Forum Klubu ROVERki.pl :: Problem z OC
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z OC
Autor Wiadomość
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 11:25   Problem z OC

Witam

Kończyła mi się polisa....i ubezpieczyciel wysłał mi ofertę nowego ubezpieczenia które okazało się droższe od tego poprzedniego. W liście była też formułka, że jeśli do dnia tego i tego nic nie zrobię ubezpieczenie automatycznie się przedłuży na starych warunkach.
Doszedłem do wniosku, że skoro jest drożej to nic nie robię i niech mi się przedłuży to stare.
Niestety kiedy przyszło do płacenia okazało się że składka nie wynosi 1600zł a 3000zł :/
Kiedy zadzwoniłem do konsultanta usłyszałem, że ceny podrożały i nic nie da się z tym zrobić tylko trzeba płacić. :/

Czy na prawdę nie ma żadnej możliwości na odstąpienie od tego ubezpieczenia ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 20, 2011 11:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
adamsky 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 11:44   

no to ładnie Cię w balona zrobili.. ;/
nie słyszałem ( może za krótko żyje na tym świecie ) aby po przekroczeniu terminu możliwości złożenia wypowiedzenia umowy ubezpieczenia, udało się wypowiedzieć tą umowę.
Ale może bardziej doświadczeni się wypowiedzą w tej materii.

Ja za 220SDi 98`zapłaciłem 586 pln w PZU.
_________________
Driving is believing !
 
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 12:05   

Niestety 25 lat jeszcze nie skończyłem więc trochę to drożej mi wychodzi.
 
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 12:07   

ale chyba mozna wypowiedziec umowe z prosba o przeliczenie kosztow tylko za czas ubezpieczenia i wtedy idziesz do kogos innego
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 12:10   

bolcik, możesz rozwinąć bo kompletnie się na tym nie znam.
 
 
 
adamsky 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 12:25   

plemaster napisał/a:
bolcik, możesz rozwinąć bo kompletnie się na tym nie znam.

właśnie - też bym się z chęcią dowiedział.
plemaster napisał/a:
Niestety 25 lat jeszcze nie skończyłem więc trochę to drożej mi wychodzi.

ja jestem 88 rocznik.
_________________
Driving is believing !
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 12:34   

Sprawdź, czy tak się da, bo piszę z głowy, a ostatnio coś się zmieniło!!!

Ale wydaje mi się, że teraz można tak zrobić:
1. Daruj auto komuś z najbliższej rodziny (bo wtedy jest zwolnienie od podatku od darowizn, a inaczej to należy sporządzić dwie kolejne umowy kupna-sprzedaży i 2 * zapłacić po 2% podatku PCC) i takiej, która najlepiej ma maksymalne zniżki (wiadomo dlaczego), najlepiej mieszkającemu w tym samym powiedzie/dzielnicy (bo nie będzie trzeba zmieniać tablic)
2. Ta osoba wypowiada ubezpieczenie (wtedy w ciągu 30 dni powinno dać się wypowiedzieć i odzyskać kasę - koniecznie SPRAWDŹ z ubezpieczycielem czy to zadziała, bo piszę "z głowy")
3. Ta osoba zawiera nowe ubezpieczenie tam gdzie Ci pasuje
4. Ta osoba zrobi darowiznę dla Ciebie i auto wróci do Ciebie już z nowym ubezpieczeniem. :)
5. Powinieneś dokonać w ciągu 30 dni rekalkulacji składki na swoje zniżki/zwyżki.

Teoretycznie auto powinno zostać w tym czasie przerejestrowane (czyli koszt 2 * dokumenty auta i naklejki legalizujące na tablice), ale jeśli nie trwa to dłużej niż 30 dni, to chyba nawet nie musi i wystarczy w urzędzie przedstawić dwie umowy.

Dodatkowo musisz pamiętać, żeby zgłosić obie operacje w US w ciągu 14 dni, jeśli chcesz skorzystać z ulgi w podatku od darowizn (SPRAWDŹ czy to zadziała !! ).

Oczywiście możesz narazić się na wezwanie do US w celu wyjaśnienia, bo to będzie bardzo dziwnie wyglądało, taka podwójna darowizna tego samego przedmiotu, ale może okazać się, że dla 1500 zł warto. ;)

Tylko jeszcze raz powtórzę - SPRAWDŹ DOKŁADNIE to co ja piszę (zwolnienie z podatku od darowizny i możliwość odzyskania reszty składki, w przypadku wymówienia OC przez następnego właściciela), bo MOGĘ SIĘ MYLIĆ, bo piszę tylko na podstawie niejasnych tłumaczeń kolegi z pracy - ostatnio wypadłem ze zmian w OC.

Baa... Ja bym pewnie poszedł do US i zapytał, dokładnie opisując sytuację i jej przyczyny, czy nie będą widzieli problemu z taką podwójną darowizną - przynajmniej mój urząd jest "ludzki" i można zadawać głupie pytania, choć oczywiście, niestety, jak to u nas - odpowiedzi urzędników nie są wiążące. :(

[ Dodano: Pon Cze 20, 2011 12:34 ]
plemaster napisał/a:
i ubezpieczyciel wysłał mi ofertę nowego ubezpieczenia które okazało się droższe od tego poprzedniego. W liście była też formułka, że jeśli do dnia tego i tego nic nie zrobię ubezpieczenie automatycznie się przedłuży na starych warunkach.
Doszedłem do wniosku, że skoro jest drożej to nic nie robię i niech mi się przedłuży to stare.
Niestety kiedy przyszło do płacenia okazało się że składka nie wynosi 1600zł a 3000zł :/

Hm... Jeszcze jedno mi przyszło do głowy...
Pytanie jak to dokładnie zostało sformułowane w tym piśmie, ale brzmi to jak oszustwo (że napisali, że na starych warunkach, a potem dowalili 2 razy tyle) i mógłbyś zainteresować tym KNF, MF i Federację Konsumentów, a może nawet Prokuraturę, bo jak dla mnie (zaznaczam, że to kwestia dokładnego brzmienia pisma), to podpada to pod art. 286 KK.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Oszustwo

Ciężkie do udowodnienia, ale...
Przecież osoba, która to wymyśliła pewnie dostanie premię za "innowacyjność w podejściu do klienta", więc są wszystkie przesłanki - niekorzystne rozporządzanie majątkiem, wyzyskanie błędu, korzyść majątkowa...

zetes, co o tym sądzisz? ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 13:09   

przepraszam za wprowadzenie w blad. cos mi sie pomylilo. jezeli oplaciles cala czesc skladki za poprzedni okres nie ma szans raczej chyba ze z przepisywaniem itp. jezeli natomiast masz braki w platnosciach to jest to do przeskoczenia.
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 13:16   

maciej napisał/a:
Pytanie jak to dokładnie zostało sformułowane w tym piśmie


właśnie, bardzo istotna kwestia dla zajęcia stanowiska.
maciej, jak chyba zdążyłeś zauważyć bardzo rzadko się wypowiadam w tych tematach, albowiem czynie to tylko po zapoznaniu się z dokumentem /dokumentami/ ponieważ zainteresowani bardzo często w swoich postach nie w pełni odzwierciedlają ich treść, co czyni, że bardzo trudno udzielić konkretnej prawidłowej odpowiedzi a nie lubię kluczyć wokół tej prawidłowej odpowiedzi :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 14:08   

zetes, chodziło mi raczej o moją interpretację 286 KK - czy możliwość przyznania komuś premii wypełnia fragment o "uzyskaniu korzyści majątkowej", bo co do reszty, to absolutnie Cię rozumiem i starałem się zaznaczyć, że wszystko zależy od dokumentów przesłanych wcześniej.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
kfrankiewicz 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 42
Skąd: pabianice



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 19:15   

http://www.kwiaciarnia.in...wojna-polise-oc
_________________
kfrankiewicz
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 00:05   

Pozwólcie że się wypowiem.
Sprawa 1) jaka ubezpieczalnia, do kiedy była polisa? i z jakiego województwa jesteś?
Sprawa 2) To że na tych samych warunkach to nie znaczy że ta sama składka :/ niestety.
Te same warunki to:
Jeśli na poprzedniej polisie było NW(3000zł)+OC to w tym roku też Ci dadzą tak samo. Składki się mogą zmienić. Były podwyżki ale to od 10-20 procent! jeśli jest więcej to idź gdzieś żeby Ci wyliczyli jeszcze raz (chyba że miałeś szkodę).
Jeśli Towarzystwo Ubezpieczeniowe wystawiło Ci ofertę przedłużenia, to automatycznie jest to cena wznowienia. Nie mogli dać innej.
Sprawa 3) przedmówcy oczywiście jest możliwość kombinowania z darowiznami, polisy nie musisz rekalkulować. Ale jeśli będzię to mniej jak 30 dni i darowizna wraca do poprzedniego właściciela to ktoś się doczepi.
 
 
Drool 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 51
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 00:07   

Kiepsko to wszystko widzę. Byłem w podobnej sytuacji parę lat temu. Tylko, że ja po zakupie auta zapomniałem wypowiedzieć poprzednia polisę OC i dodatkowo wykupiłem nową. Tak czy siak przedłużyli mi OC a cena wzrosła o 150%:( Byłem w tej sprawie i u kilku agentów (aby poradzili jak to rozwiązać) i nawet na konsultacji u prawnika. Niestety nic się nie dało zrobić. Jednak to było bodajże 6 lat temu i sprawa wyglądała też nieco inaczej. Miałem 2 polisy:)
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 07:49   

Dzięki za wszystkie wypowiedzi....ogólnie to zrobię darowiznę na moją żonę i na nią już samochód zostanie. Dzisiaj jeszcze pójdę do doradcy ubezpieczeniowego i zapytam co i jak dokładnie.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 09:25   

plemaster napisał/a:
.ogólnie to zrobię darowiznę na moją żonę i na nią już samochód zostanie

Jeżeli nie masz podpisanej rozdzielności majątkowej to raczej nie przejdzie bo istnieje wspólnota majątkowa i auto już jest jej.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 12:33   

a czy to nie działa tylko przy rozwodzie i dzieleniu majątku?
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 12:39   

niestety ale działa od momentu podpisania cyrografu :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 15:20   

jest wspolnota majatkowa ale przeciez moze jej podarowac np ze wzgledu na to ze zona ma znizki. moim zdaniem nic sie nie stanie i mozesz tak zrobic i darowac jej jako majatek osobisty. jezeli chcesz sie upewnic to czesto sa akcje w stylu darmowe porady prawne i mozesz sie na cos takiego zalapac zeby sie upewnic
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 15:54   

Tylko sprawdź, czy na pewno możesz w takiej sytuacji odzyskać resztę składki - żeby się nie okazało, że jest jakiś kruczek, który Ci na to nie pozwoli i cały manewr na darmo, a w ręcz gorzej, bo żona wypowie i wykupi nową, a Ty nie odzyskasz pieniędzy.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 18:04   

maciej napisał/a:
Tylko sprawdź, czy na pewno możesz w takiej sytuacji odzyskać resztę składki - żeby się nie okazało, że jest jakiś kruczek, który Ci na to nie pozwoli i cały manewr na darmo, a w ręcz gorzej, bo żona wypowie i wykupi nową, a Ty nie odzyskasz pieniędzy.

Według konstytucji, odzyska zwrot z niewykorzystanej składki tylko i wyłącznie po wypowiedzeniu ubezpieczenia przez nowonabywce :)
Owszem możesz to zrobić: Dać w darowiźnie żonie autko. Raczej ubezpieczyciel się nie doczepi. Jak byłbyś ze śląska to byśmy to załatwili. A tak niestety za daleko :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z MTU
Perez Prawo i ubezpieczenia 16 Nie Sie 30, 2009 00:14
Perez
Brak nowych postów problem Z PZU
Pangalana Prawo i ubezpieczenia 7 Wto Cze 09, 2009 16:48
piter34
Brak nowych postów problem z rejestracja
czy mogę go zarejestrowac
lukasz17 Prawo i ubezpieczenia 8 Pon Mar 02, 2009 21:45
lukasz17
Brak nowych postów Problem z uczelnia
Pawkaz Prawo i ubezpieczenia 6 Sro Lip 11, 2012 09:47
Pawkaz
Brak nowych postów Problem z TUiR
se7en86 Prawo i ubezpieczenia 3 Sro Maj 04, 2011 22:52
Ciufa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink