Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT-T] Światła stopu nie gasną
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT-T] Światła stopu nie gasną
Autor Wiadomość
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sro Cze 08, 2011 11:05   [MG ZT-T] Światła stopu nie gasną
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Kolejny (dziwny) problem z autem. Światła stopu włączają się normalnie podczas naciśnięcia pedału hamulca, natomiast z gaśnięciem jest już gorzej. Przy wyłączonym silniku wszystko działa normalnie, tj. światła reagują na naciśnięcie pedału. Po uruchomieniu silnika wystarczy raz nacisnąć hamulec i światełka palą się aż do wyłączenia silnika. Czasami wystarczy wyłączyć zapłon, a czasami wyjąć kluczyk ze stacyjki. Zdarzyło się też, że światła zostały zapalone po wyjęciu kluczyka. Wtedy pomogło odpalenie auta i ponowne wyłączenie.
Od czego zacząć? Włącznik świateł przy pedale czy raczej szukać zwarcia do masy w tylnych lampach?
Ostatnio zmieniony przez apples Czw Cze 09, 2011 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 08, 2011 11:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Cze 08, 2011 12:04   

HarryVip napisał/a:
Od czego zacząć? Włącznik świateł przy pedale czy raczej szukać zwarcia do masy w tylnych lampach?
Raczej wyłącznik przy pedale hamulca. Zamień z czujnikiem przy pedale sprzęgła.
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Czw Cze 09, 2011 21:03   

Prawdopodobnie masz rację. Dziś zauważyłem, że kiedy światła stopu nie zgasną po zwolnieniu hamulca, nie działa tempomat. Dioda w przycisku na konsoli się zapala, ale nie można go włączyć przy kierownicy. Nie miałem jeszcze czasu się tym zająć, ale jutro spróbuję.
Jak rozumiem dostęp do automatu jest od strony kabiny, po zdjęciu osłony nad pedałami? Druga sprawa: automat musi być oryginalny, czy może pasuje od bmw?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 09:12   

HarryVip napisał/a:
Jak rozumiem dostęp do automatu jest od strony kabiny, po zdjęciu osłony nad pedałami? Druga sprawa: automat musi być oryginalny, czy może pasuje od bmw?
Umiejscowienie oraz jaki czujnik opisane jest TU
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sob Cze 11, 2011 17:59   

apples czujnik sprawdzony do bólu. To nie to. Działa normalnie. Opiszę sytuację z wczoraj:
Silnik zgaszony, kluczyk w stacyjce, pozycja do zapłonu - wszystko ok - hamulec zwolniony, światła stopu się nie świecą.
W momencie uruchamiania silnika (hamulec zwolniony) światła stopu się zapalają i brak jakiejkolwiek reakcji na naciskanie i zwalnianie pedału. Po zgaszeniu silnika światła gasną - kluczyk w pozycji 2, wszystko działa, tzn. światła reagują na naciskanie i zwalnianie hamulca. Kolejne odpalenie motoru - światła znowu się palą na stałe. Po kilku odpaleniach - wszystko wraca do normy - silnik pracuje, światła stopu prawidłowo reagują na naciskanie hamulca.
Ki diabeł?
P.S. Czy automat stopu podaje napięcie na żarówki połączone na stałe z masą, czy też żarówki po ustawieniu kluczyka w poz. 2 żarówki mają na stałe podany "+", a automat zwiera do masy?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Cze 11, 2011 20:52   

Światła stopu uruchamia moduł LSM , w oparciu o otrzymany sygnał z czujnika o położeniu pedału.
Może to przełącznik w module LSM wadliwie pracuje, albo przewód od czujnika zwiera.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sob Cze 11, 2011 23:18   

A czy te przewody od czujnika nie biegną czasami w grodzi pomiędzy silnikiem a kabiną? Niedawno przy wymianie filtra kabinowego spuściłem stamtąd jakieś trzy wiadra wody... poziom sięgał do połowy filtra kabinowego... Problem ze stopem powstał jednak dużo wcześniej. Już kilka miesięcy temu zauważyłem, że tempomat raz działa, a raz nie. Wtedy jeszcze nie znałem przyczyny, teraz wszystko jasne.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Cze 12, 2011 10:03   

HarryVip napisał/a:
A czy te przewody od czujnika nie biegną czasami w grodzi pomiędzy silnikiem a kabiną?
w grodzi jest ECM i do niego idą też przewody z obwodu tempomatu.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sro Lip 06, 2011 14:15   

Problem rozwiązany.
Oczyściłem wtyczkę i piny modułu LSM. Był suchutki ale na pinach i we wtyczce była jakaś przezroczysta, mazista substancja. Ciężko wyczuć co to za mazidło. Całkiem bez zapachu i lekko tłuste. Może ktoś wazeliną zabezpieczał przed utlenianiem się styków. Pomógł Elektrosol i kilkakrotne rozłączenie/podłączenie wtyczki. Łącznie 15 minut pracy i 5 wkrętów do odkręcenia/przykręcenia. W końcu pozbędę się stresu przy hamowaniu i zaoszczędzę na żarówkach (dwa razy już wymieniałem). :razz: Teraz czas na BCU i niedziałającą syrenkę alarmu.
 
 
pitkol 



Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 2



Wysłany: Pią Cze 10, 2016 15:35   

Witam!
Podepnę się do tematu. Niestety ja nie rozwiązałem swego problemu.
Mianowicie mój problem polega na dostawionym tempomacie, który nie chce się odpalić, a przy okazji płata różne figle, np ze światłami stop.
Przygoda zaczęła się od zakupienia wszystkich potrzebnych elementów do podłączenia tempomatu. Po montażu okazało się, iż tempomat nie działa. Przestudiowanie forum pomogło postawić pewne diagnozy i drogą eliminacji dojść do tego, iż czujnik na pedale hamulca został spreparowany przez jakiegoś druciarza i zamiast niego został tam zamontowany mikrostyk, rozwierający styk 1 i 4 na wtyczce oryginalnego hallotronu.
Udało się wszystko przywrócić pod oryginalny czujnik i zaczęły się następne problemy.
Podpiąłem się pod temat, gdyż moja obecna sytuacja wygląda tak:
Po zapaleniu silnika światło hamulca działa normalnie, natomiast gdy włączę tempomat na konsoli, po pierwszym wciśnięciu pedału hamulca światło stopu pozostaje zapalone, do momentu zgaszenia silnika, lub do momentu wyłączenia tempomatu na konsoli.
Dodam, że przez pierwszych klika sekund, jeżeli odpalam samochód na załączonym tempomacie światło stop działa normalnie, do momentu pstryknięcia jakiegoś przekaźnika za zegarami (jeszcze tam się nie wgłębiałem, nie wiem co on tam załącza).
Jeżeli powtarzam operację jedynie na zapłonie, to po włączeniu tempomatu, wszystko ze stopem jest OK. Jeżeli odpalę auto, i pstryknie jakiś stycznik za licznikiem, światło stop po wciśnięciu hamulca, świeci ciągle.
Dodam jeszcze, że tempomat się nie załącza, nawet jak po ruszeniu nie wcisnę hamulca.
Czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników R75 ma jakiś pomysł, co płata takie figle? A przede wszystkim, co tam pstryka za licznikiem?!
Kostka modułu przy włączniku świateł została oczyszczona.
Dodam jeszcze, że mój samochód to automat i PB!

[ Dodano: Pią Cze 10, 2016 15:35 ]
Widzę, że temat trudny :smile: :smile: :smile:
Zaobserwowałem jeszcze jeden myk, który wcześniej mi umknął.
Po odpaleniu samochodu kontrolka na guziku tempomatu lekko się "żarzy" o ile tak można określić - lekkie świecenie diody - może lepiej.
Lekkie świecenie diody wg mnie ewidentnie wskazuje na jakieś lekkie zwarcie, lub nie domykanie się jakiego tranzystora, pewnie też przez zwarcie....
Problem w tym, że nie wiem w jakim module zacząć poszukiwania.
Tyle!
Jeżeli komuś przyjdzie na myśl, gdzie zacząć szukać, to był bym content.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 10, 2016 15:50   

Cytat:
Po zapaleniu silnika światło hamulca działa normalnie, natomiast gdy włączę tempomat na konsoli, po pierwszym wciśnięciu pedału hamulca światło stopu pozostaje zapalone, do momentu zgaszenia silnika, lub do momentu wyłączenia tempomatu na konsoli.



Może po porostu masz źle podłączony czujnik?

pitkol napisał/a:
eżeli odpalam samochód na załączonym tempomacie światło stop działa normalnie, do momentu pstryknięcia jakiegoś przekaźnika za zegarami (jeszcze tam się nie wgłębiałem, nie wiem co on tam załącza).


może klika Ci po przekroczeniu 40km/h czyli wtedy kiedy powinien zacząć działać tempomat

zamiast włącznik przy pedale załączać tempomat - załącza światło stopu...

Cos czuję, że masz tam niezłą gemelę w kablach
_________________
75 Red Edition
 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 626
Skąd: Gliwice



Wysłany: Pią Cze 10, 2016 20:52   

pitkol, piszesz w temacie MG ZT-T czyli kombi, zakładam iż takim jeździsz, sprawdź przewody w wiązce tylnej szyby,
prawa guma i będziesz miał winowajcę świecących świateł stopu.
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
pitkol 



Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 2



Wysłany: Pon Cze 13, 2016 14:31   

BetJar co do stopu i zwarcia w kablach, to nie może być to, gdyż dziej się to tylko przy włączonym guziku tempomatu na panelu. Jak guzik tempomatu jest wyłączony, to wszystko jest w jak najlepszym porządku.

longer86 co do prędkości 40km+, to słyszę pstryk kilka sekund po odpaleniu - przed ruszeniem. Wyraźnie jakiś przekaźnik pstryka. Nie wiem co to, może coś odpowiedzialnego za tempomat. Możliwe, że w wiązce jest coś pomerdane, lub ktoś, kto robił mikrostyk na pedale hamulca coś namieszał.
Czy ktoś mi powie, za co odpowiedzialny jest moduł za licznikiem? W samym liczniku przekaźników brak!

[ Dodano: Pon Cze 13, 2016 14:31 ]
Śpieszę z korektą informacji.
Pstryk pojawia się jedynie jak podłączony jest licznik, a dokładnie jego czarna wtyczka.
Trudno mi rozpoznać, czy to sam licznik ma jakiś przekaźnik. Jak podłączony jest licznik,"PAN" pstryk jest obecny gdzieś w pobliżu licznika, lub przy słupku lewym, dokładnie 1sek od odpalenia. Wtedy też pojawia się zonk ze światłami przy załączonym tempomacie.
Co pstryka, dlaczego pstryka i czemu w, lub po sygnale z licznika.
Dodam jeszcze, że czasem mam problem z wycieraczkami po odpaleniu i czasem pojawia się bląd trakcji, również po dopaleniu. Z tego co wyczytałem, to styki w stacyjce, ale może to ma również związek z mymi opisywanymi problemami.
Błąd trakcji pojawi się bardzo sporadycznie.
 
 
corny21 



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 3



Wysłany: Nie Sie 28, 2016 17:34   świeci stop

cześć!
no podpinam się, nie mam już pomysłu. świeci mi ciągle stop. wcześniej miałem problem z regulacją wysokości świateł( prawa strona). nie ruszałem tego i tak sobie jeździłem. niedawno wyskoczył mi problem że stop zaczął świecić ciągle. grzebałem, szukałem, zamieniłem czujniki z czujnikiem sprzęgła i nic. podchodziłem do tego kilka razy aż w końcu nie wiem co zrobiłem i stop zgasnął. Ale jak zgasnął to już się nie zaświecił. kupiłem czujnik używany na allegro no i dalej żadnej reakcji. w końcu zamówiłem moduł LMS zamieniłem i znów ciągle to ustrojstwo mi świeci i nie gaśnie. proszę o poradę :)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 28, 2016 18:59   

Kup kabel do TOAFa i sprawdź błędy.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
corny21 



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 3



Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 21:22   

prebenny napisał/a:
Kup kabel do TOAFa i sprawdź błędy.


cześć, może coś źle robię ale toaf łączy mi się z autkiem, szuka błędów ale nic nie pokazuje, do tego żadnego czujnika nie wykrywa.
dodam że jak przegazuję roverka to na wysokich obrotach ten stop zaczyna migać :/
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 21:48   

corny21 napisał/a:
może coś źle robię ale toaf łączy mi się z autkiem

Jaki masz kabel ?
Masz połączone pn 7 i 8 ?
znajduje jakis moduł ? SRS/slnik ?
Jesli masz odpowiedni kabel.. musi sie polaczyc...
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 09:23   

pitkol napisał/a:
BetJar co do stopu i zwarcia w kablach, to nie może być to, gdyż dziej się to tylko przy włączonym guziku tempomatu na panelu. Jak guzik tempomatu jest wyłączony, to wszystko jest w jak najlepszym porządku.

longer86 co do prędkości 40km+, to słyszę pstryk kilka sekund po odpaleniu - przed ruszeniem. Wyraźnie jakiś przekaźnik pstryka. Nie wiem co to, może coś odpowiedzialnego za tempomat. Możliwe, że w wiązce jest coś pomerdane, lub ktoś, kto robił mikrostyk na pedale hamulca coś namieszał.
Czy ktoś mi powie, za co odpowiedzialny jest moduł za licznikiem? W samym liczniku przekaźników brak!

[ Dodano: Pon Cze 13, 2016 14:31 ]
Śpieszę z korektą informacji.
Pstryk pojawia się jedynie jak podłączony jest licznik, a dokładnie jego czarna wtyczka.
Trudno mi rozpoznać, czy to sam licznik ma jakiś przekaźnik. Jak podłączony jest licznik,"PAN" pstryk jest obecny gdzieś w pobliżu licznika, lub przy słupku lewym, dokładnie 1sek od odpalenia. Wtedy też pojawia się zonk ze światłami przy załączonym tempomacie.
Co pstryka, dlaczego pstryka i czemu w, lub po sygnale z licznika.
Dodam jeszcze, że czasem mam problem z wycieraczkami po odpaleniu i czasem pojawia się bląd trakcji, również po dopaleniu. Z tego co wyczytałem, to styki w stacyjce, ale może to ma również związek z mymi opisywanymi problemami.
Błąd trakcji pojawi się bardzo sporadycznie.


Cześć , przerabiałem ten problem , u mnie rozwiązanie było banalne
Przeczyściłem wszystkie styki w tylnych lampach i popsikałem kontaktsprayem ,problem sam sie rozwiązał i wszystko OK!
Wcześniej sprawdzałem wszystko łącznie z lsm :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Światła stopu
dzidek76 Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Sie 13, 2013 12:00
dzidek76
Brak nowych postów [R75] Światła stopu palą się cały czas, czasem działają
dawid5995 Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Paź 05, 2013 23:39
radi
Brak nowych postów [R75 2.0 CDT] Gasną kontroli,nie odpala
gotique Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Maj 10, 2021 21:53
marcin.misek
Brak nowych postów [R75] odklejona lampa stopu
tmk752 Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Paź 24, 2017 09:04
krasin
Brak nowych postów [R75] Niedzialajacy tempomat, blad zarowek stopu
bochas Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Sie 02, 2017 15:59
bochas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink