Forum Klubu ROVERki.pl :: Podatek od kupna samochodu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Sob Cze 11, 2011 21:15
Podatek od kupna samochodu
Autor Wiadomość
Mundekk 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 241
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Cze 09, 2011 23:12   Podatek od kupna samochodu

Zapłaciliście tym złodziejom w urzedzie podatek od zakupu swojego Roverka? Zastanawiam sie skąd będą wiedzieli, że go kupiłem. Wydział komunikacji wysyła taka informacje do urzedu skarbowego? Wszedziei tak są za duże podatki i akcyzy a jak pomsyle, że miałbym wyrzucić w błoto tak poprostu 200zł to mnie krew zalewa. Tych co nie płacili spotkały jakieś konswkwencje?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 09, 2011 23:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Czw Cze 09, 2011 23:15   

Wydział komunikacji nie przyjmie umowy do rejestracji pojazdu jeśli nie będzie tam pieczy ze skarbówki, niestety ale trzeba zapłacić... :D
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Mundekk 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 241
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Cze 09, 2011 23:20   

Tylko że już mam dawno zarejestrowany a w urzedzie skarbowm nie byłem ;p
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Cze 09, 2011 23:26   

kruszan napisał/a:
Wydział komunikacji nie przyjmie umowy do rejestracji pojazdu jeśli nie będzie tam pieczy ze skarbówki, niestety ale trzeba zapłacić...

Już dawno pieczatka potrzebna nie jest :twisted:
Szwagier mój nie płacił chyba ze dwa lata ale jakimś cudem się dowiedzieli i przysłali pismo z wezwaniem. Odpisał im że zapomniał i ze szczerze żałuje i że zapłaci jak trzeba :arrow: nie dostał kary i zapłacił wg. cen na umowie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 08:42   

Mundekk, to nie płać :-P ,
sknerko napisał/a:
Szwagier mój nie płacił chyba ze dwa lata ale jakimś cudem się dowiedzieli i przysłali pismo z wezwaniem. Odpisał im że zapomniał i ze szczerze żałuje i że zapłaci jak trzeba nie dostał kary i zapłacił wg. cen na umowie
ta a mój szwagier nie płacił - po miesiącu było pismo - i dowalili mu karę jedynie kilkaset złotych + należny podatek, napisałem jedynie - bo widełki były od kilkuset - do kilku tysięcy :!: ...
 
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pią Cze 10, 2011 15:07   

hmm aby nie napisać bzdura to napiszę że może w Waszych miastach jest inaczej, może inne urzędy mają inną politykę tak jak np ze sprawdzaniem wartości samochodu jedne patrzą na cenę z umowy, inne na wartość rynkową i czy damy 1000 czy 2342424 to policzą wg niej.

u mnie bez opłaty i pieczątki ze skarbówki nawet nie będą gadać o rejestracji, w przeciągu 6mies byłem z 2ma autami i tak samo zawsze
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Cze 11, 2011 17:17   

Ja nie placilem bo u US nie mieli R216 GTI w katalogu :mrgreen:
Wg mnie powinna placic taki podatek osoba, ktora sprzedaje samochod
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Cze 12, 2011 16:55   

bociannielot napisał/a:
ta a mój szwagier nie płacił - po miesiącu było pismo - i dowalili mu karę jedynie kilkaset złotych + należny podatek, napisałem jedynie - bo widełki były od kilkuset - do kilku tysięcy ...

Poczytaj forum nie tylko mój szwagier tak załatwił sprawę. Swoja drogą jak twojemu naliczyli karę to na bank gdzieś małym druczkiem było napisane ze moze sie odwołać i gdzie to zrobić
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Nie Cze 12, 2011 17:29   

Prawo mówi 14 dni i 2%. Ja wam powiem że u mnie w US nawet nie pytali o umowę ... sam miałem zadeklarować wartość pojazdu... i zapłaciłem 90 zł :)
 
 
Alexi 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 12, 2011 19:10   

W US trzeba uważać gdy rej. Fiata SC durna baba miała nieaktualny wykaz cen pojazdów! O Rok. Zgroza!
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Cze 13, 2011 09:10   

alexi napisał/a:
durna baba miała nieaktualny wykaz cen pojazdów! O Rok. Zgroza!

Racja, u mnie też najpierw capnęła starą knipę ale się ogarnęła i poszukała w nowej.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 13, 2011 14:43   podatek od auta

Witam
Czytam te wszystkie opinie i tematy zwiazane z podatkami od zakupionych aut i chcialbym pokazac jak to jest ujete we Francji. W tym przypadku nie ma zadnych widzimisie urzednikow, tylko do kazdego auta sa przypisane tzw. konie fiskalne.Nazwa troche smieszna ale tak to tlumaczy sie na jezyk polski.Otoz obok podanej mocy silnika w innej rubryce jest podawana tzw ilosce tych koni,ich wielkosc czyli wymierna oplata w Euro,czyli to co trzeba zaplacic fiskusowi francuskiemu przy rejestracji zakupionego nowego lub uzywanego samochodu.
Ta oplate ustala Rada Merow tzw Coinseil General dla danego departamentu i dla przykladu tu gdzie mieszkam wynosi ona 30 euro za tego 1 konia,za rovera 45 diesla placilem 6 koni czyli 180 euro,czy to duzo czy malo w porownaniu do polskich oplat tego nie oceniam,natomiast plusem jest jasnosc i przejrzystosc tego podatku,dodam ze silniki benzynowe w oplatach sa drozsze.W tym wszystkim jest jasnosc oplat,kupujac auto wiem ile musze oprocz zaplaty wlascicielowi ,zaplacic panstwu w formie podatku i nic nie zalezy od widzimisie urzednika z Urzedu Skarbowego.i to jest to;
_________________
Stanislaw
 
 
lastozzi 



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Cze 14, 2011 09:17   

u nas tez jest to prosto skonstruowane-jest to po prostu podatek od czynnosci cywilnopranwych,w wysokosci 2% wartosci przedmiotu umowy,przy czym minimum podatkowe (czyli kwota od ktorej nie pobiera sie podatku) to 1000zl.
ponadto wartosc przedmiotu umowy konfrontowana jest z tabelami wartosci pojazdow-jesli odstaje od wartosci ujetej w "ksiazce" to za podstawe opodatkowania przyjmuje sie wartosc podana w tymze zestawieniu.nie ma w tym procesie miejsce na uznanie administracyjne.
smiem twierdzic ze jest to prostsze niz "francuskie konie" bo kazdy moze sobie latwo obliczyc 2% od wartosci pojazdu.ale to juz tak na marginesie.
 
 
Alexi 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 14, 2011 09:38   

lastozzi napisał/a:
,przy czym minimum podatkowe (czyli kwota od ktorej nie pobiera sie podatku) to 1000zl.
Kupywalem poloneza za 700 zl (FAKTYCZNIE!) stwierdzili ze cena jest zbyt niska wprowadzili większą i wtedy już podatek opłacić musiałem. Chore państwo odprowadzać podatek od kwoty której nigdy nie było.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Cze 14, 2011 10:51   

Mnie to tez zawsze bawi, ze wolny rynek , ale to panstwo wie lepiej za ile kupilem :D

Jak u ksiedza, co laska - od 500pln :rotfl:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 14, 2011 19:10   podatek

Mimo wszystko uwazam ze rozwiazanie francuskie jest lepsze,nie ma tu zadnego widzimisie urzedasa,ilosc tych koni fiskalnych jest przypisana do typu auta,i nikogo nie obchodzi za ile auto kupujesz,i nie ma zadnych konfrontacji pomiedzy umowa a jakimis wycenami katalogowymi,wydaje mi sie ze jest to system bardziej przejrzysty. Ale kazdy moze miec inne zdanie na temat podatkow.jedno jest pewne-trzeba je zaplacic
_________________
Stanislaw
 
 
Mundekk 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 241
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Cze 16, 2011 23:20   

Stanislaw napisał/a:
jedno jest pewne-trzeba je zaplacic
- już podjołem decyzje, że nie zapłace i zobaczymy co się będzie działo. Nie rozumiem tego dlaczego od każdej rzeczy musze placic jakiś podatek. Państwo i tak niewiele daje z tego co sie wplaciło, akcyza na paliwo i podatek drogowy jest, a drogi sie rozsypuja, emerytury dostaje sie jakis marne grosze a opieka lekarska jest załamująca. Na prosty zabieg trwający 15 min musiałem czekać ponad 2 miesiące, dobrze że nie odwiedzam za często szpitali... Za pieniądze płacone na nfz można by kupić ubezpieczenie zdrowotne i wtedy wiem, że jak coś mi sie stanie nie bede czekać niewiadomo ile w kolejce aż mnie przyjmą łaskawie. Ciekawe na co niby idzie ten podatek od sprzedaży samochodu, napewno jakiś szczytny cel np. pensje dla urzędników z urzędu skarbowego
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Cze 16, 2011 23:49   

mundekk - demokracja to najglupszy ustroj, ale nikt nie wymysllil lepszego ;)

http://www.youtube.com/watch?v=YBMuoMscQ5E :rotfl:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 17, 2011 11:29   

myślę że z czasem się domacają że nie zapłaciłeś a wtedy wesoło nie będzie
dziwne że wydział komunikacji nie zażądał pokazania opłacenia podatku
 
 
Mundekk 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 241
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Cze 17, 2011 14:54   

maniaq, to nie ustroj chodzi tylko o polska patologie, mimo płacenia podatków i tak nie dostajemy prawie nic w zamian. Cały ten syf powinien być sprywatyzowany. Poczta polska też jest fajna, byłem dzisiaj. Wszedłem do poczty nikogo nie było przede mną ale i tak paręnaście minut musiałem odstać aż miła pani będzie miała humor mnie obsłużyć...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Odstapienie od umowy kupna-sprzedaży samochodu
Vesper416 Prawo i ubezpieczenia 9 Wto Cze 14, 2011 21:03
maciekmpl
Brak nowych postów Umowa darowizny - podatek
SeevS Prawo i ubezpieczenia 7 Czw Kwi 07, 2011 16:52
zetes
Brak nowych postów Nie przerejestrowane auto podatek PCC
Julek Prawo i ubezpieczenia 18 Pią Maj 23, 2014 16:59
tuners
Brak nowych postów [Podatki] Podatek od kwoty za odszkodowanie
magneto Prawo i ubezpieczenia 5 Czw Gru 30, 2010 18:11
maciej
Brak nowych postów Sprzedaż auta a podatek od wzbogacenia?
Piotrass Prawo i ubezpieczenia 13 Sob Wrz 11, 2010 02:09
Mayson



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink