodową, lub krócej prawo jazdy)
Oczywiście nie w każdej. W Warcie to działa.

* jeśli chodzi o współdziałanie Ubezpieczalni to istnieje coś takiego jak UFG. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Oczywiście Warta sprawdza swoich klientów którzy się u nich ubezpieczają w owej instytucji za co płacą kolosalne kwoty. Nie wiele firm korzysta z tego (nie powiem jakie bo nie pamiętam, ale czołowe na naszym rynku na pewno). Co oni mogą się z niej dowiedzieć? przede wszystkim szkodowość klienta. Np w Warcie każdy klient podpisuje wniosek i oświadczenie o bezszkodowości lub szkodowości. Jeśli te dane się nie zgodzą obliczają składkę jak dla szkodowego i różnice każą dopłacić. Ale zazwyczaj coś doliczą i to są kolosalne sumy.

Jeżeli interesuje was coś konkretnego z ubezpieczeń to radzę:
1. Udać się do multiagencji! (sprawdzić gdzie najtaniej - nie kupować)
2. Skontaktować się z Doradcą lub Agentem WYŁĄCZNYM!! danej firmy (i tam pogadać o zniżkach. Każda firma posiada jakiś system pomocy dla pracowników)
3. Cieszyć się z najtańszego ubezpieczenia.

Mam nadzieję że pomogłem
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 23, 2011 10:39   

witam mając rovera 75 2004 wie ktoś gdzie najkorzystniej wyjdę na ubezpieczeniu AC?? mając 23 lata rozbieżność cenowa mnie przeraza jeśli chodzi o ubezpieczenie AC jestem oczywiście współwłaścicielem właściciel ma maksymalne zniżki w mbanku nie da rady AC bo jak konsultantka powiedziała nie ma w ich ofercie pojemności silnika 1951 i tylko OC mi proponują za 750zł.... poprzedni właściciel ubezpieczał auto w TUW płacąc ubezpieczenie w wysokości 199zł na rok miał jakieś inne zniżki ze względu na wysokie stanowisko w zarządzie w TUW
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 23, 2011 14:51   

Po co dzwonisz do konsultantki? Wejdź na stronę mbanku i sobie sam policz składkę. Jest tam Rover 75 z klekotem poj. 1951 w dwóch wersjach 85 i 96 KW
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Cze 23, 2011 22:52   

haszczyc, na AC nie ma co oszczędzać - ja polecam PZU - warto poczytać co potrafią tanie TU, w przypadku AC też różnie z nimi bywa
 
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 23:59   

Niezbadane są cenniki ubezpieczeń.
Ubezpieczaliśmy autko ja i mój brat (każdy swoje), ten sam agent, ta sama ubezpieczalnia (PZU), to samo miejsce zameldowania. Zestawy współwłaścicieli: ja + tata oraz brat + mama. Komplet zniżek.
Brat ubezpieczał Poloneza '92 (chyba) 2.0 diesel, ja Mondeo '05 3.0 V6 :cool: Brat ma prawko od 3 lat i lekką zwyżkę za wiek, ja nie dostaję takich bonusów.
Koszt: Poldek brata ok. 1050zł, moje Mondeo ok. 1500zł. Najlepsze: brat tylko OC, a ja OC/AC/NW i cotamjeszcze, wycena autka >20kPLN... Czy to możliwe, żeby TU tak premiowało kierowców poniżej 25 roku życia???
_________________
It's all right...
 
 
 
chmielu 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 116
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Czw Gru 29, 2011 00:13   

wild_weasel napisał/a:
Czy to możliwe, żeby TU tak premiowało kierowców poniżej 25 roku życia???

tak, bo pytaja sie o wiek w ubezpieczalniach. w allianz jest zwyzka ponizej 25 roku (dotyczy rocznika osoby ubezpieczajacej, a nie de facto "minięcia" daty urodzin)
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 29, 2011 00:13   

tak jest to możliwe
Mam prawko 4 lata z kawałkiem , wiek 22
w łodzi za rovera 200 1.4 103 km gdybym sam chciał to koszt gdzieś 2000 z groszem, gdybym ubezpieczył pojazd tylko z tatą (max zniżek) wychodziło gdzieś ok. 2000, chyba gdzieś 1700-1800, więc z góry jest założenie,że spowoduje wypadek/kolizje. To jest tak jakbym wchodził do sklepu i bym musiał zostawić 1000 na dzień dobry, bo jestem w grupie osób, które najwięcej kradną....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [OC] Tanie ubezpieczenie ,prosze o pomoc
Poznań
ziom3159 Prawo i ubezpieczenia 7 Pon Mar 01, 2010 15:10
Joa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink