Forum Klubu ROVERki.pl :: [Przepisy] Zmiana przepisów rowerzyści
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Przepisy] Zmiana przepisów rowerzyści
Autor Wiadomość
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



  Wysłany: Pią Maj 20, 2011 14:58   [Przepisy] Zmiana przepisów rowerzyści

To co się teraz dzieje na drodze to jakiś motoryzacyjny Armagedon.
Rowerzyści jeżdżą jak by się z szympansami na rozumy pozamieniali.
Dziś jeden taki swoje życie zawdzięcza temu że regularnie dbam o hamulce i miesiąc temu wymieniłem przód i tył na nowe.
Po zmianie przepisów są dosłownie wszędzie bo kompletnie ich nie znają.
Wciskają się miedzy samochody, opierają się o auta :evil:
śmiem twierdzić że po tych zmianach przybędzie nam nowych warzywek.
Te przepisy są do niczego bo nakładają obowiązki na kierowców, jednocześnie rowerzyści ich nie przeczytali bo tam jasno jest napisane jak się mają ustawić i już jeżdżą gdzie tylko popadnie.
Przykład dziś
Jadę sobie widzę z daleka czerwone, redukcja do 2 autko wolno się toczy.
Z tyłu rowerzysta grzeje ostro kolarką z mojej prawej strony.
Wyprzedza auto i daje ostro poi hamulcach bo zobaczył sklepik
Auta dojeżdżają do skrzyżowania a ten po hamulcach i z prawego pasa przeciął drogę 3 pasom i ustawił się na skrajnym lewym do skrętu.
I jeszcze z morda że ten z prawej ma pierwszeństwo.
Oczywiście zero ręki nic.
Jechał tak ze 30 tą kolarką i po prostu przed zderzakiem skręcił.
Jechał za mną będąc po prawej stronie mojego auta.
:shock: :evil:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 20, 2011 14:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Maj 20, 2011 15:19   

SyntaX napisał/a:
śmiem twierdzić że po tych zmianach przybędzie nam nowych warzywek.
też tak uważam - dobrze że na zadup... mieszkam - tu jeszcze widzę że nie dotarła informacja do rowerzystów na szczęście.
 
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Sob Maj 21, 2011 14:13   

Ja z racji braku dachu zawsze mogę takiego rączego kolarza odpowiednią wiązanką potraktować :)
Ale ogólnie to zaraza - skaczą między jezdnią i chodnikiem żeby omijać czerwone, pchają się na światłach gorzej niż właściciele odkurzaczy, tragedia...
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 21, 2011 16:23   

Kolejny przykład głupoty naszych (p)osłów. Dostosowują prawo do wymogów unijnych tylko nie od tej strony. Na te zmiany, które dziś weszły w życie nie pozwalają u nas warunki drogowe, między innymi minimalna w porównaniu z Unią długość ścieżek rowerowych, ogromny tłok na ulicach /jezdniach/. Aż strach pomyśleć co się będzie teraz działo, ile tragedii z tytułu kolizji samochodów z mającymi w takiej sytuacji niewielkimi szansami na przeżycie rowerzystami, którzy teraz poczują się paniskami na drogach.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piterazim 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 168
Skąd: Leszno

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 08:28   

Jeśli chodzi o roWerzystów w moich okolicach to też jest wesoło. Kilka lat temu między miastem między Lesznem a Święciechową powstała nowa ścieżka rowerowa. Myślicie że ludzie po niej jeżdżą. Wszelkiego rodzaju pseudo kolarze z wielkimi brzuchami w obcisłych gaciach suną powoli po wąskim asfalcie. I nie gęsiego, oj nie! Jadą równo ramię w ramię, pedał z pedałem, znaczy się pedał w pedał, bo przecież pogadać trzeba na spacerku.
Nie da się ukryć że mnie to z lekka irytuje :/
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 10:40   

A ja bede bronil przepisow, to ze nasze warunki i KULTURA nie nadazaja to inna sprawa O_o

Prawo ma bronic slabszych , rowerzystow , pieszych , motocyklistow potem auta... Tylko wszedzie sie znajdzie ktos kto po prostu lamie wszelkie przepisy i wykazuje sie zwyklym hamstwem wobec innych uczestnikow ruchu.

Jezdzilem kiedys b czesto rowerem, dzis juz tylko okazjonalnie, bo czasu brak, ale wiele razy to moje myslenie ratowalo mnie przed spotkaniem z autem, bo kierowca auta najwyzej bedzie mial zadrapanie, a ja moge stracic zycie .

Nie generalizujmy ! W kazdym srodowisku znajda sie czarne owce ;) A MY roverkowicze tacy swieci ? JA na pewno NIE ! i nie bede sie teraz w owcza skore przebieral i jechal po innych .

Glupota zostanie glupota , a prawo nie jest wcale zle IMHO. Tylko moze nasze wychowanie i kultura drogowa sie za wolno zmienia wzgledem przepisow

PS, tez smigam w obcislych gaciach :P Masz z tym problem piterazim >? :rotfl:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Maj 26, 2011 10:52   

maniaq napisał/a:
ale wiele razy to moje myslenie ratowalo mnie przed spotkaniem z autem, bo kierowca auta najwyzej bedzie mial zadrapanie, a ja moge stracic zycie .
no własnie ja odnoszę wrażenie że mało jest rowerzystów którzy myślą na drodze... ale fakt że nie tylko rowerzystów, tych z prawem jazdy kategorii B którzy także nie myślą też jest wielu - to fakt i odczuwam go prawie każdego dnia :/ .
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 10:57   

maniaq, dokładnie
Z racji że moje miasto jest dość małe ale mocno zaludnione, korki niesamowite więc poruszam się często rowerem. Wczoraj prawie miałem bliskie spotkanie z maską samochodu bo kierowca uznał że go przeskoczę i może sobie jechać wprost na mnie na wąskiej uliczce omijając inne auta. Gdy 'kulturalnie' zwróciłem mu uwagę powiedział żebym jeździł po chodniku. Bezczelność normalnie niektórych ludzi nie zna granic.
Ps. Dwa razy skasowałem dość mocno boki auta. Paradoksalnie raz kierowca bardziej był poszkodowany niż ja gdy kierownicą dostał w szczękę. I to wszystko na bezpiecznych rondach.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
adamsky 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 11:07   

greg-si napisał/a:
I to wszystko na bezpiecznych rondach.

chyba nie dla rowerzystów ;) sam widziałem ze 3 razy na własne oczy, przejażdżki rowerzystów dupą po maskach samochodów ;p
_________________
Driving is believing !
 
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Czw Maj 26, 2011 13:46   

to prawo to jakas porazka. jechalem dzisiaj obwodnica lewym pasem, 90 na liczniku, wzdluz sa drogi rowerowe dziadek jadacy po mojej prawej stronie w tym samym kierunku co ja nagle zdecydowal ze wjedzie na przejscie. zeby chociaz popatrzyl sie w lewo... twardo gapiac w prawo znalazl sie na pasach... hamulce, odbicie na pas zieleni i szok. dziadek nawet nie zwrocil uwagi i pojechal sobie dalej a mnie po prostu zamurowalo. najlepsze jest to ze (p)oslowie zniesli zakaz wjezdzania bezposrednio pod nadjezdzajacy pojazd wiec gdyby tylko cos sie stalo to wina bylaby moja...
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 14:58   

bolcik napisał/a:
nagle zdecydowal ze wjedzie na przejscie

nie wolno przejeżdżać rowerem przez przejście, chyba że jest to droga rowerowa
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Czw Maj 26, 2011 15:15   

wiem zle to okreslilem przejazd rowerowy
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 13:12   

bolcik - jak to zniesli zakaz wjezdzania przed auto, tak samo rower jak i pieszy, nie moze wtargnac na jezdnie. Auto jest jedynie zobowiazane w miare mozliwosci do ustapienia pierwszenstwa.

Popadacie panowie w paranoje, jak pieszy wam wpadnie pod kola, to nie znaczy z automatu waszej winy. To samo z rowerem.

Ze dziadek zachowal sie jak debil i beszczelnie odjechal, to swiadczy nie o zlym prawie tylko braku kultury w naszym kraju.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pavel 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 77
Skąd: Toruń



Wysłany: Sro Cze 01, 2011 14:23   

szoso420 napisał/a:
bolcik napisał/a:
nagle zdecydowal ze wjedzie na przejscie

nie wolno przejeżdżać rowerem przez przejście, chyba że jest to droga rowerowa


Wystarczy, że miał byś świadka tego zdarzenia, np. innego kierowcę i nie była by twoja wina, gorzej z uszkodzeniami, rower nie ma OC więc z dziadka emerytury raczej nie naprawił byś swojego Rovera. Natomiast twój Rover ma OC i dziadek swój rower by naprawił, jeszcze by dostał za siniaki i stres powypadkowy.
_________________
POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH - ODSZKODOWANIA
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Cze 01, 2011 15:01   

Dlatego jestem zdania że każdy pojazd powinien mieć wykupione OC.
Uważam że ustawodawcy powinni się tym zająć i zrobić np składkę OC przypisywaną do nr PESEL.
Przecież nie może tak być że napruty koleś rowerem przerysuje bok auta ty go złapiesz a on się śmieje w twarz i mówi, no i co z tego jak mi nic nie możesz zrobić.
Chce jeździć rowerem po mieście OK składka roczna i tyle.
Nie opłacił no to do komornika.
Sam mając rover bez problemu zapłacił bym takie OC bo jeśli coś bym sobie zrobił miałbym opiekę.
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 01, 2011 16:38   

oc na rower z tego co kojarze 50 zł
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Cze 02, 2011 10:13   

to jeszcze OC na chodzenie zaproponujcie ;) Potem krzyczcie , ze z was zdzieraja kase :D

IMHO nigdy nie bedzie idealnej sytuacji, bo ktos kto jest nie wyplacalny i tak OC nei wykupi... wiec dorga do nikad.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Pią Cze 03, 2011 13:17   

moim zdaniem w momencie kiedy postanowiono wpuscic rowery na drogi (wiem ze sie tu naraze) powinny one posiadac obowiazkowe OC. osobowki, motory, ciezarowki, autobusy - wszystkie musza miec wiec rowery tez powinny. niestety ryzyko wypadku jest znacznie wieksze niz na chodniku czy drodze rowerowej ale mamy osoby ktore produkuja dzuirawe prawo
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 03, 2011 14:13   

Hmm... A ja nie widzę, żeby ktoś "wpuścił rowery na drogi", tylko, jak dla mnie uporządkował niektóre problematyczne kwestie.

Ale doleję trochę oliwy do ognia, bo idąc tym tropem każdy obywatel powinien mieć OC, bo przecież tam gdzie nie ma chodników też chodzimy po drogach. :D :D :D

A przecież rowerzyści mają też teraz jasny przymus jazdy ścieżką rowerową, jeśli istnieje, tak jak piesi muszą używać chodnika - sytuacja jest dokładnie analogiczna. :]
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 03, 2011 21:29   

najgłupsze to jest to,że teraz mogą jeździć obok siebie, też jeżdżę rowerem,ale dla mnie to głupota, np. jade droga dwu jezdniowa dwu pasmowa i n jednym pasie jada sobie rowerzyści gdzieś 15 km/ h
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Mandat z fotoradaru - co się zmieniło po zmianach przepisów?
Glodzio Prawo i ubezpieczenia 6 Pon Gru 12, 2011 17:40
Glodzio
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Nowe przepisy CELNE
wie ktos cos??
michone Prawo i ubezpieczenia 1 Pon Lip 21, 2008 10:43
piter34
Brak nowych postów Odszkodowaniem za opóźniony lot - przepisy UE
Udana walka
maciej Prawo i ubezpieczenia 3 Sob Sty 16, 2016 12:00
aipate
Brak nowych postów Wymiana Silnika ( Swap ) a Przepisy
bula21 Prawo i ubezpieczenia 15 Wto Maj 19, 2009 13:27
Perez
Brak nowych postów [Przepisy] Światła do jazdy w dzień
a obowiązek jazdy na światłach
Ukasz Prawo i ubezpieczenia 1 Czw Mar 19, 2009 22:36
mcjg



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink