Forum Klubu ROVERki.pl :: [220 sdi] brak prawej pozycji i światła mijania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[220 sdi] brak prawej pozycji i światła mijania
Autor Wiadomość
piatek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 19
Skąd: Legionowo



Wysłany: Wto Cze 14, 2011 09:35   [220 sdi] brak prawej pozycji i światła mijania
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

jak w temacie brak prawego przedniego światła mijania, wcześniej zgineła pozycja i regulacja wysokośći światła, jest natomiast światło długie i kierunkowskaz, zanim znikneło światło mijania jak padał deszcze załączała się tylnią wycieraczka jak przezstała świecic wycieraczka podczas deszczu juz nie wariuje, wymieniłem lampe i wtyczkę przy wiązce od lampy bo były nadpalone styki , sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i problem nadal jest, Barzdzo proszę o pomoc z góry dziękuje .
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 14, 2011 09:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Cze 14, 2011 12:15   

legendarna wiązka tylnej klapy ;-) sprwdź stan przewodów w prawym gumowym przepuście z nadwozia do klapy :)) w szelkie uszkodzenia przetarcia napraw i daj znac
 
 
 
piatek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 19
Skąd: Legionowo



Wysłany: Wto Cze 14, 2011 12:19   

wlasnie sie za to zabrałem pare kabli jest pozbawionych izolacji ale żaden nie jest przerwany za 30 min dam znac
 
 
 
Noger 



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 31
Skąd: z nienacka



Wysłany: Wto Cze 14, 2011 12:38   

Mam podobny problem z tym, że nie mam prawej pozycji z przodu oraz oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Wiązkę poprawiłem ale niestety oświetlenia nadal nie ma.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 14, 2011 12:47   

Noger napisał/a:
Mam podobny problem z tym, że nie mam prawej pozycji z przodu oraz oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Wiązkę poprawiłem ale niestety oświetlenia nadal nie ma.

Może głupie pytanie. Sprawdziłeś bezpiecznik ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
piatek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 19
Skąd: Legionowo



Wysłany: Wto Cze 14, 2011 12:47   

sprawdz żarówki ;) zart :) poprawilem te kable i nic ... zaczne leciec od bezpieczników po kablach bo innego wyjscia chyba nie mam, bede sciagac jesze przedni zderzak bo musze wymienic uszczelki od klimy to tam jeszcze sprawdze wiazke pod pasem przednim jak dojde co i jak to dam znac
 
 
 
Noger 



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 31
Skąd: z nienacka



Wysłany: Wto Cze 14, 2011 13:19   

bezpieczniki sprawdzone, żarówki też, niestety to nie to. Będzie trzeba szukać dalej :)
 
 
piatek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 19
Skąd: Legionowo



Wysłany: Wto Cze 14, 2011 17:54   

cos mi sie wydaje ze to przez rozdzielnie bezpieczników pod kierownica, mam z r 25 tez diesla spróbuje podlatac z tamtej i sprawdze efekt

[ Dodano: Wto Cze 14, 2011 17:54 ]
wymieniłem tą rozdzielnie i dalej nie działa, brak mi juz pomysłów RATUNKU !! !!!!!!!
 
 
 
Noger 



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 31
Skąd: z nienacka



Wysłany: Wto Cze 14, 2011 20:15   

a z tyłu kolego masz prawą pozycję? U mnie okazało się, że tam był problem, po naprawie z przodu pozycja również wróciła, a oświetlenie tablicy tylko styki zaśniedziały :)
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Wto Cze 14, 2011 20:53   

piatek napisał/a:
wlasnie sie za to zabrałem pare kabli jest pozbawionych izolacji ale żaden nie jest przerwany za 30 min dam znac


Częsta przypadłość- wiązka tylnej klapy. Własnie to popękanie izolacji powoduje zwary w elektryce i autko zaczyna głupieć. Dziesiątki tematów na forum dotyczących w/w sprawy. Trzeba odtworzyć- poprawić porządnie stan owej izolacji, zapakować to najlepiej w porządny peszel i wtedy szukać ewentualnie dalej przyczyny.
 
 
piatek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 19
Skąd: Legionowo



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 09:50   

z tyłu jest wszystko, pozycje, przeciwmgielne, trzecie swiatło stopu, wycieraczka, podgrzewanie tylniej szyby, podswietlenie tab. rejestracyjnej, tą wiązke poprawiłem ale jeszcze raz sprawdze, przetne tągume i lukne,raz nie mialem tylniej prawej pozycji ale to przez bezpiecznik, moze jeszcze podpowiem cos jak dałem mocniejsza żarówke to mijania działało ale światło z niej było żółte i przytłumione wiec juz kompletnie zgłupiałem bo na kablach od mijania nie było prądu a jakiś objaw sie pojawił ...

[ Dodano: Sro Cze 15, 2011 18:47 ]
powrót do mitu tylniej klapy, czy jak odłącze wiązke od tylniej klapy to przednie prawe swiatło pojawi sie?? czy to jest obieg zamknięty??, nie jestem elektykiem wiec niech ktos mi wytłumaczy na czym ten mit sie opiera, odłączyłem tą wiązke w bagażniku i dalej lampa nie swieci jak ktos mi uzasadni ten mit to wyciagne ta wiązke i sprawdze kazdy kabelek w niej czy przewodzi czy nie, ja juz z tą lampa to pier.... dostaje

[ Dodano: Sro Cze 15, 2011 18:48 ]
aha jak ją odłączyłem to tylnie pozycje są....

[ Dodano: Wto Cze 21, 2011 09:50 ]
przyczyna byla chłodnica, pod nią idzie wiązka i zostala przez nią przetarta jak kogos to interesuje ;]
 
 
 
Noger 



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 31
Skąd: z nienacka



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 15:34   

Niestety czasami całą wiązkę trzeba przeszukać ale najważniejsze, że się udało :)
Ja jeszcze muszę dotrzeć dlaczego 3 stop na spojlerze się nie świeci :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r200] ciągły brak prawej pozycji tył
marcin.gdansk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sro Kwi 02, 2014 21:35
sTERYD
Brak nowych postów [R200] Nie działają TYLKO światła mijania w prawej lampie
Saaphyri Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Sty 10, 2018 21:42
Saaphyri
Brak nowych postów [/b]Światła mijania, brak pilne![/b]
Spartan121 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Paź 09, 2021 12:01
nanab
Brak nowych postów [R25] rozproszone światła mijania, brak wyraźniej granicy
Mlody55 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Sty 28, 2014 19:07
zdzichu
Brak nowych postów [R25] światła mijania
Jere Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Lis 01, 2011 09:42
tronsek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink