Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Lista chętnych na pompkę zawieszenia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Lista chętnych na pompkę zawieszenia
Autor Wiadomość
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Sro Maj 08, 2013 21:01   

Ja nie mam modelu MG-F wiec zdjęcia nie zrobie ale jak otworzysz maske z przodu to po lewej i prawej stronie ( okolice nadkoli ) zobaczysz zaworki wentylowe, identyczne jak przy kołach. To sa miejsca gdzie zapina sie pompe.
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 08, 2013 21:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Maj 08, 2013 21:50   

Patryk1893, końcówki mam, mogę jedna wam dać. Pompę też znajdę, ale taką do wywracania przyczepy. Byczą i ciężką i z 20 litrowym zbiornikiem Na pewno da radę, Trzeba będzie ja tylko przepłukać benzyną. Muszę się rozejrzeć, czy nie mam w otchłani garażu jakiejś bardziej poręcznej :hm:
No i kawałek węża będzie trzeba zarobić, albo kupić jakiś i dorobić końcówki. :hm: No i ciśnieniomierz :hm:
Juz jakiś czas temu się nad tym zastanawiałem, ale nie miałem jakoś wyraźnej potrzeby ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Sro Maj 15, 2013 12:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 21:03   

Ta końcówka bedzie odpowiednia i tania ;) http://felgeo.pl/product-...mowa-140mm.html ..... choć widziałem podobne w zbrojonym pancerzu ale teraz jakos nie moge na to trafić ;)
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
remess 



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Maj 13, 2013 13:08   

owszem, jestem chętny
remess


Zizou,
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Maj 15, 2013 12:35   

Patryk1893, Napisz skąd jesteś.
Jak dobrze pójdzie to za parę dni bedę pompkę taką jak tu:
http://www.ebay.co.uk/itm..._source=message

Zostanie tylko manometr i wąż. Ale to się po drodze wykombinuje.Tylko fajnie by było to z kimś sprawdzić.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Tomi_KBC 



Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 12
Skąd: Bochnia



Wysłany: Sro Maj 15, 2013 14:33   

Witam.
Na jaką wysokość pompujecie swoje eFki? Doczytałem gdzieś, że zalecana wysokość mierzona od środka piasty do błotnika to 345 mm, nie za wysoko?
Choć jak schowałem górny bieżnik opony w nadkolu to jazda po koleinach była męką.

Zizou, Ile taka pompka by kosztowała?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Maj 15, 2013 23:14   

remess, Pisz śmiało Tutaj. Może ktoś inny też będzie ciekawy co się dzieje ;)
Jeśli chodzi o tą pompkę co ją myślę zrobić, to po prostu z ciekawości, a ponadto kusi mię co jakiś czas R100 do miasta kupić :twisted:

Mam jeszcze 2 te końcówki, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu będę miał pompkę od prasy hydraulicznej, a jak nie, to zrobię z tego agregatu do podnoszenia ręcznego przyczep (planowałem z niego zrobić łuparkę, ale nie jest mi jakoś super potrzebna, poza tym przy siłowniku 80mm to będzie trochę wolne :/ inna sprawa, ze przecież agregat byłby dalej sprawny i zdatny do użytku, tylko trzeba by było przed użyciem go do zawieszenia za każdym razem płukać benzyną, albo propanolem lepiej, co pewnie by mu padło na uszczelniacze) Ale to ciężkie bydle, dlatego postanowiłem popytać o taką pompkę z demobilu, i może się uda za dobrą flachę załatwić, więc czemuby nie spróbować. Trójnik jakiś się znajdzie, nawet jakby trzeba było dorobić to da radę, wąż jakiś najwyżej się kupi (chociaż też jestem zdania, ze coś znajdę w garażu, albo w pracy), zostaje do kupienia zegar, chyba że też gdzieś wyszperam, co nie jest wcale wykluczone :cool:
Po prostu póki co nie miałem motywacji, ale jak już padła idea, to czemu nie, tylko fajnie by było od razu coś pompować, bo tak to zmontuje i będzie się kurzyć, i nie wiadomo w ogóle, czy zda egzamin. Szkoda, że Ustroń trochę kawałek drogi, ale można by jakiś weekendowy spocik gdzieś nad morzem, choćby w okolicach Rewala, żebyśmy obaj mieli bliżej skombinować, zwłaszcza, że pogoda sprzyja :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Patryk1893 



Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 22

MG MGF

Wysłany: Pon Maj 20, 2013 16:48   

sTERYD jak będziesz miał pompkę to daj znać, ja jestem z Polic więc do Szczecina mam 20km, a z tego co widzę ty jesteś z Goleniowa to nawet do Ciebie mógłbym podjechać to byśmy spróbowali mojego MG napompować bo już jest tragedia, oczywiście jeżeli nie będziesz miał nic przeciwko :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Maj 20, 2013 20:51   

nie będę miał nic przeciwko, tylko że teraz więcej czasu i tak spędzam w szczecinie, także będzie jeszcze bliżej ;)
Jak zmontuję wszystko to na pewno dam znać :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Patryk1893 



Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 22

MG MGF

Wysłany: Sro Cze 12, 2013 22:57   

Nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę :) czekam na wiadomość :]

[ Dodano: Sro Cze 12, 2013 22:57 ]
I jak sTERYD z tą pompką ? Może jak czegoś brakuje to ja dokupię, bo długo się już nie odzywasz a bardzo mi na tym zależy
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Cze 13, 2013 17:52   

na razie czekam na pompkę, całą resztę oprócz przewodu w zasadzie już mam :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Patryk1893 



Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 22

MG MGF

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 21:36   

I jak tam się sprawy mają ? Bo dawno się sTERYD się nie odzywałeś :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Lip 23, 2013 23:28   

Jak tylko będę miał poskładane to dam znać. Jeszcze niestety czekam na pompkę, ale mam nadzieję, że już nie długo. Resztę już mam :cool: może będzie trzeba tylko jakiś trójnik, czy przejściówkę dorobić, ale to dłobiazg.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Patryk1893 



Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 22

MG MGF

Wysłany: Pią Sie 23, 2013 11:39   

I co tam sTERYD ciekawego słychać ?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 12:35   

Już mam wszystko, ale nie miałem kiedy się wziąć za robotę, bo mi się samochód popsuł. Od poniedziałku się biorę, myślę, że do końca tygodnia poskładam, wyczyszczę i takie tam :)

[ Dodano: Sro Wrz 04, 2013 16:07 ]
Pompka już poskładana. Wprawdzie przydałaby się jakaś podstawa, bo póki co stoi częściowi na manometrze, ale na razie niech tak będzie. Jutro jeszcze chcę zrobić próbę z ciśnieniem, czy wszystko szczelne.

[ Dodano: Czw Wrz 05, 2013 12:35 ]
Update:
Wszystko gotowe i sprawdzone do 60bar (dalej nie sięga manometr) wygląda tak:


Dla wyobrażenia skali manometr ma średnicę 65mm

Podsumowanie:
Pompka i manometr z demobilu
końcówkę kiedyś tam sobie kupiłem
Kostkę przyłączeniową pod spodem robiłem sam w pracy
najdroższy był wąż - 2m z zakuciem i parę króćców do tego 76pln, ale za to jest porządnie ;)
Do tego jeszcze parę uszczelek, a loctite'a miałem.
Całość przepłukałem najpierw benzyną a potem kilka razy etanolem. chyba jest gotowa do pracy.

Całość jest w miarę kompaktowa- od kurka do spustu ciśnienia do góry manometru to 20cm od spodu do oczka do przenoszenia 25cm a wzdłuż węża 15cm (plus 2 metry węża ;) )

Wady:
1- Zbiorniczek 0,5 l trochę mało, ale jest spory korek przez który bez problemu widać stan płynu i dość łatwo można uzupełniać.
2- Spust ciśnienia w atmosferę, wynika to z przekombinowania w budowie samej pompki -spust miał jednocześnie cofać siłownik. Może to kiedyś poprawię, wiem już nawet jak to zrobić tylko, że trochę z tym kombinacji a ja niestety ostatnio mam zaległości w pracy :/ . Póki co będzie trzeba ew. pracować w misce.

Jak ktoś chce przetestować w praktyce to zapraszam. Może nawet w niedzielę na spocie jak coś z niego wyjdzie, czemu nie :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Patryk1893 



Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 22

MG MGF

Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 17:27   

Dzięki współpracy z użytkownikiem sTERYD, mój MG w końcu ma zawieszenie które działa :) Napompowane do 27 atmosfer, ponieważ stwierdziliśmy że tak jest najbardziej optymalnie ;)

Jeszcze raz wielkie dzięki !
 
 
info2 




Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 7



Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 21:31   

Jak ktoś jest z Warszawy lub lepiej z Piastowa to mogę pomóc w pompowaniu. Dwóch forumowiczów skorzystało.
I żeby nie było, że chcę zarobić - ma lepszą dobrze płatną pracę więc moja pomoc jest za przysłowiowe grosze a na pompowanie trzeba poświęcić około godzinę.

pozdrawiam,
Marcin
 
 
GREG-MG 



Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lis 18, 2016 14:15   

DAJCIE ZNAĆ JEŚLI KTOŚ MA POMPKĘ Z OKOLIC URSUSA/WARSZAWA LUB GRÓJCA
 
 
torzekil 



Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 6



Wysłany: Sro Gru 07, 2016 16:28   

witam poszukuje kogoś z pompką okolice woj Opolskiego tel 507194557
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 07, 2016 20:18   

Ja mam pompkę (podobno jakaś dedykowana, dostałem z MGF) w okolicach Rzeszowa moge pomoc.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGf] Naprawa zawieszenia
hedgard1 MGF i MG TF 3 Wto Lis 15, 2016 23:59
flapjck1
Brak nowych postów [MG MGF]Rozpórka zawieszenia
GOLY94 MGF i MG TF 1 Czw Paź 10, 2013 22:07
damcio
Brak nowych postów [MG MGF] Naprawa zawieszenia w MG MGF
19alhambra MGF i MG TF 3 Nie Maj 05, 2013 21:23
flapjck1
Brak nowych postów [MGF] Płyn do zawieszenia MGF
biolyvyoob MGF i MG TF 3 Wto Cze 05, 2012 17:37
mar15ek
Brak nowych postów [MGF] pompowanie zawieszenia
Maciek MGF i MG TF 9 Wto Lip 16, 2013 07:43
remess



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink