Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 75 CDT] ile PLN za rocznik 2000?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 75 CDT] ile PLN za rocznik 2000?
Autor Wiadomość
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Maj 16, 2011 22:29   [R 75 CDT] ile PLN za rocznik 2000?

witam, niewiedziałem gdzie ten temat wrzucić więc pisze tutaj,mam do sprzedania R75 CDT,wystawiłem go za 14tyś pln i o dziwo zero zainteresowania...było kilka telefonów ale w większości chcą go za 10tyś lub mniej i niewiem czy tak strasznie potaniały czy tylko jakieś mośki do mnie dzwonią albo handlarze...może znawcy ocenią czy za dużo chce czy nie - http://allegro.pl/zadbany...1595769707.html
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 16, 2011 22:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maziciel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Maj 16, 2011 23:12   

Te auta latwo kupic, a pozniej trudno sprzedac - przerabialem juz to :mad:
Trzymaj cene, kiedys znajdzie sie nabywca. Mnie niestety szlag trafil po kilku miesiacach od wystawienia pierwszego ogloszenia - potrzeba odmrozenia kasy mnie naglila i musialem oddac auto duzo taniej :/
_________________
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Maj 16, 2011 23:42   

no niestety mi też kasa byłaby potrzebna ale itak już straciłem połowe wartości:)dałem 2 lata temu 23kafle:)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 18, 2011 12:28   

wiesz sam szukam teraz czegoś dla siebie między ZR / R45 / R75 i jako kupujący mogę Ci powiedzieć co mnie zraża w aukcjach R75

Oczywiście piszę to jako zwykły kupujący, który szuka "cuda" no ale to tylko opinia więc ją wyrażę

Jak widzę Autko z przebiegiem 2xx.xxx to mnie już to zniechęca i do zakupu nie zachęca, bo wiem, że posmigam nim jakieś 30-40k ? Może nawet 50 i gdzie ja później sprzedam auto z przebiegiem np 250.000 ? To nie takie proste. Ogólnie twój R75 jest fajny i ja byłbym skłonny dać za niego 12.000 i cieszyłbym się, że urwałem dobrą okazję. 14.000 bym niestety nie dał. Gdyby miał przebieg 170.000 to bym dał 14 :) Do tego masz ten słabszy silnik CDT - jakbyś miał mocniejszy CDTi ten 135 koni czy ile on tam ma to byłbym w stanie dać może 12.700 i też bym się cieszył z dobrej okazji : )

Oczywiście świadom jestem że diesle mają spore przebiegi itp ale jak auto jest z 2000r to bym chciał takie co robiło 15.000 rocznie a mamy 2011 czyli przebieg max 15.000 x 11 = 165.000 i takiego bym brał bez wachania :)
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Maj 18, 2011 20:32   

hehe:) to widze że z samochodami masz mało do czynienia:)kupuje sie samochód a nie jego przebieg...a przebieg w dieslu robi sie niepokojący dopiero przy 500.000:) wiem z własnego doświadczenia że jakieś 80% a może i więcej aut a w szczególności tych od handlarzy ma cofane albo już miała cofnięty licznik za granicą...a już w szczególności rozbrajają mnie goście piszący na aukcjach R75 SERWISOWANY DO KOŃCA W ASO a do tego ksiażka serwisowa...skoro ASO rovera skończyło sie bodajże w 2006r:) tak więc bede musiał sie chycić metod mniej uczciwych i skręcić licznik na 160tyś:) tak jak większość na allegro którymi jeździli dziadkowie w niemczech tylko w niedziele do kościoła:)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 00:47   

przebieg ma jakieś tam znaczenie ale nie jest decydujący... znajomy trochę handluje autami i ściąga młode roczniki z małymi przebiegami... takie auto trudniej sprzedać niż z dużym przebiegiem.

a ceny R75 hmmm kupiłem za 11 włożyłem z rzeczy potrzebnych juz jakieś 1500-2000

jeśłi stan dobry to cena myślę ok i znajdzie kupca prędzej czy później. Warto zrobić kartkę w szybie i zostawiać auto w widocznych miejscach na parkingach jeśli nie ma potrzeby uzywania
_________________
75 Red Edition
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 15:17   

memphisto napisał/a:


Jak widzę Autko z przebiegiem 2xx.xxx to mnie już to zniechęca i do zakupu nie zachęca, bo wiem, że posmigam nim jakieś 30-40k ? Może nawet 50 i gdzie ja później sprzedam auto z przebiegiem np 250.000 ? To nie takie proste.


Polska smutna mentalność :|
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
tomason 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 156
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Maj 19, 2011 15:30   

Nie ma co patrzec na przebiegi tylko na stan :)
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Pią Maj 20, 2011 13:28   

cena nie jest moze bardzo wygurowana jak na ten model ;) i jest mozliwosc sprzedania zawsze. na minus moze tez wplywac niestety hak. to co musisz koniecznie zrobic to wiecej zdjec. na pewno prawa strone obfotografuj, prawy i lewy przod pod skosem tez zdalby sie, silnik!, srodek z zewnatrz od strony kierowcy tak zeby bylo widac dobrze pedaly i kierownice bo jakos dziwnie wyszla, deske rozdzielcza, tylna kanapa, i otwarty bagaznik zeby pokazac jak duzo wejdzie. czemu nie ma zdjecia ani jednego fotela? na zdjeciu ze srodka nie pokazujesz galki zmiany biegow a zwlaszcza mieszka a ludzie na to patrza. skoro jest w takim dobrym stanie to to pokaz. ja tu widze roverka ze slabymi zdjeciami ktory moze byc w dobrym stanie a moze byc w zlym. aaa i zdjecia w dzien a nie jak slonce zachodzi :) dobrze dziala jak wpiszesz w opisie ze jest mozliwosc sprawdzenia w dowolnej stacji diagnostycznej. kiepski opis samochodu. nie zapominaj ze nie wszyscy znaja ta marke a jest co reklamowac. podsumowujac: niestety slaba aukcja fajnego autka :)

wiesz ile ja widzialem aukcji gdzie sprzedawca dawal duzo lepsze zdjecia i zarzekal sie ze mega wypas autko a na miejscu na pierwszy rzut oka wychodzily minusy ;)
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sob Maj 21, 2011 15:53   

dzięki za rady, no niestety robiłem aukcje tak jak ja kupuje auto czyli jest auto,gość pisze że stan dobry, na zdjęciach nie widać kupy złomu więc jade obejrzeć:)a co do opisu to nie bede sie rozpisywał o jakichś klimatronikach webastach czy podgrzewanych lusterkach bo to w standardzie w tym samochodzie jest:)no ale skoro tak twierdzisz to troche postaram sie to ogłoszenie poprawić:)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Maj 22, 2011 20:28   

sash997, musisz wziąśc też pod uwagę to, że Twój R niestety nie ma jakiegoś ciekawego wyposażenia. Ani grzanych foteli, ani trakcji, tempomatu, rolety, z tego co widze, to pokładowego też nie. Nawet parktronica nie ma. To robi dużą różnice. Zauważ, że teraz już jest na tyle 75 na allegro, że kupujący może wybiera w wyposażeniu, a zdażają się już egzemplarze bardzo dobrze wyposażone za dobre pieniądze. Sam się zastanawiałem nad sprzedażą, ale jak przemyslałem, że 4 lata temu to auto kosztowało ojca 33tyś zł, a teraz miałbym je pchnąc za 15, to jest to nieporozumienie. Tak więc stwierdziłem, że doinwestuję go konkretnie i pojeżdżę jeszcze kilka ładnych lat, ciesząc się nadal niebanalnym wyglądem i komfortem. A potem gdyby przyszło sprzeda, to auto z super wyposażeniem sprzeda sie sporo łatwiej niż "golas" :roll:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Dylemat 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 11
Skąd: z Małopolski



Wysłany: Nie Maj 22, 2011 22:48   

Może się wypowiem jako kupujący na co zwracam uwagę.
O wiele bardziej od handlarzy co przed chwilą sprowadzili auto zza granicy interesują mnie oferty od prywatnych osób - wiadomo wtedy(a przynajmniej tak się myśli), że auto jest sprawne i jeździ.
Samo dopisanie, że auto nadal się eksploatuje jest dla mnie + bo oznacza to że wkład finansowy będzie mały lub zerowy po kupnie.
Oprócz tego przykuwa moją uwagę rozległy opis pisany pełnymi zdaniami(od serca :razz: ) o tym co i kiedy zostało wymienione - tak samo jak wcześniej oznacza to, że auto jest gotowe do jazdy a właściciel o nie dbał.

Myślę, że napisanie czegoś w stylu "sprzedaję bo wyjeżdżam za granicę" też pomaga.

Oczywiście zwracam też uwagę na cenę i zdjęcia (zwłaszcza z zewnątrz z każdej strony, deska, siedzenie kierowcy)

Mam nadzieje, że się przyda.
 
 
Czarnysg 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 142
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 11:09   

sash997, Trzymaj cenę bo kupiec się znajdzie. Na R75 musi się znaleźć konkretny amator. Ja swojego zakupiłem za 18200 PLN jak chcialem sprzedać to 2 miesiące jeździłem z opisem o sprzedaży a także wystawiłem go 3 x na alledrogo. 2 miesiące i ani jednego telefonu. Aż tu nagle dzwoni gość że chce kupić. Przyjechał i kupił za 17400 PLN za posiadanie przez rok straciłem tylko 800 zeta. Więc bądź cierpliwy i głowa do góry :mrgreen:
_________________
Kalibracja Instalacji LPG STAG oraz BingoM
 
 
 
sirus25 




Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: Wodzisław Śląski



Wysłany: Pon Maj 23, 2011 23:35   

Faktycznie troche słabo obfotografowany. Nie do końca chyba jest tak jak piszesz - że jak ktos chce to przyjedzie obejrzeć wóz nawet gdy w aukcji tylko 2-3 fotki zamieszczone. Sam szukam ładnej 75-tki. Mieszkam jakieś 250 km od miejsca w którym wystawiasz wóz. W 2 strony 500 km i cały dzien stracony. Jechałbyś na moim miejscu - praktycznie "w ciemno"? Co do ceny - jeśli nie zależy ci na szybkiej sprzedaży - trzymaj. Jak zdecydujesz się "zejść" z ceny o jakiś tysiąc i przyjedziesz na Śląsk, a wóz faktycznie okaże się w dobrym stanie - tak jak piszesz w aukcji - kupię go od Ciebie ;-)
Myślę, że na dobry początek cyknij więcej fotek - koszt ich zamieszczenia - praktycznie żaden. Sam gdy sprzedawałam wóz w aukcji zamieściłem link do picassweb gdzie było chyba ze 30 ładnych dużych zdjęć. Wóz sprzedał się za cenę jaka chciałem dostać w 3 dni.
Pozdrawiam i życzę powodzenia przy sprzedaży samochodu.
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Wto Maj 24, 2011 22:28   

ja zrobiłem jakieś 2500 km zanim go kupiłem bo jak dlamnie zdjęcia na aukcji itak nie pokazuja wszystkiego nawet najlepsze... np zacieków lakieru po malowaniu lub pomalowaną kierownice farbą olejną co zdarzało mi sie oglądać:)bede poprawiał aukcje ale jak narazie niemam na to czasu...:)autko dodatkowo stoi przy trasie nr 8 więc dość dużo ludzi je widzi przejeżdzając, tylko martwi mnie że jak dzwonią to chcą dać np 10kafli nie znajdując żadnego innego defektu który widać na pierwszy rzut oka czyli ten zderzak przedni:)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
sirus25 




Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: Wodzisław Śląski



Wysłany: Wto Maj 24, 2011 22:58   

No cóż - ja nie twierdzę, że nie pojechałbym po wóz 250 km. Ale musiałbym być prawie pewny, że kupię ten samochód (i nie chodzi już tylko o kasę na paliwo, ale jako laik musiałbym zabrać ze soba kogoś, kto się zna na mechanice, nie mówiąc juz o tym, że musiałbym pewnie poświęcić jedyny wolny dzień w tygodniu - co zdecydowanie bardziej boli) Więc tak jak napisałem wczesniej - jak wsadzisz w aukcje 20 fotek które dobrze będą oddawały stan pojazdu - to i pewnie więcej chętnych na taką wyprawę się znajdzie)
Pozdrawiam Jacek
 
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 23:01   

Czy ten R75 nie stoi czasami przy trasie między Osjakowem a Ruścem? Bo był bardzo podobny :wink: Oglądałem go i jeśli to ten, to jest wart tyle za ile wystawiasz. W rzeczywistości o wiele lepiej wygląda.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Maj 25, 2011 16:25   

nareszcie jakieś słowa otuchy:) tak to ten:)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 25, 2011 23:17   

sash997 napisał/a:
hehe:) to widze że z samochodami masz mało do czynienia:)kupuje sie samochód a nie jego przebieg...


To twoje podejście każdy kupuje coś innego. To tak jakbyś chciał sprzedać auto poobijane mówiąc, że sprzedajesz technicznie auto w BDB stanie i kupuje się auto nie blachę.

Jedni patrzą na przebieg, inni na tapicerkę, inni na blachę itp.

sash997 napisał/a:
a już w szczególności rozbrajają mnie goście piszący na aukcjach R75 SERWISOWANY DO KOŃCA W ASO a do tego ksiażka serwisowa...skoro ASO rovera skończyło sie bodajże w 2006r:)


O ile mnie pamięć nie myli, to Jaguar w niemczech serwisował rovery dalej jako ASO. Ogólnie np u mnie w Radzionkowie jest byłe ASO rovera - obecnie SEAT no i jakbym od 2006 roku po zmianie nazwy z ROVER na SEAT dalej do nich jeździł, to bym napisał, że serwisowany w ASO do 2011 roku. A to, że by pisało seat a nie rover - bez znaczenia

sash997 napisał/a:
tylko martwi mnie że jak dzwonią to chcą dać np 10kafli nie znajdując żadnego innego defektu który widać na pierwszy rzut oka czyli ten zderzak przedni:)


bo większość ludzi myśli tak jak ja :wink: no ale skrytykowaliście takie myślenie a niestety większość tak myśli.

Gdyby on miał konrolę trakcji i inne gadżety to tak no ale nie ma :wink:

Ogólnie ja nie chcę podważać jego wartości - bo uważam, że cena jest okej i on na serio jest tyle wart ja po prostu mówię na co ja zwracam uwagę jako poszukiwacz R75
 
 
sirus25 




Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: Wodzisław Śląski



Wysłany: Czw Maj 26, 2011 08:54   

No i wychodzi na to sash, że dla Ciebie problemem jest zrobienie kilku fotek i zamieszczenie ich w aukcji - a dla meni jako potencjalnego kupca - nie ma być problemem przejechania 500 km żeby zobaczyć wóz na żywo. W/g mnie coś tu nie halo...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 75] benzyna 120KM rocznik 2000 - prośba o ocenę
servantes Chcę kupić ROVERka 2 Sob Paź 06, 2012 09:37
servantes
Brak nowych postów [Rover 75] benzyna 150KM rocznik 2000 - prośba o ocenę
ramsez Chcę kupić ROVERka 2 Czw Sie 23, 2012 22:49
brkzzz
Brak nowych postów [R75 2.5 V6] - Czy warto dać tyle kasy za 1999 rocznik?
zetkaii Chcę kupić ROVERka 12 Nie Wrz 19, 2010 15:30
Gruby530d
Brak nowych postów R75 model 2000, 2,0i + LPG, V6
barmot Chcę kupić ROVERka 6 Pon Paź 22, 2018 09:22
christopher7
Brak nowych postów [R75 2000] Proszę o opinie
rodzynck Chcę kupić ROVERka 4 Pon Maj 06, 2019 13:26
iktorn73



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink