Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200/25/MG ZR] Montaż "elektrycznych" szyb.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200/25/MG ZR] Montaż "elektrycznych" szyb.
Autor Wiadomość
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 15:34   [R200/25/MG ZR] Montaż "elektrycznych" szyb.
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Szukałem, szukałem i nie znalazłem podobnego tematu na forum. Czy ktoś z Was dokonywał już może takiej modyfikacji? Zastanawiam się nad niezbędnymi elementami. Na pewno potrzebne będą:

- podnośniki szyb (CUH1011900 - prawy, CUH101970 - lewy),
- moduł zamykania/otwierania (YWC103780 lub YWC103781),
- przełączniki (YUD100510PMP).

Wiązki powinny być chyba poprowadzone? Pamiętam że kiedyś podczas sprzątania auta zdjąłem zaślepkę w miejscu w którym w bardziej "wypasionych" wersjach znajduje się moduł przełączników i pod spodem znajdowały się wolne przewody z kostkami. Mniemam, iż instalacja poprowadzona jest również do drzwi? W przypadku świateł przeciwmgielnych, (których nie posiadam) instalacja do ich podłączenia poprowadzona jest do samego zderzaka... Zapewne w skrzynce jest również miejsce na bezpiecznik (to już sobie sprawdzę na schemacie) - pytanie tylko, czy wystarczy go jedynie wstawić, czy trzeba ciągnąć przewody?
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 24, 2011 15:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 16:33   

Tak jak piszesz, że masz wtyczki pod tą zaślepka od przełączników to zapewne jest instalacja poprowadzona już w samochodzie, wiec tylko dokupić potrzebne elementy, wstawić i cieszyć się el. szybkami. :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 25, 2011 10:13   

Z tego co wiem PTE, To potrzebne ci są same silniczki od podnośników

p.s Jak byś szukał potrzebnych elementów to pisz do mnie na PW tanio oddam potrzebne rzeczy :wink:
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 25, 2011 10:43   

kamax_19 oj nie wiem, nie wiem. jak na wyposażeniu nie było elektryki to wątpię żeby moduł sterowania w drzwiach pakowaliby bez sensu w fabryce, niepotrzebne koszta. Nie wiem jak to jest rozwiązane w kwesti samego podnośnika, czy jest miejsce na silnik plug&play czy trzeba wymieniać cały mechanizm podnoszenia.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 25, 2011 11:15   

Wydryszek, Nie no mi chodzi o samą zmianę korbki na silniczek wszystko jest gotowe aby założyć silnik i podnosi. Co do elektryki to sie z tobą zgadzam bo na pewno nie ładowali elektryki jak na wyposażeniu nie było szyb w prądzie itp.... A sam moduł w R25 jest w konsoli środkowej za radiem czerwona albo czarna puszka.


A co do samych podnośników to nawet nie ma znaczenia czy to z wersji 3 czy 4 drzwiowej bo są takie same a wiele osób siedzących w temacie mówiła że nie pasują, i tak samo jest z założeniem samego silniczka pasuje bez problemu
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 25, 2011 11:29   

A no widzisz, to ja nie miałem zielonego pojęcia :P Myślałem że moduł sterowania i mechanizm są kompatybilne wstecz czyli jak w R200 a tu nie do końca...
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 09:39   

Dzięki za odpowiedzi. Sprawdzę jeszcze tylko czy mam wiązki w drzwiach. Za środkową konsolą są jakieś wolne wtyczki, wygląda na to, ze będą pasować do modułu zamykania ;)

kamax_19, uważasz że nie trzeba przekładać całego mechanizmu, tylko wystarczy w miejsce korbek dokręcić silniczki? Tutaj obydwa mechanizmy rzeczywiście wyglądają podobnie. Poza tym byłoby to niezłe rozwiązanie - moje są zapewne mniej wyeksploatowane niż kupione używki.

kamax_19 napisał/a:
A co do samych podnośników to nawet nie ma znaczenia czy to z wersji 3 czy 4 drzwiowej bo są takie same a wiele osób siedzących w temacie mówiła że nie pasują, i tak samo jest z założeniem samego silniczka pasuje bez problemu


Fakt, w katalogu nie ma rozróżnienia ze względu na wersję 3d i 5d.

EDIT: Zdjąłem boczek prawych drzwi i niestety okazało się, że nie mam przewodów do silniczka. :beczy: Za to w kabinie są przewody do podłączenia przełączników i modułu za środkową konsolą. Poza tym w skrzynce znajdują się 2 bezpieczniki - nr 21 i 22, którymi zabezpieczony ma być układ. Nie sprawdzałem jeszcze czy dochodzi od nich napięcie z przekaźnika (no właśnie, którego? - ze schematu nie wynika czy i gdzie powinien być). Trochę detektywistycznej roboty przede mną...

EDIT 2: Po przekręceniu kluczyka w stacyjce na odpowiednich przewodach idących do wtyczek przełączników oraz do modułu za konsolą środkową pojawia się napięcie. Ponadto w gumowych przelotkach między słupkami a drzwiami znajduje się więcej przewodów niż wymagane do obsługi centralnego zamka i głośnika. Tuszę więc, że wystarczy zmienić wiązki w drzwiach, dołożyć silniczki, przełączniki i moduł i wszystko będzie działać...
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
Ostatnio zmieniony przez PTE Wto Maj 31, 2011 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 17:39   

PTE, Co do modułu za konsolą środkową są tam dwa przynajmniej ja tak miałem MG ZR o ile dobrze pamiętam to jeden jest właśnie od szyb a drugi bodajże od szyberdachu a u ciebie też są dwa czy jeden..?? Jeden musi być czerwony a drugi czarny.
 
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 17:56   

U mnie jest jeden czarny moduł z dwoma gniazdami. Jest to od szyb elektrycznych. Szyberdachu nie mam...
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 19:21   

U mnie nie ma... Szyberdach mam. Ten czerwony to nie znajduje się przypadkiem przy skrzynce bezpieczników w egzemplarzach produkowanych od 2003r.?
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
gintaro 




Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 34
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Maj 31, 2011 20:46   

ja robiłem (u elektryka :wink: ) taką przekładkę u siebie i powiem że było warto :mrgreen:

Co do niezbędnych rzeczy to może to jest oczywiste ale przypomnę bo sam się naciąłem: będziesz musiał zmienić boczki, pewnie nie raz je będziesz ściągał i nakładał więc zaopatrz się w kołki do tapicerki. Wątek był tutaj: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=19354 - wcale nie tak łatwo je dostać (na allegro jak ja szukałem miał je tylko jeden gość)

Inna sprawa to szczelność kabiny - jak po rozbabraniu drzwi nie zadbasz o to żeby ta folia szczelnie obłaziła wszystko to nie uwolnisz się od zaparowanych szyb.

Może to oczywiste co piszę, ale lepiej przypomnieć :ok:
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 22:08   

gintaro, co do spinek to pewnie masz na myśli tego sprzedawcę? Kupowałem u niego dwa razy blaszki, spinki i wkręty. Ta od punto/stilo wygląda podobnie, musiałbym jednak uprzednio zmierzyć starą.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
gintaro 




Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 34
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Maj 31, 2011 23:23   

już nie pamiętam sprzedawcy, ale bardziej bym stawiał na tą od Hondy
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Paź 03, 2011 08:31   

Odkopuję wątek, gdyż w sobotę zadałem sobie trud pomierzenia rzeczonej spinki. Po przejrzeniu oferty dostępnej na Allegro stwierdzam, iż idealnie pasuje spinka przeznaczona do Hondy - nr z katalogu Romix to B19145. Mowa oczywiście o R25, bo widzę, że w R200 spinki są trochę inne.



A-12,9
B-8,4
C-16,4
d-2,6
H-18,2

Aktualizacja:

Operacja zakończona sukcesem. W moim przypadku konieczny był zakup kompletnych podnośników (nie ma możliwości przełożenia samych silniczków do ręcznych podnośników), przełączników szyb do tunelu środkowego, modułu sterującego pracą szyby kierowcy oraz wiązek drzwi.

Montaż przełączników oraz modułu przebiegł bezproblemowo, gdyż w obu miejscach producent doprowadził wiązki z wtyczkami - typowe plug&play. W przypadku drzwi konieczna okazała się wymiana wiązek elektrycznych, gdyż moje obsługiwały jedynie głośnik, immobilizer i siłowniki zamków. Nie obyło się jednak bez przeróbek. Ze schematu wynikało, że siłowniki sterowane są trzema przewodami, po zdjęciu boczków drzwi okazało się, że jednak dwoma... Poza tym w pozyskanych z MG ZR wiązkach wyprowadzenia przewodów sterujących siłownikami oraz immobilizerem/alarmem były kompletnie inne niż w oryginale. O ile w przypadku drzwi pasażera wystarczyło odcięcie jednego przewodu i zlutowanie zwolnionej wtyczki z innym wolnym przewodem, to w przypadku drzwi kierowcy potrzebna była poważniejsza ingerencja. W moim R25 przewody od siłownika i styków zamka wyprowadzone były do jednej wtyczki, zaś w pozyskane z MG wiązce - do dwóch osobnych. Stanęło na tym, że obciąłem wtyczkę ze starej, niepotrzebnej już wiązki oraz obydwie z nowej. Następnie, mozolnie studiując układ i kolory przewodów (tu też były drobne różnice), polutowałem wyprowadzenia z nowej wiązki z wtyczką ze starej. Wymiana samych podnośników (konieczny był demontaż szyb) przebiegła już bez problemów. Nowe podnośniki ustawiłem w takich pozycjach, w jakich zamontowane były stare (przed demontażem zaznaczyłem położenie śrub regulacyjnych), więc ponowna regulacja nie była potrzebna.
Boczków nie zmieniałem. Otwory po korbkach zakryłem zaślepkami wyciętymi z ciemnoszarego samoprzylepnego gumo-piankowopodobnego materiału, używanego do podklejania mebli. Wygląda to dosyć estetycznie.
Przy okazji zamontowałem też tweetery ;)

W razie pytań służę pomocą.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Lnino 




Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 39
Skąd: Giżycko/ Gdynia



Wysłany: Czw Mar 19, 2015 22:20   

Witam, odnawiam temat.
Dzisiaj zacząłem montaż elektrycznych szyb w moim R25 i natknąłem się na mały problem z kabelkami (z elektryki jestem noga).
Mianowicie mam R200 na części z którego wyjąłem wiązkę z podnośnikami. W tej wyjętej wiązce moduł od szyb był na drzwiach i teraz nie wiem jak połączyć te przewody żeby wszystko działało. Dodam, że jak połączyłem na krótko wpinając drucik w kostkę szyba szła w dół a do góry nie działa.
Proszę o pomoc.

Sprawa już nie aktualna, metodą prób i błędów szyba działa poprawnie.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=97334&highlight=lnino
 
 
pathet1 



Dołączył: 14 Sie 2019
Posty: 1



Wysłany: Sro Sie 14, 2019 13:03   

Witam. Mam problem przy montażu elektrycznych szyb do MG ZR 2004 r. Problem polega na tym że nie ma nigdzie miejsca na wpięcie modułu od szyb. Na przełącznikach i bezpiecznika brak prądu . Ktoś robił może coś takiego ?
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Sie 16, 2019 07:08   

Szybami steruje scu ktory na pewno masz w aucie pod radiem
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Lis 18, 2010 02:40
kasjopea
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R25] montaz szyb elektrycznych
Sylwek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Wrz 09, 2011 15:59
Sylwek
Brak nowych postów [R25] montaż elektrycznych szyb tylnych
Lnino Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Nie Mar 29, 2015 15:46
Lnino
Brak nowych postów [MG ZR 2005] MONTAŻ EMBLEMATU"MG" na tylnej klapie
sic_corey Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Sty 18, 2010 19:53
sic_corey



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink