Forum Klubu ROVERki.pl :: [416Si] uszczelka pod pokrywą zaworów i niżej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[416Si] uszczelka pod pokrywą zaworów i niżej
Autor Wiadomość
Bodziek85 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 159
Skąd: Bielsko-Biała



  Wysłany: Pią Maj 13, 2011 21:50   [416Si] uszczelka pod pokrywą zaworów i niżej
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

cześć koledzy /koleżanki

mam troche wolnego czasu wiec postanowiłem sobie wymienić uszczelke pod deklem nad zaworami i przy okazji go troche odswieżyć.

dekiel odkrecilem - bodajże 15 śrub na klucz 8

ładnie zszedł , wyczyscilem dekiel i i powierzchnie z która sie stykał.

teraz moje pytanie - czy moge odkrecić jako mechanik amator następny level - czyli coś jakby obejmę wałków rozrzadu ( tam bedzie ponad 20 srub osemek) i na co uważać oraz jaki to poziom trudności

nie bawił bym sie w to, ale zauważylem delikatne pocenie sie nad łapą alternatora i chciałbym to uszczelnić.

nowa uszczelkę pod dekiel mam, ale pod to mocowanie wałków juz nie. czy mogę użyć silikonu - jeżeli tak to jaki najlepszy ?

poradźcie coś, liczę na fachową pomoc

pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 13, 2011 21:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pią Maj 13, 2011 22:07   

Pod obudową wałków rozrządu nie ma żadnej uszczelki, powierzchnia jest uszczelniana uszczelniaczem w aerosolu ,ale można zastosować silikon bardzo cienką warstewkę.
Śruby musisz odkręcać i zakręcać na krzyż (odkręcanie od skrajnych, zakręcanie od środkowych)
Uważaj by nie przestawić rozrządu.
Silikon wysokotemperaturowy
_________________
rom
 
 
Bodziek85 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 159
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Pią Maj 13, 2011 22:20   

z tego co wyczailem pod pokrywą zaworów jest warstwa z czerwonego silikonu, ale ja chyba zastosuje czarny jakis lepszy

jedyne czego sie boje ze te wałki sie przestawią :/

jak można je przypadkowo przestawić ? chciałbym tego uniknąć. Czy po odkreceniu obudowy trzeba po przeciwnej stronie do rozrzadu zalozyc na wałki jakiś patent w stylu blacha utrzymująca je w pozycji wyjsciowej ? cos takiego widziałem u bardziej ode mnie zaawansowanego mechanika

dzięki za odpowiedz,
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Pią Maj 13, 2011 23:05   

automechanik napisał/a:
Uważaj by nie przestawić rozrządu.

No troche bedzie ciezko to zrobic bez ruszania rozrzadu. Pokrywa trzyma walki , nie sa w zaden inny sposob "przymocowane" do silnika. Odkrecasz pokrywe z zalozonym paskiem to walki same wyskocza do gory.
 
 
Bodziek85 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 159
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Pią Maj 13, 2011 23:14   

no wlasnie o tym myslalem, ze pojdą w górę, temu trzeba by je zblokowac od strony kopułki ale jak ?
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Maj 14, 2011 10:32   

jak? srak :P

Albo kolega Ci je trzyma, co uwazam, za sredni pomysl zacznie stekac, ze do palce bola bla bla bla i bedzie lipa. Najlepiej zdjac pasek rozrzadu a pozniej zalozyc go znowu.
automechanik napisał/a:
powierzchnia jest uszczelniana uszczelniaczem w aerosolu

automechanik, taki z Ciebie mechanik, ze hohoho....to jest klej anarobowy!!! nic w aerozolu!!! <facepalm> ...Boze widzisz i nie grzmisz!

Inni tu pisza o silikonie...slaba opcja nie polecam, silikon ten na 100% zatka kanali olejowe i ze smarowania walkow nici!

Pamietaj tez ze gdy zdjemiesz "nastepny level", co fachowo nazywa sie rozpolowienie glowicy, to bedizesz to musial oczyscic na obu powierzchniach stykowych. Jak dobrze pamietam czyscilem to jakie 45 min wiec opcja z trzymaniem walkow na zamocowanym pasku tymbardziej odpada.

Jezeli olej Ci nie cieknie na tym rozpolowieniu na zewnatrz lub w otwory na swiece to nei ma sensu ruszac!

Pozdro
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sob Maj 14, 2011 10:54   

faecd napisał/a:
! nic w aerozolu!!!

No mi tez sie to dziwne wydawalo, ale nie komentowalem.
faecd napisał/a:
Inni tu pisza o silikonie...slaba opcja nie polecam, silikon ten na 100% zatka kanali olejowe i ze smarowania walkow nici!

Opcja taka ze jesli sie odpowiednio cienko nalozy to nic sie nie zatka. Nawet fabryczna instrukcja zaleca bardzo cienkie nakladanie uszczelniacza i petam rozsmarowanie walkiem (palec wystarczy :wink: ) . Silicon bedzie ok tylko poprostu nie podchodzic do tej operacji jak do uszczelnienia pokrywy rozrzadu w jakim starym pierdzielu i nie pakowac tubki silicony na raz. Ja uzylem siliconu , nie cieknie i nic sie nie zatkalo juz 10 tys.km. Pozdr.
 
 
Bodziek85 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 159
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Sob Maj 14, 2011 11:14   

kupiłem silikon, jakiś niemiecki REINZOSIL firmy VICTOR REINZ, sprzedawca mówił że nie ma nic lepszego, tym mam zamiar wymienić uszczelnienie.

do swiec nie cieknie ale tak jak wspomniałem nad łapą alternatora jest mokro i kapie na alternator który mam nowy bo kupiony miesiąc i mi go szkoda.

czy tych wałków nie można na chwile spiąć do głowicy bo zdjeciu pokrywy, obejmą zrobioną z kawałka blachy ?

tak jak mówie boje się sciagać rozrząd :(
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sob Maj 14, 2011 11:48   

Bodziek85, kolego a może Tobie nie cieknie z pod tej pokrywy, tylko przedniego uszczelniacza z prawej strony, mi tez on cieknie i to wygląda właśnie jakby leciało z tego łączenia, zdejmij osłonę rozrządu i zobacz jak to tam wygląda, Ten cieknący uszczelniacz to już norma w tym silniku
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sob Maj 14, 2011 12:52   

slax napisał/a:
zdejmij osłonę rozrządu i zobacz jak to tam wygląda, Ten cieknący uszczelniacz to już norma w tym silniku

Tez bedzie ciezko cos zobaczyc, oslona wew. zaslania wszystko, zeby ja zdjac trzeba kolka na walkach rozrzadu odkrecic. Cieknace uszczelniacze widac na oslonie od strony silnika ,bez zdejmowania. Zdjecie zew. oslony w zasadzie nic nie pomoze w 100% stwierdzeniu czy to wlasnie uszczelniacz.
 
 
Bodziek85 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 159
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Sob Maj 14, 2011 20:08   

niestety nic nie zrobilem, pojechalem drugim autem na fuche i palec rozciolem, do wieczora spedzilem czas u hirurga co mnie zszywał. kolega podjedzie i załozy dekielek górnyi dopiero za dwa tygodnie z tym bede robił jak sie reka zagoi :/

bedziemy ten rozrzad jednak sciagać bo w sumie nie jest to takie skomplikowane, wtedy wszystko sie okaże na spokojnie. jak bedzie trzeba to uszczelniacze wałków chyba wszedzie dostane w wiekszych sklepach ?
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Maj 15, 2011 02:27   

faecd, nie mędrkuj po pierwsze anaerobowy , a po drugie stosuje się jednak kleje napylane na powierzchnie uszczelniane czy klejone.
Nikt nie każe trzymać wałków, chodzi oto by prawidłowo je ustawić . Zreszta pasek można na kółkach zabezpieczyć małymi ściskami lub drutem .
Wałki nie wyskoczą ,jeśli śruby będą popuszczane stopniowo a obudowa delikatnie unoszona.
Do czyszczenia powierchni ze starego uszczelnienia też są środki chemiczne w postaci właśnie wyśmianego aerosolu. Po skręceniu wystarczy sprawdzić ustawienie rozrządu i jeśli wszystko wykonamy prawidłowo to wałki nie zmieniają położenia i nie ma potrzeby demontownia ołon zdejmowania i zakladania paska rozrządu.

[ Dodano: Nie Maj 15, 2011 02:27 ]
a keczu, ma racje jeśli chodzi o silikon
_________________
rom
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 08:11   

keczu napisał/a:
Tez bedzie ciezko cos zobaczyc, oslona wew. zaslania wszystko, zeby ja zdjac trzeba kolka na walkach rozrzadu odkrecic. Cieknace uszczelniacze widac na oslonie od strony silnika ,bez zdejmowania. Zdjecie zew. oslony w zasadzie nic nie pomoze w 100% stwierdzeniu czy to wlasnie uszczelniacz.
Tak czy siak, ja bym obstawiał uszczelniacz, i myślę że warto to dokładnie sprawdzić, żeby nie potrzebnie nie rozbierać połowy silnika, a i dodam że u mnie po zdjęciu osłony było że to uszczelniacz, bo otwór na wałek był do o koła "zapocony" olejem

[ Dodano: Nie Maj 15, 2011 08:11 ]
automechanik napisał/a:
Wałki nie wyskoczą ,jeśli śruby będą popuszczane stopniowo a obudowa delikatnie unoszona.
Ja myslę, że chodziło o to, że przez to że pasek rozrządu naciąga wałki z prawe3j strony do dołu to jeśli odkręcimy to co je trzyma to z drugiej strony na pewno się podniosą, nie ma bata, zadziała to jak dźwignia
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Maj 15, 2011 11:23   

Wałki oczywiście się podniosą, ponieważ działa na nie siła sprężyn zaworowych,ale przy ponownym przykręcaniu ustawią się we właściwej pozycji
_________________
rom
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 23:11   

mechanik ;) to jak juz jestesmy tacy precyzyjni to proponuje zmiane Roverka w profilu z 75 2.5 6-cio zaworowego na v6 :D hehe zartuje:D

Badz co badz pomysl sobie jak by to wygladalo nanoszenie kleju w aerozolu. Nawet przez taka rurke jak np daja do wd-40 na pewno opierdzielisz klejem "wnetrze". Pozniej to sie zmiesza z olejem, jak dobrze pojdzie osiadzie w filtrze oleju lub zostanie spuszczone.

Do kolegi, ktory zanosi sie z rozebraniem rozpolowienia. Ja na Twoim miejscu bym nie zdjemowal go bez zdjecia paska rozrzadu. O dziwo zalozenie paska nie jest takie straszne:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Maj 15, 2011 23:38   

faecd, dzięki za rewanż, ale zwróć uwagę, że nazwa aerosol nie jest obecnie używana tylko dla mieszaniny powietrza i rozpylonej na drobiny cieczy, ale obejmuje również masy półpłynne, pianki itp.
Zapewniam, ze w trakcie fabrycznego montażu nikt nie nakłada kleju ręcznie.

[ Dodano: Nie Maj 15, 2011 23:38 ]
Założenie paska nie jest w tym silniku faktycznie żadnym problemem, ale można tej roboty uniknąć
_________________
rom
 
 
micheaszu 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 46
Skąd: Stargard Szczeciński

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 17:24   

witam. mam identyczne auto jak osoba postująca ten temat.

Cieknie mi trochę z silnika, z pokrywy zaworów i też pewnie uszczelniacze wałków.
Dzisiaj rozebrałem pokrywe zaworów, dostałem się do uszczelki, która jest metalowa hmm, jak myślicie, czy lepiej jest ją wymienić na nową czy po prostu uszczelnić silikonem czy innym spoiwem uszczelniającym jak w temacie wyżej.
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 17:52   

micheaszu, wymień i będziesz miał spokój, żadnym silikonem nie smaruj lepiej bo Ci pozatyka kanały olejowe
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 18:25   

slax napisał/a:
bo Ci pozatyka kanały olejowe

hahahahahaha dobreee
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 18:28   

micheaszu, lepiej kup uszczelkę która nie jest droga.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Uszczelka pod pokrywą zaworów
RadekNet Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sob Lut 21, 2009 11:43
RadekNet
Brak nowych postów [R400]Pokrywa zaworow
bolec0000 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 23 Sro Wrz 28, 2016 22:13
thomson93
Brak nowych postów [i]Pokrywa zaworów- wyciek
neo88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Maj 23, 2011 15:59
adamsky
Brak nowych postów [R 45] wyciek - pokrywa zaworów
panwilli Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Sie 18, 2011 08:41
panwilli
Brak nowych postów [R416Si] 97 - stuki pod pokrywą zaworów
radek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Nie Paź 24, 2010 19:10
radek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink